Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

esther03
12. sep 2010

@lahhel mala som len jedno, lebo to druhe bolo prazdne. A dakujeeem 🙂

orsulka
12. sep 2010

pekny den prajem...konečne sloniečko 😵 😵 😵
@esther03 držim palce...nech to z toho nativu vyjde 😉 😉 😉 tfuj-tfuj-rfuj...zopar virusikov posielam 😵 😉 😵 😉 😵 😉 od každej bublinky 🙂 😉

brita
12. sep 2010

@esther03 Estherik, drzime palceky, potom sa nam ozvi s tvojimi dojmami 😉
@lahhel Lahelik, to zatial je to hcg vraj fajn, len aby stupalo a ako ma, to bude podstatne. Uvidime zajtra, aj to sono bude dolezite. Mam obavy, ako to dopadne. 😒

monicka7299
12. sep 2010

@esther03 ja som mala OPU v piatok - 1 vajíčko a v pondelok ET 8 bunkové embryjko.... a vraj to bolo dobré.... Pri 1. IVF som mala na 3. deň 2 dvojbunkové a to sa neujalo... a teraz som 6.deň po ET a čakám 😉

esther03
12. sep 2010

@orsulka dakujem krasne za virusiky 🙂
monicka drzkam aj tebe moc moc palce 😉
brita, tak uz mame po ET, videli sme embryjko na monitore 🙂 , vcera malo 3 bunky a dnes 6 buniek. Tak a teraz uz zostava len cakat 😵

orsulka
12. sep 2010

@monicka7299
@esther03 veľa šťastia dievčatká...... 🙂 🙂 🙂 hlavne byť v pohode....a vyjde to 😉

modra
12. sep 2010

@esther03 vy ste boli dnes? Tak drzim palce neboj urcite to vyslo 🙂 teraz pekne dohovaraj bublinke..

Tak aj my sme boli dnes na OPU a mali sme 3 teda najprv povedal 4 ale neviem co sa stalo s tym jednym.. zabudla som sa spytat.. Takze teraz cakat do zajtra ze co..
pa

esther03
12. sep 2010

@modra ahojky, ano ja som bola dnes na ET 😉 Jej ty si bola tiez v R. Tak so sme sa tam mozno aj videli 😉 A tri je super. Drzim moc palce 😵

modra
12. sep 2010

@esther03 no my sme tam boli pred 8 uz tak neviem 🙂 mozno anoo 🙂

callex
13. sep 2010

@brita ako si dnes dopadla? myslim nateba..a drzim palce.
@esther03 ked ste mali jedno vajko IUI nepripadalo do uvahy? mate zly spermiogram?drzim palce nech sa zahryzne bambulka malinka a nech rozsiris pozitivnu vlnu ktora tu je.

brita
13. sep 2010

@callex Ahoj moja, zatial neviem nic, cakam na vysledky krvi beta hcg a potom mam ist na sono. Takze stres, neistota, nervy, zlost a tak podobne. ☹ Ozvem sa, ked budem nieco vediet. Dakujem

callex
13. sep 2010

@brita joj moja viem si predstavit tie pocity.je hrozne cim si musime vsetkym prejst.

modra
13. sep 2010

Baby neviete nahodou cislo do Rep. na to embriologicke oddelenie? Lebo som zabudla ten papier doma ze kam mam volat a informovat sa o mojich vajkach 🙂
Dakujem

alice49
13. sep 2010

ahoj, číslo je 774 464 186

modra
13. sep 2010

@alice49 dik moc 🙂

zuzla80
13. sep 2010

@julietka Juliček dík moja za odpoveď. Síce som ju prečítala už až po nasadení sunaru, ale nevadí. Volali sme pre istotu aj pediatrovi, a ten taktiež odsúhlasil, že kľudne môžme zmeniť mliečko naraz, nemusíme postupne, vraj všetky mlieka sú podobného zloženia, tak vraj nevidí dôvod na to, aby sa nemohlo naraz. Takže už od piatku fičíme na Sunari a musím poklopať, klop klop klop, že je to omnoho lepšie. Večer zaspinkávame už len s takým mrkajúcim plačom, a stiahneme celú 150tku jedným ťahom tak ako predtým, aj sme sa po ňom už vykakli, tak som rada, že som Bebu zmenila. A už som nekupovala žiadne HA, lebo mám pocit, že práve tá horkosť mlieka jej na tom všetkom vadila a Nutrilon som nechcela. Dokonca aj cenovo je Sunar neporovnateľne lacnejšie - ale o cenu mi nešlo, ale o spokojnosť dieťatka. Inak aj teraz najskôr musí Ninuška mliečko ochutnať a až keď zistí, že to nieje to predošle, tak pije jak o dušu. Proste vidím, že jej chutí.
Inak bavíte sa o vankúšikoch, tak aj my spinkáme už hodnú chvíľu na vankúši, máme pod ním monitor, tak som to riešila takto. Tak ako píšeš Juli ani ja neriešim, čo sa môže a čo nie, proste keď sa jej na tom lepšie spinká, tak nieje o čom, ale rada sa poradím, pre istotu 😉 . A vôbec nemáme problém so zaspinkávaním v postielke.

Brituš držím palce, nech hcg krásne rastie a nech drobček nádherne podrastie. V nemocnici len vydržať, je to taký nácvik na pôrod 😉

@lahhel ty ako a foliky? Už som sa minule pýtala a neodpovedala si mi 😉
Pozdravujem a ďakujem vám všetkým za názory, veľakrát to pomôže človeku sa trošku ukľudniť a nasmerovať sa. Pri druhom už budeme vedieť čo a ako🙂

esther03
13. sep 2010

@modra tak my sme boli na obed, tak to sme sa urcite nevideli 😉
@callex u nas je problem "len" katastrofalny spermiogram, takze u nas IUI neprichadza do uvahy. U nas by to bez ICSI ani neslo. A dakujem 😉

zuzla80
13. sep 2010

@julietka ešte sa chcem opýtať, akú kašu ste dávala od 4.mesiaca? Daj mi nejaké tip 😉

esther03
13. sep 2010

Baby este otazocka, vcera som mala ET a dnes som trochu spinila, len malicko. Je to ok? Mali ste to niektora?

tanitta
13. sep 2010

ahojte
@esther03 je to ok.. mozno trosku ked cezkrcok sli ...
@zuzla80 ja osobne by som radsej zacala zeleninkou ako kasou

esther03
13. sep 2010

@tanitta dakujeeem 🙂 . som sa zlakla ci sa nedeje nieco s embryjkom 😠

mirinda10
13. sep 2010

@zuzla80 no ani ja by som nesla s kasou, zacala som s mrkvou, potom kazde 3 dni das dalsiu zeleninku zemiak, cukiny, patizon, petrzlen, brokolicu, karfiol no co mas a ja som po 14tich dnoch pridala aj masko najskor kuracie a teraz mame morcacie, a ako som pridla masa dala som uz ovocie no desiatu
u nas je to asi takto
rano medzi 4-5 mlieko 180ka
8,30 ovocie asi 200gr
12tej obed zelenina, masko asi 200gr
4tej pije kasu sme dost casto von, tak flasa fici ak sme doma tak lyzicka
8mej mlieko 180ka
medzi vypije asi spolu 200ku caju

ale to u vas pojde pomalcie inak takto uz ideme asi 2 tyzdne ked som poobede miesti mlieka dala kasu

kasu ak chces, tak davaj kukuricnu ma nutrilon alebo aj ine ja mam od nutrilonu ale este je to skoro ak mala spinka tak jej to nedavaj, nakolko moze mat tazobu na zaludku, moze mat tazsie travenie

mircalla
13. sep 2010

@brita drzim palce
@zuzla80 preco si nechcela nutrilon, zuzli? maly papa zatial to, vraj to ma vacsina deti, necham si poradit

mirinda10
13. sep 2010

@mircalla nutrilon je horky a sunar sladsi to je asi ten chutovy rozdiel ale asi je aj iny len neviem nepozerala som zlozenie

mircalla
13. sep 2010

no maly za nim neni dako crazy....ma radsej moje mliecko...nutrilon len v nudzi....skusim sa este poradit s lekarkou

brita
13. sep 2010

Ahojte kocky,
tak som trochu mudrejsia. Na uvod poviem, ze zilinska nemocnica je banda idiotov, cest vynimkam. ☹
No a dalej takto:na sone mi videli zase iba ten zltkovy vacok , ktory sa od soboty zvacsil o 3 mm, ale plodik nikde.
Tak ze dalsie sono v piatok. Teraz bola velka vizita, tak som povedala, nech mi daju podpisat papiere a ja idem dnes domov. Primar arogantny mi povedal, ze pobyt v nemocnici ma svoj vyznam, ze tu mam klud. a tak. Povedala som mu, ze ja tu mam neskutocny stres a aj tak mi nic nedali a nijak ma neliecia, iba mi dali jednu blbu injekciu proti krvacaniu. Uz mam toho plne zuby. V piatok pojdem na sono k svojmu gyndosovi, uz som mu volala, on ze jasne, tak este ze aspon ten ma rozum a chovanie.
No neviem, nemam ale z toho dobry pocit. Dnes zacinm osmy tyzden, som 7 tt + 0 a plodik nikde. Babky, ak mozete, tak mi npiaste vase skusenosti, kedy sa vam plodik objavil na sone, budem rada. Tak dakujem a drzte sa.

orsulka
13. sep 2010

@brita ahoj...takže je to tak, že ides domov ?????? alebo ostavas?????
no moja skusenost bola taka, že mne sa druhe babo ukazalo až v 8 tt...dovtedy videl doky len jedno babo a tvrdil, že tam to druhe nie je..... tak verim, že vsetko bude OK...a drobec sa pekne ukaže.....hlavu hore...držim palec🙂

brita
13. sep 2010

@orsulka ano, zlatko, idem dnes domov na vlastnu ziadost, uz toho tu mam plne zuby. Fakt des a nic so mnou nerobia. Som z toho an psychiatriu. Tak skusim este zabojovat, snad sa drobec ukaze. No co uz mam robit? Nepojdem predsa dobrovolne na kyret. Ja nemam sancu otehotniet normalne a dalsich 4000 EUR na IVf s darovanym vajickom tiez nemam v sufliku. Ale tymto tu to je jedno!
Inak kocky, neviete, ze ci sa mozem dat hospitalizovat aj v inom meste? Ja som zo Ziliny a uz sa tu nechcem dat nikdy hospitalizovat, radsej by som isla do Martina. toto tu je otras na entu! Neviete, da sa to?

orsulka
13. sep 2010

@brita s tou nemocnicou nemam ani potuchy.,....ale mna v nemocke v Kosiciach prijali hoci som z PD, lebo som tam bola len na navsteve a ked bol problem tak ma cez pohotovost prijali....tak možno takto skusit niekde inde....inak fakt neviem ci to ide.....
a jasne, nioč netreba vzdávať dopredu....ktovie ake sono maju v tej nemocke, možno aj tvoj doky ma kvalitnejsie.....
na Zilinsku nemocnicu som inak už viac názorov pocula...takých horsích až zlých ☹

callex
13. sep 2010

@esther03 a si doma na PN ci pracujes?

@brita to je fajn ze ides domov.co sa tyka toho sona..tak napriklad v gynfive sa ide na prve sono v 10tyzdni.vtedy uz je coto vidiet.a myslim ze som tak citala aj na nete.ale moze to byt zrejme aj individualne. ak ti stupa HCG tak je vsetko urcite ok. s tou nemocnicou veru neviem..ale myslim zeby to nemal byt problem..treba si zavolat na martinske gynekologicke oddelenie a spytat sa ich.ak je slobodna volba lekara tak by to malo platit aj s nemocnicou.no nie?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre