Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mirinda10
19. sep 2010

@brita je mi to luto ☹ ale verim, ze to nevzdas a urcite druhy pokus bude uspesny

rebeca_1
19. sep 2010

@brita fukam tvoju bolavu dusicku.

julietka
19. sep 2010

@mirinda10 mirindik uz si asi kupila v IKEA ten vankusik vsak? aj my sme ho mali z IKEA z vcera som ho prvykrat vyprala presne podla odporucania na tej teplote a ostala z neho iba taka "onuca" rovno ho hodim psom do budy..vcera sme potom sli do na Kosicku do obchodu Pre deti a kupila som taky isty len od Acka Ruzomberok a vyzera naozaj kvalitne a rozmerovo je to to iste len je o malicko uzzsi a o par mm hrubsi a makkuckejsi, ale vmestil sa mi aj do tej obliecky co povodny. takze v IKEA radsej uz nic take nebudem kupovat lebo maju naozaj shitne veci.. 😠

julietka
19. sep 2010

@tanitta tanicka dakujem za nazor, skusim kuknut aj v bazariku nejake pouzite, lebo ked sa to vyuzije len par mesiacov sa mi nechce kupovat nove,ale rozhodnem sa podla toho ako budu zachovale a hlavne podla ceny..

olympia
19. sep 2010

brituška, je mi to veľmi ľúto... 😢 😢 😢 Nech je revízia čím skôr za tebou, naber sily, ale určite to nevzdávaj...

tanitta
19. sep 2010

@brita ☹ ... nech to mas cim skor zasebou....a dufam ze pojdes do dalsieho kola cim skor....telo si pameta"tehotenstvo" bude lepsie .. drzkaj sa.. ja som mala anembriomolu tiez o 3mes som tehulkovala opet ...

mirinda10
19. sep 2010

@julietka nie nekupila, bolo tam vela naroda tak sme tam radsej ani nesli ale nakupila som v careffoure pampersky mali akciu a ja som mala este aj kupony na 1,5Eur tak som hned brala 3 balicky uz 4ky do zasoby mam 3jok dost ale uvidime ked bude mat 9kg za moze byt aj o 2 mesiace tak uz pojdeme na 4ky
dakujem za radu pozriem niekde inde
ja teraz pozeram aj zabrany na schody, ked mala zacne stvornozkovat, tak aby sme boli pripraveni

brita
19. sep 2010

Babenky moje, ste fakt zlatucke. 😉 Ano, chceme ist do toho znova, hned ako to bude mozne. Stelcl mi da hned aj termin, zrejme nejaky januar- februar. To by bolo akurat, lebo vraj treba tak 2-3 mesiace prestavku po cisteni. Nad hladinou ma drzi aspon to, ze sa mi podarilo otehotniet, aj ked to skoncilo takto. Tak dufam, ze dalsi cyklus bude uspesny 🙂 Ja vas budem sledovat a citat a hlavne vam drzat palceky. 😉

julietka
19. sep 2010

@mirinda10 miri ani nevrav s tymi zabranami tiez pozerame...nam mali spadol v stredu z postele a to som povedala ze mne sa take nieco nikdy nestane..ale spolahla som sa na muzika ze dava nanho pozor a on sa na sekundu otocil a maly na zemi tak sme o 22h vecer lietali po pohotovosti ci je vsetko ok, ale maly nastastie nespadol asi na hlavicku, lebo sme nepoculi ani buchnutie a nemal ani skrabanec ani hrcku nikde a skusala som ho nechat vcera akoze spadnut z postele ze ako zlieza a on vzdy ide tak ze sa drzi rucickami plachty a matraca a dopadne na ritku a potom na bok a hlavicku si len mierne tukne..aj nas poslali z pohotovosti domov ze mu nic nie je..samozrejme chirurg ho pozrel ze je vsetko ok..

julietka
19. sep 2010

@brita britus, je mi moc luto co sa ti stalo,asi kazda sme si to prezila.. 😔 a kazda z nas vieme ako sa teraz asi citis..ale viem ze to nevzdas a pojdes dalej, lebo raz bude aj z teba maminka 🙂
ja som rada ze sme hned po pozitivnom teste isli do reprofitu a vedeli sme hned na com sme, pretoze tito nasi lekari (nechcem hadzat vsetkych do jedneho vreca) su niektori naozaj nemozni

mirinda10
19. sep 2010

@julietka no ja tiez mam co robit ju udrzat na prebalovacom pulte ked atm ma lezat a prebalovat sa, hroza
no to este neviem co budem robit s postelou ale ja musim schody poriesit mame tam dlazbu ak by spadla tak si hlavu rozbije to je iste tak zatial dame iba dole a neskor aj na poschodie

tak Samko sa ucil schadzat z postele, no to ti nezavidim ten stres behania po dr no ale stat sa to moze komukolvek to je sekunda ale som rada, ze je ok a nic sa mu nestalo

lahhel
autor
19. sep 2010

Ahojte babulky 🙂

Tak my sme sa akurat vratili z Brna...no som smutna, poviem uprimne...mame len 1 vajko. Tak som verila, ze to tentokrat bude ovela lepsie, lebo to bola taka ina stimulka, tak inak som to citila a verila, ze aspon 2 budu...Miesa sa mi momentalne smutok s tuzbou verit, ze aj jedno vajko moze zabojovat, ale velmi sa bojim zajtrajska...naposledy sme tiez mali 1 a ked som volala dokimu a pocula slovo bohuzial....nechcem to uz zazit....Tak uvidime, myslim na nase jedno vajko, aby bolo silne...viem ze este nie je nic stratene, ale maly smutok je...

Britus, je mi to velmi luto....pozname vsetky ten pocit beznadeje, ale verim, ze sa rychlo pozviechas a budes bojovat dalej...

tanitta
19. sep 2010

@mirinda10 v lidli maju zabranu na schody v super cene 😵 je akcia

tanitta
19. sep 2010

@lahhel ach jo... 😔 .. no ale berme to aj z tej dobrej stranky.. ze aspon to jedno tak drzim vajku vsteko co mam 😉 aby bojovalo

violoncielka
19. sep 2010

@brita brituska to mi je nesmierne luto ☹.

violoncielka
19. sep 2010

@lahhel som s tebou, velmi drzim palce aby vajko zabojovalo. Ved ono staci aj jedno jedinke. Ja viem to cakanie je o nervy, keby niekto vymyslel nejaky patent ako byt v pohode ked cakam na nejaky dolezity vysledok......
Objimam ta.

brita
19. sep 2010

@julietka Vies, aspon uz mam aku-taku skusenost a budem vediet, co robit, ak opat otehotniem. A hlavne budem vediet, co nerobit a komu neverit. Aj taka negativna skusenost je skusenost. Snazim sa na to divat z tel lepsej stranky. Uz budem opatrnejsia a radsej si odbehnem do Brna, ako sa nechat tahat za nos tymito amatermi. 😒
@lahhel Lahelik, drzim silno palceky. Viem, co to znamena mat len jedno vajko, zazila som to a viem, co prezivas. Moc moc ti drzim palceky a daj vediet, ako sa vajicku dari. 😉
@violoncielka Snazim sa s tym vyrovnat a motivuje ma aspon to, ze to skusime opat. Kym je nadej, budem bojovat. Lepsie sa tak potom zije.

julietka
19. sep 2010

@mirinda10 miri veru ked sa to stalo tak som bola v takom soku ze som nanho pozerala a kricala som ze mne sa sniva, a tak som chcela vratit tu sekundu naspat a plakala som ako male dieta potom uz na rukach s malym a maly sa naraz spoza tych strasnych slziciek zacal zrazu na mna smiat..no krasny bol, cely cas sa potom smejkal a este aj sestricku na chirurgii zbalil svojim usmevom 😵 priznam sa ze ma to dost vylakalo lebo v ten den som sa dozvedela ze znama co ma dvojky tiez jej maly spadol z postele a mal otras mozgu a nechali ho v nemocnici tak som sa vylakala co budem teraz robit s Ninkou a ze maleho nenecham sameho v nemocke a uplne sa mi taky film prehnal hlavou za ten zlomok sekundy..nasledky a pod...brrr

@lahhel lahelik a v com si mala teraz inu stimulku? ja som tiez mala prvykrat v repraku jedno vajko na vlozenie, lebo mi spravli OPU o den skor ako bolo treba a neboli este dostatocne zrele tak mi len jedno prezilo 😕

mirinda10
19. sep 2010

@tanitta ja som ju videla, teda pred 2 tyzdnami neviem ci je to ta ista, len ja musim ju mat na 1m a ked som spocitala vsetky predlzenia, tak je to cez 50Eur, skusam aj cez mimibazar ci sa niekto nechce nejakej zbavit a predat ju

modra
19. sep 2010

@lahhel drzim moc moc palce aby to vyslo aby zabojovalo vajko.. urcite mu posielaj pozitivnu energiu na dialku..
fakt ta telepatia funguje 🙂 🙂 myslim na teba...

lahhel
autor
20. sep 2010

Ahojte babulky 🙂

Vsetkym vam moc dakujem, ste zlatucke a velka opora...snazim sa uplne pozitivne mysliet do poslednej chvile, pokial je tam nadej...modra celu noc som posielala pozitivnu energiu, dufam, ze to vajko pocitilo a vyvija sa....Dnes o 13.00 mame volat, ale nemam odvahu, tak manzelik bude volat...dufam, ze mi zavola len dobre spravy..som taka nervozna...tieto cakania su asi najhorsie...

@julietka stimulka bola ina v tom, ze som to vnutorne uplne inac citila..tuto stimulku som bola tak velmi v pohode, pozitivne naladena, aj to ze rastli pomalsie, bolo u mna ine, lebo doteraz uz na prvom UTZ bolo dost velke a nic z toho...a teraz mi dokina povedala, ze rastu tak akurat...tak som strasne verila, ze je to tentokrat to prave...a nakoniec jeden folikul bol moc velky, a zvysne dva moc male...Aj som sa zabudla opytat, ci mi vlastne odobrali tie ostatne..ja som si myslela, ze sa to robi tak, ze odoberaju vsetky foliky a v ktorych je vajko, tak tie oplodnia...ale tie male asi nie su dozrete a velke uz asi prezrete...no neviem, som vdacna urcite aj za to jedno vajko...

Pekny slnecny dnik zelam vsetkym reprofitackam 🙂

mircalla
20. sep 2010

@lahhel drzim palce, daj potom vediet. oni urcite odoberaju vsetko, co sa da, to na sto percent, nie vsade je vajko, ci nie vzdy je zrele...ale stelcl mi zvdy hovoril, ze vsetko co mozju odoberu

callex
20. sep 2010

ahojte babule..chvili mi trvalo kym som vas prebehla za vikend.
rebeca nadherny navrat z dovolenky gratulujem a drzim palce nech to ide podla planu 🙂

@brita ako sa u nas doma hovori: ach jaj.to je mi velmi velmi luto cim si si presla ale paci sa mi ze si na tom nasla aj to dobre..minimalne poucenie a nadej ze je mozne otehotniet. to je velmi dolezite a doda to sil do dalsieho boja.v ktorom ti drzim silno presilno palce.
@lahhel neboj to jedno bude velky bojovnik a vsetkym nam vytrie zrak. 😉

falin
20. sep 2010

ahojte,
britus - je mi to velmi luto. Posielam ti vela sil do dalsieho boja

lahhel - drzim palceky aby sa vajku darilo, neboj je to velky bojivnik

modra - myslim na teba a verim ze to vyjde a zahlasis krasne hcg. Kedy ides na krvicku?

julietka
20. sep 2010

@lahhel lahelik tak ti velmi drzim palceky aby to vyslo s tym jednym vajkom, musi zabojovat...viem co prezivas..ja som to nikdy nezvladala a do repraku volal moj muzik lebo ja by som asi infarkt dostala, v iscare ked volal tak mu odmietli podat informacie 😠

modra
20. sep 2010

@falin dakujem aj ja v to pevne dufam ze to bude pozitivne..

esther03
20. sep 2010

baby ahojte, tak moj testik je cista biela lalia, takze to ani teraz nevyslo 😒

lahhel
autor
20. sep 2010

Takze, zatial nic nemame, povedali, ze vajko bolo pri OPU nezrele a zatial nejavi znamky oplodnenia. Mame volat zajtra o 9.00, ale je to presne to iste ako naposledy, ked sa nechytilo dnes, zajtra sa uz nechyti...Neviem ako mi planuju to OPU, ale zakazdym je vajko nezrele. Myslim, ze nam sa to nikdy nepodari...mozem ist este aj 10 krat na soft, ked mi vyberu vajko vzdy nezrele, bude to zbytocne..asi som stratila uz vsetku nadej a nevladzem dalej bojovat...

esther03
20. sep 2010

lahel, ahooj, ja my sme mali mierne nezrele vajko, ale ono potom v mediu dozrelo. U nas je problem s uhniezdenim asi..... A nemas ty ovulu neskor ked mavas nezrele vajko? Aky mas cyklus? Inak ja uz som tiez stratila nadej. Na tretie ani nejdem, ved co ak zas....kym neviem preco sa tak deje, nejdem vyhodit prachy do luftu.

lahhel
autor
20. sep 2010

Esther, ja mam pravidelny cyklus 27-28 dnovy, a ked som chodila na meranie folikulov k dokimu, vzdy to vychadzalo na cca 13-14 den, aj OPU som mala presne na 14 den..toto bolo nase 7 ivf, a fakt neviem ako dalej..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre