Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

callex
5. okt 2010

@shandy aj prezradis nam neanglicky hovoriacim tak v kocke co ti vedci odhalili?co tam pisu?

rienok
5. okt 2010

@callex este nemam termin, ale zajtra idem vybavit GF a hned sa objednam do RF ..

danutta
6. okt 2010

Ahojte Babulky.Chcela by som vas poprosit,pisali ste tu o liekoch,ktore Vam ostali.Nenaslo by sa u niektorej 5ks Menopuru?Vcera som dostala mrchu,a dnes zacinam vcelickovat.Doktor mi teraz zvysil davku,tak mi chyba tych 5kusov.Uz som pisala aj na temu mam,nemam lieky.Zatial Vam vsetkym prajem krasny den,a taktiez drzim palceky,aby sa Nam co najskor splnil Nas sen 🙂

callex
6. okt 2010

dobre rano babulky...no Machac vam dal napokon zapravdu. vraj si mam ten fostimonik ponechat ze ho urcite vyuzijeme.no uz teraz ma oblieva pot ked si predstavim ako mi ho svokricka picha do brucha. 😒
ja som si myslela ze taketo hormony sa pouzivaju pri klasickom IVF s velkou stimulkou a nie pro softe?

violoncielka
6. okt 2010

@shandy mne machac a vlastne aj moj gyn. povedali do konca 12 tt vsetky lieky utros, estrofem, kyselina listova.....
Musim mu napisat, ze ako to mam vlastne vysadit...postupne, alebo zo dna na den....hmmm

violoncielka
6. okt 2010

@callex neboj sa ,este si nikdy nepichala? Ak ti mozem poradit zozen si tie jednorazovky pre diabetikov (tie absolutne necitis) Wau svokra ti to bude pichat?....super. A asi vsetky baby pri softe dopichavaju...to je uplne normalne ,ale su to naozaj nizucke davky. Pekne vsetko predychaj a uvidis da sa to vydrzat 😉

callex
6. okt 2010

@violoncielka praveze pichala tri tyzdne v kuse troje rozne hormony.pri fostimone je hrozne to ze je olejovej substancie a taka injekcia sa musi vtlacat pomaly.a ked som sledovala svokrine ruky tak som ich ocami posuvala nech to uz je hotovo.na pichanie som mala tie najmensie a najtensie ihly.svokra je inak byvala detska sestricka takze sa co to napichala a musim ju pochvalit ani raz nebola modrina.ale tiez chudatko cakala kedy sa to vsetko skonci a uz ma nebude musiet pichat. neviem ci budem dopichavat lebo pri posldnom davkovani clostylu /5x2/ som mala 5folikov.a dalsie davkovanie mi machac pisal ze /5x3/.ale asi teraz ked vie ze mam ten fostimon tak to zmeni.
utrogestan sa ma vysadzat pomalym znizovanim davok.ale ako presne netusim.

zajtra idem na endokrinologiu..pan doktor chce vidiet vsetky spravy od gynekologa,z centier,od endokrinologov.tak sa idem hrabat sanonom a kopirovat.normalne mam uz na vsetky lekarske spravy kancelarsky sanon a veru je plny 😒 ale mam aspon prehlad.

zuzla80
6. okt 2010

ja len tak na rýchlo chcela som napísať shadikovi:
@shandy my máme spoločnú diagnózu - antifosfolipidové protilátky, kardiolipíny však? Tak ja by som na tvojom mieste určite prednison brala aspoň do 12tt. Ja som ho brala až do 17tt na príkaz hematologičky, a to práve kvôli týmto naším pozitívnym protilátkam. Určite mojko potiahni aspoň do 12tt, ja by som na tvojom mieste určite...
@savia saviček blahoželám k prvému zúbku 😵 . A ako boli aj teplotky, či ste to zvládli aj bez nich? A ktorý zúbok vám vyšiel ako prvý, dolný predný? Mne moja mamka hovorila, že mne začali ísť prvé zubky až keď som mala 1rok 😨 asi som nejaký špeci prípad, aj to my vyšli prvé horné predné, kt. som potom na bicykli vybila 😅 no som zvedavá kedy pôjdu nám, stále máme rúčku v ústach, hračky berieme do úst, ale ďasienka zatiaľ nenapuchnuté. Inak ako zistím, či sa netlačí nejaký zúbok? To je cítiť, keď napr. Ninke prejdem prstom po ďasienkach?
Pozdravujem, my sa už máme konečne lepšie, soplíčky ustúpili, tak som naozaj rada.

zuzla80
6. okt 2010

A ešte som chcela, že my dnes máme 1rok, čo nás v Brne "splodili" 😀 presne takýto čas sme mali OPU a na výročie svadby nám našu Ninušku vložili do bruška 😀

julietka
6. okt 2010

ahojte 🙂
zuzlik tak to vam gratulujem k dnesnemu vyrociu 🙂 😉 😵
my sme mali "vyrocenie" OPU 6.6. 😵

shandy
6. okt 2010

ahojte zienky 🙂
@callex prezradim, ale asi az vecer, teraz sa k tomu nedostanem... 🙂
@violoncielka aj @zuzla80 dakujem za info. ja myslim, ze ten utros mi da tiez az do 12 tt, myslim, ze az potom zacina preberat funkciu plne placenta. kyselinu listovu uvidime dokedy mi necha hematologicka, to je zas jej parketa. Zuzlicek mne prave na ten antifosfolipidovy dali v Prahe na imuno anopyrin, takze ja uzivam na to ten anopyrin. Ty si anopyrin nemala? Mne sa tusim marilo, ze hej...ak si ho mala tak do kedy? Prednison mi dal preventivne Koudy kvoli autoimunitnemu ochoreniu stitnej zlazy. No co Zuzlicek, ked vyrastu zubku neskor, aspon dlhsie vydrzia 🙂 . Ja myslim, ze by si to citila ale asi aj Ninka by bola mrzuta 🙂 . som rada, ze ste sa uz zbavili soplikov, hned bude zivot krajsi 😅 a gratulujem k vyrociu 🙂 🙂
@julietka vy uz ste aki velki, ze 8 mesiacov o chvilu....ozaj som sa ta chcela spytat, ci mate este stale Bumbleride a ci si s nim spokojna. Je to sice este daleko, ale tak sondujem predbezne 😀
@mircalla som pozerala nove fotky, filip rastie ako z vody 🙂
pekny den babule

shandy
6. okt 2010

@violoncielka moja a ty sa ako mas? ako sa citis a kedy mas dalsiu kontrolu? 🙂

rienok
6. okt 2010

baby tak mám termín v Reprofite u dr. Stelcla 20.10. o 13,00 hod ... vraj mozem a nemusim priniest dokumentaciu tak som zvedava. nebudete tam niekto?

@zuzla80 blahoželám 🙂

julietka
6. okt 2010

@shandy ja som mala kocik vybraty hned na zaciatku do konca 12tt a uz som potom po kocikoch ani nepozerala. Ale nechali sme si ho poslat az ked mali deti dva tyzdne 😉 takze nepozeras skoro 😵
my mame ale easy walker, sme s nim spokojni. zvitazil u nas pred bumbleride kvoli klasickym vanickam, ktore su nasaditelne a samostatne a navyse maju hruby matrac a vedeli sme ze drobci budu zimne deti tak sme investovali do takeho 🙂

shandy
6. okt 2010

@julietka juli to fakt mate easywalker? lebo mne sa tiez ten pozdava viac a daju sa nan upevnit aj autosedacky, ze? akurat co sa mi velmi nepaci je to, ze jedna je vyssie a druha nizsie...inak teraz urobil aj Bugaboo novinku pre dvojicky, vola sa Bugaboo Donkey, ale ma sa zacat predavat az buduci rok. Tiez vyzera dobre, ale ta cena bude asi brutaalna. No uvidime 🙂 . Dakujem za infosky 🙂 . Juli a tebe na zaciatku niekto pomahal s detickami? Myslim pocas sestonedelia...

julietka
6. okt 2010

@shandy ano su tam nasaditelne aj autosedacky, ale my sme to nekupovali. Ono sa to oplati aktivne zijucim ludom co pravidelne navstevuju nakupne centra a to my nie sme a je to dalsich 10tis.navyse. Vajicka mame pozicane od kamaratov a s detmi chodime iba na kratke trasy a ked sme parkrat isli aj do nakupneho centra vzdy sme ich z vajicok presadili do kocika. Ja som asi konzervativna,ale je mi luto ked sa ma babo krcit v tom vajicku a nech si kazdy hovori co chce ze je to prirodzena poloha z maternice, ja tomu neverim...
shandik ako pomahala mi mamina, byvala u nas prve tyzdne a potom si aj muzik zobral volno, takze do konca tych 6 tt som bola stale s niekym 🙂

rebeka33
6. okt 2010

Ahojte.
Zuzka gratulujem k obom výročiam. 🙂
Tak ja ráno o 5 vyrážam do Brna. Len cesta späť bude asi horor. Najviac mi vychádza nočák, ale čo ja budem robiť 6 hod. v Brne. No možno skúsim kino. 😀 😀 😀 nebola som 3 roky. nejde zajtra niekto do Brna z Bratislavy? Bolo by super stihnúť IC-čko.To by som došla do ke ešte večer o 22.00. Aj sa teším aj sa trocha bojím.Dám vedieť ako sme sa z koudym dohodli.

mircalla
6. okt 2010

@rebeka33 drzim palce
@rienok a komu ides?

maminky chcem sa opytat mate daktora baby nosic co baby satku? ja som si to kupila (dost kvalitne chicco you and me), ale malemu sa tam vobec nepaci, radsej sa nosi

mirinda10
6. okt 2010

@mircalla ja som mala baby vak nakolko mne mala vobec nespala, tak som ju v tom stale nosila a bola kludna, ja nepoznam nieco ako spave dieta do 2 mesiaca mala bola hore aj 5-6 hodin, tak som ju nosila teraz je hore max 3 hodky a ide spat aj ked niekedy iba 30min ale spi
teraz uz v nej nechce byt nakolko je rada na hracej deke, teda skor na parketach

mircalla
6. okt 2010

no mirinda, tak to gratujume....mne maly spi tak priemerne 3 hodky denne. dakedy aj 1,5 len....dakedy viac
a zial moc sa mu tam nepaci....tak som dufala, ze ho to tam bude bavit....ale nosi sa rad....len nie vo vaku

shandy
6. okt 2010

@julietka juli poslala som ti IP.
@rebeka33 tak to budes mat pekny vylet po Brne. Drzim silno palceky 😵 😵

savia
6. okt 2010

@zuzla80 ahojky,blahoželám k výročiu, určite ste si pred rokom nepomysleli, že takto o rok už budete traja 😉
Tak vyšiel nám konečne prvý predný spodný zúbok, našťastie bez teplôt, ale zato so soplíkmi, odsávali sme a odsávali, aj v noci 😒 V noci sa budieval aj trikrát, čo on pekne spinká aj do 5 hodiny ráno, nechutilo mu jesť, iba príkrmy atd. Ozaj, tiež sme prešli na Sunar, viac mu chutí ako Beba.
Už je to teraz o niečo lepšie, ale slintáme ďalej. My už slintáme od 3 mesiacov, ale keď sa drobcovi tlačil prvý, to som nevedela, čo s ním, bol stráášne nervózny, bral do pusy všetko , čo vedľa seba zachytil, mrnčal, nepomohol ani gelik...
ale inak je drobček veľmi zlatučký, hravý, robí nám radosť. Pozdravujeme Ninušku a nech rastie do krásy 🙂 🙂 😉

mirinda10
6. okt 2010

@mircalla no ak budes s nim chodit viac von tak sa unavy, neviem kolko hod denne je vonku ale aspon 3 min by mal byt aj pre jeho imunitu, vyskusaj uvidis, cerstvy vzduch je super

mirinda10
6. okt 2010

@savia gratulujem, u nas o zubku ani pocut a to uz v nedelu mame 7mesiacov, slinta tiez od 3 mesiacov a hryzieme vsetko ale este nema ani dasienka zapalene, tak u nas to bude neskor uvidime 😀

mircalla
6. okt 2010

cca 2-3 hodiny denne je vonku, fakt je, ze ked je vonku spi lepsie. vcera som napriklad boli vonku len chvilu, lebo bolo otrasne

rienok
6. okt 2010

@mircalla k dr. Stelclovi ...na odporucanie viacerych dievcat tu na konikovi a v tejto teme. tak snad nesklame. vyzera tak mlado ale to mu nebrani byt dobrym odbornikom

mirinda10
6. okt 2010

@rienok tak mi mame od neho nasu Emmku nesklamal 😵 😵 😵 😵

mirinda10
6. okt 2010

@mircalla no to mi hovor ja uz mam dnes dvojo mokrych topanok, konecne prestalo prsat
nasa nevie spat doma v postielke, to necham na opatrovatelku nech ju nauci ked pojdem do prace 😀 😀 😀 😀

falin
6. okt 2010

@rienok - verim ze nesklame, daj potom info 😉

ja som zacala s clostilom, som zvedava ako dopadneme

@callex - ty si mala pri clostiku vedlajsie ucinky? si tusim pisala ze si ho zle znasala

rienok
6. okt 2010

@falin drz sa a aj ty podavaj pravidelne info 🙂
@mirinda10 no tak toto je to najlepsie odporucanie ;) jasne ze budem informovat,o vsetkom len si musim dat dokopy vsetky papiere 😝

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre