Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

callex
13. okt 2010

@cavik drzim palce aby tie tri boli uspesne...a manzel si nemoze zobrat jeden den volno a druhy paragraf na teba?
@danutta tak to bola bleskovka..na ktory den si bola na kontrole?takisto drzim palce nech su tie dva foliky plodne a aby ste babulky pokracovali v tehu vlne.

orsulka
13. okt 2010

ahojte 🙂 prajem pekny den..... 🙂
@dior aký ste krásnučki.....no milučke velmi velmi velmi!!!!!!! 😵 😵
@zuzla80 dakujem moja, sme vdacní repriku aj stelclovi, že sa mu to takto pekne podarilo 🙂))

brita
13. okt 2010

Ahojte kocky, ja vas sem-tam sledujem, ako sa mate. Ja som stale este na PN, hcg mi kleslo na 267, tak ze vraj dobre, ze to ide dole.Dalsiu kontrolu hcg az po menzes, ktora mi samozrejme este neprisla. Stelcl povedal, ze do 6-8 tyzdnov po revizii by mala prist, tak som zvedava. Novy termin na dlasi pokus zatial nemam, Stelcl slubil, ze mi da vediet hned, ako sa nieco uvolni, tak uvidime. 😉 Pozdravujem vsetky babenky. Drzte sa. 🙂

callex
13. okt 2010

@brita akurat dnes som na teba myslela ze co je s tebou? tak je dobre ze to klesa.este napokon budeme stimulovat spolu.
a este lahel sa tu neukazala dlho.

babenky dam jednu prihodu pre usmev: kupila som si ten physiomer a hned sa vrhla na letak ze co a ako treba aplikovat.povedala som si ze naco kupelka,umyvadlo ved streknem do nosa a je to.pri nasadzovani toho sosacika som ostriekala stenu a monitor 😅 a pri aplikacii do nosa samozrejme za pracovnym stolom my to vsetko vytieklo na rifle. 🙂 tak mi treba nemala som byt leniva.
a to naozaj ma hned vytekat von z nosa?alebo robim daco zle?

shandy
13. okt 2010

ahojte koceny 😵
@dior dioriiiiiiiiiiiiiiiik jeeeeej ahoj, drobci su aki krasnucki. chrum, chrum, na zjedenie, teda ten Reprofit robi kraaasne deticky 😵 😵 😵 .
@violoncielka hej aj ja som teraz na PN, doki povedal, ze nic ine mi vlastne dat nemoze, takze minimalne do stredy buduceho tyzdna budem doma vegetit. ale poviem ti veru aj ja, ze sa vobec nenudim...stale je co 🙂
@rebeka33 ahoj cestovatelka, a teda budes mat ten menopur? kolko jednotiek?
pozdravujem vsetky babule... 🙂

shandy
13. okt 2010

brita to je dobra spravicka, ze HCG klesa, snad sa to vsetko s mrchou vycisti a Stelcl da co najskorsi mozny termin... 🙂
@callex 😀 😀 😀 tak som si ta predstavila s tym sprejom 😀 . no ja mam sterimar ale asi je to na podobnom principe a mne to tiez vyteka z nosa, ale velka cast ide aj dnu. ono sa to asi neda uplne presne trafit, aby ti slo vsetko dnu... 😉

mircalla
13. okt 2010

@dior, ved nie v zlom.
ja to uplne chapem, naozaj, ledva stiham jedno. ale vraj na konika ci FB obcas skocis,len nie sem, tak som len chcela vediet, ako sa maju mali, od porodu si nedala vediet na tomto fore o vas ani slovicko, velmi sme boli zvedave vsetky, stale sme cakali na spravu od teba, vela razy sme ta spominali.

kazdopadme mali su rozkosni. a ako sa volaju? 🙂

rebeka33
13. okt 2010

@dior ahoj ,malý sú zlatučký, no určite to je makačka. Hlavne,že ste všetci zdraví a v poriadku.Ja už roky trepem o dvojičkách ,ale v realite je to asi veľmi tažké. Tak prajem, aby si sa čo najskôr trocha vyspala.
@shandy áno už je na ceste, mám 2 amp. na deň + clostil 5dní. Balené sú po 10 amp.tak som objednala radšej 2 balenia aj keď nie je to práve malá suma.
@mircalla ako vaše prechladenie, už sa cítite lepšie. Mne tie sople nie a nie ustúpiť.
@brita ahoj .Tak ak som dobre pochopila, tak si na čistenie napokon nešla. Tak nech tá hlúpa mrcha dôjde čo najskôr. Keď ju nechceme príde, keď ju chceme tak jej niet.
Prídem ešte večer ,lebo tento blbý PC v robote mi nedáva smailíkov a už mi to pri písaní chýba.
pekný deň všetkým.

brita
13. okt 2010

@rebeka33 Ahoj moja, praveze na cisteni som bola, ale mala som to stastie, ze sa mi to nespustilo samo. Aspon som nezazila krce a krvacanie. V podstate mi to vybrali von vsetko, co tam bolo, cize plodovy vak a aj "oskrabali" sliznicu, lebo bola riadne hruba. To slovo "oskrabali" je otrasne. 😀 Potom som este trosku krvacala a spinila,a le nic ma nebolelo, ani teraz am neboli, aspon ze tak. 😉

cavik
13. okt 2010

Pekný večer vospolok 🙂 🙂

dior....drobci sú krásni 🙂 🙂
callex...môj muž má dovolenku tohtoročnú takmer celú, on si jednoducho nemôže v robote urobiť voľno, je ich len polovica z toho, koľkí by mali byť, teda 2 a zhodou okolností má ten jeden v pondelok a utorok dovolenku a keby aj môj muž vzal ( čo teda aj musí 😠 ), tak v robote ostane len asistentka .....preto špekulujeme, že v pondelok bude v práci 😖

ženy, koľko ste vy vypestovali folíkov pri Softe ( clostil+75j ) ?

ja si idem picnúť jeden Orgalutran 🙂

gerdusha
13. okt 2010

@cavik ,
kolko ich mam ti budem moct ja osobne napisat zajtra...idem na folikulometriu...sama som zvedava

olympia
13. okt 2010

@dior veľmi sa teším, že si nakukla, často na teba myslím a verím, že nestíhaš. Chlapci sú krásni, gratulujem! 😵 😵 😵

mircalla
14. okt 2010

@olymmpia

olly a vy co vlastne cakate? kukam, ze uz 31tt? priznam, ze som zabudla, ale mari sa mi, ze dievcatko.....

filip dneska v noci bodoval na celej ciare....4 krat bol hore (inokedy 1-2-) a zklincoval to vstavanim o piatej....som dead

callex
14. okt 2010

@mircalla fuuuha tak to ti teda nezavidim.ale hadam to cez den dobehne.
@cavik tak to je hlupe..poznam tie stavy ked ta situacia v robote nepusti, je to velmi mrzute. ale ved napokon tam manzela v utorok nepotrebujes? to uz bude vklad a on svoj vzacny material odovzda pri OPU. ja viem ze psychicka podpora by bodla ale ked sa neda tak sa neda.

olympia
14. okt 2010

@mircalla ahoj, čakáme dievčatko. Ja som tiež dead, každý deň sa budím strašne skoro, niekedy už o štvrtej, pol piatej a nemôžem viac zaspať, pritom si naschvál nelíham nijako extra včas. Ale zas je fakt, že zatiaľ si môžem dopriať spánok aj poobede, len ma mrzí, že kým by som mohla vyspávať, tak sa nedá.
@cavik držím palce! 😉 Takisto ostatným stimulantkám, aj keď trošku strácam prehľad. 😅

rebeka33
14. okt 2010

@danutta držím palce na opu dnes a čakáme dobré správy.
Pozdravujem z práce všetky.

avaka
14. okt 2010

Ahojte 🙂
@julietka,pokukala som fotecky,Ninocka je uchvatna na tom serbliku,sa nemozem na nu vynadivat.. 😵 a je strasne sikovna,normalne nechapem..a je zaujimave sledovat,ze mas dvojky a ako su rozdielny... 😕 🙂 my plazime a konecne sa hupeme na styroch..aj vecer pri zaspavani,uz ma oci zatvorene,ale este sa pohupe (no ved ked to uz vie.. 😎 😀 )na nocnik este nedavam,ale zacnem skusat...

@cavik ,vela stastie na sobotu.nech dobre kupite 😉

julietka
14. okt 2010

@avaka avusik tak to mas uplnu pravdu s tymi rozdielnostami 🙂 kazde dietatko je vzdy uplne ine to uvidis sama pri dalsom, bude uplne ine ako je Eluska, ale ked su dvojky tak je to vidiet krasne naraz tie rozdiely. Niekde som citala ze "dvojicky su dvaja uplne rozdielni surodenci, len su nahodou narodeni v ten isty den", velmi sa mi pacila tato myslienka a u nas sa to stale len potvrdzuje 🙂

julietka
14. okt 2010

@mircalla mircalik to je filipko zlaty v tom vstavani, nasi su niekedy kazdy aj 4krat hore, tak to vynasob dvomi a minimalne tolkokrat v noci k nim vstavam 😉 ale telo si casom zvykne na vsetko..

mircalla
14. okt 2010

@julietka inak to je rarita, vacsinou vstavam len raz, maximalne dva...v noci je dobrucky...dnes je jak divoch uz od rana, konecne spi

mircalla
14. okt 2010

@rebeka33 nachda este neustupila:((

mirinda10
14. okt 2010

@mircalla gratulujem ked Filipko takto krasne v noci spinka, ani u nas to nie je ruzove, teraz ked trosku kasle, tak sa zobudi a uspavame, teraz je to urcite viac ako 4x za noc a aj dnes spala u nas od 1nej a to som ju uspala na rukach o 2hej, teda som ju porazila a konecne zaspala
ked spi pri nas menej kasle a lepsie spi, nechapem preco
ja uz som zdrava iba trosku sem tam zakaslem ale to uz je ok

babule uzivajme si posledne slnecne dni a hodiny, coskoro pride dazd a tma brrrrrr, neviem ako budem kocikovat ked bude tma ako v rohu ☹

falin
14. okt 2010

Ahojte,
nejak sa mi toho nakopilo, zo vobec nestiham 😠 NAvyse som bola vcera na koncerte a dosli som domov o jednej rano, brr. Esteze mam dnes volno.
Bola som na sone, sliznicu mam zatial nizku, jeden folik 12 a druhy 10 mm, to je vsjo. Som zvedava, co z toho bude. Volala som s vitouskovou, mam brat estrofem a v sobotu kontrolne sono. OPU asi az utorok-streda, sa mi to zda akosi nesoro. Ma to stve, som cakala ze v sobotu ideme na to a nic.
Neviete mi poradit kde mi spravia v sobotu sono? Aj normalne v nemocnici. Vitouskova mi odporucila ze nech si ho spravim u nas aby som nemusela kvoli sonu do brna, ale ja nemam ziadneho znameho dr. 😒

@cavik - tak vam to predsa vyslo na sobotu, drzim palce, nech mate peknu urodu

@danutta - super, ako sikovno. Drz sa dneska

@zuzla80 - zuzulka ja som malu davala do overalu a spanielskej deky (velkej), ta je super teplucka. Celu zimu vsak bola v hlbokom kociku, sportiak sme az na jar davali.

@orsulka - blahozelam k pariku, super vam to Stelcl namiesal 😉

callex
14. okt 2010

@falin myslim ze v nemocnici by nemali mat problem, popripade skus na gynekologickej pohotovosti.das im dve eura tusim a bude to 🙂

rebeka33
14. okt 2010

Ahojte kočky.
POOOOOOMOC!
Na moje veľké zdesenie som zistila,že som dnes začala krvácať. Ale je to len 20 deň od mrchy. Volala som do RF .ale Koudelka je v Moskve 😀 ,bola nejaká Dr. Ale asi nie vitoušková ,prepočula som meno. Povedala,že ak sa to rozbehne nech začnem stimulovať. Ale mne sa to zdá skoro. Bože tá mrcha si robí čo chce. 😠 Nechápem . Totálne ma to rozhodilo, myslela som,že mám ešte 10dní sa na to psychicky aj fyzicky pripraviť. A teraz neviem či mám stimulovať alebo počkať na ďalšiu. Za hocijaký názor budem vďačná. 🙂

tanitta
14. okt 2010

ahojky
@cavik fijha ty ficis v plnom prude 😎 😉 tak zelam vela statsticka nech to klapne 🙂
@rebeka33 a sak co sa budes zase mesiac psychicky pripravovat 😵 sup sup nato.... 😎 .. a je to menzes?...neni to len nieco jednorazove nejaka hormonalna rosada?...

mircalla
14. okt 2010

@rebeka33 ja by som asi pockala, takto budes nervozna. mozno aj kvoli sliznici a hormonom je lepsie pockat, 20 dni je dost skoro.
musis zacat uz dnes? kebyze staci zajtra, napis stelclovi marcel@reprofit.cz a oznac to ako suren, ak si to este precita, urcite odpovie, ta baba bude asi jedna z novych, ak to nebola vitousova

mircalla
14. okt 2010

ale je na tebe, ako sa citis.....ja to skor beriem z lekarskeho hladiska, ci to neni lepsie pockat na trosku skludnene hormony. neviem, ci to moze nieco ovplyvnit, skor asi nie, ale netusim

callex
14. okt 2010

@rebeka33 ja by som isla do toho, stimulovat sa zacina vecsinou na druhy den cyklu..tak ak budes krvacat aj zajtra tak smelo dotoho. ved ked pojdes na kontrolne sono tak uvidis ako sa vyvijaju foliky a podla toho sa este len rozhodne ako dalej.ci daco bude alebo nie.
ja som tiez teraz zacala krvacat skor ako kedysi..a to s ami nikdy nestalo,.vzdy zvykla meskat.to budu tie hormony.
a ak nie si psychicky pripravena my ta pripravime. 😎...mozno ked to takto vypalilo tak sa ani nenazdas a coskoro budes tehu.

callex
14. okt 2010

ja som vcera pisala Machacovi a mimo ine som pochvalila ich centrum ako sa im dari poslednu dobu a ako sa my tu vsetky tesime a ako nam to dava silu a spokojnost ze sme si vybrali ich centrum.pekne mi podakoval za mily email. 🙂
zlaty.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre