Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mircalla
5. nov 2010

@anty odporucam multimam baby wash....je to taka pena aj na telo aj vlasky....akoby v sprayi...odporucali to aj na predporodnej, je to velmi vhodne na pokozku dietatka, ziadne PH.....pripadne este sebamed mydlo, ale to prve je lepsie, i ked to neni lacne, ale oplati sa, ja to mam este stale a to kupem denne.....fakt super, bez rizika alergie
@falin ved ciarka silna nemusi byt, niekto nema ziadnu, a je tehu.....to je ozaj nadejne, vsak vies, ze HCG stupa individualne

mircalla
5. nov 2010

@anty so sexom by som teraz uz radsej moc neexperimentovala

anty
5. nov 2010

Ahoj Mircalla, kde se ten multimam... prodává? Včera jsem byla u nás ve schlekru a nic takového tam neměli. Dík

callex
5. nov 2010

babulky mala som dostat menzes v nedelu ale mrska dorazila dnes.najprv som myslela ze bude len vytok - spinenie a zajtra krv ale hned dnes zo mna vypadla taka zrazenina.to sa mi este nikdy nestalo.moze to byt prasknuta cysta ktoru som mala pred tzydnom?

@anty teda ten maly sa ta drzi ako kliest.dobre sa ty onho staras ked sa mu nechce ist von.

anty
5. nov 2010

Callex jj to on se fakt drží zuby nechty. O víkendu zkusíme nějakou delší procházku a pokuď už to nezabere, tak si ho dáme až pod stromeček 😀

takyna
5. nov 2010

@anty my umyvame Johnsons baby top-to-toe, vrelo odporucam, je to na cele telo , vlasky, hypoalergenne, a nicim nenatieram malicku, a ma krasnu pokozku 🙂
a tymto Johnsonsom umyvali nam deticky aj v porodnici 🙂

anty
5. nov 2010

Holky díky moc za rady.

takyna
5. nov 2010

@anty a na bradavky pri kojeni, Multi-Mam Compresses , ale sadu náplaste a krem , je to z lanolinu, nemusis si masticku zmyvat pred kojenim, a naplaste su chladive, na noc super, krasne sa ti budu hojit ragaty , a kojenie si budes uzivat 🙂

anty
5. nov 2010

Taky a kde si je sehnala, máš pravdu s těma náplastma já jsem slyšela jenom, že si pak mám bradavky mazat bepanthenem, ale fakt je že se pak musí smýt.

anty
5. nov 2010

Holky mrkněte přidala jsem foto mega břicha.

takyna
5. nov 2010

@anty tento komplet je super, z Multi mamu, ak aj spolu to nezozenies masť a náplaste, určite mastičku zoženieš, je to drahšie, vydrží ti to dlho lebo stačí málo si toho dať, a fakt bezproblémov nemusíš si zmyvat pred kojením , detičkám to nevadi, a rychlo sa hoja bradavky, a fakt na zaciatku kojenia by som dala vsetko na svete za to , lebo nebolo to jednoduche kym si zvykli na prisavku moju malu 🙂

takyna
5. nov 2010

@anty riadne brušino 🙂 , ale už je dole klesnuté 😉

anty
5. nov 2010

Taky já nevím z té fotky mi taky připadá, že kleslo, ale jinak mi připadá, že ho mám přád nahoře

anty
5. nov 2010

Taky máš pravdu s tím kojením, protože kamarádka porodila teď v pondělí a už má prasklé bradávky chudák. Mrknu se na to a koupím.

lenka20
5. nov 2010

caute babule, cavicek teda dufam ze sa to spravi samo dokelu, same komplikacie 🙄
lenny ono je to velmi tazko sa s lekarmi vyhadat o tom ci mali nieco spravit inak - urcite mohli, ale ked raz je stanoveny ultrazvuk 3 x za tehu, tak ziadny urad im za vinu neda, ze sono nerobili castejsie... skor na tej pohotovosti to bolo nejake divne, lebo tam uz musel vidiet kolka bije... ale ako pise takynka, ja by som tiez dala podnet, nech sa na to mrknu, teba to stoji len vypisanie podnetu a keby sme sa vsetky ozvali vzdy ked nieco nie je v poriadku tak by sa mozno aj lekari zacali viac snazit, nikomu sa nepaci, ked ich stale vysetruju a preveruju... aj ked vysledok mozno nebude taky ako si predstavujeme.... hlavne je, ze sa spolu s drahym z toho dostanete a skusite KETik...
anty ja som tiez za to, aby si sa uz nanominovala do nemocnice a nech s tebou nieco robia, tolko pripadov bolo, ze zena prenasala a potom to nedopadlo dobre, niekedy sa skratka nemoze cakat kym sa rozhybe dietatko same, tak nech ti daju vyvolavacku a uz nech je maly na svete 😉 😵
inak kym som cakala na dokyho tak som pocula dve baby rodit (porodne saly boli hned vedla) a ty brdo, najprv mi nedoslo ze to rodia, znelo to skor ako zvuky pri keksiku, a potom mi to doplo - straaaaasneeeeeeeee, aj vy ste tak kricali maminy??? som povedala, ze este jedna a uplne ma odradia od rodenia 😀 😝
pozdravujem vsetky 😵 😵 😵
gerduska neboj, jednorazove spinenie nic neznamena, este to moze dopadnut vyborne 😉
falin - moze byt ze ti hcg stupa pomalsie a moze byt aj chyba testu, niektore su take troska ,, vadne ,, - neukazu tak silnu ciarku, alebo je ciarka nepravidelna, atd...takze to treba brat s rezervou..
callex moze byt, tym sa nestresuj, ja mavam zrazeniny pri MS pravidelne, ak si mala tento mesiac vyssiu sliznicu tak to tak byva...

anty
5. nov 2010

Takyna díky moc. Lenka20 já už se na to křičení strašně těším 😀 , ale musím se krotit, abych taky neodradila ostatní od těch porodů. Ne teď vážně asi to k tomu patří, se nedá nic dělat, nějak ty bobánky porodit musíme ať už s křikem nebo bez.

takyna
5. nov 2010

@lenka20 ahoj moja zlata 🙂 , okrem kricania som malu mierne okakala... 😉

lenka20
5. nov 2010

takynka nic si z toho nerob, moja segra malu trocha ogrcala 😀 😀 😀
ale nie, co viem, tak starsie rocniky - akoze moja mama a tak - nekricali vobec.. tak som si myslela, ze asi kricia len tie hysterky, no ale asi kricia vsetky, tak asi to fakt boliiii, pomooooooooc!!!!!

takyna
5. nov 2010

@lenka20 uvidis 😉 🙂

shandy
5. nov 2010

caute babule 😀 😀 😀
tak teraz som sa inak pobavila na @takyna a @lenka20 😀 😀 , inak mojho brachu kolegyna sestricke vylepila facku 😀 , chuuuda...
@anty, teda malickemu sa u teba nejako velmi paci, co? skus ho ukecat na nejaku dobrotku 🙂
@callex podla mna je to v pohode, ja mam vyssiu zrazanlivost a ked som nepichala fraxik, tak som mala zrazeniny casto..
@falin dolezita je, ze tam je, tak dufam, ze bude silniet. Urcite si treba nechat zobrat krvicku na HCG.
maminy a tehulky, cim ste si mastili bruska, aby ste nemali strie? dakujeeeeeem
pekny slnecny den vsetkym 😵

monicka7299
5. nov 2010

@shandy za čo jej vylepila??? 😀

shandy
5. nov 2010

@monicka7299 moni lebo jej hovorila ako dychat a ju to strasne bolelo a nastvalo, ze uz nevladala, tak jej jednu struhla 😀 😀

monicka7299
5. nov 2010

@shandy 😀 😀 😀 😀 😀

mircalla
5. nov 2010

@anty ja mam multi mam naplast na bradavky a tu penu na kupanie v jednom baleni.....kupila som to v lekarni, v drogerii to nemaju

@lenka20 my sme tam mali jednu ciganku, tak vyrevovala asi 4 hodiny.....kedy budem rodit? kedy budem rodit? a potom ked jej vraveli tlacte, tak cigantka: nebudem tlacit....OMG
no a jej asi 20 pribuznych cakalo vonku a mali tam rozbalene jedlo a pitie na vsetkych stoloch a laviciach...mama a priatel si uzili....ja som sa tam zatial prechadzala s kontrakciami asi kazde 3 minuty, ale moc ma to nebolelo
pocut tam bolo vsetko, aj vidiet ........teda nie zase detaily

lenka20
5. nov 2010

mircallik 😀 😀 to ste mali fajn spolocnost 😝
no mne mama vravela, ze to je ako ked mas silne MS bolesti a tie ja mavam kazdy mesiac paradne, take na 2 ibace naraz, inak umieram, takze si myslim, teda dufam, ze ak to ma byt ,, len ,, take, tak to zvladnem bez kricania... 😉
shandy no tak ale to ju uplne chapem 😀 😀 😀 😀 😀

mirinda10
5. nov 2010

@takyna,@mircalla babulky ak nemate este kupene, tak sup vysiel Mama a ja special o strave pre mimca, prikm prave citam a odporucam uz neviem co mam varit

mircalla
5. nov 2010

akoze prirodzene je to asi utrpenie. ale po cisarskom som sa fakt citala hrozne. ako som mala este aj tu maternicu k crecu prirastenu a ostal mi 5 dni vyvod....gucciho kabelka....brrrr
kebyze este jedno dieta, tak to bude asi vzhladom k tym zrastom maternica - crevo cisarsky tipujem

mircalla
5. nov 2010

inak to debilne ockovanie...maly konecne spi...ale je s nim dnes fakt na nevydrzanie....mrnci stale chuda...stale sa len nosit chce. ale teplotu dako nema, hoci ten digitalny teplomer som novy vybalila a uz mi signalizuje, ze low battery....divne

falin
5. nov 2010

babulky - dakujem za povzbudive slova. Planujem v nedelu zopakovat test a v pondelok som sa objednala k svojmu dr. na krvicku, nech som si na istom. Ta neistota ma zoziera, na nic sa neviem sustredit. Dnes ta vykonnost v praci stoji za ... 😖

@gerdusha - ako si na tom? Kedy robis dalsi testik? Verim ze je vsetko oki

@callex - zacinas aj stimulovat?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre