Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

shandy
9. dec 2010

@mircalla nieco vyhrab , to by bola skoda neist kvoli oblecku. Nejake tehu volnejsie nemas? Vsak to nosia aj netehule, tak co...
@mirinda10 aj ty sa chystas zurovat? no som zvedava, ako tato zmakne 😉 , baby tak si to uzite 😵 😵 , zasluzite si...my mame buduci tyzden v piatok 🙂

shandy
9. dec 2010

@falin uz ma babatko v brusku, tak nech sa pekne zahryzka a pod stromcekom najdes dve ciarky, aky dobry darcek som ti vymyslela, cooo? 😵

shandy
9. dec 2010

@martini hehe, pekne si si pridala, ja mam tiez talent zvelicovat, ale to robi vraj kazda zena, tvrdi moj mm 😀 . mnoo asi nieco na tom je 😉 , tak ale musis pridat doraz nie? no ved kludne sa bav, kym sa da 😀 😀 , aby ma ta sranda po porode nepresla 😀 .

maticap.
9. dec 2010

@rikuska21 ahoj rikusa, dakujem. Aj ja premyslam nad tym, ci by som vedela zit iba vo dvojici... a dala by som hocico za babatko.... No ked nad tym premyslam, tak bude asi horsie si to predstavovat, ako to prezivat a prezit. Len ten pocit prazdnoty byva niekedy neznesitelny... 😔 Takze Ta uplne chapem - ale to asi vsetky co sme tu, vsak? 😉

rebeka33
9. dec 2010

Ahojte , dnes nám nejak nešiel koník 😕 takže, chcem nahlásiť ,že HCG 2200, čiže sa za dva dni zdvojnásobilo.Tak som už kľudnejšia. 🙂 S doki som tak, že mám dvoch. Jedného zmluvného a jedného súkromného na konzultácie 😀 A že vraj budem mať foto ešte pred vianocami. 🙂
@mircalla myslím,že si vezmi niečo tehu a choď . Ak sú to priatelia budú radi ,že ťa po čase vidia a nebudú riešiť kilá. 😉 Peknú zábavu.
@falin držím palce na ketko zajtra. Ešte niekto ide zajtra ,ak sa nemýlim Tak dajte vedieť či sa dobre rozmrazili.
@kajka39 ako sa máš?

shandy
9. dec 2010

@rebeka33 jeeeeeej uzasne, tfuj, tfuj, tfuj, verim, ze budu letne babatka a dve 😵 😵

rebeka33
9. dec 2010

@shandy Ďakujem a bodaj by si mala pravdu. Zmenila som taktiku a teraz sa začínam tešiť, nech je ako má byť.Už som si aj tt.nahodila 😵 😵 Ty už máš pomaly polovicu za sebou. Bože ostatným to tak beží. 😀 Držkaj sa..

kajka39
9. dec 2010

@falin - nech sa zajtra ET stastne podari a pod stromcekom najdes dve// 🙂 drzim pazuriky 🙂

@rebeka33 - u mna stav bez zmeny, pocit rovnaky..... Krasne ti to hcg narastlo, len tak dalej. Manzel uz vie?? 😵

julietka
9. dec 2010

@mirinda10 miri ahojki, vidim ze sa vam pekne dari 🙂 som rada ze spominas tu separacnu uzkost..ja totiz tiez rozmyslam co je nasej malej, asi 4-ty den place zo sna kedykolvej, pred tromi dnami sa budila kazdu hodinu a knucala, plakala, stale sa berie na ruky, potom ju pomojkam dam cajik symbolicky lebo smadna nie je a upokoji sa. preventivne jej davam aj gel na zubky, ale logicky..keby mala bolest tak asi by bola taka cely den, ale cez den sa smejka..

@zuzla80 @mirinda10 na tu mrkvu pozor, lebo ja som davala tiez do kazdeho jedla ako zaklad, ale doktorka ma upozornila ze ju mam napr,10 dni vynechat pretoze malej zacal hnednut nostek, vraj sa jej z tej mrkvy zvysila pigmentacia...
@zuzla80 nasi papaju dodnes po obede asi tak po 2 az 3 hodinach mliecko a to sa naozaj napraskaju a uz papaju aj dva chody, polievocku aj druhe jedlo. Inak zo zaciatku ked spapali iba trosku cca ako je jeden maly Hippkovy poharik na polovicu tak este do pol hodinky spapali aj mliecko, ale nasich som zacala prikrmovat ked mali 3m a3tt

julietka
9. dec 2010

@mirinda10 ja som sa tiez chystala na vianocny aj som pozvanku dostala, ale napokon som to musela odvolat...vcera sme sa aj chytili kvoli tomu ze sa muzik nevie uplne sam postarat, ked nechcu papat kasu tak im treba dat nieco ine, napr,maslovy chlebik a pod.ale ja si nemozem ani hlavu umyt, na 3 minuty zmiznem a hned pride za mnou co ma robit, deti revu..a takto to byva ak sa venujem niecomu inemu v domacnosti ako detom, a to som doma..takze ked som si predstavila akemu stresu by som vystavila deti,radsej som to odvolala...

julietka
9. dec 2010

@mircalla ja mam cely zivot (najskor u mamy 😉 a teraz aj v mojej domacnosti) tlakovy hrniec, mala som aj stary od babky a mam aj ten najmodernejsi ake su teraz a nemozem dopustit na ziaden, jednoducho setri cas aj energiu a najradsej v nom robim hov.masko, mnam

shandy
9. dec 2010

@rebeka33 ja myslim, ze si dobre urobila, treba sa tesit aj z mala, ja som sa tesila, uz ked vo folikuloch boli vajicka, uz za to som bola vdacna. som to brala ako ze som o krocik blizsie k babatkam. nech ti to vydrziii....neboj, ved aj tebe to tak poleti, ani nebudes vediet ako 🙂 . po tom prvom trimestri to naberie na obratkach 🙂 . dakujem aj vy sa drzkajte aj s drobcami 🙂
@kajka39 ja som patrila medzi bezpriznakove tehulky, tak verim, ze aj u teba to tak bude 😉

julietka
9. dec 2010

@mircalla a este si sa tusim pytala aj na roboty? my ked sme zhanali kvalitny robot tak sme vyskusali vselico, pozerali rozne testy, vela sa pytali..jednoznacne nam vysla z toho najlepsie znacka BOSCH,vtedy nas cela sada vysla na 10.tis.ale mozno su uz teraz lacnejsie, da sa tam dokupit akekolvek prislusenstvo a hlavne je KOVOVE co je dost dolezite, pretoze u inych znaciek je vacsina prislusenstva z plastu takze kratka zivotnost..

shandy
9. dec 2010

@julietka juli no teba sme tu uz dlho nevideli...tak muzik takto? no hadam si ho v tom mohla nechat, nech sa nauci aj on, aby si takto nezvykol...aj ked ta chapem, ze myslis v prvom rade na deticky 🙂 , idem kuknut, ci mate nove fotecky... 😅 , booze ze 10 mesiacov. Juli a v com ich kocikujes? V sportaku easy? ci?

shandy
9. dec 2010

@julietka ja som tiez pozerala roboty, lebo vsetci ze aky svadobny dar, tak toto mi napadlo ako jedna moznost a tiez vyhral Bosch, aj ked teda tie jednotlive sucasti nie su uplne lacne, ale zas mozes dokupovat ako ti co vyhovuje... 🙂

julietka
9. dec 2010

@avaka ahojki avusik 🙂 citam ze mala lubi hrozienko, sa priznam ze nasim sa bojim dat ovocie na ktore mam ja alergiu..ale mozem skusit, a ake hrozno davas Eluske? biele? a odkostkujes ho?
inak nasi velmi ovocie nelubia, teda maly zje hocico, ale mala zacala vymyslat a uz len ked vidi lyzicku cohokolvek strka mi do ruky a nechce nic ani ochutnat..

julietka
9. dec 2010

@shandy my mame nahodeny sportiak od cca od juna, povodne sme ho dali v maji ako zacali horucavy aby im prefukovalo, ale potom sa tak strasne ochladilo ze sme dali spat vanicky a potom v juni uz definitivne sportiak

julietka
9. dec 2010

@shandy ja by som dokazala muzika nechat s detmi, nech si ich uzije, ale nemam to srdce ich vystresovat, teraz mam na mysli hlavne deti. Ked zacne plakat jeden velmi srdcervuco tak sa prida aj druhy, a vacsinou ich utisim len ja, ale musime obaja a to tak ze zoberieme druheho do inej izby. Nastastie takeho situacie sa stavali len ked boli malicki, ale teraz ked im idu zuby stale, su obcas dost pozdrazdeni..

julietka
9. dec 2010

@shandy no ja viem ze bosch nie je najlacnejsi, ani sucasti, ale to kupis a mas..tie ostatne znacky sa ti budu kazit castejsie kedze su vsetky casti plastove..

shandy
9. dec 2010

@julietka super 🙂 , su mileni ti vasi drobci 🙂 , inak keby si sa nahodou niecoho chcela zbavit po detoch, tak sa hlasim, pokial to nebude ruzove 😅

shandy
9. dec 2010

@julietka mas pravdu a hlavne to chcem na dlhsie, takze ten nerez fakt lepsi a to dokupenie sucasti mi nakoniec vyhovuje. ja ta chapem juli, ved on na to este pride cas a aj tatik si ich uzije sam.... 😉 , verim tomu... 🙂

julietka
9. dec 2010

@shandy ja som uz postupne popredala tu na konikovi niektore veci..len neviem co by si potrebovala, mozeme sa dohodnut ak budes chciet, ale radsej potom cez IP
dakujeme za mile komentariky 😉 ten fatboy je fakt super vec,niekedy sa tam zvalim s nimi 😀

shandy
9. dec 2010

@julietka poslala som ti IP 🙂 , ani sa ti nedivim, ja by som na nom bola tiez stale vyvalena, este by bola bitka 😀 .

avaka
9. dec 2010

ahojte 🙂
@shandy,najskor Tebe by som chcela zablahozelat k dalsej zmene stavu 🙂

@mircalla,je mozne,ze Ti maly odmieta mliecko,ked mas MS,ak je to preto,tak to bude len prechodne...E tiez cez den uz velmi malo pila,hlavne,ked zacala lozit,uz nemala cas na mlieko a teraz zacala zase casto pytat,som ju naucila znakovat a cely den len ukazuje mlieko mieri na mna prstom a krici daaaaa 😀

@zuzla,zuzlik,v jedeni obedu Ti ja velmi neporadim,vyvaram a ked mala zje 80ml,tak sa chodim vsade chvalit 😅 ,trochu zabralo,ked som sadla na zem a robila sa,ze je to moje,tak uz bola pri mne a jedla...inak jedava 10-60ml,ako kedy...takze ja uz som to prestala riesit,no co ju necham hladnu?dam mlieko,alebo nieco ine..ovocie lubi,tiez bol banan s jablkom naj,ale uz ma najradsej hrozno a robim jej aj ovs,vlocky s hruskou...zje 100-160ml
a kocik ani nespominaj,E sa musela naucit spat tak,ze mala jednu ruku vedla tela a druhu vedla hlavy,chudatko a to bola malinka a v lete,take robia tie vanicky 😖
a Ninka sa rada oblieka? 😕 😅 ,to je rarita,u nas vzdy revala,potom bolo dobre,tiez som jej vravela,ze ideme pa pa,a teraz,obtazuje ju to,ale uz je mudrejsia tak vydrzi...ale mi zdrha,ju nahanam po posteli,sa smeje a ja hotova,spotena,kym ju vychystam...

@julietka ,rada Ta vidim 🙂 ,som ta davno nevidela,kukla som deticky Tvoje,no nadhera,su na zozratie 😵
co pises o tom placi,u nas tiez je to take,E viac aj mlieko pyta,niekedy v noci sa zobudi a tak srdcervuco place,ze ju nemozem utisit...ale mozu to byt sny,alebo nieco boli...aj teraz nemozem dopisat,uz bola 2x hore s krikom daaaaj...
a co sa tyka chodenia niekam.. 😅 ,ja tiez nikde nechodim,okrem toho,ze kojim,tak aj vecer,tiez by mi nedalo,keby mala doma plakala a mm by ju neutisil... 😔 a viem,ze by ju ani neuspal,minule isiel s nou si lahnut a ona amok...no co by som z toho mala... 😔 ,ved uz budu vacsi,bude sa im dat trosku vysvetlit 😉
hrozno davam zelene bez supky a bez jadierok,ale ak mas alergiu,tiez by som pockala...E uz mala napr. 3x od narodeni vysusenu pokozku a neviem z coho,mala to uz pred zavedenim prikrmov,ci suchy vzduch,alebo alergia,dr.da len mast... 😒
@mirinda,tak uz som si spomenula co robis,som sa pytala... 😉

mircalla
10. dec 2010

@avaka no uz je to lepsie s tym mliekom.
@julietka ja robim sama vsetko, pomoc nie je ani s prebalovanim ci kupanim, ani nikdy nebola. maximalne tak pohrat....este aj do obchodu chodim. pri jednom dietati sa to da
fuha takze taketo place budu v neskorsom veku?:(
@rebeka33 no to hcg je fakt super
@olympia uz nam mozno aj rodiiiii

mirinda10
10. dec 2010

@mircalla nie este som nenastupila idem do officu 21.12 musim sa dohodnut s Taliankou ako mi to preda ale babka a dedko uz pridu na Vianoce, tak budu doma s E a ja pojdem trosku pracovat ale 3.1 uz nastupujem
vcera mi na vecierku oznamili 3 baby, ze ak nenastupim hned zaciatkom roka tak davaju vypoved a su u mna 15 rokov to si nemozem dovolit, tak to tam idem hasit, musia este vydrzat

mirinda10
10. dec 2010

@julietka no ahoj moja, zijes vobec no citam, ze mas rusno ale dve deti su dve, ja mam niekedy dost aj jedneho aj ked Emma je velmi dobre babo
tak tatik prezil a Emma tiez nasla som ich spacich doma aj ked kuchyna po vybuchu, tak som este v noci pratala ale ked som prisla do izby tam tatik spal na mojej strane a ked sa prehodil na tu svoju stranu, tak kukucka hned hlava hore a komunikovala ani som sa neprezliekla a nedala sa utisit iba dzavot a buchanie dudla do tyciek a to som bola ticho ako myska, nakoniec som si ju zobrala k sebe pomojkali sme sa uz spala nacapena na mne do rana ale musela ma stale drzat za pyzamo asi ked som ju neuspavala tak sa bala, ze uteciem 😵 😵 😵 😵 no je to moj mazlicek
ale uzila som si dobre mi to padlo, ze som bola vonku medzi ludmi

@avaka pocitam korunky teda eurace 😀 takze financie
inak ja ked davam E do sedacky, ze ideme papat tak krici daaaaaaaa, uz vie ze ide ham ham a uz sa trasie a ma otvorene usta 😵 😵 😵 😵 😵 no modelka z nej nebude nam trva jedlo max 5min fakt 200gr ci uz ovocie alebo obed to je jedno a to verim, ze by zjedla aj viac 😎

mircalla
10. dec 2010

@mirinda10 no byt nenahraditelny nie je vzdy vyhra🙂 cize to neni ani kvoli financiam. ja ked som odchadzala tak vsetci vyplakavali ako to zvladnu, ale zda sa, ze to napokon celkom pekne zvladaju. mam nejake peniaze za predaj bytu, do prace sa mi moc nechce....l...i ked tie su skor uspory do buducna. tiez mam dake firemne akcie, ktore planujem predat v najhorsom pripade. moj sef by mi inak dovolil na zaciatok 1-2 dni v tyzdni robit z domu, v tomto je super

mircalla
10. dec 2010

@mirinda10 zlate🙂

ninockaskv
10. dec 2010

@rebeka33 .. uzasen HCG .. velmi sa s tebou tesim..zelam vam, nech to dotiahnete do statenho konca

@shandy ty ako? aka bola svadba? uzili ste si to? neviem si predstavit, ze by som sa vydavala v takejto zime 😀 😝 😀

baby, ja som nevydrzala, testovala som na 10DC a mala som tam // 😕 druhu taku ducharsku,a le bola tam.. dnes je 12 DC a je tam ciarka... bozinku keby to vyslo, to by bol darcek pod stromcek ako lusk 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre