Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mircalla
11. dec 2010

hoci ked citam co mi @tanitta poslala, tam sa kasa navecer odporuca tiez

bobjan
11. dec 2010

Ahojte dievčatá, po dlhšej dobe som prišla pozdraviť všetky snažilky-držím palce a veľa úspechov, tehuľky-pohodové tehu a dobrý a rýchly pôrod, maminky-veľa trpezlivosti a lásky.

Ja som sa stala veľmi príjemnou obeťou zázraku a dnes začínam 18TT. Podarilo sa doma. Sme veľmi šťastní. Boli sme týždeň v nemocke, ale všetko dobre dopadlo, našťastie.

Dúfam, že všetko dobre dopadne a už sa tešíme na kopančeky...držte sa sa tu. Chodím len cez mobil na net, takže ani dočítať, ani prispievať sa moc nedá často.

kajka39
11. dec 2010

Pekne sobotne ranko vsetkym....
...to moje dnes nezacalo najlepsie, lebo som testovala hned, ked som sa zobudila... test je neg. 🙂

@ mircalla- tusim som citala, ked ti tu niekto pisal, ze lepsie je zacat zeleninkou a nie sladkym prikrmom, lebo sa moze stat, ze zeleninku ti zacne odmietat a nebude ju chciet, Moze byt na tom nieco pravda, aspon podla mna 🙂
@rebeka33 - nevyslo to opät!!!!!!! ☹

falin
11. dec 2010

@shandy @rebeka33 @kajka39 dakujem vam babule. Algidka sa krasne rozmrazila a uz si hovie v brusku, verim ze sa jej bude pacit.
Shandy krasne si to vymyslela s tym vian. darcekom, budem strasne rada ked sa to tak podari
Rebeka - krasne hcg, juj ako sa tesiiiim
kajka - a ktory den po ET si? pojdes aj na krvicku?

cesta vcera bola velmi pohodlna, tym IC vlakom je to lepsie ako autom, bola som sama. Do BA a z BA ma odviezol mm.
Bola som trosku aj na nakupoch vo Vankovke a potom pozriet zimne Brno a vianocne trhy. Poobede sme mali vian.posedenie z roboty, tak som sem vcera ani nenakukla. Idem trosku popratat a oddychovat

@ninockaskv - jej co to citam? Drzim strasne palceky aby silnela

@bobjan - to je parada. Gratulujem k zazraku a zelam nech vsetko ide krasne ok a bez problemov

takyna
11. dec 2010

@mircalla ja davam Hami kasicky, respektive sme to zmenili na Sunarku, lebo z Hami sa mi vyhadzovala, ale mi sme specialny pripad lebo nie sme na umelom mliecku, a na veceru jej dam par lyzic Sunarky a este ju dokojim, a zacala mi prespavat celu noc, skus podla mna su super 🙂

takyna
11. dec 2010

@bobjan z celeho srdca gratulirujem, tak nech to vsetko dobre dopadne 😵 😵 😵

takyna
11. dec 2010

@mircalla najprv som zacala kasickami na veceru, ked sme boli ako vy taky mensi, potom som zacala zeleninku skusat, a teraz ficim tak, ze do obeda ovocie, a poobede zeleninku, veceru kasicku samozrejme vsetko zajedame este mojim mlieckom 😵

mircalla
11. dec 2010

@takyna aha, tak to som nevedela, ze kasicky ano. skoda, ze mame tu poradnu az tak neskoro, minule ziadna nebola, len ho ockovala, uz dlho som nemala moznost s pediatrickou pokecat
@bobjan no to je uzasne, 18tt je krasne🙂) velmi gratulujem
@kajka39 ale neeeeeee........:( a ktory den si po ET, nestestovala si skoro? taky krasny desatbunkac

bobjan
11. dec 2010

ďakujem pekne!

mirinda10
11. dec 2010

@mircalla ja som kasu davala ako 3ti prikrm asi po 5tyzdnoch

mirinda10
11. dec 2010

@bobjan moc gratulujem, to je nadherna spravicka 😵 😵 😵

zufalka
11. dec 2010

@bobjan strašne ti držím palčeky 🙂 🙂 🙂 🙂 super 🙂 🙂 🙂

zufalka
11. dec 2010

@ninockaskv 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

rikuska21
11. dec 2010

Bobjan ani nevies ako som s tebou stastna, my sa pozname uz dlhsie, vsak??? velmi a zo srdcy ti to prajem,
kajka, este to nic neznamena, ak si nebola na krv tak to neries, testovanim

Rebeka paradicka, super, gratulujem

babule, ja som vcera dostala mrchu po 19dnoch,, no priserna bolest, neviem ci je to normalne moznoano kvoli clostylu, alebo nie je???

rikuska21
11. dec 2010

Bobjan, a to sa podarilo prirodzene, ved po tolkych rokoch, to je zazrak

julietka
11. dec 2010

@avaka ahojki avusik 🙂 skusim im predsa len dat to hrozienko, ved nasi mi uz uplne odmietaju ovocie,radsej maju zeleninku, tak musim skusit uz nieco nove 🙂
nasim sa urobili take lisaje na lickach, vyzeraju ako cervenolice ruske babiky, ale skusala som im vysadit jeden cajik co obsahuje harmancek aj ked je bio, ale predsa, mam pocit ze to je aj z toho, alebo potom z tohoto pocasia chladneho a to im kremujem licka o106..
@mirinda10 jej Emuska je aka liska mala pritulna, to je mile 🙂 , nasi su sice mojkosi, ale v posteli s nami nevydrzia a to si ich tam len rano niekedy zoberiem ale to len vyvadzaju. Este maly dokaze vydrzat pri mne pol hodku, ale mala ked vydrzi 10min tak je to uz dost, ale uz ich ani nenechavam dlho ako kedysi, lebo obaja uz chodia pekne na nocnik tak rano sa chvilku pomojkame a idu... mala uz tak pokrocila ze sa pyta uz sama a dnes sme mali len dve plienky pocikane aj to len minimalne "cvrknute"

julietka
11. dec 2010

@bobjan mam prijemne zimomriavky a som stastna z tvojej nadhernej spravy, drzim ti palce a prajem krasne tehulkovanie a jedine so stastnym koncom 🙂

mircalla
12. dec 2010

@bobjan @nikockaskv ozaj super spravicky
filip najnovsie strasne vyska a vydava zvuky roznej intenzity.....vcera bol inak totalne zly🙂 a ironia je, ze mal tricko The best baby in town....🙂
no coraz vacsi blondak to je, uz viac byt svetly ani nemoze, vcera sme sa fotili

mircalla
12. dec 2010

@julietka aj my mame take, tiez to bude asi pocasie + suchy vzduch v byte, ja myslim, ze aj slintanie a ked je na brusku ustavicne suchanie sa o plachtu ci inu podlozku

bobjan
12. dec 2010

@rikuska21 hej poznáme sa dlhšie. Prirodzene, aj vo februári sa podarilo, ale nevydržalo...

Ďakujem všetkým, dúfam, že bude všetko o.k. Mám vcestnú placentu, tak musím ležať a nič nerobiť, takže sa doma vyvyľujem už 4.mesiac, ale vydržím!

julietka
12. dec 2010

@mircalla my mame uz aj zvlhcovac vzduchu, kupili sme ten Boneco so senzorom, sam sa vypne a zapne ked je to potrebne, no ja skor rozmyslam ze to maju asi z cajika kde je harmancek, lebo som ho dva dni vynechala a nemali to, no mozno to bola fakt nahoda..neviem, lebo aj ked zacalo vonku toto pocasie tak zacali mat take licka..

mircalla
12. dec 2010

@julietka mam aj zvhlcovac, ale neni zase taky super, ze na cely byt, skor len jedna miestnost
maly to zacal tiez mat ked zacalo toto pocasie

luly3
12. dec 2010

@rebeka33 ahoj aj ty si picháš fraxík 🙂 🙂 🙂 a teraz si zostala tehu???? 🙂

kajka39
12. dec 2010

@falin - nech sa drobcek pekne zakusne, a das len dobre spravicky 🙂
@mircalla - testovala som na 9den od ET, este zajtra spravim jeden test, ak bude snehovy tak asi vysadim lieky.... ☹

viete mi niektora poradit a dat info ohladom inunologickeho vysetrenia v KE, a ako dlho sa caka, pripadne kontakt.. Aky je rozdiel medzi Kosicami a Prahou?? Chceme sa dat vysetrit este na imuno, pravdu povediac do Prahy sa mi velmi nechce cestovat, blizsie by to volo do KE.

zufalka
12. dec 2010

@kajka39 lieky nevysadzuj,ešte počkaj,ved radšej vydrž tých pár dní 🙂 mimi sa mohlo neskor zahniezdit tak ešte ti nemusí test ukazovat,vydrž na krvičku 🙂

kajka39
12. dec 2010

@zufalka - tak pojdem zajtra na krv, nech mam istotu, aby som si nic nevycitala, dam na tvoje rady a rady dievcat.
Za tie roky poznam tak svoje telo, ze som presvedcena, ze to bude negativne aj z krvi. Ach, keby si vedela, ako sa mi uz nechce chodit k lekarom, som akosi otravena a vycerpana z toho, urcite potrebujem oddych a vypnut.
K mojmu gynek. na krv musim zajtra ist 90km! 😒 😒

kajka39
12. dec 2010

@lumcag - ahoooj, ja som si myslela, ze na konika ani nechodis, ze pri malom Martinkovi to asi nestihas. Pisala som ti aj Sms-ku, ked som bola v Prahe este na jesen, ale ked si o sebe nedala vediet, tak som ta neotravovala.. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 teraz mas dolezitejsie povinnosti........
tesim sa, ze si sa ozvala 😉

mircalla
12. dec 2010

@kajka39 neviem odkial si ale viem ti dat kontakt na imuno do brna

kajka39
12. dec 2010

@mircalla - do Brna kontakt mam, tam si mi ho uz prave ty dala. Chcem si zistit u viacerych, kde by nas objednali skor. Ja som az z PP, preto chcem aj tie Kosice, predsa je to par km...

rebeka33
12. dec 2010

@bobjan supééééééér správa, veľmi držím palce, nech to teraz dotiahnete do úspešného konca. 😵
@kajka39 prepáč ,ale na 9 deň bez PK je skoro a neviem či aj na krv nie. Aby si sa zbytočne netrepala 90 km. Na ktorý deň ti napísali v RF ta test? Do toho dňa by som brala lieky. Myslím,že pri tom množštve je to už jedno.
Imuno v Ke :FN L.Pasteura, združená tkanivová banka , TR.SNP 1, tel.:055/6404302-04. Viem, že to čakanie je horor, ale už to nejak vydrž.
@luly ja som bola tehu aj predtým, ale stále medzi 6-8 tt som mala MA. Tak teraz dúfam,že mi fraxík pomôže tehu ostať. 😵 😵
Mne sa brucho odpuchlo tak teraz neviem či je to dobre alebo zle.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre