Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

zufalka
20. jan 2011

aj ja tebe moja 😉

mircalla
20. jan 2011

@zufalka zufalka ty si bojovnicka, velmi drzim palce. aj ostatnym samozrejme

nemko
20. jan 2011

Caute kocky, stale vas citam, uz som sa tu aj nieco pytala a nakoniec sme sa teda rozhodli pre Reprofit aj ked mam este jedno IVF moznost vyuzit cez poistovnu, ale zistila som, ze nema to na Slovensku vyznam.Chcela by som sa Vas este spytat, ze ci sa chodi stale tomu istemu lekarovi a ci mi lekara navrhnu alebo priamo ma niekomu zaradia? Cakame na vysledky genetiky ( z BA) a imuna ( z Kosic) a uz aj ficime do Brna.Prajem vam vsetkym pekny vecer a dakujem, ze ste tu take uplne super a vdaka vam som zvolila (verim) tu najspravnejsiu cestu a dockame sa drobca.

janula18
20. jan 2011

@rebeka33 ja som 11+6 . Inak ja beriem tiež prednison 1-0-0 ale o tom nič nepísal.
Ten ti ako kázal znížiť?

gabinkaa
20. jan 2011

@gerdusha ale ja proti doktorke Kuřecovej nič nemám, fakt bola veľmi milá, zanechala veľmi dobrý dojem a určite bude mať aj dobré výsledky, ja to beriem z hľadiska môjho veku a samozrejme že ako samoplátca, pretože to naozaj stojí veľa peňazí, ktoré sme na to vynaložili aj tu v sl. centre, ja jej naozaj držím všetky palce, ale mám strach z neúspechu, lebo všetko nie je len o peniazoch a tento neúspech bolí viacnásobne

mircalla
20. jan 2011

@nemko lekara si bud poziadas (ak mas referencie) a ak nie, tak ta zaradia. chodis potom stale k tomu istemu, pokial neni zrovna mimo. ja som chodila k stelclovi, ani raz sa mi nestalo, ze by ma zobral niekto iny, bola som velmi spokojna

nemko
20. jan 2011

@mircalla dakujem mooooc 🙂

gabikasz
20. jan 2011

Dievčatá,chcela by som sa spýtať,ak si mám pichnúť 3ampulky tak musím všetky 3 tekutinkové použiť na riedenie,alebo stačí napr 2?

gabinkaa
20. jan 2011

@zufalka tak Ti držím palce, aby to tentokrát bolo úspešné a tešila si sa z úspechu jedného alebo aj viacnásobného 😉 😵 neboj, neriešim už vek, riešim len, aby sa to podarilo, mne dok. v centre hovoril, že veľmi dobre reagujem na stimulku, fostimon som si pichala iba 7 dní a išla som na OPU, škoda, že bolo 5 vajíčok, len kvalita nebola dobrá, inak sme mali darcovské spermie

gabinkaa
20. jan 2011

@nemko ahojky, takže car Antolská si definítivne zavrhla? tak dúfam, že tu sa Ti to vydarí 😉

mirinda10
20. jan 2011

@gabikasz jednu tekutinu, otvor jednu zober tekutinu vstrekni do ampulky s praskom,rozpusti, natiahni, strekni do dalsej s praskom, zopakuj a este raz to iste, staci uplne jedna ampulka s tekutinou, vela stastia 😵

gabikasz
20. jan 2011

vďaka mirinda

zufalka
20. jan 2011

@mircalla dakujem,ale za to možete vy všetky z konika 🙂 inak by som sa na to už vykašlala 😉

zufalka
20. jan 2011

@gabinkaa neboj,aj my budeme maminy 🙂

gabinkaa
20. jan 2011

@zufalka pevne dúfam a verím, preto to aj všetko robím, chudáka môjho partnera honím všelikade, zajtra ideme liečiteľovi, lebo má problémy so spermiami, občas repce, ale poslúchne, bratranec bude mať v marci druhú dcéru, nevedel to, keď som mu to povedala, tak mi dal otázku a vraj "mi kedy budeme mať" tak snáď v Brne nám dajú odpoveď na túto otázku

zufalka
20. jan 2011

@gabinkaa určite,a aky má problém,neda sa z nich nič povyberat?

mirinda10
20. jan 2011

@mircalla prisla som vas kuknam, Emka uz spinka, este musim ist zehlit ale trosku si trosku zrelaxujem
ako v praci, ne nevedela som, ze to bude tak narocne, praca a dieta a este tento tyzden som sama bez muzika, tak sa uplne viem, teraz vzit do slobodnych mamiciek ake je to tazke robit vsetko sama
mali sme 3 dni teplotky okolo 39st, ide nam zub, mozno aj viac len si neda pozriet, citila som sa hrozne ked som E rano namerala o 5 tej 39,1 a o 7mej som ju nechala opatrovatelke, inak jej nic ine nebolo, asi po 2 dnoch ako presli teplotky, tak jej zacalo bublat v nosteku ale nie a nie spustit nadchu, zacala som striekat sterimar a davam kvapy Sinupret a po 3 dnoch sa nam konecne trosku spustil soplik a uz je to lepsie ale som strasne unavena, spavam strasne malo a v praci musim makat
vcera uz aj v noci pekne spala ale zato ja nie, nejak som aj ja prechladla asi zo stresu a v praci mame len klimatizacou na ´kurenie, tak som zabudla ake je to otrasne ale ide vikend, tak si davam zavazok, ze pojdem poobede spat spolu sE a trosku budem oddychovat
inak Emuska si krasne zvykla na opatrovatelku je to starsia pani a ma rada aj nasho psa, tak venci aj toho ked kocikuje E

gabinkaa
20. jan 2011

@zufalka tak aj v RF zistili, že neboli žiadne, ale bral nejaké hormonálne injekcie, vraj aj tie zabíjajú spermie, takže sú tam rôzne problémy, vysadí injekcie a uvidíme či nejaké budú a aj aká reakcia bude toho liečiteľa

kajka39
20. jan 2011

ahojte babulky,vsetky vas zdravim.. 😉
@rebeka33 - velka gratulacia k dvojickam, mile prekvapenie 🙂 🙂 drzim palceky nech to dotiahnes tak pekne ako orsulka.....
@gabinkaa - ja mam o chvilku 41r. tak hlavu hore a uz len pozitivne myslienky..... Ked som bola posledny krat v Brne na OPU bola na izbe so mnou pani, ktora mala uz 43 a mala po softe 3 zrele vajka... U kazdej je to individualne 😉 😉

gabinkaa
20. jan 2011

@kajka39 neboj, ja budem mať o chvúľu tiež 41, chcela by som to osláviť pozitívnym testíkom, už stimulkuješ?

mircalla
20. jan 2011

@mirinda10 tak super, ze si zvykla. no chuda tie zubky a soplik. ja tiez padam od unavy, maly je v noci hore kazdu hodinu, neviem, ci zuby.....a tiez sa z prikrmov 3 dni nevykakal:(, je mu tazko, tlaci ho to, pozerala som prave, co pomaha, odporucaju slivkovu stavu od hipp, ovocie sice este neje, ale asi mu to dam jednorazovo, je to menej drasticke ako rektakna rurka
prvy raz, co tak dlho nekaka, doteraz maximalne 2 dni, aj to ked sa vykakal, normalna stolica, zatial co toto maly kustik a tvrde a lepkave....sorry za detaily
nemali ste tento problem ked ste zacali s prikrmamy?

mircalla
20. jan 2011

@kajka39 moja kamoska v 42 otehotnela prirodzene..bez stimulky...aj ma zdraveho syna

zufalka
20. jan 2011

@gabinkaa a čo tessa-messa? neskúšali takto vybrat niečo? Nechcem ti brat ilúzie ale na liečitela by som moc nespoliehala.Mojej kamoške istý liečitel za 10 € predal bylinkovú zmes-kvapky na podporu tvorby vajíčok a plodnosti ,a po prvej dávke skončila pridusená na pohotovosti.Po rozbore kvapiek ktory si dala urobit zistili kombináciu liečiv ktoré sa navzájom vylučovali preto jej sposobili dusenie 😒tak opatrne.

gabinkaa
20. jan 2011

@zufalka takúto možnosť nám GF Ba nenavrhovali, neviem čo povedia teraz v RF, uvidíme čo povedia ďalej, tento liečiteľ je fakticky homeopat, ja by som nejaké lieky nebrala, lebo v podstate neberiem žiadne ani proti bolesti, lebo som prežila veľmi zlú alergiu na lieky, kde som už mala na mále.......nemôžem sa zbaviť pocitu, ktorý nastal po užití liekov, ale homeopatiká užívam, poradil mi to môj lekár, bol v podstate zúfalý, že aké lieky mi môže dať na chrípku, tak mi poradil tie homeo aby som vyskúšala a mám s tým dobré skúsenosti a vraj už pomohol 600 párom, beriem to však ako doplnok

kajka39
20. jan 2011

@mircalla- veru neporadim, skor maminy... ale znacku ,,HIPP,, poznam, robila som pre nich 3r. obch.zastupkynu, ale to bolo uz velmi dáááávno 😉 Urcite mas to tazke, ked sa maly tak casto budi,a ty sa poriadne nevyspis. Mala by si do nocneho vstavania zapojit aj svojho mm.. aby vedel, ze okrem radosti su s malymi detmi aj starosti

@gabinkaa - ja som za poslednych 13mesiacov absolvovala 4IVF, zial vsetky negativne, problem je tiez asi v kvalite vajicok, nastimulovane boli vzdy, len vysledok vzdy negativny. Posledne IVF-soft terz v novembri vyzeralo nadejne hoci bolo len jedno vajko, ale vo velmi dobrej kvalite bez PK. Do dalsieho pokusu uz nejdem, zatial 😒
Vo februari ideme na genetiku a imuno, ked budem mat vysledky, tak budeme premyslat co dalej...

kajka39
20. jan 2011

myslim, ze som niekde zachytila ked ste sa niektore z vas bavili o cviceni ,,mojzisovej metode,, Toto cvicenie by ste mali zacat cvicit len po mobilizacii, nikdy nie predtym. Ak mate nejaky problem s chrbticou /skolioza, rotacia, posun, vychylenie atd/ ak to cvicite uz pred napravenim, dosiahnete pravy opak. To znamena budete posilovat svalstvo v nespravnej polohe. Takze najskor je nutne to skontrolovat a napravit, a tak cvicenim udrzat vsetko v spravnej polohe. Chodim na mojzisku priamo do Prahy, a pred prvou mobilizaciou som mala cvicenie zakazane!! Teraz ho musim cvicit, ale velmi sa mi nechce, ale stale sa prinutim lebo moja fyzioterapeutka okamzite nato pride pri kontrole co len kusok polavim, proste tu babu neoklamem 😀 😀 😀 😀

mirinda10
20. jan 2011

@mircalla no niekto to ma ked papa mrkvu, kup hippkovu slivkovu stavu a zried ju, ked papa prikrm tam by mal viac pit este kojis ak moc nie davaj vodicku alebo cajik
inak ja obcas aj davam teplejsiu vodu ked robim UM a to tiez u nas pomaha
a co uz papkate?

gabinkaa
20. jan 2011

@kajka39 tak to si sa fakt veľmi ponáhľala, ja som bola na I. v máji, druhé október a tretie by som chcela február - marec, uvidím ako sa dostaneme na konzultáciu, ja neviem aká bola kvalita vajíčok a či sa to dá aj liekmi na stimulku ovplyvniť, pri prvom bolo 9 vajíčok, z toho 5 oplodnili a zostali 2 embryjká po PK, nepamätám si aké vkladali, pri druhom som mala 5 vajíčok, zasa zostali dve embryjká a vkladali štvorbunkové bez PK, druhýkrát stimulka trvala 8 dní, to bola rýchlovka

kajka39
20. jan 2011

@gabinkaa - tak to si pekne nastimulovala, myslim ze je to velmi nadejne u teba, urcite skuste to este v Brne. Niekedy aj zmena centra velmi pomoze. Tu kvalitu vajicok ti nikto nevysvetli tak, aby si bola spokojna.Lekari vzdy poznamenaju, ze vekom sa sanca na uspech znizuje. Kym telo este tvori vlastne vajka a oplodnia sa , netreba to vzdavat. Ved ovela mladsie babenky maju rovnaky problem.....

gabinkaa
20. jan 2011

@kajka39 to veru ano, čítala som aj tu na koníkovi rôzne problémy žien aj do 30 - ky, to mi naozaj vraveli, že vekom sa aj počet vajíčok a aj ich kvalita zhoršujú, len neviem či lieky alebo aj dĺžka stimulky na to reaguje, akosi mi toto nejde do hlavy a keď som sa pýtala v GF Dr. Harbuláka, tak na mňa pozrel a nič, aj som sa pýtala na krátky a dlhý protokol a vysvetleniu som nerozumela, nechcela som sa pýtať, aby si nemyslel že som hlúpa, tak som to nechala tak a potom nič neviem, iba čo sa tu dozviem, ale čo už 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre