Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

avaka
1. júl 2009

Juli,ale si normalna.. 😀 Ja som tiez unavena,ale nie je to nic hrozne,poobede aj zivam...Teraz som sice doma,ale ak by som bola stale,tiez by som asi spavala poobede..Ja som mala min,tyzden take stavy,hlava ma bolela stale,no zrazu to preslo a uz je o.k Zvlastne mi byva len rano,ked som hladna,ale fakt nic vazne,ani som este nevracala,ani nic.. Takze mne ked to zhrniem vlastne nic neni 😅

Miri,to som rada,ze aj dr.ma taky nazor,ze darcovske nebude treba 😉
Ja som mala tu cest s dr.Vitouskovou na transfere a mozem potvrdit,ze je naozaj uzasna..

Leni,nepracuj tolko 😉

lenka20
1. júl 2009

mirindik, no mozno nie vsetkych 13 vajok bude pouzitelnych, ale aj tak je to super, predsa z takeho poctu sa uz lepsie vybera 😉 😵 ja som s vitouskovou nikdy nemala tu cest, ale urcite je aj ona zlata...my sme vzdy s mangelom boli vyvaleni z toho, aki su tam dovercivi co sa tyka penazi, ze staci platit celkom na konci a ze sa neboja, ze im niekto zdrhne s liekmi a uz nepride a vobec, ze nemame nikdy ani pocit, ze im platime... clovek odtial ide taky spokojny na konci, ze im tie peniaze radi dame... 😉
avuska ja sa snazim nepracovat vela...ale nejde to, dneska ma nezazivna dlha porada o nicom pripravila o 2 hodiny, piatky nerobime, vsetko sa musi vtesnat do max.4 prac.dni a je to o drzku...pravdupovediac som aj teraz celkom rada, ze nestimulkujem neIVFkujem, lebo by som asi nebola dost stastne naladena...keby este aj to do toho vsetkeho.. ale aj tak som si povedala, ze nebudem trcat do vecera v praci aj keby mali furiky padat, skratka co stihnem to stihnem, zase az tak dobre ma neplatia 😝 😀

julietka
1. júl 2009

avusik aj mna zacala boliet hlava od vcera, a neviem preco lebo mna hlava nebolieva nikdy a aj pijem vela, mne nebyva zle, len vecer mam strasne palenie zahy a na to mi pomaha len ta sumiva Bystrinka z potravin, tak dufam ze to nie je skodlive pre mimco..jest mi chuti az moc, praveze by som stale len jedla a to ja nie som teda velky jedak 🙂 tak sa musim krotit..

avuska a brusko este nerastie? 😉 inak tebe tusim zacalo byvat trosku nevolno tak od 6tt vsak? mne zajtra konci 6tt a stale nic...a vraj je dobre ked zene byva zle, lebo to znamena ze sa vsetko dobre vyvija..tak neviem ci sa mam obavat, alebo skor tesit...ale uzivam aj probiotika mozno aj to mi pomaha.. 😕

avaka
1. júl 2009

tesit Julietka,tesit.. 🙂 Mne zacalo vtedy byt,ale to bolo fakt len take nic,to mi aj hocikedy predtym tak bolo.. 😀 a vidis ako drobec rychlo rastie.. A tiez dost jem,ale to som tiez vzdy jedla.. 😅
A brusko,ja neviem,aj sa mi zda...mozno je len nafuknute,rano ploche,potom trochu vypukle,ale tiez mozno preto,ze ho nestahujem,co budem drobceka utlacat.. 🙂

julietka
1. júl 2009

tak mozno uz teraz zacne rast 😉 ved od tretieho mesiaca tusim zacina, alebo od stvrteho? no teraz v lete je to fajn, daju sa nosit volne veci a ani nikto nemusi postrehnut ze si tehu, aj moda nam diktuje volne tuniky tak to je super 🙂 v zime budeme nosit kabatiky a vsetko sa pekne zakryje a na jar vybehneme s kociarikmi 😅

avaka
1. júl 2009

inak ta hlava,nasla som na nete,ze to je priznak,(asi zvysenym estrogenom..)mna stale bolela len polka hlavy.. 😅 a upchaty nos a zrazu to preslo..

julietka
1. júl 2009

iba polka hlavy 😀 a to sa da? to je mile 😉 , mna väcsinou len ked sa postavim tak ma strasne boli ako ked sa niekde poriadne udries a mavam zavraty
avuska a na ten upchaty nos je dobry sterimax, alebo nieco s morskou vodou, prip.vincentka spray ak by sa to vratilo..

avaka
1. júl 2009

kupila som s morskou solou,ale uz mi to preslo....a fakt polka hlavy.. 😅 od praveho oka dozadu...
Dobre prekvapko,ze na jar vybehnut s kociarikmi.. 😉

julietka
1. júl 2009

no najtazie obdobie pre tehulky na konci je leto..a najlepsie sme vychytili my..v zime sa tak clovek nepoti 😵

avaka
1. júl 2009

a mame teraz vela vitaminkov cerstvych.. 🙂

julietka
1. júl 2009

veru avuska, teraz akurat prve tri mesiace co sa vsetko najdolezitejsie vyvija a teraz je najvhodnejsie obdobie na cerstve vitaminiky 😉

mirinda10
1. júl 2009

lenik ja som pichala gonal od zaciatku stimulky co bolo super a to urcite pomohlo ja som dokimu povedala, ze chcem pichat a ze mam dostatocne zasoby gonalu asi keby som bola na liekoch na clostile tak taku urodu nemam

mirinda10
1. júl 2009

tehulky ako si tu pekne vypisujete ja len z dialky citkam a dufam, ze za chvilku budem mat take iste starosti ako mate teraz a to mi uz budete ako skusene tehu radit co robit
len sa pekne setrite naozaj prve 3 mesiace su najdolezitejsie pre babenko takze ziaden stres a klud a vela vitaminkov a nezaudnite na kyselinu listovu

avaka
1. júl 2009

Sorry,som sa odmlcala,si pisem s kamoskou,kt.zije v zahranici a uz dlho som s nou nebola v kontakte.. Miri,aj Ty uz mozes nabehnut na vitaminky 😉

bea77
1. júl 2009

uvidím, v akom stave to bude zajtra ráno a napíšem doktorovi. Z jednej strany by som veľmi chcela stimulku už tento mesiac, ale rozumné ja mi hovorí, že si mám dať pauzu. Uvidím, čo prinesie zajtrajšok.

Prajem Vám pekný večer. Pá

julietka
1. júl 2009

miri ty si zlata 😵 jasne ze nabehnes na tehu vlnu a potom sa pridaju zuzlik, lahhelik, beusik a dalsie babeny 😉 potom si tu budeme vsetky vypisovat o tehu priznakoch 😉

mirindik veru a ty neuzivas este kyselinu listovu? ja som ju pre istotu uzivala uz pol roka pred stimulkou a samozrejme ju uzivam nepretrzite..

mirinda10
1. júl 2009

babulky pozeram, ze dokina mi napisala estrimax brala ste ho niektora ja mam skusenost iba s estrofemom tak neviem co mam povedat dokimu nech predpise co mam z Caru alebo estrofem?

julietka
1. júl 2009

mirindik estrimax je estrofem len iny vyrobca iny nazov, ja som vzdy uzivala iba estrofem, ale naposledy v Brne mali len estrimax povedali ze to je to iste tak uzivam ten, ale je to lepsie lebo za tu cenu tam mas tusim az 4platky po 28 tabliet, ale v estrofeme je len 28, takze nebojkaj mirindik je to prsne to iste 😉

lahhel
autor
2. júl 2009

Dobre ranko babulky 🙂 Tak ja teraz po novom budem stihat k vam nakuknut uz len takto zrana, vecer uz nestiham, lebo chodim neskoro domov a som rada,ze padnem do postele...Zbezne som vas precitala, takze...

Mirindik, naaaaadherna urodicka, gratulujem...z tohto budes mat urcite aj mrazacikov a urcite krasne blastocysty...tentokrat je to vitazna stimulka, dalsiu uz nebudes potrebovat....Dnes ma volat ako to vyzera, budem silno drzat palceky, aby si nam priniesla dobre spravicky 🙂

Bei, ked si nie si 100% ista, ze je to v poriadku, chod na antiko, aj ja som sa hrnula hned do dalsej, potom som si aj hovorila, ze som nemusela, ze som mohla radsej pockat a ten jeden mesiac nejako vydrzime, aspon budeme stimulkovat potom spolu, lebo aj cakam na mrchu kazdu chvilu 🙂

Avaka, Julietka vy uz preberate tehulkovske priznaky..tak podzravujte mimiskov 🙂

A pozdravujem vsetky ostatne reprofitacky lenku, tanittku, zuzlik....a vsetkym prajem krasny dnik... 🙂

mirinda10
2. júl 2009

dobre ranko babulky, no ja este stale citim na dotyk vajecniky asi su poriadne zvacsene ale co sa cudujem ved mi dali peknu urodu tak len tearz tu vodu pit ale nie je to prvy krat tak to zvladnem

no idem dnes volat dokimu nech mi predpise co chce ci estrofem alebo estrimax recpet mam CZ ak inak sa nebude dat tak si to pojdem zobrat tu do lekarne ale chcela som si to kupit v Brne ale nemali

lahhelik takze teraz pride mrcha a ides na HAK to je dobre v auguste uz budes na stimulke to je jasne a este zoberies do partie aj bea a bude vam veselo ja som tu teraz sama na to strasne cakanie ale ved z Vasou pomocou to pekne zvladnem

zuzlik v Tatrach nahana sviste a dufam, ze oddychuje aby prisla plna energie bude to potrevbovat zmrzlinky cakaju 😉

lenik, tanitka, juli, avaka krasny den 🙂 🙂 🙂

lenka20
2. júl 2009

mirindik tak ako, uz si volala ako sa drobci oplodnili 😵 😵

julietka
2. júl 2009

ahojte babenky, dnes to tu zasa flakame,ale kazdy maka v praci, zulka si oddychuje v tatrach..

mirindik myslim na teba od rana a verim ze budes mat dnes dobre spravicky, budem tu na ne cakat 😉

maahuliena
2. júl 2009

ahojte... od dnes padol konečný verdikt 🙂 V auguste deme do BRNa. Chceme skúsiť nejaký softík s vlastnými vajkami 😵 Myslíte, že sa môžem takto skoro objednať? 😉

julietka
2. júl 2009

ahojki mahuli, som rada ze si sa rozhodla, urcite je to spravne rozhodnutie 😉 a preco by si sa nemohla objednat? kludne tam zavolaj, alebo napis na tu mailovu adresu co si nasla na stranke reprofitu a opis o co ide a co chcete a oni ti napisu termin na ktory vas objednaju 😉 a ked to chces hned a nechcete sa ti cakat na odpoved, rovno zavolaj 😉 drzim palce 🙂 su naozaj velmi mili

maahuliena
2. júl 2009

Jul, po dnešnom rozhovore v GF.. sme sa konečne rozhodli 😵 naozaj cítim, že to je správne. Tie 4 embryjká v GF budu poslednou možnosťou, ktorú využijeme 😉 ale až úplne nakonci 😉 ale nemyslím si, že by to bolo so mnou až také zlé..a stojí to za ten softík minimálne jeden(ak nie aj viacej) 🙂 a určite potrebujem vedieť aj názor iného lekára... 😉 a cítim tu profesionalitu.. ked to tu všetko čítam 😎

maahuliena
2. júl 2009

a ten formulár "první virtuálni návšteva"... to im mám tiež poslať, či ako 😅 😕 😕 ked to teda chcem mailom 😕

tanitta
2. júl 2009

Ahojky... babulky..
tak vam poviem ze sme radi ze zijeme... 😅 toto teplo je strasne..... som rada ked si sem naxvilocku sadnem .. von chodim hned rano a podvecer....
Mahul... podla vstekoeho v GF zavrhli prednison a nic netreba riesit vsak?? 😕 .. ale urcite si sa spravne rozhodla...mrazacikovia zostanu.. uvidis co v R ako sa ti bude pacit co povedia ako to bude prebiehat... verim ze bez maleho reprofitatka neodidete 😉
....
Miri.. no tak cakaame co kolko.. 😎 ...tipujem 9ks 😵

tanitta
2. júl 2009

Mahul.. to ani snad nemusis vyplnat... ja bud tebou tam zavolam napriamo dohodnem si presny termin.. dovtedy si ty das dokopy co ake prebiehali tvoje stimulacie kolko si pichala, ako dlho ake boli embria v akej kvalite..... napis si to napapier ...alebo v hlave;)...

maahuliena
2. júl 2009

tanitt... no veru, uhádla si 😅 jedna holka tu z MK my však povedala, že pri darcovstve dávaju prednison v GF, tak nechápem 😕 😕 a samozrejem, že použili výraz typu: " vy si mi myslíte, že prednisonn je nejaká zázračná pipulka?" 🙄 Fakt super odpoved. No jasné, že si to nemyslím, ale mohlo to zvýšiť naše šance predsa 🤐 ach jaj... ja už som teraz s toho R. nadšená 😵 Zavolám tam a objednáme sa 😉 vdaka 😉

julietka
2. júl 2009

mahuli nemusis vyplnat ziaden formular 😉 normalne len strucne napis o co ide, alebo radsej zavolaj, mas to rychlejsie 🙂
mahulik inak aj my mame zamrazene v iscare 2 embrijka, ale ja verim ze uz pre ne neprideme...neviem co potom s nimi porobia, ci ich niekomu daruju ..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre