Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tlucka
17. okt 2013

@monikak1 ježííš, ja som si až teraz všimla, že už máš maličkú dcérku. 🙂 🙂 🙂 To je super, keď sa pomocou IVF zadarilo predtým, tak sa podarí aj teraz.
My detičky zatiaľ nemáme, o jedno sme prišli pred 4 rokmi pri mimomaternicovom, a odvtedy sa nám nezadarilo. 😒
Takže bojujeme spolu, teším sa 😀 😀 😀
Inak toto moje posledné IVF je také iné.. Som doma, takže pohoda, nestresujem sa v práci, stále len oddychujem (mám bolavú nožičku) a môj muž mi povedal, že som mimoriadne kľudná a v pohode. 😉 😉 Tak verím, že aj tento pozitívny prístup k úspechu dopomôže. 😀 😀

monikak1
17. okt 2013

@jassminx ahojte🙂 mne tiež vkladali 2 embryjka pri 1IVF, jedno slabšie a jedno silnejšie, oni sa vraj navzájom podporujú, aspoň tak nám to vysvetlila embryologička, aj keď lekár odporučil jedno, dali sme dve a oplatilo sa 😉 nebooooj oni sa budú pretekať a obom sa im u Teba zapáči 😉 ! držím palčeky 🙂 🙂 🙂

jassminx
17. okt 2013

@sasa1983 ja som si hned po ET kupila v ich lekarni mama test, tak v utorok ho urobim a podla toho sa zariadim dalej. A ja som mala tiez iba 4 embryjka. U nich ide naozaj o kvalitu a nie ako na Slovensku o kvantitu. Je to ale podla mna, pre SR, velka hanba.

monikak1
17. okt 2013

@tlucka perfektné je super že oddychuješ, tiež som pri prvom mala total pohodu, vykašlala som na všetko, od začiatku stimulky som bola doma a presne ako Ty mala veget, chodila som vyrehnená, takže super že to takto riešiš.

sasa1983
17. okt 2013

@jassminx tak to dúfam..je to celé svinstvo, ale čo už..

jassminx
17. okt 2013

@monikak1 dakujem za povzbudzujuce slova. A ty si sa tiez citila,ako by si mala dostat menzes?

monikak1
17. okt 2013

@jassminx pichalo ma na ľavej strane brucha a cítila som sa úúúúplne netehotne 🙂

monikak1
17. okt 2013

@tlucka zlatíčko, ešte raz zajtra tfuj,tfuj na krásne vajka 🙂 🙂 🙂

speranza1
18. okt 2013

prajem prekrasne piatkove ranko vsetkym maminkam, tehulkam a snazilkam 🙂 😉 😵
@sarasota.... nie ja v tom prsty nemam...v tom prsty mas ty, tvoj mm a Vasa VIERA
😉 🙂 😵

manita
18. okt 2013

@melisska ďakujem za vírusíky 🙂
@speranza1 dík za prianie, pomôže 🙂
@lusipe tak záhada vyriešená, už rozumiem, prečo ti štelcl nedal clostil, lebo máš vysoké AMH, nad normu
@yanka1 tak neuveriteľná vec sa mi stala po tej 20-dňovej kúre s materskou kašičkou, medom a škoricou - predtým som mala AMH veľmi nízke, skoro na nule a teraz po kúre zrazu 1,7 😵 😵
odpadnem z toho (norma je 1,0 - 3,0 podľa medirexu), teším sa ako blška a sama tomu nemôžem uveriť, že to takto pomohlo (a ešte niečo - zrazu spím normálne, žiadne budenie) 😵 😵 😵 s medom a škoricou pokračujem aj naďalej

babule, to je neuveriteľné, čo niektoré ženy riešia na koníku - či v tehotenstve prdia veľa alebo málo, či môžu natierať zárubne, či bábätká ostrihať na ježka alebo len podstrihnúť... 😕 😕 😕
prečo my musíme mať iné problémy? tak šup-šup, nech sa nám všetkým čím skôr podarí z tejto témy prejsť do tých prdiacich, natieracích a strihacích...
😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

lusipe
18. okt 2013

@manita no vidis, a to ja som nevedela 😉 ale tak uz je to za mnou, nech len bojovnici bojuju 😉 veru, to budu potom primitivne temy 😀 ...

tlucka
18. okt 2013

Dobré ránko kočky, vyrážame smer Brno. Tak držte palce 🙂

lusipe
18. okt 2013

@tlucka moooc drzim palce...tfuj tfuj 😉

sasa1983
18. okt 2013

@tlucka držíme palce

falin
18. okt 2013

ahojte
na piatkove rano - super hlasky deti o vztahoch a manzelstve: https://www.modrykonik.sk/blog/katasa/article/ako-vidia-manzelstvo-deti-fs2xkc/ 😀

falin
18. okt 2013

@tlucka - silno drzime 😵

jalaura
18. okt 2013

@maxag ides so slovenskeho CAR na podpis? ja asi tiez idem dat ziadost....len to musim premysliet🙂

miscok
18. okt 2013

Ideme sa pochvalit 🙂 Srdiecko nam krasne bije a mame 11mm. Mamu sme skoro rozplakali a pan doktor dakoval za krasny zaciatok dna 🙂

jalaura
18. okt 2013

@horlenka to kedy to bude schvalene nevedia ani oni...pytala som sa priamo pani, ktora ma na starosti schvalovanie vo VSZP a povedala ze nevie kedy to bude schvalene ale v pripade ze zacnem cyklus a uz to bude schvalene tak nebudem mat narok na preplatenie. V pripade, ze zacnem stimulovat a schvalia to potom tak mi to preplatia podla stareho...
Odporucila mi radsej si dopredu vybavit ziadost aby som to mala zabezpecene...

gaga83
18. okt 2013

@miscok tešim sa s tebou 🙂 🙂 🙂 a gratulujem k srdiečku

speranza1
18. okt 2013

@miscok 😵 😵 😵 😵 😵 gratulujeeeeem

nelly3
18. okt 2013

@speranza1
prva vcelicka pichnuta, keby to nemam nachystane protokol normalne s manzelikom zabudneme, nejako sa nam do toho nechcelo po pravde, ale zase naco budem cakat, uz som dost cakala. inac citim sa uplne na nic, ale to zo stresu, lebo pojdem asi z mojej prace prec, teda nie vypoved, ale v ramci nasej prace na ine oddelenie, jaj po pravde sa mi nechce ist do noveho - kolektiv , praca atd. ja teraz potrebujem klud, esteze to vsetko stiham pred tym, teda vklad budem mat uz ked budem tam, ale beriem si dovolenku, snad mi ju daju, tak som 2 dni z toho celkom na nervy, moc mi to neprida k stimulke ten stres, aj som zvazovala ist buduci mesiac, ale manzelik povedal, naco budem cakat a posuvat to atd. co ma stat sa aj tak stane takze tak. aby toho malo nebolo, musim sa to sama naucit pichat lebo mi asi buduci tyzden ide manzelik na sluzobku (moja sestricka🙂 tak musim si to sama vtedy pichat. tak som sa postazovala a idem si asi urobit cafeee. ako to ty vidis? urobila som dobre? lebo na novom mieste bude stres pokial sa do toho dostanem atd.

ria191
18. okt 2013

@nelly3 viem ako sa cítiš ja to kvôli takémuto stresu odkladám už mesiace a aj tak skončí jeden a príde ďalší tomu sa skrátka niekedy nevyhneš a ja už tiež nebudem nič odkladať (ani nemôžem keďže mi končí kryokonzervace 😀 😀 😀 ) a možno pri tých všetkých nových povinnostiach zabudneš, že si bola na vklade a bude to možno lepšie 😀 😀 😀 tak nám obom budem držať palce aj napriek obrovským tlakom a povinnostiam ktoré máme 😀 😀 😀 . Neboj Nelča ty to dáš pich pich 😀 😀 😀

ria191
18. okt 2013

@miscok veľká gratulka k srdiečku 😀 😀 😀

ria191
18. okt 2013

@tlucka veľa šťastia na dnes 😀 😀

tinkatinulka
18. okt 2013

@nelly3 neboj cim viac prekazok sa ti nejak do cesty stavia tym to bude potom jednoduchsie.a aky mas protokol?

tinkatinulka
18. okt 2013

@nelly3
@ria191
date to spolu kočky ja vam verííííím 😝

ikuska
18. okt 2013

@miscok gratulujem k srdiecku 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 tesim sa s tebou 🙂 ja idem k svojmu dokymu v utorok tak som zvedava co bude vidiet 🙂

horlenka
18. okt 2013

@jalaura a teraz si budes davat ako ziadost? Len nejake odporucenie od gyndosky, nejaky vystup z konzultacie v Brne a nimi podpisany papier? Este som nestudovala vsetky tie tlaciva na vszp stranke,ale idem si ich pozriet... Ta ziadost by mala byt schvalena este pred zacatim stimulky, predpokladam. Ci?

mirkakn1
18. okt 2013

@ludinka ja som kupovala clostyl, mala som na recept a preplatila poistovna, bez nej 4,20 a s poistovnou 2,67 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre