Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

crazybabenka
5. jan 2015

@buba08 a hneď dva 😀 😀 😀 😀

franzziska
5. jan 2015

baby sli ste do Brna preto lebo na SVK vas nejake CAR sklamalo alebo iny dovod? a ake?

pytam sa preto ze ma celkom zaujima ze ci je to celoplosne ze tu na Slovensku su tie centra na 1 kopyto alebo su niekde aj dobre kliniky, zo stranky mozno pristupu a komunikacie.

buba08
5. jan 2015

@franzziska mna 2 CAR na SVK sklamali, preto sme zvolili Brno

freyahope
5. jan 2015

@franzziska my sme hľadali CAR, kde nebude problém s natívom, keďže mám v prsníku fibroadenóm, na Slovensku nie je natív bežná prax, v Reprofite našťastie áno. Pokiaľ ide o stimulku, bola som ochotná podstúpiť maximálne soft a to tiež na Slovensku nerobia bežne.

franzziska
5. jan 2015

@buba08 a ktore?

buba08
5. jan 2015

@franzziska spln kosice, helios martin

franzziska
5. jan 2015

@buba08 ale ludia helios chvalili, vždy som myslela ze je to to "dobre" centrum" 😀 😀

misaelka
5. jan 2015

@franzziska ja som absolvovala na sk 1.ivf cyklus a bola som vcelku sklamana - ako formalne mi dali spravnu liecbu vsetko, ale furt som kdesi v podvedomi mala taky pocit, ze nie je ich prvoradym zaujmom aby nam pomohli, ale aby sme prisli zas...v rf ma ohurila ich preciznost a aj to, ze som videla, ze skutocne sa nad nasim problemom zamyslaju

franzziska
5. jan 2015

@misaelka ano aj ja som mala taky dobry pocit...po velmi dlhej chvili v zivote...ze konecne 1. doktor s takymto dobrym pristupom k cloveku

buba08
5. jan 2015

@franzziska ku komu chodis? no vies to je tak, komu sa podarilo otehu v heliose, tak bol spokojny, kto nie, tak hlada lepsie

franzziska
5. jan 2015

@buba08 chapem, ale...napr. keby sa mi aj podarilo otehu v FG v ktorom som bola, ale bolo by to tam stále o tych prachoch. zlej komunikacii...stejne neprijemnost by som si odniesla...a ja teda vždy vsade hovorim aj plusy aj minusy lekarov...ku Kurecovej

silvia545
5. jan 2015

@janedoe ahoj 😉 aj ja som bola u Macháča,teraz čakám na ms a ideme na to 😉 ako si dopadla ? 🙂

buba08
5. jan 2015

@franzziska pozri, mam kolegynu, ktora v heliose otehu na prvy sup, ona na nich neda dopustit, ja som bola v celku spokojna, ale myslim si, ze to u mna prehnali s davkovanim, pretoze som mala velmi silny OHSS, takze tam viac nepojdem, netvrdim, ze su zli, ale kazdy si musi urobit obraz sam, ja som ti napisala svoj nazor a ty si z toho vyber co potrebujes, ja som zatial ani v reprofite neotehotnela, ale som tam spokojna aj s pristupom lekarov, aj ich systémom a ostavam tam aj napriek tomu, ze babatko zatial ani od nich nemame

diska
5. jan 2015

ahojte,je tu niekto komu menili fraxiparin za clexane?

gagirl
5. jan 2015

@diska ahoj..mne nie..ale tiez rozmyslam ci by nebol lepsi clexane..v poslednej dobe mi po vpichu fraxiku zistane cervene opuchnute miesto..a svrbi ma to potom na 2den..neviem ci je to uplne o.k..Spominala som mohwj gynekologicke a povedala len tolko ze mam si pichat teda do ruky..

haimi
5. jan 2015

Slovenskoooo 😀 😀 - to bola len taka nocna vsuvka 🙂

speranza1
6. jan 2015

@diska ja som menila fraxik za clexane

speranza1
6. jan 2015

@haimi 😀 ... Co ty nemozes spavat?

speranza1
6. jan 2015

Mna zeny boli hrdlo a nos... Uz pijem caj s limetkou a medom a dala som si bioparox... Dufam, ze neuskodidetom 😨

diska
6. jan 2015

@speranza1 a ked ti ho menili,tak na tu istu davku? lebo mne chcela zmenit ale fraxik mam 06 ale clexane mi chcela dat 04,ze vraj clexane je silnejsi alebo neako inac reaguje uz neviem presne ako mi to vysvetlila,ale mne sa to nezda. 😕

speranza1
6. jan 2015

@diska ja som mala fraxik 0,3 a clexan mam 0,4....ale mne by mozno stacil aj 0,2... Musim to este prebrat s hematologickou

diska
6. jan 2015

@speranza1 takze ty to mas naopak 🙂

speranza1
6. jan 2015

@diska ano... Ale tiez sa chcem este porozpravat s lekarkou...

diska
6. jan 2015

@speranza1 tak ale myslis,ze clexzane 06 je ine ako fraxiparin 06,ze aj ked su 06,ze ucinok je rozdielny? 😕

elienocka
6. jan 2015

@speranza1 ahoj ja ked som cakala malu bola som 2 krat chora a brala som antibiotika zinnat a bioparox bol moj verny pomocnik na kasel.mala je tu .

speranza1
6. jan 2015

@diska podla mna maju rovnaku ucinnu latku.. No a ked su obidve 0,6 tak by mali byt rovnake... Ale poradim sa este dnes s mojou svokrou... Ona je farmaceutka a poviem ti.. Ok?

speranza1
6. jan 2015

@elienocka no zinnat su suprove antb. Mne stale zabrali.. Ale dostala som na ne alergiu ... Hnusnu silnu... Bola som ako lienka bodkovana 😀😀😀😀... Zatial to vykryvam s tym bioparoxom, propolkami a vincentkou a do nosa si davam physiomer.... A pijem teply vlazny cajik s medom a limetkou.. Citron doma nemam ... 🙂

diska
6. jan 2015

@speranza1 no ved aj ja si tak mysli,ale tak neviem preco mi potom ona tak hovorila 😕 skus sa popytat ,to by bolo super. 🙂

kako23
6. jan 2015

@diska
@speranza1 mne v RF predpisali clexane 0,2 ale v lekarni ho nemali a tak mi namiesto toho dali Fraxiparine 0,3 takze je tam rozdiel v koncentracii ucinnej latky. Aspon tak mi to vysvetlila pani v lekarni. Alebo napr. v nemocke pichaju fragmin 0,2 a to je to iste ako fraxiparine 0,6. Takze kazde tie injekcie maju inu koncentraciu a preto to nie je to iste.

speranza1
6. jan 2015

@kako23 no vidis.. To som nevedela... Ja som zacinala s faxikom 0,3 ale mala som po nom normalne ze take bombule- opuchnute miesta a svrbelo ma cele brucho cele dni.. Tak som ho vymenila za clexane 0,4 a niekedy si myslim ze to aj on mi dopomohol k otehu.. Hoci dg. Na hematologii nemam ziadnu ... Ja som fraxik zmenila cca 8 dni po ET... Ale budem volat hulikovej a poradim sa, ci je to dobre alebo nie... Uz aj kvoli tym hematomom 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre