Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lubicaligocka
7. sep 2013

@manita ja som brala matersku kasicku uz 3 mesiace pred ivf a stale just beriem. Je to super vec na rozne uceli.

tinkatinulka
8. sep 2013

@nelly3 NIE JE TO SANIATATNE VYŠETRENIE

tinkatinulka
8. sep 2013

@manita myslela som že do opu a potom uz nie..tehotné ho nemozu. 😉

zibi
8. sep 2013

@manita no ja mam tiez nizske amh a brala som ho ale aj euthyrox kvoli hypotyroeze ..ono ten melatonin je dobry lebo som citala ze znizuje oxidacny stres z oocytov a to materska kasicka asi nedokaze 😖 😖 mozno by stacilo zvysit davku euthyroxu... ale ja som si amh zvysila vitaminom d3 z 0,21 na 0,58 alebo 0,59 a teraz mi brali a ckaam na vysledky tak ratam s tym ze bude este vyssie 🙂 vitamin d3 zvysuje amh lebo ako keby zapinal gen amh najma ked nie je fsh zvysene 🙂

zibi
8. sep 2013

@tinkatinulka aj ja mam ten pocit 😒 zacinam si mysliet ze ta generacia deti od polovice 70 dokov a este do polky 80 rokov budu mat problemy s pldonostou ti chalani co su teraz 90 rocniky budu mat deti jedna radost... mozno aj ten cernobyl spraivl svoje 😠

zibi
8. sep 2013

baby aky test ste si robili? ja som vyskusala jeden z dm ky dnes som neodolala som 9den po et a nic ☹ ale neveim ci to je dobry test? dakto testuje len s tymi mamatestami ci s cim alebo rapidclear?

tinkatinulka
8. sep 2013

@zibi prvý ti ukáže určite mamatest..ale aj ten z DMky pepino neni zlý ale až opozdene 🙂 ideš skúsiť?

tinkatinulka
8. sep 2013

@zibi zapadame do tejto blebej štatistiky a my kedže žijeme na HOrnej NItre tak chemická toavaren asi tiež nie najzdravisie veci vypúšta do ovzdušia.. 😠

zibi
8. sep 2013

@tinkatinulka no musim zohnat mama test

gaga83
8. sep 2013

@yanka1 @nelly3 @sarasota baby mam na vas taku otazocku, mozem mat sex dnes pred zajtrajsim et? Menam uz ziadne bolesti;). Dakujem

gaga83
8. sep 2013

@zibi ahoj, ty si zas nedockava;);) ja este ani vklad nemam za sebou a ty uz chces vediet vysledok😀😀. Hlavne nestresuj este je skoro.

manita
8. sep 2013

@tinkatinulka aha, jasné, no vidíš, zle som si to prvýkrát prečítala, jasné, že teda od 1. DC do OPU je to ideálne teda...
@lubicaligocka a ty si brala materskú kašičku 3 mesiace v kuse? asi nie, že? tam sú tie ampulky a to sa berie nejako do mesiaca a potom je 3 mesiace pauza, tak nejako, nie? (a v tehotenstve sa vôbec nesmie brať)

Mne sa pozdáva táto:
http://www.magister.sk/produkt/detail/produkty-...

@zibi ja sa na štítku neliečim, ale vŕta mi to v hlave, že by som mala s tým niečo robiť, lebo po 3.IVF cítim pod bradou také divné tlaky už asi mesiac, nepozdáva sa mi to (ty máš akú hodnotu?)

Ten vitamím D3 kupuješ v akej forme?

Babulky, od akej hodnoty TSH riešite tú štítnu žľazu? Ja mám TSH 3,6, tuším, že do 4,0 je v norme, ale niekde som čítala, že na IVF je lepšie, keď je nižšia, viete o tom viac?

jahoda333
8. sep 2013

@lubicaligocka ja som brala utrogestan 12tt a prve tri mesiace mi zakazal gynekolog sexovat a teraz som sa ho zabudla spytat ci uz mozem ale tak uz snad hej ved najtazsi trimester mam za sebou co myslite? 🙂

jahoda333
8. sep 2013

@zibi ja som mala ten rapidclear a ukazalo mi na 10den dve ciarky a to som mala testovat az na 15 den 😉

nelly3
8. sep 2013

@gaga83
ja si myslim, ze ano 😉

nelly3
8. sep 2013

@zibi
ja si myslim, ze ten ten nie je dobry a este je moc skoro nakolko ti vkladali 8 bunkaca, si moc nedockava moja 😵 ja ked som v maji si robila test na 12 den po vklade a to mi vkladali krasnu HB1 tak som mala tiez taky nejaky divny test ze dr max ci ako sa volal, sice bol 10.tkovy, ale ledva som na nom nieco videla, potom som robila mamatest a tam krasna ciarka druha.

nelly3
8. sep 2013

@manita
to TSH by malo byt nizsie pri ivf, mne to tiez koudelka hovoril, ja beriem euthyrox, myslim ze do 2 by malo byt, neviem uz presne, ale nizsie nez je normal.

nelly3
8. sep 2013

ked sa bavite o materskej kasicke, ja som minuly rok brala, aj tento rok brala, pred softom som vysadila nakolko som brala aj prednison, aspirin, euthyrox a uz sa mi nechcelo brat dalsie veci, mozno som mala, ale kto vie. ja som mala od firmy forever, ale ta bola dost draha, potom som nasla v jednej lekarni od inej firmy lacnejsiu a obsahovala 200mg materskej kasicky, ta drahsia myslim 250 ci 300 mg uz neviem presne, treba pozerat hlavne zlozenie kolko mg obsahuje materska kasicka lebo napisu ze napr. 500mg a v popise materska kasicka je len co ja viem 100mg.

manita
8. sep 2013

@nelly3 Tá materská kašička BIO, čo spomínam vyššie, má až 1500 mg a stojí 20€.

No presne to som sa o TSH pred IVF niekde dočítala, musím to prekonzultovať s doktorom teda. A Euthyrox ti dali v Reprofite alebo si bola na endokrinológii?

nelly3
8. sep 2013

@manita
https://www.foreverliving.com/marketing/Product... toto je ta drahsia
http://biocare.sk/eshop/produkt/materska-kasick... tuto som potom objavila lacnejsiu
euthyrox nie moja endokrinologicka, ja uz dlhsie sa liecim na stitnu zlazu a chodim na odbery sleduje mi ju.
1500mg neviem nie je to moc vela 😨

tinna13
8. sep 2013

@nelly3 drzim palce nech embryjko este zabojuje

nelly3
8. sep 2013

@tinna13
dakujem, ale nedavam tomu sancu moc, co uz, toto 3ivf nedopadlo dobre, nechapem co sa stalo, ze len 1oocyt 😕

manita
8. sep 2013

@nelly3 to sú práveže veľmi lacné, oboje, lebo sú až 60-tabletkové a obsahujú len 200 mg materskej kašičky, zvyšok je včelí peľ, to je o ničom

normálne sa dáva deťom 500 mg materskej kašičky a dospelým 1500 mg, aby to malo nejaký účinok
http://www.magister.sk/produkt/detail/produkty-...
http://www.magister.sk/produkt/detail/produkty-...

to som vyčmuchala na zahraničných stránkach, kde diskutujú baby o IVF, tak ako my tu

a lepšie sú sklené ampuly chladničkové, každý deň rozpustiť jednu v raňajkovom nápoji, nie tabletky (10 dní sa to užíva, potom je pauza)

ty máš tiež také TSH, že na normálny život OK, ale pred IVF upravuješ?

nelly3
8. sep 2013

@manita
ja mam TSH v norme, len pred ivf mi ho endokrinoligicka upravi.

manita
8. sep 2013

@nelly3 a koľko máš?

nelly3
8. sep 2013

@manita
naposledy v auguste som mala dost nizke, myslim 0,14 , tak sme znizovali euthyrox. takto nizke. to som brala euthyrox 125 a teraz beriem euthyrox 112 - uz aj taku vyrabaju. no nic idem varit obedik lebo ked pride manzelik bude hladny 🙂

nelly3
8. sep 2013

@manita
norma je od 0,27-4,2.

manita
8. sep 2013

@nelly3 tá tekutá materská kašička sa užíva 20 dní, nie 10 dní, to bol môj preklep (20 ampúl je v balení pre dospelých, potom pauza 3 mesiace)

musím zabehnúť na tú endokrinológiu teda a dať si to poriadne vyšetriť, opýtam sa aj v RF nato, dík!

miscok
8. sep 2013

Ahojte dievcata,zajtra mam o 11 OPU.Od kedy ste uz nejedli?Pit sa moze?A co si treba vziat zi sebou-koselu a slapky?

manita
8. sep 2013

@miscok keď som tu, tak ti rýchlo odpoviem, lebo aj ja už idem variť 😉

od polnoci už nejesť, nepiť, neužívať žiadne lieky, samozrejme nepiť alkoholť, nefajčiť (pre mňa bolo najťažšie nepiť vodu celý ten čas, aj s tou cestou do Brna a tesne pred OPU už som bola vysušená ako slivka 😀 )

a zobrať 1 košeľu a šľapky, manželovi čítanie alebo notebook, bude s tebou na izbe a budete sa cítiť ako v hoteli, chvíľu ťa počká, kým sa po OPU oklepeš... 😎

držím palčeky!!!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre