Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

zibi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mimika1973
10. sep 2013

@jalaura ty si tiez bola v brne? a aku si mala stimulku, kolko vajok na opu a embryjok z toho, s PK tiez? aj nanuciky mate? neviem ci si to uz tu pisala, ale neviem to najst, nech ta mam v obraze. 🙂

zibi
10. sep 2013

@mimika1973 este som ho nerobila ten si setrim potom ku koncu lebo podla nich by som mala testovat az 14 teho ...nechcem sa este zbytocne tesit uvidime ..zajtra mam termin mensturacie tak dufam ze to prekoname 🙂 ale duch je duch no ... tak asi este len slabunko vylucuje tehu hormon 🙂 ved sme len 11 den po et

zibi
10. sep 2013

@mimika1973 moja mi hovor boze po tolkych rokoch sa mi ani nechce verit ze by sa nam zadarilo 😵 😔 chudacik malicky fakt bojovnicek uvidime co z toho bude nechcem sa predcasne tesit potom to sklamanie je strasne 😨 😔

zibi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sarasota
10. sep 2013

@zibi najdi tu baterku ved my sme nedockave nech nas trosku potesis 😀 kolko sa snazite?

natali225
10. sep 2013

@jalaura
@zibi kočeny, dajte tu potom testíky, sme zvedavéééé 😉

falin
10. sep 2013

@ikuska -hej, orgalutran je drahy 😒 , na konikovi som videla nejake ponuky, inac cetrotide je to iste, je jedno co pouzijes.

@gaga83 - mozes femibion 800, tym nic nepokazis
A ten ananas kvoli nejakym speci ucinkom ci kvoli vitaminkom?

@zibi - na 2 testoch duch nebude pre nic za nic 😎 , chod zajtra alebo pozajtra na krvicku, budes to mat iste. Drzim paluchy 😉

zibi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zibi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ikuska
10. sep 2013

@mimika1973 Ahoj, dakujem velmi pekne, pevne verim aj ja ze sa to podari. Zacat mam v nedelu, vtedy by mala dorazit mrcha, tak uvidim ako sa dostavi milostiva. Plan aj lieky uz mam, sice nie vsetky, nemam ten orgalutran a utrogestan mam len zopar, ale pojdem k svojmu gynekologovi a dam si predpisat. Stimulujem clostilom a merionalom. 😉

ikuska
10. sep 2013

@falin Dik, idem pozret certoide ... 😉

falin
10. sep 2013

@zibi - zibi preco sa nemoze vit d3?

gaga83
10. sep 2013

@mimika1973
@falin
@sarasota
@miscok
@yanka1 @zibi @nelly3 baby akurát mi prišiel mail že nič nebolo vhodné na mrazenie.. Ja tomu nechápem ved včera jedna bola najlepšej kvality a druhé tiež dobre len za to sme ich nedali vložiť lebo boli darcovské a chceli sme najskôr ešte muzové to jedno skúsiť. Tak teraz neviem to ani tie darcovské neboli dobré? čo budem teraz dávať na dalšie ivf hotové embryo ked sa teraz to naše malé neuchytí. Som s toho nešťastná, teraz si vyčítam že som mala dať aj to 1 darcovské dať vložiť.

sarasota
10. sep 2013

@gaga83 neboj to v tvojom brusku ostane 9 mesiacov 😉 ja som mala taky isty den vcera takze chapek ako sa citis ☹

lusipe
10. sep 2013

@gaga83
ahoj, hlavu hore...teraz sa musis sustredit na to babatko v tebe a nemysli na ziadne ine scenare....musis verit a nepochybovat a hlavne byt v klude, lebo to je dolezite pre dobre prostredie pre tvoje babatko...takze neries ziadne mrazaciky, ale pekne to pekne co ta caka....to ine budes riesit az vtedy, ked k tomu pride...vzdy je nejaka cesta...velmi drzim palceky... 😉

mimika1973
10. sep 2013

@zibi ty si mala vklad 31.8 3.bunkaca, tak je?
Za to mas oficialny test robit toho 14.9.? to by bolo ako 15.den po vklade teda?
Lebo mne to vychadzalo na 12.den po vklade robit test, ale som mala vklad na 5.den tak asi preto aj...

miscok
10. sep 2013

@gaga83 Mysli pozitivne a nestrachuj sa nad tym "co ak".Treba verit,ze sa to podari.Velmi ti to prajem 🙂

kacenkab
10. sep 2013

@zibi ahoj zibi tak uz aj mne sa to krati, tak som sa pridala 🙂 a tesim sa z Tvojich testov, drzim palceky 🙂

mimika1973
10. sep 2013

@gaga83 ahoj vy ste mali aj darcovske, teda pol na pol? to som nevedela! 😕
No mohli ste to risknut a vlozit ho, aj ked lepsie vzdy je dat zamrazit,pre istotu ak by...to nevyslo s vlastnymi spermosmi, ale tazko dopredu vediet... 😒
No pytam sa to, lebo akurat som pisala s dokim o tomto! chcela som aj ja ist pol na pol, tak sa mam rozhodnut, aj ked on velmi nevidi vacsie sance s touto alternativou, ze vraj nas SPG bol dostatocny s ISCI a ze aj vyvoj embrii celkom dobry, no hej ale nie az tak velmi, ze jo?! 😖 Tak teraz velmi neviem ani ja, ci to skusit takto alebo radsej nie? 😕
Nase su nase, ale zas ak nahodou s inymi by boli vacsie sance? No vybrat si teraz!
Tak cakam co navrhne on teda...
Neboj, urcite vase pupatko zabojuje, ver mu ! 😵

ikuska
10. sep 2013

@ikuska je to cetrotide, a prosim ta to potrebujem len jeden kus ?

mimika1973
10. sep 2013

@zibi kolko rokov sa uz snazite ?
Vsak raz to musi vyjst, no nie? 😉
Ak bolo pekne kvalitne tak sa urcite aj udrzalo, a tie duchy testove, asi nieco predsa len znamenaju, este vyckat par dnickov a budes si ista ! 😵 Posielam pozitivnu energiu!!! 🙂

ikuska
10. sep 2013

@falin je to cetrotide, a prosim ta to potrebujem len jeden kus ?

falin
10. sep 2013

@ikuska - ano je to cetrotide a potrebujes 2 ks

miscok
10. sep 2013

Co je dobre po OPU ako priprava na ET? Alchemylka,cervene vinko..Dlhodobo beriem Femibion,treba nieco pridat?Resp.mam sa niecoho vyvarovat?

mimika1973
10. sep 2013

@ikuska dali ti jednu ci dve ampulky ku clostylu?
orgalutran alebo cetrotide, to je to iste, to ti tvoj doki moze predpisat si myslim, ci?
Niekedy treba aj zo 3 injekcie, pre istotu, teda mne to tak padlo 🙂

gaga83
10. sep 2013

@mimika1973 chceli sme to takto vyskušať, u nas sa neviedia príčiny potratov tak toto bolo jedna z možnosí zistenia či je chyba na muzovej strane, Ale teraz netuším aký zaver s toho máme. Chcela som si darcovské nehať ako zálohu ale ani ma nenapalo včera ked boli kaké dobre že nebude na mrazenie. Nechceli sme kombinovať dropcov.

ikuska
10. sep 2013

@mimika1973 mam v papieroch napisane clostil 1-0-1 a merional, nie je pisane kolko ale asi len jednu, myslim si. Asi ti to moze predpisat doktor ale hradis si to cele cca 33,- € , falin mi napisala ze dve , tak zozeniem dve a ked tak tretiu dokupim. A ty ako sa mavas? Nestiham citat clanky , chystas sa aj ty alebo cakas na vysledok tehu testu ???

ikuska
10. sep 2013

@falin Dakujem, zozeniem si teda dve a keby bolo treba viac dokupim na recept.

mimika1973
10. sep 2013

@gaga83 no je to teda cudne veru, ze vcera boli ok, a dnes uz nie?! 🙄
Mohli ich ozaj vcera zamrazit radsej, a nenechat do dalsieho dna, to je tiez uz riskantne predlzovat v skumavke...!
Teraz tiez neviem co si mysliet, lebo som tiez chcela takto spravit na dalsi pokus, ale ked mi doki hovori, ze nic ci od toho moc neslibuji, tak fakt neviem co mam robit a si mysliet 😒
Pricinu tiez presnu nevieme v nasom pripade, ale embryjka sa vyvijaju do 3.dna normalne, ale s PK sme mali len EB a CM znamky 2, tak to tiez nie je vyborne len dobre akoze...
ani neviem ci vajka ci spermose vymenit, ale zas ta suma!
vas kolko to darcovstvo spermii vyslo vo Fakture?
manzel musel aj podpisat nejaky papier na to?
aj vam povedali blizsie informacie ohladom darcu? farba vlasov, oci, vek atd?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre