Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

zibi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kacenkab
17. sep 2013

Ahojte babule, tak mrcha prisla, zacinam stimulovat, mam jednu otazku - na utz - Machac spominal, ze mozem ist aj svojmu gynekologovi, no a ja zijem pri Bratislave, ja kludne mozem zbehnut do Brna, tak sa neviem rozhodnut co je lepsie, ci ist do Brna, staci svojmu gynekologovi. Ja by som mala asi lepsi pocit, vacsiu istotu, keby som sla do Brna. ale zase asi to bude stat viac penazi? plus minuty benzin a tak...Alebo je to jedno a mam ist svojmu gyndovi? Aj tak zatial neviem, ci bude ochotny, ja pri nom nikdy neviem.A chcela by som sa vyhnut nejakym komplkaciam, ja neviem, ci moc nespekulujem...Poradte prosim, dakujem za nazory, pripadne skusenosti

miscok
17. sep 2013

@kacenkab Ja som tiez z okolia BA,ale na utz som bola u svojho dr.Dopredu som sa ho opytala,ci bude ochotny a kedze bol,nebol dovod zbytocne cestovat.Zavisi od toho,ci folikulometriu robieva a ci tam bude ta ochota,i ked neviem preco by nemala byt,ved ked sa ivf podari ako tehulka vy si chodila predpokladam aj tak k nemu 😉

yanka1
17. sep 2013

baby, do stvrtka teda este drzte palce, vo stvrtok testnem s reprofitackym testom ....
@gaga83 pridaj sa ku mne,, testni 😉

tinna13
17. sep 2013

@kacenkab urcite chod radsej do Brna, tam to vedia najlepsie vyhodnotit

kacenkab
17. sep 2013

@zibi ahojcek, mna len tak napadlo, ze si spominala, neviem ci sa nemylim, ze mm bol kdesi kde bolo velmi horuco, nebolo to trosku aj tym nacasovanim? Bol prec, mozno v strese, teplota atd....my mame dobre spermie, tak neviem prakticky, ale osvedcene info mam ze treba vela zinku a macy, plus vapnik doplnit.
A este ma napadlo, ze my s tym nizkym amh - neni lepsi ten soft? aj tak nebudeme mat viac vajicok, naco do seba valit hormony, ja som mala klasicke ivf a bola to katastrofa....ja neviem to len tak na rozmyslanie....aj tak nemam prehlad o vsetkych Tvojich zdravotnych problemoch, tak to ber len ako myslienky co ma napadli....

kacenkab
17. sep 2013

@tinna13 hm, tiez mam ten pocit, vdaka

kacenkab
17. sep 2013

@miscok vdaka, ale co ked dojde k nejakemu nedorozumeniu? alebo bude treba daco zmenit v stimulacii? ja sa bojim len nejakej blbej nahody vo vyhodnoteni tych vajok....

gaga83
17. sep 2013

baby došla mi faktúra za mnrazenie embryí mám to priložiť k papierom do poisťovňe na refundáciu, preplatia to?

miscok
17. sep 2013

@kacenkab vsetky vysledky posielas do RF odkial ti promptne davaju spatnu vazbu.ja mam dobreho gyndosa,pekne mi pomeral vajecniky,vajicka,sliznicu-hned som to namailo ala do RF a dostala vyrozzmenie.ziadne komplikacie som nastastie memala.je to teda na tebe a tvojom pocite.ja som nechcela tolko cestovat,zakazdym vybavovat volno a napasovat na to aj priatela.

gaga83
17. sep 2013

@yanka1 ešte je skoro, čo ja viem mám? ten mama test sa kupuje v dm?

kacenkab
17. sep 2013

@miscok no jasne, len ja som nezamestnana doma, samostatna, auto k dispozicii, bez problemov zbehnem do Brna aj naspat, tak radsej by som tam asi zbehla, aspon pre istotu

miscok
17. sep 2013

@kacenkab Tak potom nemas co riesit 😀 Drzim palce 😉

nelly3
17. sep 2013

@gaga83
myslim te v dm ho nekupis len v lekarni a to nie v kazdej.

yanka1
17. sep 2013

@kacenkab pokial ti to nerobi problemy, tak radsej zbehni, budes aj ty spokojnejsia 🙂

nelly3
17. sep 2013

@kacenkab
no ja som isla minule na 1.uzt do brna, bola som tam cca 5 minut a mala som vela folikov, ale malych, takze o dva dni opat na utz, ale to som isla uz k svojmu gyn. mam to 250 km/ jedna cesta. ale ak ti nerobi problem tak chod tam 😉

nelly3
17. sep 2013

@gaga83
mozes, ale zmrazenie a KET ti nepreplatia, ani na sk nepreplati poistovna 😉

yanka1
17. sep 2013

@gaga83 nechcem ta nahovarat, urob tak, ako sa citis ...ak vydrzis, kludne sa nechaj prekvapit, vyhnes sa priebeznym stresom jak mam ja 😉

lienka_1
17. sep 2013

@zibi Dakujem, Zibi! 😉

zibi
17. sep 2013

@kacenkab akurat teraz som dostala vysledky amh ..ja som mala pred rokom amh asi 0,21 ale neslo mi to do hlavy kedze som mala stale pravidelnu menstuaciu a tak ... ankoniec som nasla na internete ze je nejaka studia kde sa vitamin d3 da zvysit amh ja som mala velmi nizku hodnotu d3 asi 7 a norma je neviem ci 20 alebo 30 ....tak som zacala brat to decko a hodnota amh sa mi zvysila na 0,58 a deckomi stuplo na 22 ..po lete a teraz mam hodotu vitaminu d3 nieco vyse 100 a co sa nestalo moje amh stuplo na 2,47 cize ja som dokaz toho ze amh sa da vitaminom d3 zvysit a to nie len chemicky.... ta studia to vysvetluje tak ze vitamin D3 nie je v podstate vitamin ale "hormon"a prave vitamin d3 koreluje s amh hormonom a ako keby zapinal ten gen amh ktory moze byt na zaklade nizskeho d3 ako keby vypnuty ....
pomaha to ale len v pripade ze mas aj v poriadku fsh a lh hormony a nie su zvysene 🙂

ikuska
17. sep 2013

@melisska dakujeme 🙂

lubicaligocka
17. sep 2013

@sarasota krasna sprava. Gratulujem!!!!!

ikuska
17. sep 2013

@zibi Ja som od Trencina, a pocula som ze je to velky odbornik. Raz bol manzel u neho ale v inej veci ako je IVF.

ikuska
17. sep 2013

@kacenkab Ahoj, aj ja som zacala so stimulaciou a bola som na vazkach ci ist do Brna alebo k svojmu gynekologovi na UTZ. A rozhodla som sa ze pojdeme do Brna, nech ma vidia oni a povedia dalej co a ako. Tiez by som nemala problem zajst k svojmu gynekologovi a povedat mu, nech mi to urobi, ale obetujeme sa s mm a pojdeme do Brna, chceme urobit vsetko preto aby sa nam to tentokrat podarilo.

kacenkab
17. sep 2013

@ikuska ja tiez mam tu situaciu, ze som zostala doma, uz som bola frustrovana, vystresovana, chcela som druhe dieta, ale mala som narocnu robotu so sluzobkami do zahranicia, vela tiez po Slovensku, nic sa nedarilo, bola som aj na dvoch klasickych ivf, no cele zle. Tak tiez ma ten pocit, ze radsej tam pojdem, ked uz pre nic ine, tak pre ten pocit istoty. Ak by nieco malo byt nedobre nech to tam radesj oni skontroluju

ria191
17. sep 2013

@zibi tak to vyskúšam aj ja zaujímavé veľmi hodnotný príspevok pre mňa 😀 😀 😀

zibi
17. sep 2013

@ria191 myslis to amh? daj si nanprv zmerat hodnotu D3 nie vsebecneho decka.. potom hormonalny profil ci nemas zvysene fsh a lh
ked budes mat znmizene decko tak ber vigantol 10 kvapiek som az brala a potom od swansonu 5000 jednotiek vitaminu d3 nase su nedostatocne a nevstrebavaju sa tak ako vigantol a swanson a uvidis ci ti amh stupne ale musis byt trpezliva .... podla hodnoty vitaminu d3 podla toho ake budes mat decko by ti malo stupat amh..ked dosiahnes hodnotu d3 aspon 60 - 80 ng co uzadzaju ako prospesne pre organizmus tak si daj zmerat amh a uvidis ci ti stuplo

yanka1
17. sep 2013

@zibi boze, vsetko okolo toho je hotova alchymia 😉 mas tusim hodne nastudovane, klobuk dole ...

zibi
17. sep 2013

@yanka1 tak dik .... no je to pravda .. je to cela veda ..ale kto sa o nas postara ked nie my same? lekari? pochybujem ... cest vynimkam ale myslim ze vo vacsine pripadov sa vo vela veciach da pomoct doplnkami len o tom farmaceuticke firmy nechcu ani pocut lebo by prisli o velke peniaze 😒

kacenkab
17. sep 2013

@zibi
@ria191
@yanka1 baby ja mam tiez nizke amh, aj Decko som mala hlboko pod normu, sice sa mi nepodarilo, co zibi pise, mozno mam kusok vyssie fsh, tazko povedat, ale zase chcem podporit ulohu vit. D3 - podporuje funkciu vajecnikov aj maternice, aj pri uhniezdovani, aj machac mi potvrdil na konzultacii, ze moj nizky vit D3 mohol prispiet ku neuspechu mojich ivf, a ze sa nemam trapit s amh, to je len signal prenho, aku ma pouzit stimulaciu, ze to neznamena, ze nemozem otehotniet. Ja si pomaham s dhea, nebudem mat sice vela vajicok, ale za to mi moze pomoct zvysit kvalitu.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre