Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

yanka1
24. sep 2013

@gaga83 este zatial nedorazila, ale ani nijak zvlast necitim, ze by mala prist...najradsej by som dostala cim skor, aby som cim skor mohla zacat 🙂

yanka1
24. sep 2013

@lusipe skus porozmyslat, ci by sa ti neoplatilo este rychle prepoistit...ak by bolo nebodaj treba viac pokusov, aby si si to nemusela vsetko platit sama 😠 v preplacani je najlepsia vszp

miscok
24. sep 2013

@zibi Dakujem 🙂 Zatial tomu ani neverim. A nebrala som nic z toho co pises.Len soft stumulka a teraz utrogestan.

miscok
24. sep 2013

@gaga83 A snehuliacik sa pekne ujme a basta.Musi 🙂
Mne akurat dnes dosla faktura za nanuky-193,99€.

melisska
24. sep 2013

@dalida su aj v lekarni ale potom som nasla v tescu vacsie balenie a lacnejsie 😉

lusipe
24. sep 2013

@yanka1 hej, uz som v kontakte s union, pisala som tam aj nejakemu posudkovemu lekarovi, ak nevyhoveju, tak napisem s kopiou na obchod a starostlivost klientov, ze prestupujeme cela rodina do vszp....ved to je chore, aby to nepreplatili, ked je to lacnejsie, no nie?...

lusipe
24. sep 2013

@falin hm to je smutne :(

nelly3
24. sep 2013

@lusipe
len aby nam aj doveru a vseobecnu nestopli, to by nebolo dobre 😉

dalida
24. sep 2013

@melisska dakujem za odpoved 🙂

manita
24. sep 2013

@lusipe práve som ti odpovedala na IP, napísala som ti dlhú správu, vypadol kôň a celé mi to zožral 😠 😠 😠

ale vidím, že dievčatá ti už poradili, že tá unionka je nafigu (myslím, že do 30. 9. sa dá zmeniť), ja som už samoplatkyňa nad 39 tak z vlastnej skúsenosti neviem, len čo dievčatá popíšu o preplácaní - o Všeobecke a Dôvere všetko v pozitívnom zmysle

manita
24. sep 2013

@zibi prosím ťa, čo si písala o tom melatoníne, že znižuje či zvyšuje FSH?
vôbec nemôžem spať, chcem to nejako riešiť a bojím sa, aby som to tým melatonínom nepototo... keď mám FSH vyššie, nie že mi ho ešte zvýši
vieš?

manita
24. sep 2013

🙂

manita
24. sep 2013

@zibi
@nelly3
@yanka1
štítna žľaza vybavená, na budúci týždeň budem mať výsledky (bála som sa, že to zhltne viac času, bolo to šup-šup)
povedali mi, že poriadne dôkladné vyšetrenie štítky (s ultrazvukom krku, odbermi krvi atď.) treba robiť ešte pred 1. IVF, nie až vtedy, keď sa nedarí, že už som tam dávno mala byť, keď mi v CAR-e povedali, že nevysvetliteľná sterilita bez zjavnej príčiny

ja to nechápem, odkiaľ to my máme vedieť, prečo nás tam naši doktori nepošlú hneď... 😲 😲 😲

lusipe
24. sep 2013

@manita uz som im pisala, tak uvidim ako zareaguju, ak nie, tak zmenime aj my poistovnu a cela rodina....
@nelly3 tak tieto dve by mohli snad uz fungovat 🙂...politicke zaujmy 🙂
a inak robili ste niektora porovnanie, ze kolko to stoji na slovensku teda IVF - lieky, ISCI, embryoskop, zakroky pri stimulacii a ako vychadza soft v Brne?

manita
24. sep 2013

Babule, čo máte okolo 40-tky, chcem vás poprosiť o radu
vaši gynďoši na SK vám bez problémov urobia folikulometeriu, hormonálny profil a všetko to, čo je okolo IVF (predpisovanie liekov), kvôli čomu je zbytočné bežať do Brna a dá sa to vybaviť aj tu na SK u našich dr.?

môj zahlásil, že keď už mám teraz nad 39, tak STOP, nemám už nárok absolútne nanič, že už mi neurobí ani folikulometriu, ani HP, ani nepredpíše clostil, utroš a tak, lebo u žien nad 39 rokov mu poisťovňa nehradí nič spojené s umelým oplodnením

a už vonkoncom ho nezaujíma nejaký Reprofit Brno s ich odporúčacími lístočkami

adieu, stará baba, čo chce ešte decko 🙄 🙄 🙄 ...

mne sa to zdá byť kardinálna hovadina

akú máte skúsenosť? veľmi mi to pomôže...

manita
24. sep 2013

@lusipe v Brne je to určite lacnejšie všetko

mňa stál soft 800 € a natív 500 € (so všetkým)

ale všetko závisí od počtu vajíčok

lusipe
24. sep 2013

@manita to uz aky vrchol je?...ved folikumetria nie je umele oplodnenie...ani clostil....skus sa informovat aj u nejakych inych lekarov, ze by si rada zmenila, ci ponukaju tieto sluzby...zavistlivi su ti lekari...ach jaj....
lebo mne Slelcl spominal, ze by to bolo cca. 25.000 a k tomu 13.000....uz som zabudla co v tom je, ale takto vravel...mne predpisal merional....neviete aka by bude cena v lekarni za 20 ampuliek?

manita
24. sep 2013

@lusipe ja to tiež zatiaľ vidím tak, že: ZMENIŤ!

idem sa rozkukať po inom doktorovi (po 20 rokoch, uff)

manita
24. sep 2013

@lusipe tebe dal len čisto merional bez clostilu?

nedávno tu takto niekto mal, isto sa ti ozve

nelly3
24. sep 2013

@lusipe
http://www.liekinfo.sk/liek-merional-hplh-75-iu...
s tym, ze ty si hradis plnu sumu. menopur stoji raz tolko.

lusipe
24. sep 2013

@manita mudro robis....ved to by aj chcelo zmenu nie? 🙂....
hej mne len merional 2 denne....vraj aby zachoval dobru sliznicu, lebo ju clostil znizuje...tak to nechavam na neho, on tomu urcite lepsie rozumie ako ja 🙂...ale som strasne rada, ze my navrhol kratky cyklus soft a nie tie dlhe ako v GF....inak som sa ho pytala na ten dipherelin a povedal, ze to uplne zresetuje zenu a potom si ju lekar ako keby vytvoril 🙂...ze on by nemusel ani vidiet vysledky zeny, a robil by to tak isto...lebo to je ako programovanie.... 🙂...tak som rada, ze nam ponukol inu alternativu nad ktorou sa trochu zamyslel... 🙂

mimika1973
24. sep 2013

@manita no to je naozaj na hlavu postavene potom!
Za to, ze uz mas 39r, neznamena, ze nemozes byt matkou, a tiez, ze uz nemas narok na nic? ani len na tie hlupe lieky a daku kontrolu?! 🙄 😠
To co je za nezmysel zas na SK???? 😕
Teda ak uz nie je narok na preplatenie IVF, lebo vycerpany limit aj vek, atd... to OK! ale ked uz sa ide ako samoplatca, tak nemas narok na nejaku liecbu, lieky, kontroly, na predpis slovenskeho lekara gyndaka?! To uz akoze vylucene odpisanie ci ako? dost co si clovek musi hradit to cele IVF z vlastneho, este mu robia aj problemy s nejakymi predpismi, ci kontrolami, to fakt nechapem! 😕

lusipe
24. sep 2013

@nelly3 tak ak to dobre chapem....dve balenia ma budu stat 200 EUR...lebo poistovna mi nic nepreplati, vsak?

manita
24. sep 2013

@mimika1973 ja som z toho tiež zostala vykoľajená, ani som sa nezmohla na slovo, preto chcem nejaké rady od báb, čo sú tiež samoplatkyne ako ja

ak sa potvrdí, že je to blbec, mením bez váhania

manita
24. sep 2013

@lusipe ale potom si to dáš refundovať naraz s faktúrou a záverečnou správou

dievčatá, potvrďte

(teda ak ujdeš z tej unionky inde)

nelly3
24. sep 2013

@lusipe
ano, skus pozerat aj temu mam -nemam lieky na IVF, baby predavaju ak im ostanu nejake aj cez poistovnu 😉

lusipe
24. sep 2013

@manita len to uz nestihnem ujst inde...lebo stimulovat mozem zacat buduci tyzden a ak aj prejdem ku koncu 30.9. tak platnost je az od 1.1.2014 ak sa nemylim...tak to bude asi z vlastneho ☹

lusipe
24. sep 2013

@nelly3 a da sa na to spolahnut?....ze budu ok tie lieky?....

manita
24. sep 2013

@lusipe tak to bude naozaj lepšie, keď si tie lieky zoženieš sama, ako radí nelly

nelly3
24. sep 2013

@lusipe
ja si myslim, ze ano, ale ja si ich idem osobne vzdy prevziat ( uz 2x som tak kupovala) 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre