Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

bergalm
5. okt 2013

@melisska dakujem zatial len tak potichu uvidime ci zosilnie v Utorok,ale ogrcat ma este mozes 😀 😀 😀 cakam

dafy
5. okt 2013

@dalida jemine akurat som dnes na teba myslela ze dlho si tu nebola ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

lusipe
5. okt 2013

@ikuska
@miscok
@tinna13 dievcata velmi pekne dakujem za informacie 😉 aspo si to viem zariadit a v praci 😉 ....a snad zareagujem dobre a aspon zopar vajiciek tam bude...mam len merional dve ampulky denne...

miscok
5. okt 2013

@lusipe Bude dobra urodicka,neboj 😉

lusipe
5. okt 2013

@miscok som tiez nejak dobre naladena 😉 a na clostil pri iui som dobre reagovala tak uvidime 😉

bimba8
5. okt 2013

Ahojte kocky,ja sa chystam na prvu stimulku a menzes som mala dostat vo stvrtok.Dneska som si ale uz nasla na wcku krv na paprieri,Tento den este nemam pocitat ked krv (jasne cervena) je vzdy len na papieri nie?

miscok
5. okt 2013

@bimba8 za zaciatok sa rata,ked uz sa ti normalne rozbehne ms,cize nie spinenie.

dalida
5. okt 2013

@dafy bola som mimo. Akurat sme sa s manzelom stahovali a v novom byvani nemam zabezpeceny net... to preto.

tinka9075
5. okt 2013

@bergalm super držím palčeky testík je pekný určite si tehulka a možno z dvojkami na tie je Štelcl expert 😀 😀 už ich má vela na sk 🙂 🙂

tinka9075
5. okt 2013

@manita neboj zachvíľu aj ty budeš pridávať fotky z detičkami veľmi ti to prajem 🙂 🙂 každej jednej babenke čo sa snaží zostať tehu viem aké je to ťažké ale ten výsledok stojí za to 🙂 🙂

bimba8
5. okt 2013

@miscok dakujem 🙂 len som si nebola ista,lebo je to uz normalna krv,ziadne hnede spinenie.

bimba8
5. okt 2013

@miscok a este sa ta spytam na pichanie.Ked namiesam merional a idem pichnut,tak mam ten vzduch vytlacit trosku zo stiekacky ci nemam?lebo co pozeram videa,tak ho von tlacia a minule tu zasa niekto pisal,ze sa to nema.

strapula27
5. okt 2013

@bergalm gratulujem🙂)) ja som taku ciarku mala 7 den po ked,ale testovala som poobede a na druhy den rano trosku silnejsia a cakame dvojicky🙂

bergalm
5. okt 2013

@strapula27 to faaakt???no gratulujem a my aspon by to bolo jednou ranou 😀

bergalm
5. okt 2013

@tinka9075 no neviem mozno ano ked to bude vsetko o.k.dam vediet aky je expert na dvojky 🙂 🙂

tinka9075
5. okt 2013

@bergalm si tehu len treba teraz mysliet pozitívne a bude to ok 🙂 🙂

bergalm
5. okt 2013

@tinka9075 budem sa snazit 🙂 🙂

tinka9075
5. okt 2013

@bergalm držím palce 🙂 🙂

miscok
5. okt 2013

@bimba8 Po namiesani poklep po striekacke,vzduchove bublinky stupnu nahor,potom trosku stlac piestik,vytlacis vzduch a kvapocku latky,potom pichnes. Toto je pre neskusene podla mna skvele video,ak aj nevies po nemecky nevadi,pochopis:

https://www.youtube.com/watch?v=1KPwNy8ZbjM


Vela stastia 😉

bimba8
5. okt 2013

@miscok ďakujem 🙂

zibi
5. okt 2013

baby ktore sa trapite s nizkou sliznicou mozno aj vam pomoze 🙂
Vitamín E a L-arginín
štúdia publikovaná plodnosť a sterility v apríli 2010, ukázalo, že ako suplementácia vitamínu E. a / alebo L-Arginín môže pomôcť pri zvyšovaní hrúbky endometria u žien s tenkou maternicovej sliznice <8 mm. Výskumníci chceli zistiť, či táto príloha by sa mohol zvýšiť maternicovej tepna radiálne pneumatiky (URA) prietok krvi. Výsledky ukázali, vit. E uvedený na 600 mg denne zvyšuje Ura u 72% pacientov a endometria (EM) u 52% pacientov. 6 g L-arginínu daný denne viedlo k 89% zvýšeniu Ura, s nárastom EM u 67% pacientov.
Účinok vitamínu E bola skúmaná v endometriu. Výsledky ukázali, že vitamín E vzrástla žliaz epitelu rast, vývoj krvných ciev a vaskulárny endoteliálny rastový faktor proteínu * výraz v endometriu.

zibi
5. okt 2013

tu je nazor co sa tyka clomidu to je clostyl preco je dobre pockat aspon 6 tyzdnov a neist hned na vec po nevydarenom pokuse:
Opakované použitie Clomid
Clomid je liek používaný na stimuláciu ovulácie. Je to jeden z prvých liekov odporúčaných lekármi pre páry snažia otehotnieť. U niektorých žien opakované použitie Clomid bolo preukázané, že príčinou tenkú maternicovej sliznice. Clomid triky telo do hrania, ako by hladiny estrogénov je nízka, čo stimuluje produkciu GnRH, čo signalizuje, hypofýzy zvýšenie FSH. Dúfa, konečný výsledok by mal byť ovulácie. Clomid znie skvele pre pre stimuláciu ovulácie právo, ale čo o tom, že je antiestrogénne?

Opakované použitie Clomid, a to najmä pri použití po 3 cykly v rade, môže blokovať stimuláciu estrogénu na endometrium zhustnutia. Clomid obsahuje dva izoméry. Izoméry sú zlúčeniny, ktoré obsahujú rovnaký molekulový vzorec, ale líšia sa štruktúrne vzorce. Izoméry majú zvyčajne rôzne akcie. Keď žena žalobu využitie Clomid, jeden z izomérov opúšťa telo v týždni, druhý zostáva, pôsobiaci ako antiestrogénne po dobu až šiestich týždňov. Opakované použitie Clomid spôsobuje hromadenie tohto izoméru čo vedie k tenkej sliznice maternice. Táto akcia hladiny estrogénu môže tiež zabrániť prirodzenej ovulácie u budúcich cykloch, v skutočnosti bráni počatiu. Navrhuje sa, dať telu oddýchnuť od Clomid po dobu najmenej 6 týždňov na odstránenie zostávajúcich izomér z tela.

Nezabudnite Clomid vám môže pomôcť otehotnieť hneď, ale to nerieši koreň problému plodnosti. Je to dočasné oživenie, leukoplast, ale Clomid nemôže vyriešiť problémy súvisiace s neplodnosťou.

zibi
5. okt 2013

Byliny a doplnky na podporu zdravej hladiny estrogénu:

Ďatelina nadzemných častí (Trifolium pratense): Ďatelina pomôcky k zlepšeniu krvného obehu funkciu na reprodukčných orgánov a celého tela. Vysoký obsah vitamínov a minerálnych látok pre budovanie krv a podporuje správnu funkciu maternice. Ďatelina je vysoko v izoflavóny, druh fytoestrogén, ktorý pomáha chrániť telo pred xenohormones. ďateliny červeného podporuje funkcie pečene a obličiek pre lepšiu hormonálnu rovnováhu a pravidelné detoxikáciu škodlivín.
Shatavari (špargľa racemosus): Shatavari je hlavné zložky sú steroidné saponíny,-ktoré boli ukazujú pomôcť regulovať hladiny estrogénov. Shatavari je adaptogén bylina, ktorá podporuje zodpovedajúce imunitný a stresovej reakcie. Táto rastlina je fytoestrogénu. Fytoestrogény bolo preukázané, že pomáhajú chrániť telo pred xenohormones, ktoré spôsobujú hormonálna nerovnováha.

Včelia materská kašička: Štúdia vykonaná v Japonsku a publikoval v roku 2007 ukazuje, že materská kašička má sklon napodobňovať ľudský estrogén , ktorý môže pomôcť tým, ktorí trpia nízkej hladiny estrogénov. Táto štúdia tiež ukázala, potenciál pre zvýšenie veľkosti maternicových buniek vo študovaných potkanov. Zatiaľ čo tam môže byť potrebné ďalšie štúdie, vykonanej ukázať plný potenciál Royal Jelly spotreby na maternicovej zdravie je to vzrušujúce potenciál pre ženy so slabými maternicových svalov alebo tenkú sliznice maternice.

Pozemné Ľanové semeno (Linum usitatissimum ): ľanové semená obsahujú lignany, ktoré sú druhou najsilnejšou skupinou fytoestrogénov. Ľan je tiež vysoký obsah vlákniny. Štúdie ukázali, že táto kombinácia lignanov a vlákniny s ľanom pomôcť odstrániť prebytočnú estrogénu z tela a zároveň chráni pred xenoestrogeny.

Maca koreň (Lepidium meyenii): Maca pomáha telu pri regulácii estrogénu v tele. Správne hladiny estrogénov sú nevyhnutné pre budovanie endometrium v príprave na ovuláciu a počatia.

Wild Yam koreň (Dioscorea villosa): Wild yam môžu mať schopnosť pomáhať telu vo vyváženom produkcie estrogénu. Wild yam pomáha podporovať správnu funkciu maternice.

zibi
5. okt 2013

Byliny Krvný Stavebné doplnky

Uistite sa, že máte jesť potraviny bohaté na železo v prvom rade. Dobré možnosti sú repa, špenát, fazuľa, červené organické živočíšne mäso, tekvicové semienka, melasa, špargľa. Uistite sa, že patria potraviny, ktoré pomáhajú vstrebávanie železa, ako pomaranče, jahody, brokolica paradajky a zelené korenie. Ak viete, že máte nízku hladinu železa, doporučujeme doplniť s celou doplnok potravy železo ako krv Builder alebo obsahujú niektoré z nižšie uvedených bylín ...

Železo Rich Byliny:
Dong Quai koreň (Angelica sinensis): Dong Quai sa označuje ako krvné tonikum pomoc pri nedostatku železa a anémie.

Žihľavy list (Urtica dioica): Výživné na krv, vysoký obsah železa a vit. C.

Listov maliníka (Rubus idaeus): malina list sú vysoké na karotenoidy, kyselina citrónová, triesloviny, vitamín A, B komplex, C a E. Majú tiež ľahko daných formu železa, vápnika, fosforu, draslíka a kremíka. listov maliníka je maternicové tonikum, podporuje celkové zdravie maternice.

Byliny bohaté na vitamín C, na pomoc pri vstrebávaní železa:

Ibištek kvet (Hibiscus sabdariffa): Vysoký obsah vitamínu C, ktorý pomáha vstrebávaniu železa, najlepšie v kombinácii s bylinami s vysokým obsahom železa, ako žihľavy. Normalizácia krvného tlaku a pre správnu tvorbu krvi. To je zásadný pre výživným maternicovej sliznice.

Šípky (Rosa muceta, R. woodsii, R. Mosqueta, R. rubiginosa, R. canina): Vysoký obsah vitamínu C, plus vitamín A, B je a kyseliny linolovej. Podpora vstrebávanie železa. Ochranný z nervového a endokrinného systému. Podporuje správnu tvorbu bunkovej steny a metabolizmus buniek pre správnu bunkovú funkciu.

Byliny a doplnky pre zvýšenie krvného obehu do maternice
Dong Quai koreň (Angelica sinensis): Zvyšuje krvný obeh do maternice, železo bohaté pre správnu krvotvorbu.

Plodnosť enzymoterapia
špecifických enzýmov môže zlepšiť krvný obeh do celého tela. proteolytické enzýmy zlepšujú krvný obeh tým, že zvyšuje pružnosť červených krviniek, inhibuje agregáciu krvných doštičiek a pomáha predchádzať abnormálne zrážanie krvi. Systémové enzýmy tiež pomáhajú podporiť očistu tkanív a podporuje lepšiu cirkuláciu, rovnako ako stimulujúci tvorbu novej zdravého tkaniva. Akcia krv čistiaci systémových enzýmov pomôcť priviesť správnu cirkuláciu pre reprodukčný systém a získať "stagnujúcu krv" vypratal pomáha odstrániť toxíny, a tiež prináša čerstvú okysličenú krv do maternice, vaječníkov a vajcia.

zibi
5. okt 2013

a posledna cast ... prijemne citanie...

Byliny k posilneniu maternice

Tenká maternicovej podšívka je signál maternica nepracuje správne. V priebehu doby oslabuje maternice. Existujú byliny, ktoré majú priamu žalobu na maternicovej svaly, jemne stimuluje maternicu, ktorá v priebehu času pomáha posilniť.

Listov maliníka (Rubus idaeus): Raspberry leaf pracuje na tón maternicovej svaly. Jeden z najlepších bylín pre stav maternice.
Dong Quai koreň (Angelica sinensis) : Tóny a posilňuje maternicu tým, že reguluje hormonálnu kontroly a zlepšenie načasovanie menštruačného cyklu.

Pupalkový olej (Oenothera biennis): Vysoká hladina LA a sklo v pupalkovým olejom majú priamy vplyv na maternicovej bunky. Tieto zmluvy a relaxáciu hladkej svaloviny. Táto akcia na maternicu je spevnenie pre maternicových svalov. motherwort nadzemných častí (Leonurus Cardiac) : Motherwort bolo zistené, že mierne stimulovať maternicu, a zároveň napomáha maternice pracovať efektívne.

Ďatelina nadzemných častí, kvet (Trifolium pratense): Výživné jedlo bylina, s vysokým obsahom vitamínov a minerálov. Je to jeden z najlepších bylín pre čistenie krvi. S vysokým obsahom vápnika a horčíka, ktorá je nevyhnutná pre správnu funkciu hladkých svalov maternicových svalov. Podporuje správne maternicovej tkaniva formáciu.

buba08
5. okt 2013

@miscok to video je super, uz som zabudla ako sa to miesa, sice moje ivf najskor o pol roka, ale aspon som si to zopakovala 😉

zibi
5. okt 2013

ja som si kupila tento pripravok obsahuje datelinu aj lan ... tak zatial beriem len to .. ale vyskusam aj kasicku a arginin s eckom pred stimulkou ... 🙂
http://www.klubzdravia.sk/produkty/mabelle_729....

gaga83
6. okt 2013

@falin moja je mi to strasne luto☹☹ este to nevzdavaj

gaga83
6. okt 2013

@bergalm super, tesim sa zatial potichucky 😀😀😀

jahoda333
6. okt 2013

@bergalm je to taaaaaaaaam gratulujem si tehulkaaaaaaaaa pekne sa nam to rozrasta 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre