Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ria191
10. okt 2013

@speranza1 no jafné to máš jediné plus u mňa aj keď chcela som byť teraz natur 😀 😀 😀 no len uvidíme či to bolo to správne rozhodnutie tak si humpľovať pečeň uff 😀 😀 😀

ria191
10. okt 2013

pokazili sa mi hodinky ☹ ☹ ☹ 😠 😠 😠 (menzesové)

annetty
10. okt 2013

@ria191 meskaju? ☹ Uz by si chcela pichat? 😅

bubo780
10. okt 2013

daval sem uz niekto tento clanok?? http://ekonomika.sme.sk/c/6964476/chcete-ist-na...
treba si ho precitat do konca.. ten uuuuplne posledny riadok ma totalne zabil.. :(((((

sona_fit
10. okt 2013

@argenti Ja chodím Macháčovi, je veľmi zlatý, ale keď som tam dneska volala, sestrička mi hovorila že on tam býva iba vo štvrtky. To je blbé, lebo neviem ako kedy a čo víde ale ako čítam, všetci sú OK.
Ja mám dosť rozbehanú prácu, a keď sem nakuknem po pol dni, už strácam prehľad 🙂

tlucka
10. okt 2013

@bubo780 tak so je fakt sila. Takže všetky tie včerajšie príspevky ohľadom preplatenia IVF v Čechách sú asi pravdivé 😠 😠 😠 ☹

bubo780
10. okt 2013

@tlucka vyzera to tak, ze asi ano.. ale nemam to nikym a nicim overene.. dnes som na ten clanok natrafila nahodou.. citala som ho uplne v pohode, kym som nedosla uplne na koniec.. :( fakt neviem, ako to vlastne vsetko bude..

lada_dee
10. okt 2013

Fuuha ...tak posledná veta, že čo nepreplatia - umelé oplodnení =-O=-O=-O

bubo780
10. okt 2013

@lada_dee ved to :((((

stella25
10. okt 2013

@kama2 odber v nedeľu, ja sa už aj teším. Ja chodím k Otevrelovi a strašne bol milý ked mi dnes volal. Tak má upokojoval.

miscok
10. okt 2013

@bubo780 Tak to naozaj vyzera tak, ze nam buchli po prstoch! Je to hnusne neludske rozhodnutie. Ist proti ludom, ktori chcu dosiahnut tak krasnu vec. Som zhnusena a smutna. A hanbim sa, ze zijem v krajine, kde je takyto pristup ☹

bimba8
10. okt 2013

@kama2 dakujem za odpoved 🙂 no dufam,ze mi bude stacit ist len raz 😒 ja mam len merional,ale zasa uplne prvu stimulku cize vobec nevieme ako zareagujem.

lusipe
10. okt 2013

@bimba8 aj ja to tak mam....prvykrat 2 ampulky denne....a zajtra mam kontrolu....a vajecniky teda dost citim...a ty kedy ides na kontrolu?

bubo780
10. okt 2013

@miscok nemam na to slova.. :((( my sme mali ist teraz na nase prve IFV, ale kvoli antibiotikam sa to posunulo a chceli sme ist v januari.. ako keby clovek nema dost starosti a problemov s tym, vyrovnat sa vobec s niecim takym.. tak este teraz vymysleli toto.. u nas prirodzene s dost velkou pravdepodobnostou ani neprichadza do uvahy.. jedine IVF s ISCI alebo dokonca PISCI.. neviem co budeme robit.. peniazkov vela nemame, spoliehali sme sa na to, ze nieco nam poistovna vrati.. ale jedno viem urcite, do SK CAR ma asi nikto nedostane.. :((

jalaura
10. okt 2013

@bubo780 do kelu takze je to tak....skoda ze sa neda zistit z ktoreho datumu je ten clanok...ci je to aktualna infomacia alebo nie...
co budete robit baby? idete do toho na vlastnu past a skusite si to dat potom preplatit?

zuzinkabluzinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bubo780
10. okt 2013

@jalaura podla popisu pod clankom, je to zo vcera - streda 9.10.2013.. ja fakt neviem, co a ako budeme robit.. :(((

bimba8
10. okt 2013

@lusipe tak to mame uplne rovnaku stimulku 🙂 ja som dnes pichala 3ti krat a kontrolu mam v pondelok.citim uz trochu ako pred ovulou,ale zatial to je v pohodicke.moc drzim zajtra palce! 😵
zajtra este pichas?

lusipe
10. okt 2013

@bimba8 super, spolubojovnicka 🙂....ja dnes picham 5krat...teda ja vecer, nie rano, lebo to by sme s muzoum nestihali, kedze mne to picha on 🙂...jasne zajtra urcite a uvidim co mi povie Stelcl ze este ako dlho.... moooc drzim palceky....

jalaura
10. okt 2013

@bubo780 takze to cerpali z tejto novelizacie...
takze jedine nam ostava ist do slovenskeho centra, doprosit sa nech nam podpisu ziadost...
Ja to skusim - pojdem do centra a poviem jej ze chcem soft alebo natural a ked povie ze to nerobia tak jej ukazem ziadost nech mi to podpise🙂...
Fakt si to neviem predstavit....Ale nieco urobit musime...ked mame tie 3 pokusy tak preco ich nevycerpat?
Len musime najst sposob ako...inak toto presne nechapem - tento pripad - umele odplodnenie. ved na slovensku je to drahsie ako v cechach tak by mohli byt radi ze tolko neminame...

bubo780
10. okt 2013

@jalaura hladam este jeden clanok, ktory vraj mal vyjst v pluske.. ale pochybujem, ze tam bude nieco ine..
tiez by som asi sla takto - bud chcem soft, alebo mi to podpiste.. ale neviem si predstavit, ako to bude fungovat.. nejako mi stale nieje jasne, ci to nebudu preplacat VOBEC, alebo to preplatia, ale az po tych vsetkych papierovych ceremoniach.. kedze my to mame necakane odlozene kvoli atb az najskor na december alebo januar, asi budem pozorne sledovat prve volavky a bojovnicky, ktore sa do toho pustaju a pustia v najblizsich dnoch, ako to vlastne vsetko bude..

bimba8
10. okt 2013

@lusipe pytam sa ,lebo ja v plane mam stimulku len do 7ho dna,tak neviem co 8mi mi povie on ci este pichnut alebo ako 😕

lusipe
10. okt 2013

@bimba8 aha, tak ja tam mam dlhsie napisane..asi12 dni a 8 den kontrola, ked mi povedia, ze co a ako....ale asi budeme dlhsie pichat...aspon myslim, ze dievcata tak pisali, ze az do 11 dna....

bimba8
10. okt 2013

@lusipe a co mas po 8 mom dni napisane?ja tu mam vyznaceny orgalutran a pregnyl,ale kedy a mnozstvo mi povedia v pondelok.merional mam len do 7meho a zostane mi len jedna krabicka,tak snad budu mat v Reprofite dajaky,lebo v lekarni dole pod reprofitom nemali.

lusipe
10. okt 2013

@bimba8 pozriem doma, lebo som v praci...ale mam pocit, ze to mam az do 12 dna...a pregnyl a orgalutran povedia zajtra....ved potom napisem ako som dopadla....neviem sa uz dockat 🙂...a ty chodis ku komu?

lusipe
10. okt 2013

@bimba8 inak ak by mi zostal a nebudem potrebovat, kludne ti posuniem ak si v BA.

sarasota
10. okt 2013

ahojte babulky citam si vas a cmulam lizanku proti tehu.nevolnostiam a veeeeeelmi mi chuti 🙂

bimba8
10. okt 2013

@lusipe ok,tak zajtra daj urcite vediet 🙂 Ja zijem v IT,ale budem u maminy v Ba,cize ak mi bude este treba a tak rada kupim,si zlata 🙂

bimba8
10. okt 2013

@lusipe ale inak ak si brala z reprofitu merional,tak ho mozes vratit a odrataju ti to 😉

miscok
10. okt 2013

@sarasota Zazvorova? 🙂 Mam pre istotu doma v nocnom stoliku,ale nastastie som zatial nemusela pouzit.Rano ma to obchadza a cez den som v praci a ficim ako fretka,tak sa na to nemam cas sustredit.Iba co stale tie zle pocity zajedam 😀 Horsie je to vecer.To ale idem skoro spat,sa smejeme,ze som ako kojenec 😝 Kedy ides najblizsie na utz?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre