Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

sona_fit
9. nov 2013

@lusipe Ďakujem mooooooc ! Testovala som večer pred tym než som mala, 11 deň. Stále tomu nemôžem uveriť 🙂 Za chvíľu pôjdeš na KET tak naskočis 😉 do tehu vláčika, budem posielať grcky 😉

sona_fit
9. nov 2013

@miscok DAkujeeeem 🙂 nech pomôžu 😉 Kam ty na tie obrázky chodíš, este som na to neprišla 😵

sona_fit
9. nov 2013

@miscok
Prosím ta este, ako teraz postupovať? Zavolať do RF a sa objednať na sono či stačí ísť k svojmu dokimu?

melisska
9. nov 2013

@kukulik30 dobre moja 🙂

horlenka
9. nov 2013

@ludinka prepac, ze odpovedam az dnes...ano robila aj tri 😀 a silnieme a silnieme ze uz nejdem viac testovat.
Napis mi do IP tvoje meno a presny cas, nakedy si objednana, aby som ta mohla v RF nahlasit, ze prides namiesto mna...teda ak si nezmenila nazor.

bergalm
9. nov 2013

@sona_fit ahoj gratulujem ja som sla svojmu dokimu na krv aby som to mala iste a potom som volala a objednala do RF na sono moj doki mi aj tak povedal,za sono je este skoro robit takze prve sono mi robili v Brne

nomxxx
9. nov 2013

@lusipe ahoj, prečo dve? Asi viac dôvodov, čo zavážilo, že chcem dve deti a keď budú dve naraz nevadí 🙂 aj keď s tehu to bude určite riziko. Ostatné dôvody, mám 37rokov, tak či by som stihla druhé tehu, neviem, keďže ešte som nestihla ani prvé 🙂 Už som absolvovala 3 IVF, 4té KET teraz v stredu, ktoré verím, že bude konečne úspešné 🙂 ...2IVF som bola v ISCARE MT, ale už nikdy viac, v Brne som mala soft a zostalo aj na KET (a to mám AMH 0,4) ...držím aj tebe palčeky, nech sa rozhodneš pre jedno alebo aj dve 🙂

nomxxx
9. nov 2013

@jjajka ahoj, ja som v Brne absolvovala SOFT s Clostylom. Mám nízke AMH (0,4), a už neviem presne koľko som toho brala, ale veľa to nebolo. Mala som 5 vajek, všetky prežili 🙂 ...Tak je to len o tom ako Ti ten soft nastaví lekár. Aj keď samozrejme dôležitá je diagnóza. Inak všetci tam sú skvelí, ja mám doktora Macháča, ktorý ma odhadol úplne presne, lebo lieky som zvládala o 100% lepšie ako pri klasickom IVF. Určite im povedz požiadavku a oni dajú minimum, aby nebolo vajek viac ako treba 🙂

kako23
9. nov 2013

@nomxxx ahoj, ja mam podobny problem tiez mam nizke AMH 0,25 a cca. pred tyzdnom a pol som bola v RF u Machaca.my este cakame na nejake vysetrenia co sa mu nezdali a potom pojdeme asi tiez do softu...brala si len ten clostil pocas stimulky?silno drzim palce, aby Ti to vyslo 🙂

nomxxx
9. nov 2013

@kako23 🙂 aká podobnosť. Clostyl bol na stimuláciu, nič iné som nebrala. Po tých dvoch IVF v ISCARE kde som mala konské dávky hormónov a ledva bolo na vklad, tak mi Macháč dal iba Clostyl a vypálilo to najlepšie. Pri klasických IVF som mala na vklad po 2 embryá a pri softe som mala 5 vajek, všetky sa oplodnili, všetky prežili, čiže 2 vkladali, ale nevyšlo to, tak som išla teraz na ten KET, čo dúfam, že vyšlo 🙂. A ešte je jeden bobček v mraziaku 🙂

ludinka
9. nov 2013

@nomxxx
@kako23 ja ma ahm 4.1 teda zvysene tak uvidim aku stimulku daju mne-tiez by som chcela len clostyl ja som mala pri jednej tabletke denne 8 folikulov az namzakazali sa snazit koli viacnasobnemu tehotenstvu

mariquita11
9. nov 2013

@nomxxx ahoj.prosim ta ked si sa prvy krat objednavala,kolko si cakala na termin prvej konzultacie?

ludinka
9. nov 2013

@mariquita11 ja teraz cakam 3 tyzdne...

kako23
9. nov 2013

@nomxxx super, to sa mi paci, ze Ti to takto pekne dopadlo a urcite Ti to teraz vyjde, to slabunke spinenie co si pisala predtym je urcite dobry znak 🙂 a z bobceka v mraziaku bude surodenec 🙂 pri mne sa Machacovi to AMH vobec nepozdava, pretoze mam 29 rokov a FSH hormon co tiez uzko suvisi s rezervovu mam ok, takze si chce spravit komplet HP tak uvidime ako to vyjde.

kako23
9. nov 2013

@ludinka co som pocula tak aj pri zvysenom AMH skor odporucaju to soft IVF, urcite Ti dobre poradia. 🙂

ludinka
9. nov 2013

@kako23 no ved preto chcem ist do toho brna, lebo mi hrozi hyperstimulak-a to teda nechcem zazit 😠

kako23
9. nov 2013

@mariquita11 ja som sa objednavala ku konkretnemu Dr. a vedeli ma objednat do cca.2 tyzdnov.ale asi to zavisi aj od mesiacov, mozno maju raz viac pacientiek a raz menej.

mariquita11
9. nov 2013

@ludinka aj doktora si si mohla vybrat?ja idem na laparku za dva tyzdne.inak to znamena, ze sa budem musiet objednat uz teraz aby ma zobrali v januari (myslim,ze okolo vianoc urcite nebudu ordinovat)

miscok
9. nov 2013

@sona_fit Ako pise @bergalm,najprv chod na krv k svojmu lekarovi a vysledky potom nahlas do RF.Je potom na tebe,ci pojdes na prve sono do RF alebo k tvojmu dr.U mna zo bolo cele troska inak,kedze som mala ohss a skoncila som 9.den v nemocnici.
A posielam dennu nadielku 😀

ludinka
9. nov 2013

@mariquita11 no radsej si tam zavolaj uz teraz...ja som si doktora nevyberala len sa pytali ci chcem muza alebo zenu
a drzim palce na laparku ved vela zien po nej otehotnelo 😉
aj ja som bola tento rok-bohuzial nepomohlo ani to

ludinka
9. nov 2013

@miscok prosim ta a ty si mala aky protokol ked si mala OHSS?

kako23
9. nov 2013

@ludinka preto som sa aj ja rozhodla pre Brno. V slovenkom CAR sa im podarilo mna prestimulovat Clostilom pri min.uzivani a zakazali nam tiez vtedy IUI aj plan.pohl.styk.ked to pocul Machac v RF pri mojom AMH tak len krutil hlavou a nechapal...nechcem si predstavit ako by som reagovala na tie konske davky hormonov pri klasickom IVF.

ludinka
9. nov 2013

@kako23 a kolko clostylu si vtedy uzivala?
inak v heliose som mala pri iui 4 folikuly a v pohode mi iui robili-samozrejme nevyslo ale aj tak dost riskovali 😒

mariquita11
9. nov 2013

@ludinka mne praveze lekar odporucil ist radsej hned do centra,pretoze mam cysty.
Mesiac pockam a v januari pojdem tam.ja dufam,ze mi pomozu a ze to vide.ty si bola aj na slovensku v nejakom centre?

kako23
9. nov 2013

@ludinka ja so mala pri prvom IUI 3 folikuly a pri druhom uz 6.Clostil som uzivala 2xdenne od 3.do 7.DC, klasika v Heliose.

ludinka
9. nov 2013

@mariquita11 aha ja som bola na laparke len koli diagnostike....
bola som v heliose aj is care v mt ale napacilo sa mi tam, uvidim ake to bude v tom brne

ludinka
9. nov 2013

@kako23 ono ked sa uziva viac mesiacov za sebou tak to takto zasne rast, ja som uzivala jednu tabletku len,prvy mesiac som mala 2 foliky a druhy uz tych 8....
pri iui som to neuzivala po sebe ale aj tak som mala tie 4 pri jednej tabletke

kako23
9. nov 2013

@ludinka Ano aj ja si myslim, ze to bolo preto, ale pri mojom nizkomAMH by som tak nemala reagovat.ale to uz necham radsej na Dr.Machaca nech navrhne nieco.Ku komu si chodila v Heliose? Co sa Ti tam nepacilo? Ja stale pocuvam len same chvaly na Helios v MT, uz som si myslela, ze len ja mam s nimi negat.skusenosti a teda, ze im krivdim.

ludinka
9. nov 2013

@kako23 co sa tyka spravanie sa tak boli mili-to sa musi uznat, ale nepacilo sa mi ze tam nerobia poriadne vysetrenia a hned mi navrhli ivf a dlhy protokol, jaj mam trombozonnu mutaciu co som vtedy nevedela takze bez fraxpyrinu ba sa to tazko podarilo a este k tomu PCO mam takze asi by to bola katastrofa, preto som isla do is caru lebo som pocula ze tam viac vyysetruju a bola to pravda-lenze potom sa tam nieco udialo a doktora co tam bol vymenili za presno toho co som k nemu chodila v heliose-gala takze viac som nesla ani tam ☹
bola som z toho strasne znechutena vtedy a vyse roka sme to este skusali len tak,a teraz som zmenia lekara ten ma nahovoril na laparku a po nej som to este skusala pol roka ale zjavne bez toho ivf to nepojde 😠

ludinka
9. nov 2013

@kako23 inak jedna moja kamoska bola v heliose na ivf a dopadlo im to super hned prve sa uchytilo a este im ostali 4 zmrazene, pol roka po porode isla na ket a hned vyslo aj to -takze maju 2 kasne deticky-proste idealny pripad, ktory im poriadne vylepsil statistiku

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre