Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

jalaura
5. dec 2013

@ludinka
@lusipe
@miskanr1 tak toto sa mi celkom pozdava...skusim teda nejaky list zostrojit a poslat. Aku vy mate poistovnu? Je iste ze este predtym nemali tlacivo? Kazdopadne idem do toho. Dnes budem pracovat na liste🙂

ludinka
5. dec 2013

@jalaura pokial viem tak ho nemaju dodnes...ja mam vszp

lusipe
5. dec 2013

@ludinka hej toto presne poznam...tiez som bola v nadeji, ze mne IUI musi vyjst...a ked nevyslo parkrat, tak IVF urcite na prvykrat...a prisla realita, ze nie je to tak iste...a to ja mam jedno dieta doma na prvu supu a som uplne ok...no nevadi, mame vela mrazacikov, tak snad sa jeden podari 🙂...ale ja teraz drzim moooc palceky tebe....

jessie222
5. dec 2013

@jalaura
@kako23 ahojte baby, rozhodli sme sa s mm pre IVF Cechach, a kedze najskorsi mozny termin pre nas je cca marec-april, chceme riesit schvalenie IVF uz po novom. T.j. musime poziadat o predschvalenie ziadosti. Jalaura pls. pisala si, ze si uz s poistovnou komunikovala a mas od nich info, co vsetko treba vypisat a ake dokumenty prilozit. Vedela by si sem pls hodit info? Neviem sa v tom vobec orientovat, hlavne na www stranke je to tak divne napisane, a ked som volala priamo do poistovne, tak mi to tam nevedeli poriadne vysvetlit....dakujem

sarasota
5. dec 2013

@lienka64 potichucky gratulujem 🙂 tesime sa spolu s tebou nech je krasne HCG 🙂

ludinka
5. dec 2013

@lusipe to mas fajn ze mate vela zmrazenych 🙂
no ja som zvedava ako dopadnem na tom sone dnes, dufam ze tie foliky vsetky podrastli a bude velka nadielka 😀
ozaj a na ake cislo mam volat do rf? stelcl mi volal z nejakeho mobilu to mu mozem zavolat na ten? alebo na tu nonstoplinku? ked tam pisu ze len surne pripady 😒 ja to budem vediet az tak okolo pol siedmej vecer 😖

ludinka
5. dec 2013

@jessie222 a aku poistovnu mas?

miscok
5. dec 2013

@jjajka Tak pekne hladkaj brusko a pozitivne mysli. Drzim palce, aby sa tuho male zahryzlo 😉

miscok
5. dec 2013

@krakulka Ahoj, ja som chodila k dr. Pospisilovej, je mila, ako kazdy v RF, takze kludne sa nanominuj k nej 🙂

miscok
5. dec 2013

@lienka64 Krasna sprava, aj sa potichucky pripajam ku gratulantom. Nech ti to vydrzi dlhych 9 mesiacikov 🙂

jessie222
5. dec 2013

@ludinka mam vseobecnu

ludinka
5. dec 2013

@jessie222 aj ja ju mam, tiez som s nimi komunikovala a je to velmi tazke....vyjadrili sa ze v dohladnej dobe budu mat na to aj specialne tlacivo na ziadost-ale to zatial nemaju....
V prvom rade treba od nich dostat info kedy to uz konecne bude.....no a potom bude treba ist s tym tlacivom do centra na svk, tam by ti mali dat odporucenie na ivf, nasledne by si mala ist teda do ciech kde by ti mali stanovit protokol a predpokladane naklady liecby-to potom podat do poistovne a cakat kym to schvalia-a az nasledne zacat stimulovat.
okrem ineho na tom tlacive bude este kolonka na uvedenie dovodu preco ides na ivf do ciech a odporucenie nejakeho primara alebo prednostu gynekolkogickej kliniky na svk...
lenze zodpovedne tlacivo momentalne este nemaju teda aspon stranke som ho nenasla maju tam len tlacivo na schvalenie v svk centre 😒
baby ak sa mylim tak ma opravte-nerada by som tu pisale nieco co nie je pravda, ale takuto odpoved som dostala pisomne od vszp ja este v oktobri...

sarasota
5. dec 2013

babulky Triple testy su negativne tak sa tesime 🙂 🙂 🙂 a uz citime aj take jemne bublinkovanie v brusku ked si drzim ruku na nom. Vcera sa chcelo vyklut von ked sa pretacalo 😀

lusipe
5. dec 2013

@sarasota jaj, moc gratulujem a tesim sa s tebou a nech to takto bezi do konca.....drzkam palceky 😉

lusipe
5. dec 2013

@ludinka ja som bola na kontrole tam, tak som nevolala nikam, ale ja by som volala asi na tu nonstop linku a napisala mu mail...jasne ze podrastli 🙂....a nedala si si vitamin D a matersku kasicku, tie su dobre na rast a kvalitu....no uz sa tesim na infosku, kedy pojdes na odber 🙂

sarasota
5. dec 2013

@lusipe dakujeme a tebe zelame krasne // kolajnicky na teste 🙂

ludinka
5. dec 2013

@lusipe nie ja uz som nic neuzivala, myslim ze teraz to uz aj tak nepomoze len cervene vinko pijem a alechemilku na sliznicu 😉
dufam ze ak teda bude odber ze vide na vikend-nedelu...
ved ja vlasne len potrubujem nahlasit kedy picham pregnyl a aby so mnou pocitali-mas pravdu dnes tam zavolam a rano napisem aj stelclovi pre istotu

jessie222
5. dec 2013

@ludinka cize nie len dat si to schvalit v car na SR ale este odporucanie nejakeho primara alebo prednostu gynekolkogickej kliniky na svk? im uz uplne sibe? a to ma byt kto preboha? S tym car-om u mna nebude taky problem, kedze kvoli PGD s metodou CGH sme si vybrali Helios Brno, a tam povedali, ze ich sesterske centrum v Martine nam toto odporucenie da. Ale este vyklopkavat v nemocnici na vsetky dvere a hladat nejakeho primara ☹

jahoda333
5. dec 2013

Ahojte babulky takze dnes to mame potvrdene budeme mat chlapceka pevne som dufala ze bude dievcatko ale to bude ako druhe 😉 a mame krasnych 850g

dafy
5. dec 2013

tak tu je náš maličký bobáčik aspon jedna fotka 🙂 buduci tyzdeň ideme zas na 3D tak nám dorobia fotečky,lebo teraz kým ho pomeral tak uz potom sa otočil a nedalo sa 😎

sarasota
5. dec 2013

@dafy krasny bobacik 🙂

jalaura
5. dec 2013

@jessie222 ahoj ludinka ti to pekne vsetko napisala...🙂
presne aj ja mam tieto informacie. Kedze pojdes na IVF az niekedy v marci mas dost casu si to teraz vybavit. A ked ti da slovenske car schvalenie myslim ze s tym nebude ziadny problem. Len treba najst este to tlacivo alebo iniciativne sa s nimi skontaktovat priamo a popytat sa na tlacivo.
Alebo ti mozno budu vediet poradit v CAR ked su taky ochotny ti to podpisat. Za primarom uz podla mna nemusis ist ak mas podpis od slovenskeho CAR

jalaura
5. dec 2013

@jahoda333 tak gratulujem...
aspon bude chlapec starsi a bude potom chranit sestricku!!! 🙂

miscok
5. dec 2013

@sarasota Jeeejo, to je krasne, ze uz citis aj bublinky a hlavne ze testy su v poriadku 🙂 Tak ta budem dufam skoro nasledovat 🙂
@dafy Aky krasny chrustik 😵 😵 😵
@jahoda333 Pekne prospieva maly. Len ta dalej. A chlapcek je super 😉

bergalm
5. dec 2013

caute babule taaak konecne po tyzdni doma z nemocnice zas som zacala spinit tak dufame,verime,ze uz sme si smolu vybrali teraz a caka nas uz len to dobre a pozitivne 🙂 sme o.k. a prvykrat som aspon pocula tzv. Ozvy ako mu bije srdiecko 🙂 🙂 🙂

lusipe
5. dec 2013

@bergalm jaj uz sme sa tu o teba bali.... to som rada, ze je vsetko v poriadku a pevne verim, ze uz budes len po obchodikoch chodit a nakupovat tehu vecicky 😉 drzkaj sa.. 🙂

bergalm
5. dec 2013

@lusipe dakujem moc bolo to hrozne v noci o pol jednej ist do nemocky fakt deeeees a trpnut 😔 som rada ze je to za nama podla sona som uz v 13tt tak uvidime zajtra co bude u mojho gyndaka 😉

lusipe
5. dec 2013

@bergalm tak to ta uplne chapem, co by si sa uz mala tesit, tak si musela prezivat toto...ale uz bude len dobre, idu vianoce, pekne si odpocinies a babusko sa bude pekne vyvijat. urcite daj vediet, ako pochodis u lekara a ak by bola fotecka, potesime sa 🙂

ludinka
5. dec 2013

@jessie222 tak to mas fajn ze helios ti to podpise 🙂
no ja si tiez myslim ze ten primar je riadna blbost ale tak mi to vtedy napisali.....najlepsie keby uz mali to tlacivo hned by to bolo jasnejsie

miscok
5. dec 2013

@bergalm Ahoj, som rada, ze je babo v poriadku. Pekne oddychuj a dalej nas informuj 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre