Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mimika1973
12. dec 2013

@miskanr1 aj aj aj, testovat radsej ako bolo povedane!!! vyhnut sa zbytocnemu stresu!!!! 😉 😝
Alebo skus opat o 3-4 dni....tfuj tfuj !!! 🙂

mimika1973
12. dec 2013

@schatje6 veru este testuj za take 2-3 dni, to uz bude istejsie! 😉
tfuj tfuj!!!

ludinka
12. dec 2013

@sona_fit to asi patrilo @lusipe 😉

nomxxx
12. dec 2013

@sona_fit @mimika1973 @karkana ..ďakujem, tak chvíľu vydržím a uvidíme, čo bude ďalej 🙂

jjajka
12. dec 2013

@lusipe nemusel vidiet, ved mozno nema ani taky dobry utz.

jessie222
12. dec 2013

ahojte baby, dnes mi dosla odpoved z VSZP ohladom schvalenia ziadosti v zahranici
Cize postup je taky, ze treba ist do slovenskeho CARu, tam sa dat vysetrit, ked vam odporucia IVF, tak musia oni vypisat ziadost o IVF a poslat ju do poistovne, ked pride schvalenie, tak potom zaslat ziadost o udelenie suhlasu na uhradu nakladov v zahranici

Dobrý deň,

od 1.10.2013 je v platnosti novela zákona č. 580/2004 Z. z. o zdravotnom poistení a o zmene a doplnení zákona č. 95/2002 Z. z. o poisťovníctve a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

Podľa § 9d ods. 1) cezhraničná zdravotná starostlivosť (ďalej len „ZS“) je ZS poskytovaná alebo indikovaná poistencovi v inom členskom štáte EÚ, ktorú poistenec uhrádza poskytovateľovi ZS priamo.
(uvedené sa týka ambulantnej aj ústavnej ZS (hospitalizácie)).
Cezhraničnou ZS nie je:
a) Sociálna služba
b) Odber, testovanie, spracovanie, konzervácia, skladovanie a distribúcia orgánov, tkanív alebo buniek na účely transplantácie
c) Program očkovania obyvateľstva proti infekčným chorobám

Podľa § 9d ods. 2) poistenec má právo na preplatenie nákladov cezhraničnej ZS poskytnutej v inom členskom štáte EÚ, ak patrí do rozsahu zdravotnej starostlivosti uhrádzanej na základe verejného zdravotného poistenia v SR vo výške úhrady v SR; (teda musia byť splnené všetky zákonné predpisy, ktoré platia aj v SR – napr. výmenné lístky, pri IVF splnenie indikácie a čestné prehlásenie poistenca – viď www.vszp.sk, poistenci, zdravotná starostlivosť, schvaľovanie IVF, u stomatológa – preventívna prehliadka v predchádzajúcom roku apod.).

Vo Vyhláške MZ SR š. 341/2013, ktorou sa ustanovuje cezhraničná zdravotná starostlivosť, ktorá podlieha predchádzajúcemu súhlasu príslušnej zdravotnej poisťovne na účely jej preplatenia, s účinnosťou od 1.novembra 2013, je uvedený zoznam zdravotných výkonov cezhraničnej zdravotnej starostlivosti, ktoré podliehajú predchádzajúcemu súhlasu príslušnej zdravotnej poisťovne na účely ich preplatenia –(viď príloha).

Výkon asistovanej reprodukcie (IVF) – je uvedený v tomto zozname.
1. Na základe uvedeného je potrebné, aby poistenka mala najprv odsúhlasenú žiadosť o úhradu výkonu IVF v SR. To znamená, že centrum v SR vyšetrí partnerov a určí, či spĺňajú podmienky na výkon IVF. Žiadosť o úhradu IVF a schvaľovací postup sú uvedené na www.vszp.sk, Poistenci, zdravotná starostlivosť, Schvaľovanie IVF, kde sú aj potrebné tlačivá (žiadosť a čestné prehlásenie poistenky).
Po potvrdení v centre pre IVF v SR sa táto žiadosť schvaľuje na GR VšZP (MUDr. Pisarčíková)
2. Po schválení výkonu – môže poistenec v prípade záujmu o liečbu v inom členskom štáte EÚ zaslať Žiadosť o udelenie súhlasu na úhradu nákladov zdravotnej starostlivosti v cudzine v rámci cezhraničnej zdravotnej starostlivosti, pričom k žiadosti pripojí, predpokladané náklady na liečbu, ktoré poskytne centrum v cudzine.

Žiadosť –tlačivo, ako aj tlačivo kalkulácie predpokladaných nákladov sú uvedené : www.vszp.sk, Poistenci, Zdravotná starostlivosť v zahraničí, schválená liečba v zahraničí.(tlačivá sa budú časom meniť – zmeny pripravuje MZ SR).

Podľa § 9d ods. 8 poistenec má právo na preplatenie nákladov cezhraničnej zdravotnej starostlivosti, ak písomne požiada príslušnú zdravotnú poisťovňu do troch mesiacov od ukončenia poskytnutej cezhraničnej ZS.
Podľa § 10 ods. 1) Žiadosť o preplatenie nákladov zdravotnej starostlivosti – tlačivo – vydá MZ SR. Dovtedy je možné použiť:
tlačivo uvedené na: www.vszp.sk, Poistenci, Zdravotná starostlivosť v zahraničí, Refundácia nákladov (Žiadosť o refundáciu platby v hotovosti ...).

Súčasťou žiadosti o preplatenie musí byť:
a) Originál dokladu o zaplatení
b) Záznamy z ošetrení, správy o poskytnutej ZS
c) Originál dokladu s rozpisom poskytnutých zdravotných výkonov, ako faktúra, vyúčtovanie zdravotných výkonov, lekársky predpis pre predpísaní liekov, lekársky poukaz pri predpísaní zdravotníckej pomôcky

Na základe horeuvedeného schválenie musí byť v slovenskom centre.
Predtým - musíte mať odsúhlasený samotný výkon v SR (Žiadosť o úhradu výkonu IVF - vypisuje a potvrdzuje centrum v SR).

schatje6
12. dec 2013

@nomxxx mna bolia krize asi od 3-4dna po ET a je to silna bolest, tak verim, ze je to uhniezdovanie 🙂

lusipe
12. dec 2013

@sona_fit
@mimika1973 ja vlastne ani neviem preco som bola na sono...ale poviem vam, ze som bola dost sklamana...neviem co som cakala....
soni a kedy si bola ty?....dievcata moooc vam dakujem za podporu, snad sa nam uz babusko potom ukaze....

lusipe
12. dec 2013

@mimika1973 Stelcl si ma objednal buduci utorok ....tak snad dovtedy nieco bude....moooc dakujem za podporu....velmi si to vazim...

lusipe
12. dec 2013

@nomxxx moja, to je dobre,chrbat aj mna boli.... 😉

sona_fit
12. dec 2013

@lusipe No ja som Ti už vyššie písala len som to omylom dala ludinke 🙂 Na prvé sono som bola 4 týždne od ET. V RF objednávajú 2 týždne od testovania a to je vlastne tie 4 týždne od trensferu. Skôr nie. Bolo vidieť gestacny vačok a srdiečko 🙂 Teraz čakám na sono idem v pondelok 🙂

lusipe
12. dec 2013

@sona_fit jaj, velmi pekne dakujem....len ja budem o tyzden este len 3 tyzdne, tak neviem ci to dava zmysel, aby som isla do Brna...ci to neposuniem, aby som nebola sklamana zase....Soni a kolko si mala HCG a na aky den moja?

vlasatica
12. dec 2013

dievcata, ktore ste si v oktobri davali refundovat naklady vo vseobecnej poistovny uz ste dostali vyplatenie alebo nejaku odpoved? ja som davala v polovici oktobra a stale nic ☹

miscok
12. dec 2013

Ukecala som dr.na sono 😀
Drobcek sa ma fajn,ma 16cm a 134 g. A gulaty nostek 🙂

miscok
12. dec 2013

@lusipe Ahoj 🙂 Ja som bola na prve sono tiez v 3tt od ET a bolo vidiet gestacny vak. Srdiecko nam potvrdili dva tt na to. Neboj, vsetko ma svoj cas. O tyzden tam vacok iste bude, ale ak mas pochybnosti, tak preloz sono v RF o tyzden.

lusipe
12. dec 2013

@miscok ahojky, jezis malinke je krasne 🙂...aky uzasny cloviecik 🙂....a chodis k Schillerovi? ja som u neho bola parkrat v Malackach este...mne sa velmi pozdaval 🙂...a kde je teraz?...
moc dakujem za ukludnenie...nebudem teda stresovat...pockam este a potom to budem riesit...mas pravdu...len som sa velmi zlakla...a to ma asi chapete vsetky 😉

sona_fit
12. dec 2013

@lusipe Byť tebou asi by som to posunula. Mne to povedali že objednávajú až 2 týždne po teste keď som im volala že je test pozitívny. Myslím že aj Ikuska a ostatne tak boli 1x.
Na krv som bola 15 deň od ET a HCG bolo 2551.

lusipe
12. dec 2013

@sona_fit skusim im zavolat a dohodnut sa s nimi....nech ideme na istotu....a nie potom stres medzi sviatkami... ja som mala na 14 den 3288...tak snad to bude v poriadku....este raz velka vdaka...

miscok
12. dec 2013

@lusipe Jasne, ze ta chapeme. Ale mas krasne HCG, takze bude vsetko v poriadku 😉
Schiller je na Juhu v zdravotnom stredisku. Chodim k nemu od kedy byvam v MA a zatial som spokojna 🙂

lusipe
12. dec 2013

@miscok a ty si mala ake prosim ta?...hej on bol velmi mily....a ochotny 😉

miscok
12. dec 2013

Uf, no mne merali len v nemocnici 2x9 den bolo 341,90, to som ti pisala a 12 den to bolo 768,70. Ty predcis vsetky rekordy 😎

lusipe
12. dec 2013

@miscok moja zlata, ja nemam ambiciu prekonavat rekordy 😀 ja len tuzim aby tam to babatko bolo 😉 a nahodou neviete co budete mat? ci to je este skoro?

miscok
12. dec 2013

@lusipe Ja viem, ze nie, ale mas ho take krasne, ze to musi mat iba dobry koniec 🙂 A co sa pohlavia tyka, priznam sa, ze som sa na to ani nepytala, ale keby to doky videl, asi by sa spytal, ci nechcem vediet. Pockam si, kym to bude jasnejsie 😉

schatje6
12. dec 2013

Ahojte tak moje nadeje blednu, pri zavadzani utrosu som zbadala spinenie 😔 .hoci krcok nie je uplne makky

jjajka
12. dec 2013

@schatje6 spinenie by ste nemalo byt zlym znakom, moze to byt uhniezdovanie, ci nie?

schatje6
12. dec 2013

@jjajka no ved hej, ale ja sa citim na ms 😔 uvidime, co bude...

jjajka
12. dec 2013

@schatje6 a kedy by si mala normalne dostat ms? Mna vcera neskutocne boleli krize, normalne som nemohla obstat v robote pri kopirke. A dnes mam citlivejsie bradavky, ale ozaj neviem ci je to znak tehu, alebo PMS. Tie lieky vsetko skresluju.

schatje6
12. dec 2013

@jjajka presne teraz, pri predoslych ivf som zacala krvacat na 14den od pregnylu,to je presne dnes...mna boli brucho a krize, je mi tazko od zaludka ked sa najem, ale prsia splasnute, ty kedy testujes?

mimika1973
12. dec 2013

@lusipe juj hadam budu 2 s takym krasnym HCG! 🙂 😉

melisska
12. dec 2013

Ahojte 🙂 pozdravujeme tehulky, mamičky aj snazilky 🙂 ako sa mame? Čo ria,nelly, mimka a dalsie moje srdcu blízke ??? Pizdravujeme aj nové spolubojovnicky 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre