Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ludinka
13. jan 2014

@kuchi nie nepotrebujes ziadne odporucenie, mna sa pytali ze ci chcem lekara alebo lekarku ked som tam volala-povedala som ze lekara...
hormonalny profil je dolezity tak ak ho nemas urcite ti to budu vysetrovat, ale ak chces usetrit tak ich popros nech ti daju zoznam co chcu z krvy vysetrit a daj si to potom urobit u svojho lekara zadarmo.
a spermio zalezi kde vam ho robili-ak je podrobne vysetreny tak im bude stacit aj ten z pred pol roka

kako23
13. jan 2014

@kuchi za spermiogram sa v Reprofite neplati, ked si samoplatca. Ani za ultrazvuk. Plati sa len za pripadny odber krvi na hormony. Ja Ti este odporucam Dr. Machaca, ale v podstate vsetci lekari tam su velmi dobri. Drzim Ti palce 🙂

bergalm
13. jan 2014

@kuchi no Dr. Marcel Stelcl a ano boli sme spokojny so vsetkym a samozrejme s konecnym vysledkom som tehotna co v BA sa nam nepodarilo a v Brne hned 1IVF.Nie neplatili sme 1konzultaciu a mali sme so sebou vsetky papiere z BA nakolko toto bolo nase 2IVF tak uz nieco sme mali doktor akurat mne spravil ultrazvuk doporucil postup a zacali sme.Vybrali sme lieky dal nam protokol a na ostatnom sme sa dohodli mailom alebo telefonicky.Do BA by som sa nikdy nevratila boli sme v GYNFIVE a neboli sme vobec spokojny 😠

bergalm
13. jan 2014

baby akoze stale mi ten doktor nevola,ze robi do 18.00hod ,ale myslim,ze uz aj tak nezavola taka som sklamana a aj nahnevana ☹ ☹ ☹ zajtra volam do Prenatalu Brno ,clovek keby vedel tak som mohla radsej hned tam volat ☹

nomxxx
13. jan 2014

@kuchi ja som písala na ich informačný mail a pridelili ma k Dr. Macháčovi, s ktorým sme mali prvú konzultáciu a nastavoval stimuláciu, neskôr som mala Dr. Otevřela, ten mi robil vklady, a vyzerá to tak, že sa im podarilo 🙂 ...Môžem obidvoch iba doporučiť, ale všetci lekári v RF sú odborníci 🙂 a určite úspešnejší ako v hociktorom centre v SR. Väčšinu vecí sme konzultovali mailom alebo telefonicky, iba prvá konzultácia, odbery a vklad osobne 🙂 ...keď chýbali lieky, tak som išla za mojim gynekológom a on mi ich predpísal, všetky soná som tiež absolvovala u môjho gynekológa...veľa šťastia prajem 🙂

schatje6
13. jan 2014

@bergalm mojka vydrz do rana, ja neviem ci stelcl robi do siestej lebo rano mi odpisuje na maily uz okolo pol siedmej.tak mu skus rano zavolat. Inak aj moja sestra mala tie hodnoty na downa hranicne a dievcatko je zdrave a krásne. Mysli pozitivne a hladkaj drobceka 😵 .

kako23
13. jan 2014

Dievcata, idem sa "pochvalit" akych skvelych gynekologov mame na Slovensku.
Pocas stimulacie na IVF som bola na 9DC u mojho na ultrazvuk s vysledkom 3,5cm cysta a ziadne folikuly resp. 2 velmi male. Dnes to je 14 DC som po rozsiahlej mailovej komunikacie isla do Brna a lekarovi skoro vypadli oci z jamiek. Krasne styri folikuly bez akehokolvek naznaku cysty. Pozeral na monitor asi 10 minut...Folikuly su uz ale take, ze nevydrzia do pichnutia pregnylu, takze ideme pokracovat o mesiac...
Pocas tych 5 dni som uz uvazovala o darovanych vajickach, ok mozno sa im nevyhnem, ale zatial skusame z mojimi. Mam podat staznost na mojho gynekologa? Stretli ste sa uz s niecim takymto?

miscok
13. jan 2014

@kako23 Och,tak to je fakt uzas! A to si vravia odbornici! Chapem,ze vsetci sme len ludia a mozme sa mylit,ale zmylit si folikul s cystou sa mi zda dost divne 😠 Ja som sa s tym nastatsie nestretla a je na tvojom uvazeni,ci sa budes stazovat alebo sa na neho vybodni a zmen ho,hm? Hlavne ale,ze ziadnu cystu nemas a buduci mesiac to isti 🙂

jalaura
13. jan 2014

@lusipe ahoj ako pokracujes? Nieco noveho? kedy ides na kontrolu? ako sa citis?:}

jalaura
13. jan 2014

@kako23 ahoj a to ti nemohli spravit odber bez pregnylu? ci to by sa nedalo tak urobit?

kako23
13. jan 2014

@jalaura nie, nevedia to robit bez toho.respektivne by to bolo riziko, ze vajicka nie su dozrete. Pregnyl vraj pomaha k tomu, aby boli vajicka zrele. Dr.to nechcel riskovat, tak som ho pocuvla.

kako23
13. jan 2014

@miscok Urcite uz k nemu nepojdem. Uz by som mu nedoverovala...musim pozhanat nejakeho ineho, a toto je vraj jeden z najlepsich gynekologov u nas v meste...jasne 😀 presvedcila som sa o tom.Fakt keby som to nezazila tak by som neverila, ze gynekolog nevie spravit zakladne vysetrenie...ani vo sne by ma to nenapadlo.

bergalm
13. jan 2014

@schatje6 dakujem ,ale nemyslela som na Stelcla on mi iba odporucil Dr.Doubka na morfol.utz.ale uz mi volal sice o 19.00hod ale predsa 😉

lusipe
13. jan 2014

@jalaura ahoj 😉 mam sa fajn.citim sa skvele.jedine co pozorujem je,ze poobede uz mam take navrete brusko,ze neviem dokedy to utajim v praci 😉 uz mame aj knizku 😉 a ma kontrolu idem az 29.1. A to na ten nt skrinning. Objednala som sa do kocha,vraj je tam vyborny lekar na to 🙂 a ty ako pokracujes?ako sa citis?kedy kontrola? 😉

jalaura
13. jan 2014

@lusipe no to brusko...ja som tiez dnes akurat muzickovi povedala ze neviem do kedy to v praci utajim...pretoze vsetky veci, ktore v praci nosim su mi tesne a poobede uz brusko riadne trci..tak ked niekto pride do kanclu len rychlo stiahnem....aj ked nepomaha moc...ja idem na kontrolu az 23.januara... ja knizku este nemam:{ ale hadam potom dostanem....
teraz mam trosku zapalene hrdlo tak sa trosku bojim, pijem cajiky a striekam salviovy sprej...hadam to nevypukne...a odide... som dost unavena hlavne vecer...ale som si povedala ze tieto dni ked budem unavena tak budem oddychovat...nebudem sa precenovat...
inak uz ste mali sex co si tehotna? nam doktor zakazal tak cakame na kontrolu kedy dostaneme zelenu:}

lusipe
13. jan 2014

@jalaura jasne ze uz vtedy dostanes knizku 😉 a urcite je vsetko v poriadku inak by sa nieco prejavilo,tak bud kludna.presne aj ja tak nosim do prace 😉 tak vytahujem saty a volnejsie ale to nepomaha 😉 este sme nemali,tiez odporucal pockat 12 tyzdnov 😉 ale je to pre mna teda tiez skuska 😀 neviem sa dockat 😉

tancik
13. jan 2014

@bubo780 ach moja drzim palce nech sa vam to zlepsi a vsetko vyjde tak ako si zelate

lusipe
13. jan 2014

Dievcata,prosim stretli ste sa s tym na zaciatku tehu?trosku ma svrbi zo spodu.neviem co to je z utrogestanu.nechcem zbytocne robit paniku po lekaroch ak sa to moze ňiekedy stat.

schatje6
13. jan 2014

@bergalm aha tak som to nepochopila. Hlavne ze sa dr. Ozval, ked na nieco cakame minuty sa vlecu a to dr. Nechapu 😉 drzim palce

bergalm
13. jan 2014

@schatje6 dakujem zajtra snad odpise na mail co som mu poslala aj s vysledkami 🙂

lienka_1
13. jan 2014

@falin Ahoj falinka! Ved aj mm zartoval, ze to mozno iba tak nejaky cudzi vytlacili a zhrabli prachy 😀 😀 😀 Na kontorlny ide o tyzden. Uz mi Koudas odpisal a ozvali sa aj z andrologie. Som naozaj zvedava.

ria191
14. jan 2014

@lienka_1 čo ti odpísal, že si nemáš zabudnúť "okuláre" ???? 😀 😀 😀 😀

speranza1
14. jan 2014

@lienka_1
@ria191 krasne ranko krasky.... tak aky Vas caka den? 🙂

ria191
14. jan 2014

@speranza1 žeby pracovný ??????? 😀 😀 😀 už "včul" nestíham 😠 😠 😠 tak mi treba nemám fičať na koňovi 😀 😀 😀

speranza1
14. jan 2014

@ria191 aj teba???? aj mna caka pracovny den 🙂

lienka_1
14. jan 2014

@ria191 Odpisal, ze nema cas 😀 😀 😀 😀 ze sa skoli v stovezatej a ze mam napisat Gabine(na andrologiu) 😀

lienka_1
14. jan 2014

@speranza1 Ahoj Speri! Mna dnes caka pracovny pohovor. Straaaasne sa mi nechce. Na takom pohovore som nebola zo 6-7 rokov.

lienka_1
14. jan 2014

@ria191 Neverim, ze nestihas 😀 😀 😀 😀 Stihacka typu RIA191 zmasti vsetko, len sa tak zaprasi 😀

nelly3
14. jan 2014

ahojte krasky 😵 ked vas tu vidim, hned mi je lepsie v praci. ale uz by sme sa teda fakt mali na tu matersku pobrat 😉
@lienka_1 co fesak je v praze? ja ho potrebujem 😀 co uz, ked v praze je blaze 😀

lienka_1
14. jan 2014

@nelly3 Bodaj by si mala pravdu 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre