Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

miscok
19. jan 2014

@bergalm Aj ja drzim palce,aby prebehlo vsetko v poriadku a neboj,malinka je zdravucka.
@lusipe Mne tiez vybehlo skoro a to je moje prve tehotenstvo.A k veceru bolo a je stale vacsie ako cez den 😉

dafy
19. jan 2014

@bergalm posielam srdiečko pre malinku 🙂 aj ked je nadovšetko jasné že je zdravučká 😉 😵 😵

tlucka
20. jan 2014

Dobré ránko kočky 😉 Dlho som tu neprispievala, tak novým tehuľkám prajem hlavne veľa zdravíčka pre vás a vašich drobčekov a snažílkam prajem veľa síl a energie do ďalšieho boja 😉
Kočeny, ako to funguje pred KETom v Brne? Stačí v 1 DC poslať mail, že chcem KET alebo to treba skôr lekárovi oznámiť? A Prednison pred KET ste koľko týždňov brali?

falin
20. jan 2014

dobre ranko dievcence 🙂

@sherny - ahoj, ja som bola ako samoplatca

@tlucka - staci 1 dc oznamit dr mailom. Rovno v maile by som sa spytala aj na ten prednison 😉 Drzim palce do dalsieho boja

falin
20. jan 2014

@bergalm - drzim palceky, verim ze je bambulka zdravucka. Chcela som poslat srdiecko, ale nejde mi to, vypisuje mi nejaku chybu 😖

tlucka
20. jan 2014

@bergalm Drzím palčeky, neboj maličká bude v poriadku. Posielam niečo na povzbudenie 🙂

ludinka
20. jan 2014

@miskanr1 a ako sa dnes citis?
ja teda nicmoc 😒 som iba 6 den po ket ale podla ovulky by som mala dnes dostat mrchu
a aj sa citim tak mrchovo-brucho nejako necitim ale mam taku celkovu telesnu slabost ako vzdy...no neviem ci je este nejaka nadej ze to male zabojuje

ikuska
20. jan 2014

@bergalm Ahojcek, dlho som tu nebola a co to citam, drzim ti silno palceky, musime verit ze je vsetko tak ako ma byt a viem co prezivas, lebo ja som mala tiez pozitivny screening na Downov syndrom, boli sme na genetickej konzultacii, kde po prepocitani vysledkov podla toho kedy sme mali oplodnene vajicko vysiel alpha screnning negativny. Pani geneticka bola z toho riadne zmagorena, musim to tak napisat, lebo raz vyslo pozitivne a raz negativne, ja berem ten vysledok kedy bolo oplodnene ale ideme este teraz v piatok k Dr. Grochalovi, odbornikovi na prenatalnu ultrazvukovu diagnostiku, tak som zvedava co mi povie. Moj doky mi povedal ze podla jeho utz je vsetko v poriadku, ale nech mame istototu ideme do Martina Dr. Grochalovi. Neviem u koho si bola ty v Brne, ale viem ze este v Bratislave je na to odbornik Dr. Cunderlik, dievcata tu z MK k tymto dvom doktorom, ked im vyde riziko na DS chodia tam .... Na genetike Vam spravia rodokmen a odporucia na tu amniocentezu, ktoru som ja odmietla, nakolko moze v jednom z niekolko pripadov poskodit plod a uz si babatko nechame take ake je, ale je to rozhodnutie na kazdej z nas.
Moc na teba myslim a drzim vsetky palceky ... neviem ake mas riziko ale bola baba ktorej s rizikom 1:50 sa narodilo zdravucke babatko, tak treba len verit a bude vsetko v poriadku ...

miskanr1
20. jan 2014

@ludinka Ahoj Moja no ja sa cítim úplne normálne. ani prsia nemám také nafúknuté, ako minulý mesiac ked mi vyšlo HCG pozitívne. Ja som mala dostať mrchu včera. Ked rátam, že mávam 30 dňový cyklus. Uvidíme zajtra. Urobím RF test a potom tú krv. Tebe držím palce nech ti to rýchlo ubehne a nech máš pozitívny výsledok. CCelková slabosť môže byť aj v tehotenstve 🙂 Mysli pozitívne 🙂

ludinka
20. jan 2014

@miskanr1 snazim sa ale vies je to dost tazke.... 😉
a myslim na teba zajtra! tfuj tfuj

miskanr1
20. jan 2014

@ludinka dakujem moc. A viem, že je to ťažké 🙂 Myslela som si, že ked som ja úplne zdravá tak nám to víde na prvý krát. A vidíš 🙂 IVF nič a KET tiež nevyzerá nádejne

patrissia
20. jan 2014

Baby kedy sa platí zákrok v reprofite? Ideme v pondelok na konzultáciu a neviem či a koľko si mám zameniť na KČ? Myslím si že mi dá aj hneď aj lieky a baby tu píšu že je problém ich tu na sk vybrať, tak ich asi vyberiem tam.. Neviete je tam v okolí lekáreň?

ludinka
20. jan 2014

@patrissia ahoj my sme platili az po vklade, a lekaren je hned v tej istej budove
ale ak ti mozem poradit tak vyhodnejsie mas platit kartou tam je kurz podla nbs urcite lepsi ako ked menis na koruny u nas v zmernarni alebo banke... 😉

ludinka
20. jan 2014

@miskanr1 podla mna to musiem skusat asi viac krat....aj ja som v podstate zdrava
ked som mojmu lekarovii povedala ako dobre dopadol odber aj oplodnovanie tak len cumel....ze aky dobry potencial mame pri takej slabej stimulke- ale co z toho 😠
ked nevyde toto ketko tak uz nam ostava ,,len,, jedno dvojkove embrijko 😔

patrissia
20. jan 2014

@ludinka aha to je super... ano ano budem, len som nevedela, či majú terminál.. lebo aj napriek tomu aká je pokročilá doba, ešte vo veľa obchodoch neni terminál.. ale ďakujem za radu 🙂 na konzultácii si teda neplatila nič? a aj ti robili už nejaké vyšetrenia? alebo ťa len objednali?

zibi
20. jan 2014

baby chcem sa opytat
keby ze idem na klasicke ivf preplatene ale poistovnou tak ze to muism dopredu zaplatit a potom nasledne preplatit poistovnou ..vsetko musi byt ale dopredu schvalene...
kolko stoji klasicke ivf?
kolko preplaca poistovna z klaisickeho ivf?
neze zaplatim 2000 eur a preplati mi 800 😝
vyuzival uz niekto preplatenie klasickeho ivf? mam teraz vseobecnu.

miskanr1
20. jan 2014

@ludinka Takže máš aj ty ešte mrazené embrijko? Ja tiež ešte jedno HB/1

ludinka
20. jan 2014

@miskanr1 ano mame este jedno ale ked je len,,XB2,, neviem ked sa u mna nepaci tym HB1 ci ma este sancu, ale tak clovek nikdy nevie....musime verit

ludinka
20. jan 2014

@zibi mozno by bolo dobre zistit si to priamo v poistovni, moze byt ze ta okaslu lebo ked som si dajavala refundovat imuno z prahy tak nam preplatili asi len 1 tretinu ceny

ludinka
20. jan 2014

@patrissia na konzultacii nebudes platit nic, ale mne vlasne robili len sono- terminal tam maju, a niektore kocky hovorili ze sa tam da platit aj eurami-ale my sme teda vsetko zaplatili kartou-teda dvomi v pohode nam tu sumu rozdelili na dva ucty lebo na jednej karte sme mali limit len 500 eur

zibi
20. jan 2014

@ludinka ved toho sa bojim aj ja..
radsej si asi ten pokus necham do istoty... do 39 rokov mam narok na preplatenie tak uvidime....
a soft nie je az taky drahy tak si ho radsej preplatim sama ako minut plateny pokus a prepaltia mi malo .. 😒
inak nevies ako to je s docentom? ze vraj mal robit pre nejake centrum v blave ? je to pravda nevies ako je to dalej s nim?

miskanr1
20. jan 2014

@ludinka Ale tak ked bolo vhodné na mrazenie, tak sa treba spolahnúť, že zabojuje 🙂

ludinka
20. jan 2014

@miskanr1 dufam ze ano, ale ako povedal stelcl tak to je nase,, druhe dite,,

sarasota
20. jan 2014

@bergalm posielame srdiecko pre zdravu bambulku 🙂

nelly3
20. jan 2014

@zibi
hmm ale zase neviem ci klasicke ivf ti schvalia lebo v tej ziadosti je veta:
Navrhujúci poskytovateľ zdravotnej starostlivosti potvrdzuje, že sa vyšetrenie alebo liečba nedá
vykonať v Slovenskej republike.
takze na soft asi ano, ale klasicke ivf? ved ja to teraz riesim a som zvedava ako pochodim, proste ja na sk nechcem uz ist do centra.

patrissia
20. jan 2014

baby písala som do Dôvery a prišla mi takáto odpoveď: Dobry den pani Hanusova, dovolujeme si Vas informovat, ze vzhladom na zmenu zakonov (220/2013, 341/2013) od 1.11.2013 je k liecbe IVF (umeleho oplodnenia) v zahranici potrebne podat si "Ziadost o schvalenie uhrady nakladov planovanej ambulatnej starostlivosti poskytnutej v inom clenskom state EU". Sucastou ziadosti musi byt vyjadrenie slovenskeho klinickeho pracoviska, kalkulacia nakladov dolozena zo zahranicneho pracoviska spolu s potvrdenim o moznom prijati na liecbu. Kompletna informacia o tom, co musi ziadost obsahovat je v § 9f Zakona c. 580/2004 (novela 220/2013). Nasledne, v pripade schvalenia ziadosti, po absolvovani liecby a jej uhrade treba podat ziadost o refundaciu nakladov planovanej zdravotnej starostlivosti v cudzine. K ziadosti treba dolozit lekarsku spravu, fakturu s rozpisom vykonov a original doklady o uhrade. S pozdravom Marta Ligacovakontaktne centrum

zibi
20. jan 2014

@nelly3 no asi to nepreplatia kedze soft sa u nas nerobi ale klasicke ano je to na prd

nelly3
20. jan 2014

@patrissia
mne to minuly tyzden presne toto napisali, ak si precitas stranky dozadu sme to riesili 😉

patrissia
20. jan 2014

@nelly3 a ty si to už vypĺňala? Kto ti to potvrdzoval? Stačí, keď mi to potvrdí gynekolog? Ja som z toho debil.. všetko čo môžu len komplikujú...

nelly3
20. jan 2014

@patrissia
nestaci, musi ti to tvoj gynekolog, potom klinicke pracovisko - ktore neviem kde je, ale pracujem na tom a aj reprofit. takze tak, presne, vsetko co sa da komplikuju 😠

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre