Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ludinka
3. feb 2014

@zibi
@miskanr1
@gaga83
@kako23
@denulkl
@karkana
takze na sone dr. nic nevidel, podla hcg skonstatoval ze mimomaternicove to nebude,takze som teda potratila 😔 , mam vysadit utros, a o dva dni mam prist na kontrolu ci mi kleslo hcg a dr dufa ze kyretu sa vyhnem

ludinka
3. feb 2014

dakujem za srdiecko

sara1
3. feb 2014

@ludinka citim s tebou, je to tazke. ☹

ludinka
3. feb 2014

@sara1 dakujem , je to naprd ale ja uz som s tym bola nejako zmierena....tak ako som citila ze som tehotna minuly tyzden tak isto som citila ze sa nieco stalo 😔 uz od stvrtka som prestala mat vsetky priznaky...
kazdopadne radsej takto nazaciatku ako neskor 😒 a aspon toho kyretu sa dufam vyhnem

bergalm
3. feb 2014

@ludinka juj mrzi ma to,viem ake je to tazke drzim palec do dalsieho boja

sarasota
3. feb 2014

@ludinka velmi ma to mrzi posielam srdiecko ☹

kako23
3. feb 2014

@ludinka to je neuveriteľne nespravodlivé ☹ strašne mi to je ľúto ☹

schatje6
3. feb 2014

@ludinka je mi to luto, ja som to prezila pred mesiacom, je to tazke, stale to boli, hoci sa snazim zamestnat hlavu vsetkym moznym 😔
Zelam ti vela sily.

schatje6
3. feb 2014

@miskanr1 ahoj, ja som bola na hemato v nr minuly tyzden, vysledky budu 12.marca 😖 tak sa priprav na cakanie...drzim palce

jarika22
3. feb 2014

@ludinka To je naozaj smutné. Viem ako ti je, drž sa. 😢

miskanr1
3. feb 2014

@ludinka Ó moja zlata to mi je strašne ľúto. Nic ine sa na to neda ani povedat. No naozaj je to asi ľahšie prekonatelne teraz na začiatku ako neskôr. No verím, ze Nasi posledný snehuliacikovia zabijuju. Prajem ti veľa dalších síl do boja.

miskanr1
3. feb 2014

@schatje6 ahoj moja. Tak si sa asi docitala, ze ani mne nevyšlo Ket. A co všetko sa ta pýtali na hematologii? U ktorého Dr si bola? Co všetko si si brala zo sebou? A co všetko ti vyšetria? Asi veľa otázok co?

zuzi20
3. feb 2014

@kako23
@nelly3 dievcata, vidim ze sa bavite o poistovniach, kolko dopredu si treba zacat vybavovat tieto papierovacky? Este som nebola v Brne na konzultáciu, este sa len chystame. Druhy pokus ivf planujem az tak na april, Dakujem 🙂

schatje6
3. feb 2014

@miskanr1 ahojki, hej, sledujem Vas vsetky stale, este mate mrazacika? Je to tazke 😔
Ja som na hemato uz bola na odporucanie gyn pred 3 rokmi, netrebalo mi nic, len listok od neho. Bola som u primara, Mudr Simek. V pohode je. Popytal sa klasicke otazky, anamneza, rodina, ako dlho sa snazime, atd. Vtedy mi zistli hranicne hodnoty lupus, dali mi pichat clexane, no nepomohlo pri IVF. Potom mesiac po IVF som otehotnela prirodzene, bohuzial nedopadlo to dobre. O rok som bola na kontrole, vtedy som to uz mala negativne, vraj sa to zvykne upravit samo. Teraz som mala prist na kontrolu zase, ked otehu, ale kedze sa cela moja story odohravala cez vianoce, ani som to nestihla. Tak sa len popytal, co nove a vysledky budu o par tyzdnov. Na genetike sme boli tiez v nr. mudr barosova, To bolo z krvi mna aj manzela, pohovor o genetickych chorobach v rodine, atd. Vysledky boli o 6tyzdnov....
Drzim ti palce, nech ste ok 😉

kako23
3. feb 2014

@zuzi20 no urcite cim skor tym lepsie si to zacni vybavovat. Zavisi to od toho aku mas poistovnu, lebo vo Vseobecke to schvaluju cca. do 10 dni ale v Dovere myslim aj mesiac. Ked pojdes na konzultaciu do Reprofitu, urcite vezmi so sebou aj papiere a nechas im to a potom Ti to poslu vyplnene.

skaredekacatko
3. feb 2014

@kalao23 Co vlastne na tych papieroch pre poistovnu vypisuje brno. Lebo ja som najprv bola u mojej gyndosky a ta vypisala skoro vsetko co sa tykalo toho tak som blbec uz nevidim miesto pre reprofit. 😀 a mam pocit ze aj peciatku dala inde ako mala bohvie ci nie tam kde malo dat klinicke pracovisko 😝

zibi
3. feb 2014

@ludinka och moja to mi je luto 😢 tak som sa tesila ze ti to vyslo ... ale mas este zmrazene embryjka ze? to je dobra sprava 🙂

jomini
3. feb 2014

Ahojte babulky, mame po transfere. Mam taku otazocku, ujala sa vam niektorej dvojkova CM?

nelly3
3. feb 2014

@zuzi20
cim skor tym lepsie, ja som si to zacala vybavovat minuly mesiac a dneska mi to prislo, zial, na zle tlacivo mi to potvrdili, takze od zaciatku to musim zase riesit 😝

nelly3
3. feb 2014

@jomini
myslim ze @bibi24 mala vlozene 2x take a ma dvojicky-chlapcov 😉

lienka_1
3. feb 2014

@nelly3 Ahoj Nely. Ako si to vyriesila s tym zle vypisanym tlacivom? Niekedy je to jedna hrozna byrokracia, vsak? Ako keby ludia v Caroch nemali inej dolezitej roboty.

nelly3
3. feb 2014

@lienka_1
ahoj, no pisala som teraz vecer mail koudel, aj poslala opat tlacivo. takze opat len cakat a cakat.

skaredekacatko
3. feb 2014

@nelly a co si tam mala zle vypisane ,? 😀 ja som z toho tlk mne sa zda ze moja gynda vypiisala aj to co nemala a teraz neviem kde to vypisuje car.

haimi
3. feb 2014

@falin dakujem 🙂 3.3. idem na prvu konzultaciu, tak som zvedava

haimi
3. feb 2014

Kocky, uz mate niektora za sebou kvoli ziadosti klinicke pracovisko ?

nelly3
4. feb 2014

@skaredekacatko
no ja mam doveru a poslali mi to na tlacive od vseobecnej a tam to je ine ako mne dovera poslala ziadost.
@haimi no ja sa buduci tyzden chystam ist do ba na klinicke pracovisko, ale predtym si to musim telefonicky nejako overit, vytelefonovat, ze teda kde presne na ake oddelenie atd. bude to zaujimave 😝

ludinka
4. feb 2014

Kocky dakujem vam vsetkym za podporu ste velmi zlate.....ano je to tazke, ale ako aj vy pisete takto na zaciatku sa to zvladnut, nie som ani prva ani posledna....priroda mozno vie co robi 😔 aj ked je teda pekne nespravodliva 😠
teraz sa hlavne potrebujem vyhnut tej kyretazi 😖 zajtra idem na krv ci mi kleslo to hcg, bojim sa ako to este so mnou dopadne, myslite na mna

inak neviete niekto o dobrej hematologii v okoli ziliny popr. martina? chcem ist skonzultovat ten moj hetorozygot lebo sa mi zda ze gyndosi len tak skusaju na mne...v brne povedali ze staci anopyrin, moj gyndos by mozno skusil fraxapyrin-tak potrebujem pocut nazor aj hematologa

falin
4. feb 2014

@ludinka - ludinka je mi to luto 😔 😔 😔 , viem co prezivas. Zazila som to i ja len bez krvacania 😒 A presne ako pises,ze si to citila, tak isto som to i ja vedela. Nejaky 6-ty zmysel zapracoval. Drz sa moja, je to tazke, ale neboj naberies sil a pojdes po nanucika 😉

ludinka
4. feb 2014

@zibi zibi mam este jedno embrijko ale to uz je trosku slabsie....ostava dufat ze zabojuje, ked nie tak pojdem do dalsieho softu, povedala som si ze budem do toho busit kolko budem vladat, dufam ze tento prvy naznak to uz konecne rozbehne!

falin
4. feb 2014

@haimi - dobry datum mas , lahko sa zapamäta 😀 . Budete spokojní uvidis, ich pristup je velmi profesionalny a zaroven ludský

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre