Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lienka_1
12. jan 2016

@diska Si zlata, vdaka za ponuku! Mam take celotelove bodiky, co sa daju prevliect cez pasticky. Ake ona sa s nimi boxuje 😀 tak to by asi nepomohlo. Ked jej rucky dam sikovnemdo perinky, vtedy sa upokoji, ale sikovnica vie ich pocas balenia vytiahnut von skor ako ja zabalim, tak po niekolkych pokusich to vzdam a necham rucky von.
Som ju teda priklrmila po kojeni a nastal uplny horor. Chudatko to cele vyvratila von. Asi nebudem kombinovat MM a UM. Raz dam take ampo hodinke UM. Taka bola z toho zmordovana, ze hned zaspala.
A urcite daj malemu tie uzdicky skontrolovat. Nie ako jedn moj klient, 5 rocny chlapcek a jazyk uplne na spodine ust pricapny. Taku kratku uzdicku som este v zivote nevidela. Ale ze zakrok znasal statocne, ved som ich aj odporucala k najlepsiemu lekarovi, akeho tu poznam. Inak, ak by ste boli v Ke istotne chodte za nim. Dam Ti potom kontakt. S deckami je uplne uzasny.

lienka_1
12. jan 2016

@scheflera Nasa najlepsie pospi, ked jej rucky zviazem do perinky. A ked sa wstenaj do nej trosku zosunie, vtedy spi ako naozaj. Mam pocit, ze to v nej evokuje maternicu 😀 😀

diska
12. jan 2016

@lienka_1 tu pod jazyckom uz mame ok tu ma uz nastrihnutu ale tu hore poriesiem aj koli zubkom .
Nas drobec ani v perinke nebol lebo na jis nemohol a doma uz potom ani nechcel a boli horucavy ale niekedy som mu balila rucky do deky.
Ja som nedojcila lebo sa nedalo ale co boli s nami potom maminky na izbe tak normlane dojcili a potom hned aj dokrmili UM ako ty hovoris,ze zle dopadlo,a nemoze to byt ze zle toleruje to mliecko ? ci uz ho mate vyskusane?

lienka_1
12. jan 2016

@diska Nutrilon pila, ked som bola na infuzkach a tolerovala ho dobre. Do nedele sme polnocnu davku stale davali nutrilon a tiez bez problemov. Asi kombinacia MM a UM jej nerobi dobre. Ved si casom najdeme sposob.

leaa70
12. jan 2016

@lienka_1 tak po uzivani tabletiek DHEA si mala tiez AMH 1,2 ? mne to teraz odporucala uzivat... tak neviem ci to mam alebo nie

lusipe
12. jan 2016

@lienka_1 a nasa malinka bola taka. Do 4 mesiacov musela tak spat a potom to preslo prirodzene. Tiez si ich vedela sama vytiahnut a na to sa budila. Ale mi poradila jedna sestricka trik s plienkou, ktoru som omotala pod perinku a zviazala perinku a krasne spinkavala 😉 mozno vyskusaj aj ty 😉

dalida
12. jan 2016

@lienka_1 napisala som ti IP. 🙂

astrid55
12. jan 2016

@gagirl aj ja drzim palce!

matusik6
12. jan 2016

@leaa70
Ktorý dr ti to dal?

leaa70
12. jan 2016

@matusik6 nedala, ale odporučila mi to kúpiť, Mudr. Pospisilova preco?

vernazza
12. jan 2016

@leaa70 ja mam amh okolo 1 (38r.) a min.rok som vôbec nezareagovala na stimulaciu, tak mi koudelka odporucil na podporu ovarialnej funkcie DHEA aspon 3 mesiace, ja som realne brala skoro pol roka, k tomu vitamin D 5000 a Inofilic 2xdenne a este rozne vitaminy.., ale tieto 3 boli hlavne. skusili sme zatial nativ bez stimulacie a mala som krasne zrele vajko, som teraz po vklade a cakam na výsledok. znasala som to DHEA dobre, ziadne vedl.ucinky a na kvalitu vajicok by to malo zaberat. chod do toho, oni vedia preco nam to odporucaju, maju s tym uz znacne skusenosti. a amh nemusi ani tak rast, ako nesmie klesat..

leaa70
12. jan 2016

@vernazza no ja uz mám Amh 0,66 a 39 rokov, neviem či klesá, ale odporučila mi ísť teraz do stimulácia alebo ak sa rozhodnem užívať Dhea, tak až v marci...tak neviem ja som dva krát absolvovala stimulácia a vzdy to bolo jedno vajíčko

lienka_1
12. jan 2016

@leaa70 Boli sme s nasim lekarom dohodnuti, ze 4-5 mesiacov budem brat dhea, lebo mi AMH klesalo velmi rychlo smerom k nule. Pred zacatim liecby mi urobili kontrolny odber krvi a na velke prekvapenie bolo AMH 1.2. No aj tak som dhea brala 5 mesiacov a kontrola po dobrati bola rovnaka ako pred, cize 1.2. Potom som mala stimulku s dlhym protokolom a pri tom mi uplne zlyhali vajecniky s tym, ze hrozil prechod. Po case som nastastie menzes dostala. Po 4 mesiacoch sme skusili nativny cyklus a bolo jedno vajko. A z toho sa podarilo krasne embryjko z ktoreho mame krasnu dcerku.

lienka_1
12. jan 2016

@lusipe Ja mam take netypicke perinky. Su obdlznikove, nie ako klasicke stvorcove. A su o cosi vacsie ako tie dnesne moderne zavinovacky. Maju vyse 35 rokov a vyrastli v nich uz mnohe deticky v nasej rodine. Problem je, rucky jej pevne v perinke zviazat. A,onahle ich ma mierne ohnute, tak uz je schopna ich vytahat 😀 . No sikovnica mala je to 🙂 Plienku zvazujeme uz dlhsie. Zatial skusam nabrat prax a byt sikovnejsia ako ona 🙂

gagirl
12. jan 2016

Tak kocky moje jedna HB je uz v brusku..myslite na nas 🙂

diska
12. jan 2016

@lienka_1 bambusova zavinivacka 😉

diska
12. jan 2016

@gagirl jupi,jupi,,,pekne oddychujete 😉

nelly3
12. jan 2016

@gagirl
super a kolko mas mrazacikov? Kto ti robil vklad?

mitka85
12. jan 2016

@gagirl drzim palce 🙂

gagirl
12. jan 2016

@nelly3 vklad mi robil Otevrel..konecne aspon nieco mi robil moj lekar😉a mame zatial zamrazenu este 1HB..a dve morulky ktore cakaju do zajtra..ostatne 3 su zial slabucke...diki..

skaredekacatko
12. jan 2016

@gagirl drzim palce

tlucka
12. jan 2016

@gagirl Super 🙂 Veľmi držím palce ♥♥♥

tinkatinulka
12. jan 2016

@gagirl jej super tak bambulko na mieste, super tak hladkaj brusko

gagirl
12. jan 2016
tancik
12. jan 2016

@ria191 jeej srdecne blahozelammm k tehulkovaniu ja sa tak prevelmi tesimmmmmmmmm jupiii

gagirl
12. jan 2016

@skaredekacatko dakujem)

gagirl
12. jan 2016

@tinkatinulka dakujem ti moja za pekne slova z rana..verim v to🙂

gagirl
12. jan 2016

@cmudlo
@ingrid0105
@santeema
@dalida
@matusik6 dakujem aj vam kocky🙂

mimika1973
12. jan 2016

@gagirl super, len tak dalej! 😉 😵 to bude to prave a potom surodenec z mrazacika 😵 Hlavne klud a oddych, si na PN aj? Uz si vlastne potencialne tehulka! 🙂

buba08
12. jan 2016

@gagirl super, držíme palce a dúfam, ze si si dala ananás 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre