Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

cavik
5. sep 2010

Ahoj žienky

Tomka....krásne úrodička, v utirik držím prsty a tentokrát to už dobre dopadne, uvidíš 😉
Shandy.....ja viem, že tu niesi, ale keď budeš tetsovať skôr, prídeš aj skôr z dovolenky ? 🙂
Oly.....téééda, že 25 tt....fíha, to už by som bola riadne ďaleko...no ale čo už 😖 .....najbližšie to vydá a budem mať letné dieťa 🙂 🙂
Mircalla....fajn, že sa Ti dobre býva..."starý" byt prenajímaš, ako si plánovala ? Idem pozrieť Filipka, určite je to už mládenec ako sa patrí 😉
ester, rebeca....už sa vám to blíži, držím vám prsty 🙂 🙂

mne už sa konečne priblížil termín, kedy sa aspoň dozviem výsledky, keď už nič viac 😒 ....včera ma prekvapila ms, prišla o takmer týždeň skôr...to sa mi nestalo už fest dávno 😕 ......asi to bude cestovaním, alebo prekonaným zápalom močových ciest., čo som teda tiež ešte nemala....na staré kolená sa na mňa asi začnú lepiť všetky nemožné choroby, o ktoré som doteraz ani nepáchla 😝

Zuzli.....ako dlho a čo si naposledy brala pred stimulkou na krv ?

avaka
5. sep 2010

Cafte kocky 🙂
Tesim sa,ze sa Vam tak dari 🙂
Gratulujem k babatkam v brusku
@rebeca_1
@shandy
@tomka12
@violoncielka ,dufam,ze budete mat vsetky krasne //
@lahhel ,drzim palceky,nech to uz konecne klapne!! 😉
@mircalla ,Krasny je filipko,som rada,ze uz je vseko naporiadku a dobre sa vam byva 😵
@mirinda10 ,pozdravujeme Emmusku 🙂
Aj my uz spinkame len 2x denne,ale konecne uz ovela dlhsie,vydatnejsiea hlavne doma....Zato v noci sme stale hore... 😅 ,ale neva
Miri,ja mam v izbe puzzle,v kuchyni paplon na zemi a pri velkosti nasho bytu,ani nemame kadial chodit...
Chodime plavat,zatial sme boli len 1x,ale bolo super,malej sa to velmi paci,pridala som aj fotecky 😵

rikuska21
5. sep 2010

Rebeka len nech sa pekne zahryznu,
Ja som este nezacala brat clostil, ale na buduci mesiac by som asi sla do toho,teraz mam ms, ja mam brat clostil 3x1 od 2-6dna cyklu, je to tak u vsetkych????
, mam 32 dnovy cyklus, i ked aj 23 aj 28 dnovy, no proste nepravidelny, skusali ste aj prirodzene niektora pri brati clostilualebo ste isli na odber vajok??,vsetkym vam drzim palce a nech jeto vsetko tak ako ma byt

mirinda10
5. sep 2010

@avaka no u nas to vyzera tiez hrozne obyvacka patri iba Emuske mame tu postielku, velku deku taku farebnu s hrackami, hrazdicku, kolisku no ako keby tu boli 4 deti a nie jedno
a kedy chodite plavat aj ja chcem ale u nas rano od 9 tej spime 2 hodky a u tu plavaju taketo male deticky hned prve od 9tej a to mne mala nevydrzi ked uz je hore od 6 tej tak dostane 8,30 desiatu a sup do kocika kde spi 2 hodky vonku
este v dome nevieme cez den spat v postielke to neviem ako ju naucim spime iba v kociku, to bude boj

inak Emmu stale nahanam z parkiet na deku, ta sa prevaluje ked sa neviem plazit tak sa gula 😵

tuto noc E mala baviacu noc o 2-4,30 sa bavila a recnila, cestovala v postielke a potom spala skor do 8mej rana jasne, ze som bola hore bola tak hlucna,ze sa ani nedalo spat uvidime co bude dnes 😎

idem kuknut fotecky, musim sa polepsit a trosku aj pofotit, pozdravujeme Elusku

esther03
5. sep 2010

baby ahojky, tak mame dva foliky 13mm (tri dni dozadu mali 7 a 8mm), tak snad porastu, aj sliznica je ok 😉
cavik dakujeem
rikuska, mas samostatny clostil? Ja som teraz v uplnom native, bez hormonov. Predtym som mala clostil a znizil mi sliznicu, tak si daj pozor, aka bude u teba, pripadne treba pridat menopur 😉

rebeka33
5. sep 2010

Ahojte babule.
cavik ja nemám ešte tiež všetrky výsledky, ale už som si dala termín do Brna. Tak to snáď do vtedy stihnem. Mne tiež stisne srdce keď vidím ursulku s dvojičkami, ale teraz je náš čas. teraz nám to vyjde. 🙂 🙂 🙂
Shandy ďakujem za radu a prajem peknú dovolenku a hlavne super výsledok.
tomka naozaj super výsledok z toho určite bude krásne bábetko-á. 😵
Mirca gratulujem k novému bytu a filipko je rozkošný.Všetko sa na dobré obracia. 😵
Mala som pocit ,že musím niečo robiť aj ja tak som zavolala do Brna a dostala termín ku Koudelkovi na 7.10., takže ďakujem za radu volať teraz. Naozaj je vyťažený. Tak som nahodila centrum baby a ženský čaj.
No som strašne zvedavá na testíky. Držím veľmi palce.
pekný večer.

cavik
5. sep 2010

Rebeka....ja už na konzultáciu nemusím ísť....som u Štelcla, satčí mu dať vedieť, kedy chcem začať a on mi to naplánuje. Moja Dr. mi predpíše lieky a bude 🙂
A tiež to vidím na podobný termín ...a ak nestihnem, tak o mesiac pozdejšie, no čo už 😉 ..asi by som tiež už mala vybrať zo skrinky E-čko, Femibion, železo a .....hádam už nič, už lenpridám Anopyrin alebo Fragmin alebo niečo podobné 🙂 🙂 ..sa teším 🙂 🙂

callex
5. sep 2010

@rikuska21 ja mam teraz clostyl..2x1 od 3DC do 7DC.. a skusali sme IUI..aj prirodzene uvidime za par tyzdnov ci uspesne a ked nie tak v dalsom kole chcem ist na IVF plus ICSI.

avaka
5. sep 2010

@mirinda10 ,vidim ze je to u nas podobne...aj tie noci aj dni.Ela tiez spava okolo tej deviatej a ak vstane skor,tak sa to posunie a tiez budem mat problem s plavanim,potom neviem co urobim,lebo ak bude moc unavena,tak si to neviem ani predstavit..My plavame naobed 12:20.
Veru pridaj nejake fotecky 😉
aj@zuzla80 a @takyna 🙂 ako sa mate?

rebeca_1
5. sep 2010

@violoncielka tak na zajtra drzim palceky, nech je krasne, vysoke hcg!!!!!

zuzla80
6. sep 2010

@cavik pozdravujem, takže ideš bojovať ďalej, túžba je silnejšia však 😉 Ja som naposledy pichala fraxiparine 0,3ml už 1,5mesiaca pred stimulkou a to 3xdo týžddňa (po-str-pia) a keď sa začala stimulka tak každý deň, v Brne som to nespomínala, lebo oni odporúčajú, že stačí až od ET, ale mne sa to neosvedčilo. Iba keď som išla na OPU, tak som si v ten večer a deň po nepichla, potom som pokračovala ďalej + som mala kys. listovú 2x1, prednison, acidofolan (to som si inciatívne kúpila kvôli B12) a pyridoxín. Asi všetko... Držím palce, nech sa pohnú ľady tým správnym smerom 😉

@avaka - avuška krásne fotečky máte, neviem sa na nich vynadívať, tak ich vieš pekne upraviť a malinká je riadna fešanda, vidno, že mamka ju rada parádi 🙂 My sa máme celkom fajne, ešte stále nemáme aký taký režim, okrem večera kedy zaspíme stále medzi 21-22h a spinkáme do 1-3, kedy ako, ale ešte sa nám nepodarilo prespinkať celú noc 😒 A k ránu sme hore čoraz častejšie. Minule nás zrejme trápilo bruško, tak sme boli hore až do polnoci, to boli 2dni za sebou. I keď tú prvú noc neviem, či to nebola reakcia na kávu, kt. som vypila, lebo mala len kukala, smiala sa, gagotala, len spať sa jej nechcelo, až o 23.30 odkvicla 🙂 Náušničky ešte nemáme, zisťovali sme, tak nastreľujú u nás od 3mesiaca, takže už čochvíľa bude jasnejšie, že sme dievčatko no a 14.sept nás čaká očkovanie, z čoho mám trošku strach, ale to som už spomínala, hlavne som zvedavá koľko priberieme.
Inak s papním je to u nás niekedy hrozné snažím sa, aby vypila naraz aspoň tých 120-150ml, ale niekedy sa nám podari vypiť len 70 alebo 90ml a potom bojujeme a jasné, že vyhrá Ninka, možno aj preto nemáme režim, lebo papkame po trošku. Večer je inak hladová dolina, to niekedy stiahne aj 180ml, len prečo sa jej nechce v noci spinkať aspoň do tej 6tej 😕

@mirinda10 vidím, že vy pre zmenu bojujete s denným spánkom, to aj my občas, a ako hovoríš aj našej sa najlepšie spinká vonku, tam dokáže tak tuho zaspať, kdež to doma, stačí, že niečím ťukneme a už je hore... s mužíkom si vyčítame, že sme ju takto doma naučili...
Julička aj teba pozdravujem aj deťúrence 🤐 .
A samozrejme všetký Brňáčky, nech sa vám baby darí, tak ako sa zadarilo nám už maminkám a tehuľkám. Stískame palce, Lahelik špeciálne tebe 😵

avaka
6. sep 2010

@zuzla80 ,dakujeme 🙂 ,neboj,rezim bude,my sme mali velmi dlho tak,ze len vecer bolo v rovnaky cas kupanie a spinkanie,cez den spala raz pol hodku,potom dve hodky,my sme sa az nedavno ustalili...Ja som ju davala ale spinkat skor,mala som toho po celom dni dost,tak sme o 19 tej kupali a potom buvat,lebo ked sa vyskierala niekedy aj do 21 :00. (ale lepsie ako do polnoci,keby isla neskor) a v noci byt hore niekedy aj 3 hodky,bolo normal..
Inak mne zacala mala spat doma az tento mesiac,doteraz spavala v kociku a potom ked sa doma nudila,tak zase s kocikom von,takze ja som sa cele dni prechadzala...Neboj,to sa upravi a tiez radsej netukam,ked spi,ved to je taka hlupost,ze neucit na ticho,to sa ako da?Nam,keby niekto trieskal hrncami okolo hlavy,tiez by sa nam dobre nespalo.Niekomu mozno ano,ale kazdy je iny...Ked Ela tvrdo spi,otvorim dvere,chodim po izbe,buchnem...nevadi,inokedy mi pukne v lakti a je hore.. 😅
Potom pridaj foto s nausnickami a nech ockovanie prebehne bez komplikacii,neboj 😉

rebeka33
6. sep 2010

Cavik možno ani ja by som nemusela do Do Brna,ale chcem skonzultovať ten fraxík. A chceli upraviť aj stimulku ,aby nám dozrelo viac vajíčok .Tak radšej osobne . Pri tých peniazoch už jedna cesta hore dole. Tvoja lekárka ti napíše lieky? Je to hradené? Ja som si lieky zháňala sama a hradila ich plne. Zajtra idem k hematologičke tak som zvedavá čo povie. Ja sa tiež teším, ale je to ešte táááák daleko.
violočienka čakáme dobré správy.
Všetkým stimulantkám držím palce.
neskôr nakuknem, musím robiť.

lahhel
autor
6. sep 2010

Ahojte babulky 🙂

Mirindik, avuska...ahojky, som rada, ze o vas nieco pocujeme a ste zdravucki a mate sa dobre 🙂

Zuzlik, ahojcek...dakujem velmi pekne, no mohlo by to uz byt konecne uspesne...dnes prisla mrcha, od zajtra zacinam pichat, tak budem sa silno modlit, aby boli nejake vajucha, aj ked idem do stimulky s takou malou obavou, lebo je to uz nas 4. soft, tie tri boli o nicom, tak mam taky respektik...ale budem si verit do poslednej chvile, ze to dobre dopadne...

Violoncelka, cakame na dobre spravicky 🙂

Vsetky vam zelam krasny dnik 😉

callex
6. sep 2010

ahojte babule..prave idem od ocnej bola som na rocnej kontrole a ked som doktorke spomenula ze beriem hormony tak mi povedala ze dalsia kontrola o polroka.a keby som mala obtiaze tak ihned.tak vam chcel len povedat ze tiektore mate dioptrie alebo badate nejaku zmenu tak nevahajte a chodte radsej k ocnemu.

violoncielka
6. sep 2010

Ahojte babule.....tak ja uz mam krv odobratu...uz len cakam do 18.00 ked si pojdem pre vysledky

rebeca_1
6. sep 2010

Ahojte, prave mi prisiel mail z Reprofitu, mame zamrazenu jednu blastulku.

@lahhel prisiel tvoj cas. Verim, ze tento mesiac budes excelovat, pekne zabojujes a konecne budeme mat tehulku aj zakladatelku tejto temicky..... Taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakto ti drzim palceky!!!!!!! )))))))

takyna
6. sep 2010

Ahojte kočany 🙂
Tak mi pomaly rastieme, stále sa kojíme, meriame už 62 cm a 4800g , ale líčka sú čiže vyzeráme , že papáme dosť 😉 .
@zuzla80 aj my papáme tak raz 70g potom 90g, ale na raz klasika 55g a o hodinku cez deň dolpapáva aj do 110g, je to individuálne u nej , ale veľa mi na raz nezje iba v noci pekne sa naje, spávame tak od 20.30 sama v posielke zaspí a do tej 3.00 ráno , prípadne do 5.00 ráno sa nakojíme a spíme ďalej, čiže sa to v podstate nezmenilo iba sa to upravilo tým, že vie už aj sama v postielke zaspať , nie len na rukách. 🙂 , začína gagotať, dvíha hlavičku pekne ju začína držať. Zajtra ideme dať prepichnúť naušničky, aby aj u nás vedeli , že máme dievčatko 🙂 . Bojím sa už teraz za ňu.
@zuzla80 neviem či dávaš Vigantol , ale čítala som na nete, že je stiahnutý z trhu, idem to prekonzultovať zajtra s doktorkou našou 😒 http://www.sukl.sk/sk/inspekcia/postregistracna...
Očko máme chvalabohu, už ok, poklopem, aby som neporiekla
Každý deň robíme pokroky, je to strašne zaujímavé, manžel ma už nahovára na ešte jedno bábo, že Brno sa mu páčilo tak znova ideme 😀 šialenec... 😝 🙂

všetučky vás pozdravujem, držím palce 😵

takyna
6. sep 2010

@avaka nádhernú akvabelku máte 🙂 , aj ja by som chcela chodiť s Bibuškou na plávanie len sa bojím ako v zime, či nebude choručká 😒

lahhel
autor
6. sep 2010

rebeca _1, zlatko, dakujem...dufam, ze sa splnia tvoje slova...bola som taaaaaakto moc stastna...a samozrejme, myslim aj na teba, aby si babulky u teba krasne drkzali 🙂

modra
6. sep 2010

Ahojteee 🙂 Baby drzte mi palce zajtra idem na kontrolu ze aku mame urodu.. tak sa bojim aby tam boli aspon 2 ks 🙂

@lahhel drzim palce aby bol tento posledny a uspesny.. 🙂 🙂

esther03
6. sep 2010

rebeka ahoooj, tak gratulujem k blastulke 🙂 My ideme zajtra na kontrolu, zatial mame dva foliky.
Baby, mali ste niektora v softe alebo native prazdne foliky? Moc sa toho bojim 😒

callex
6. sep 2010

@rebeca_1 gratulujem k snehuliaciku

rebeca_1
6. sep 2010

Dakujem baby..
@modra tak nech zajtra excelujes!!!!! Ides do Brna na kontrolu?
@esther03 ja som mala prazdne foliky ale s tym nic nenarobis.. Upokoj sa a zacni mysliet pozitivne! To sa stava pri minimalkach ale naopak... vedia aj milo prekvapit )))) Drzim palce!

@violoncielka vecer nakuknem, som zvedava..

esther03
6. sep 2010

@rebeca_1 fakt sa to aj tebe stalo? ☹ Len ja nemam minimalku, ja som uplne bez hormonov, myslis, ze aj v prirodzenom sa to moze stat?

rebeca_1
6. sep 2010

@esther03 moze, jasneze sa to moze stat ale neries to! Tes sa na krasne vysledky, nemysli hned na to najhorsie!

esther03
6. sep 2010

@rebeca_1 len ono sa to da rozoznat az po OPU a tym padom i keby tam nic nie je musime to zaplatit....takze peniaze v tahu a mimi nikde 😒 A ty si na tom teraz ako? Kedy budes vediet vysledok. Kolko embryjok ste davali?

rebeca_1
6. sep 2010

@esther03 nie je to tak. Ja som bola minuly mesiac stimulovana uplne slabuckymi davkami. Za lieky som zaplatila cca 2000 korun, OPU sice bolo prevedene ale platila som len ARO 2500 korun. Takze minulomesacne IVF ma stalo max. 5000,- se vsim vsudy ))))) A to sa da, ci?

esther03
6. sep 2010

@rebeca_1 no ak by to bolo len tych 2500 (ja som nemala lieky) tak to by sa dalo. Mne je len divne, ze by boli v native dva foliky, aj dr. vravel, ze je to skor vynimocne, no ale ved uvidim co zajtra a potom vo stvrtok alebo piatok OPU 😉

rebeca_1
6. sep 2010

@esther03 preco vynimocne? Ved v native 2 foliky to je super vysledok.... Drzim palce!!!!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre