Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

rebeka33
23. nov 2010

Ahojte, ja len na skok, Doteraz som makala doma ako blázon, chcem si dať všetko do poriadku , aby som mohla potom oddychovať. 😵
@lilina22 chcem reagovať na colstil. ja som tiež od renomovaného lekára,ktorý s tým má skúsenosť počula,že zhoršuje deciduu /výstelku maternice/ a preto sa častejšie potráca po colstil. lebo plod nie je dostatočne vyživený.. Pýtala som sa Koudelku,že to poriešime s estrofemom. No zatiaľ mi ho nedali, tak sa zajtra opýtam.
@cecil36 prepáč, ale o nikom s touto stimulkou som nepočula. Ale v RF určite vedia čo robia. 😵 Držím palce.
@falin držím palce na mrazáčika. Nech máte prekrásne vianoce. 🙂

martini
23. nov 2010

@rebeka33 No tak aký máte stav embryí nakoniec? A cestujete zajtra?

martini
23. nov 2010

Dievčatá, neviete aký email má Koudelka? Napísala som mu na koudelka@reprofit.cz, ale neodpísal. Email sa mi nevrátil späť, tak predpokladám, že sa len k nemu ešte nedostal, lebo je busy...ale aj tak sa pre istotu pýtam. Dík.

rebeka33
23. nov 2010

@martini ja mám ten istý a zvykol mi na neho odpovedať do 2 dňa. Dnes som nevolala, nechám sa zajtra prekvapiť. 🙂

rikuska21
23. nov 2010

ahojte babulky,

ja tiez len na skok, mam strasne vela prace a sedim za kompom stale

Falin, ano ja uz stimulujem a snad sa to uz teraz podARI,

rebeka, nechaj sa prekvapit a snad to bude mile prekvapko,

mircalla, ani jenden chlap nestoji za to, ktory sa takto zachova, tupo ti klame do oci, ja som si tym presla a viem o com hovorim

dnes som druhy den s clostylom a szrasne mi huci v hlave, neviem ci je to z toho
Baby ak by sa to teraz nezadarilo, kolko sa musi cakat do daslich pokusov??,ja mam teraz retiu stimulku za sebou
dik

ninockaskv
24. nov 2010

@zuzla80 urcite k lekarovi, ja mam dobru skusentost s biochemickymi solami ... maju tam aj na imunitu a herpesy a mozu to aj deticky

http://www.biomineral.sk/web/co-su-biochemicke-...

tak u nas to vino alebo caj zabrali, dnes bola sliznica pekna.. ak preziju embryjka rozmrazovanie ideme na to 😕

shandy
24. nov 2010

ahojte zienky, no idem vas postupne docitat, ze co je nove 🙂
@ninockaskv ahooooooj, tesim sa, ze mas peknu postielku pre mimi. Kolko mate mrazacikov a kedy budes mat KETko?
@rikuska21 drzim palce, nech foliky rastu a nech sa tentokrat podari 🙂 , podla mna vsetko zavisi od toho v akom zdravotnom stave budes po tejto stimulke...mal by posudit lekar 😉 . skontrolovat velkost vajecnikov, pripadne cysty a pod...
@rebeka33 ty si fakt nevolala? ty jo, to ako si mohla vydrzat? mas moj obdiv 🙂 , tak dnes cakame na spravicky 🙂 . tfuj, tfuj, tfuj
@martini mas dobru adresu, do druheho dna zvykne, ale niekedy zabudne, tak mu kludne posli este jeden email, tak by do 2 dni ziadna odpoved nebola..

shandy
24. nov 2010

@pikha a vam sa podarilo nakoniec prirodzene? nejako som to nezachytila... gratulujeeeeeeeeem 😵 😵 😵 . tfuj, tfuj, tfuj, nech to dobre dopadne...
@modra jeeeeej modruska, super ze ste dobre dopadli na poradni a co uz je len jedno? ci? my sme v pohode, brusino rastie, pripravy na svadbu vrcholia, tak tehu sa ani nejako velmi venovat nestiham 🙂 . teda este ze sa clovek vacsinou vydava len raz v zivote, lebo si neviem predstavit, ze by som toto vsetko absolvovala este raz...ufffff
@zuzla80 zuzlik ako dnes? je to herpes ci nie? dufam, ze nebude 🙂

shandy
24. nov 2010

@anty velke gratulacieee, malicky je krasny, to ciro je supeeer 😅. Porod teda nic moc, podla toho co si pisala, ale verim, ze na to rychlo zabudnes, prekonas aj tu poporodnu depku a budes sa vytesovat 🙂 .
@mircalla ten tvoj ex-chlap, to je kus vola.....to sa inak ani nazvat neda. ch jo, ruky prec od neho, urcite su aj lepsi....hlavne, ze mas Filipka a spolu s rodicmi to nejako zvladnete. Drzim ti silno palceky

callex
24. nov 2010

@pikha chromopertubacia je tusim napustenie tekutiny do vajickovodov a caka sa ci sa ta tekutina vyleje do dutiny brusnej.tak mi zrejme zistili sactosalpinx na pravej strane.na lavej mi povedali ze tiez nepretiekla, nevedia preco ale je to tak.neverila som im..objednala sa na HSG a lava strana bola ok..priechodna.inak gratulujem k tehu.. 🙂
@falin drzim palceky na Ketko...
@kajka39 vdaka za palceky..ako bolo na dovolenke?nacerpala si nove sily?

callex
24. nov 2010

@rebeka33 drzim palce na dnes..aj ked si uz na ceste.mne estrofem tiez nedali..na sliznicu povedali ze je taka aka ma byt.tak hadam vedia co robia.a spolieham sa na utros ze tiez pomoze.
@martini bola si na krvicke?
@rikuska21 to hucanie moze byt z clostylu..ja mam z neho hlavu ako vo zveraku.ja som stimulovala vyse polrola clostylom..takze je to na tebe si myslim ako sa budes citit.
@shandy kedy mate termin svadby?mozno je aj dobre ze sa nestihas venovat tehu..aspon nesledujes kazde pichnutie. 🙂 ale ti nabiehaju tt...krasa.

callex
24. nov 2010

joj babulky to je tak dobre ked mozem rano spinkat. 🙂 mnam to ja lubim.zatial som nestihla skoro nic z naplanovanych veci a den rychlo ubehne. prave robim kapustnicu..uz od minuleho tyzdna mam na nu chut..tak si robime male vianoce. 🙂

modra
24. nov 2010

@shandy su dve 🙂 zatial a vyzera to tak ze su dvojvajecne tak som zvedava 🙂 uz si ma tii doktori posuvaju jak neviem co..Tak to gratulujem k svadbe ja by som v tomto stave svadbu urcite nemala lebo mi byva strasne zle. Ale drzim palce nech sa vsetko vydari.. 🙂

modra
24. nov 2010

@callex tak to ti v dobrom zavidim ja trpim hroznou nespavostou.. nemozem spat nemozem lezat na chrbte no hruza.. uz cakam na ten den ked sa to vsetko skonci stastnym porodom 🙂

shandy
24. nov 2010

@callex buducu sobotu 🙂 ja tiez myslim, ze to je dobre, ale zas ani si to nestiham uzivat 🙂. Teraz uz ani nic nepicha nastastie 🙂 . No na mikulasa mam dalsiu poradnu, tak dufam, ze bude vsetko ok. mnaaaaaaam kapustnica 🙂 🙂 🙂
inak ten clostil mne tiez vobec nesadol, ciste injekcie mi boli ovela lepsie 😉
pekny den babule 🙂

shandy
24. nov 2010

@modra modruska a co si to nezmenis v pase, ci este nechces? tak to sme rovnako, ze dvojvajecne...no zatial nemas k comu gratulovat. mne nastastie zle vobec nebyvalo, klop, klop, klop. nebyt rastuceho bruska ani neviem, ze som tehulka 🙂 . inak aj ja som trpela nespavostou, asi 2 tyzdne, ale potom to preslo nastastie....tak verim, ze aj tebe to prejde. kedy mas dalsiu poradnu?

tinna13
24. nov 2010

Ahojte baby
dnes som sa objednala na 1 konzultaciu v reprofite brno. mam za sebou 1 IVF v Kosiciach a po dlhsom zvazovani som sa rozhodla, ze 2 IVF skusim v reprofite. citam tu same pozitivne spravicky, tak dufam, ze som sa rozhodla spravne. prvu navstevu mam 4.1 u doktora koudelku. na fotke celkom fesak 🙂 .myslite, ze spravna volba?

callex
24. nov 2010

@modra jeeej dalsie dvojky..parada..a tak to vyzeralo vselijako po ET.moc sa tesim.skus mliecko s medom pred spanim.alebo aj cajik z jablkovych sup ma ukludnujuce ucinky.
@shandy aj ty mas dvojky?to mi nieco uslo alebo je to novinka?
@tinna13 vitaj do klubu RF.na neho pocuvam same chvaly takze urcite vyborna volba.

falin
24. nov 2010

@lilina22 @pikha @callex @rebeka33 - dakujem vam.

@rebeka33 -ides si dnes po mrnouskov? Drzim palceky nech sa pekne zahryzkaju

@ninockaskv - drzim palceky na Ket. Kedy mas termin?

@tinna13 - vitaj 😉 Ku Koudelkovi nechodim, ale citala som o nom same dobre, baby si ho chvalia.

shandy
24. nov 2010

@tinna13 ahoj tinna, tak drzim palce a nech mas pozitivne dojmy z RF tak ako my ostatne 😉 . Koudelka super, urcite spravna volba a je to seflekar. My cakame "jeho" dvojicky 😵 😵 😵
@callex no asi uslo, lebo to vieme od zaciatku 😀 😀

tinna13
24. nov 2010

@callex
@falin
@shandy dakujem vam za povzbudenie, potom napisem dojmy z prvej navstevy

modra
24. nov 2010

@shandy no musim si to zmenit nejak som to este nestihla.. dalsiu poradnu mam bud. tyzden tak som zvedava ze co bude 🙂
@callex no dobre rady si mi dala ked ja med bleee a z jablka mam momentalne zahu... no otras fakt.. snad to niekedy prejde..
@tinna13 tak drzim palce urcite budes spokojna, len si neviem predstavit tu cestu z kosic do brna ale urcite to bude stat zato 🙂

ninockaskv
24. nov 2010

baby, v piatok budu rozmrazovat a ked mladi preziju ten sok, tak cez vikend.. strasne starsne by som uz brno nechcela skusat, nech uz aj na nas sadne trosku stastia .. .. 😔

tinna13
24. nov 2010

@modra dakujem,uz sa tam tesim, v kosiciach uz nebyvam ale v nitre 🙂 , pred pol rokom som sa stahovala.

tinna13
24. nov 2010

@shandy blahozelam k dvojickam, mne sa pri prvom IVF zadarili 3-icky /jednovajecne/, ale potratila som. drzim palce aby bolo tehulkovanie v pohode 🙂

shandy
24. nov 2010

@ninockaskv ninocka musime verit, ze tentokrat to dobre dopadne, musiiiii. minule to bolo fakt o vlasok...a kolko mate mrazacikov?
@tinna13 no este ze si sa prestahovala, aspon to budes mat blizsie 🙂 a blahozelat este nie je k comu, kym sa nenarodia zdrave, tak sa budem triast az do konca o nich....uuuuff trojicky a jednovajecne, to uz je asi naozaj velmi rizikove. Keby to boli aspon dvojky, to by sa snad podarilo...je mi luto 😔 🙄

martini
24. nov 2010

@tinna13 Ja chodím ku dr. Koudelkovi. Je super. Ultrazvuk mi robil dr. Štelcl, pretože to robí lekár, ktorý ma práve službu. A obaja boli bezchybní...len škoda, že nám to tentokrát nevyšlo. Určite nebudeš ľutovať, urobila si dobrý výber.

Dnes už mám negatívny výsledok potvrdený aj z krvi. Beta HCG menej ako 1 UI/I, takže všetko jasné. :( Ak všetko vyjde tak ako má a MS dostanem hneď (už špiním), tak ešte v decembri chcem ísť na KET, mám to polohodnuté s dr. Koudelkom a aj lieky už mám...tak len čakám. Mám zmrazené dve hatchujúce blastocysty a sú zmrazené osobitne, taky aby sa dalo vybrať z "mrazničky" len jedno embryo...tak rozmýšlam či vložím jedno či obe...pri ET som mala len jedno.

Brali ste niekto aj Prednisom spolu s Estrofemom pred KET?

martini
24. nov 2010

Minule tu odznela otázka, že od kedy sa počíta 1. DC. Ja som sa dnes v RF na to pýtala a oni to počítajú od prvého skutočného krvácania, teda od kedy sa objavila červená krv. Špinenie sa nepočíta. Tak som sa chcela s touto informáciou podeliť... 🙂

callex
24. nov 2010

@shandy ja som vravela lekarovi ze mam problem s pametou a neveril mi 🙂
@martini ja by som si na tvojom mieste dala vlozit len jedno..ked uz su tak pekne oddelene.z jedneho bude babetko a z druheho potom neskor surodenec
@ninockaskv drzim palce aby to vyslo.
@tinna13 z nitry to mas tak 2.5hodky.

shandy
24. nov 2010

@callex a nemas nieco so stitnou zlazou? lebo ja som toto mala tiez a suvis tam je 😉 , keby si mala, tak mas aspon vyhovorku 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre