Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

kajka39
28. nov 2010

@rikuska21- minuly rok v oktobri som mala 1ivf, teraz januar 2ivf, zaciatok novembra 3ivf soft, a teraz 4ivf soft.... neuveritelne, ale to uteka. Vsetky boli negativne, ETbol len 2x

tomka12
28. nov 2010

@rikuska21 neboj nic, aj ja som si tak pripadala, ale vsetko dobre dopadlo, za co som nesmierne vdacna 🙂 🙂

rikuska21
28. nov 2010

tak hlavu hore a musime verit, idem sa navecerat, som nervozna ako drak a zajtra vela stastia pa

kajka39
28. nov 2010

@tomka12- vam sa podaril tento dvojnasobny zazrak na ktory pokus? 🙂 uz na sebe citis, ze nosis dve bambulky? moj priatel sa boji mat dvojicky, ale teraz ked vidi ,aky mame problem by ich bral tiez... 😉

mircalla
28. nov 2010

@rebeka33 ja som brala estrofem aj utrogestan az do testu, a kedze bol pozitivny tak cele 3 mesiace....ty nic neberies??

kajka39
28. nov 2010

vie mi niektora z vas dat kontakt alebo nazov, ako sa volaju na to imuno v Prahe, chcem sa tam objednat, hned zajtra by som im zavolala.

mircalla
28. nov 2010

kajka skus toto www.viameda.cz je to v brne a mas to blizsie

rebeka33
28. nov 2010

@mircalla utroš jasne beriem. len ten estrofem na sliznicu nemám. Tak som myslela ,že dám trocha červ. vínka . No bobáci už sú 5 dní v bruchu, tak ich asi radšej neopijem. 😀

tomka12
28. nov 2010

@kajka39 nam sa tento zazrak podaril po 8.rokoch, 4.IVF a 8.prenosoch...citim sa velmi dobre, zle mi nebolo, akurat mi brusko rastie...neskor to urcite bude ine s dvoma detickami v bruchu...ale zatial je to uplne v pohode 😉 😉
Prajem to kazdej jednej z vas 😉

rebeka33
28. nov 2010

@tomka12 ďakujeme a dúfam,že sa pridám. teraz som našla tvoje doporučenie na vínko a keĎ povedal Koudelka a ty si otehotnela tak jednoznačne som si pohár naliala. Aspoň ma ukludní. pekný večer.

tomka12
28. nov 2010

@rebeka33 velmi vam drzim palce, nech sa to podari...Veru povedal a presne to spojenie pouzil, ze najlepsie lepidlo je 2deci cervene vino...tak som nevaha a pila 😀 Sice len tyzden, dlhsie som sa bala...a prilepili sa 😉 😉

martini
28. nov 2010

Jé, idem si aj ja od manžela pýtať nech nejaké dobré červené otvorí...nech si sliznička rastie 🙂 ... to sa bude tešiť, on tiež rád dopíja 🙂

@rikuska21 @kajka39 Zajtra držím prsty a šťastnú cestu, Kajka.

kajka39
28. nov 2010

@tomka12- az mi slzicka vypadla, ked som citala ze 8r... 😉 😉 Je to uzastne, dufam ze budete mat chlapceka aj dievcatko, v podstate je to jedno len nech su zdravucky 😵
@martini -dakujem, ty si po et?

tomka12
28. nov 2010

@kajka39 veru naozaj je to jedno, len nech budu zdrave deticky 😉
Tak dievcata, zajtra nech zahlasite same dobre spravy 😵

martini
28. nov 2010

@kajka39 ja som po neuspešnom ET. Tento týždeň v stredu doobeda mi potvrdili negatívneho HCG a hneď večer som dostala MS, takže som sa šupla rovno ko KETka. Teraz sa pripravujem a je predsa potrebné,aby sliznica rástla pred transferom 🙂 takže manžel bol veľmi spokojný s nutnosťou otvoriť víno 🙂 Ja som tiež po OPU do ET ostala v Brne, lebo to cestovanie je fakt náročné. Keďže robili PK, tak som si v Brne pekne dlho pobudla.

kajka39
28. nov 2010

mircalla - dakujem, zajtra tam zavolam alebo zajdem . Filipko sa ma ako po ockovani, uz sa upokojil ?

kajka39
28. nov 2010

@martini - tak nech sa tentokrat ket zadari, drzim palceky. 😵 Ty si odkial, tiez mas daleko do R?

martini
28. nov 2010

@kajka39 Z Košíc a chodievame vždy cez PP, lebo sa povinne zastavujeme v Žiline u svokrovcov. O ktorej Vám ide vlak? pred polnocou? a máte lôžka?

kajka39
28. nov 2010

@martini - ano, 23:24 ide vlak, u nas nadherne snezi padaju krasne velke vlocky. Jasne, ideme lozkovym voznom a mame dokonca spolu kupe, este posledne bolo volne 😉 To mate poriadne dlhu cestu, ja som bola 1x autom a zdala sa mi nekonecna cesta, hlavne ma bolela chrbtica....

martini
28. nov 2010

@kajka39 Máš pravdu, cesta je to únavná tak či tak...kedysi keď som bola mladšia sa mi to až také náročné nezdalo 🙂) v Brne som študovala a bežne som rovno z tohto vlaku, ktorý prichádza o 7mej, šla rovno na prednášku 🙂...ale dnes je to riadne otravné. Ale určite to má zmysle. A ešte tento rok hádam budeme úspešné a do Brna už ísť nebudeme musieť ísť. držíme si prsty 🙂

martini
28. nov 2010

@kajka39 Inač minule som čítala, že v Taliansku a UK sa narodí ročne okolo 27tisíc detí ženám štyridsiatničkam. A že ženy, ktoré rodia po 40tke, sa dožívajú vyššieho veku ako tie čo rodili ako dvadsatníčky 🙂

kajka39
28. nov 2010

..to ma logiku, ze sa dozivame 40-cky potom vyssieho veku. Ved musime sa dozit svojich vnucat... 😀 😀 😀 😀

kajka39
28. nov 2010

nateraz sa lucim, dobru noc vsetkym prajem 🙂

martini
28. nov 2010

@kajka39 Takže šťastnú cestu a zajtra úspešné OPU, nech je oocytov aspoň tri kusy a všetkým nech sa podarí oplodniť 🙂

callex
29. nov 2010

jeej vy ste toho zase popisali.my sme vcera isli na navstevu k mojim rodicom a dnes rano ma prekvapila zasnezena krajinka.az sa mi nechce ist naspet do NR..tam urcite stale nie je sniezik.a navyse zajtra do prace. 😖 fuuuj.uvazujem ci nekupim po ceste domov nejaky ten testik..ale mam strach testovat.
@rebeka33 ty si este doma ci uz zarezavas?
@cavik ty si teda ale tajnostkarka.ja som bola den pred tebou na ET.aj testujes? ci pojdes len na krv?
@martini kedy mas KET?
babulky co idete dnes na OPU drzim palcuchy..nech je uroda bohata.

rebeka33
29. nov 2010

@callex už som v robote, ale čím ďalej tým som si viac istá,že po // sa na to vykašlem. Aj keď v mojom prípade je to problém,. len nech tam sú //. Tak keď sa odhodláš na test tak prajem //. Ty začínaš. 🙂

falin
29. nov 2010

@callex - dnes rano bol aj u nas v TT sneh, ale uz je clapkanica 😒
Ktory den po ET si? Ja som testovala vzdy najskor 10-ty den, skor som sa bala.
Drzim palce

modra
29. nov 2010

@kajka39
@martini tak baby to vas teda obdivujem ze cestujete az z KE. Moc moc vam drzim palce aby sa vam zadarilo co najskor aby ste tam nemuseli tolko chodit 🙂

gerdusha
29. nov 2010

caute baby,

tak ja idem zajtra na reviziu delohy...game is over...grrr

lilina22
29. nov 2010

@gerdusha strasne ma to mrzi ☹ ja tomu nerozumiem, normalne, akoby bolo nieco vo vzduchu ☹ . Ja som nastastie narazila na pokrokovu lekarku v nemocke a nemusela som ist na reviziu, sice to znamenalo obden utz kontroly a hcg....ale zatial klop klop, som rada, ze som nemusela ist. Myslim na teba a nech to cim skor preboli...nabuduce to musi dopadnut inak 🤐

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre