Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lola911
5. mar 2016

@lienka_1 to je teda fakt ze sa to lisi kazde medical centrum ma ine podmienky,,, toto je vseobecna clinical guideline od nice 🙂 http://www.nhs.uk/Conditions/IVF/Pages/Availabi... a podla tohto by som mala mala mat narok na jedno ivf a ponukli mi dve ale myslim si ze cim starsia tym by mali ponuknut viac nie menej... NHS je aj tak pekny rubbish,,, vsetko im velmi dlho trva,,, mne nechceli urobit ani krvne testy

malvina13
5. mar 2016

ahojte tak už sme po ET , všetkých 5 prežilo PK, vložili mi jedno..a jedno možno dve budu vhodné na mrazenie. tak nám držte palce..testujeme o 14 dní!🙂

mimi777
5. mar 2016

@malvina13 myslim na teba, drzim palce nech sa o dva tyzdne mozes tesit z dvoch ciarok, dufam ze sa aj ja budem s tebou🙂, mala si moznost vlozit dve?? ci navrhli rovno jedno??

cheeky82
5. mar 2016

@sasa1983 jasne, možno ideálne je 10mm, ale otehotnieť sa dá aj s nižšou, som toho dôkazom. 11 som asi nikdy nemala. A robili ti utz aj v den KET? V RF to tak robia? Ešte som u nich nebola na KET , dali sme mrazit

malvina13
5. mar 2016

@mimi777 vložili mi len jedno. ale tajne som dufala, že pani dr. mi navrhne vložiť dve. aj som jej to tak naznačila. ale povedala rozhodne jedno, takže dvojičky to nebudu iste🙂 ale keby bola navrhla vložiť dve, tak by som pristala na to hned. ale chcela som to počuť aj od doktora.

sasa1983
5. mar 2016

@cheeky82 ano robili, ale myslim, ze to nie je standard, len sme sa tak dohodli. Mala som iste 11mm a Koudelka bol spokojny. ..

cheeky82
5. mar 2016

@sasa1983 no tak to je potom jasne. Mne povedali ze ak je 6 mam na 14.den ze je to Ok lebo to aj tak kým dôjde k vkladu ešte narastie. Vidím ze 11mm bola uspesna😀

sasa1983
5. mar 2016

@cheeky82 vies, ale to je hned ine, ked to este dorastie, kazdopadne sa podarit moze uz fakt hociak, baby sa zbytocne desia tych klasifikacii embryi, a potom je to aj tak ..ako to je. Ja som sa vzdy drzala skor statistik uspesnosti, lebo ich nevela CAR ma relevantne k dispozicii. A nehovorim, ze treba mat bohvieako vela mm endometria, len sa mi vidi, ze ked uz tu je dake povedzme odporucene referencne spektrum, tak asi lepsie byt na hornej hranici, ale som si ista, ze to je len 1 z viacerych aspektov a malo by sa to hodnotit s ohladom aj na tie ostatne. Hlavne, ze mas daco zamrazene a pri KETe su aj trosinku lepsie vysledky, aspon to je pozitivne.

cheeky82
6. mar 2016

@sasa1983 inak tie percentná úspešnosti sa dosť líšia. RF udáva ani nie 40% a Helios cca 50% a to je podľa mna dosť veľký rozdiel. Otázka je, ci su tieto údaje pravdivé.

tinkatinulka
6. mar 2016

@cheeky82 ked sa pozries žiadne percento neudáva skutočnú úspečnosť pre pacientky..to beriem tak že sa ti aj skutočne narodi živé a zdravé babatko..tatao štatistika neni už taka veselá a asi ani pre jedno CAR..odhadujem niekde okolo 20%..sama dobre vieš že pozitivne HCG je pre nich udajom do štatistík.

cheeky82
6. mar 2016

@tinkatinulka to je veľmi malo😢

lienka_1
6. mar 2016

@lola911 Nam schvalili iba 1, kamoskam po 3 pokusy. Ale pisala som si aj s babami, ktorym neschvalili ani jedno.
Ja lutujem, ze som sa vtedy na to jedno dala. Nadopovali ma s fsh a vwjok bolo malo. Dlho som sa z toho ivf spamatavala.

zabka75
6. mar 2016

Ahojte baby neostal niektorej menopur 75IU?

dancura
6. mar 2016

Baby, ako ste vydrzali tych 14 dni po ET? Myslela som si, ze to hudem v pohode zvladat, no neda sa mi "vypnut" mozog. Skusam byt stale zaneprazdnena...kamaratky, rodina,umyvala som celu kuchynu🙂 a to sme len v piatok mali ET....teda bude to boj to vydrzat este 12 dni!🙂

pufa
7. mar 2016

@dancura vlečie sa to strašne, s tym nic neurobíš 🙂 len trpezlivosť. Aspon sa natrenujes na ďalšie čakania, ešte ich zopár bude ;)

dancura
7. mar 2016

@pufa tak dufam a verim, ze len dve cakania nas cakaju a obe uspesne 🙂 Len 2 embryjka sme mali.

lola911
7. mar 2016

@lienka_1 kocky s 3mi pokusmi museli byt pred 40tkou,,, ja som zdupkala od tial,,, hrozne ako s nami jednali,,, neda sa to porvnat s rp

zabka75
7. mar 2016

Ahojte baby neostal niektorej menopur 75IU?

dancura
7. mar 2016

@zabka75 Mne ostala len jedna davka

pufa
7. mar 2016

@dancura ja som to skôr tak myslela, ze najprv čakáš na výsledok testu, potom na ultrazvuk, potom na výsledky screeningov a napokon pôrod 🙂

gagirl
7. mar 2016

Ahojte kocky..chcela by som vediet vas nazor..tento cyklus som chcela ist na ket ale nakoniec beriem atb a ani sa na vklad necitim takze som to nechala tak..pisala som estev piatok mail Otevrelovi ale neodpisal..dnes som mala ist na sono aj som rozmyslala ze pojdem aspon kvoli sliznici nech vieme aka je v native ci ist buduci mesiac tiez nativ..ale kedze dr.sa ktomu nevyjadril stale tak som nesla..Teraz rozmyslam ci ist zajtra aspon mojej gynekogicke nech to pozrie..alebo je to zbytocne.?kazdy mesiac to moze byt asi inak?.zajtra som 15dc..co myslite?

zabka75
7. mar 2016

@gagirl Otevrel mal dovolenku minuly tyzden, neprisiel ti spatny mail o tom? Ja som mu vcera napisala a dnes mi uz odpisal

gagirl
7. mar 2016

@zabka75 viem..odpisal mi ale minuly tyzden..len potom som mu pisala este v piatok a dnes rano ale este neodpisal..no uz je jedno..aj tak uz tento cyklus nepojdem..len som chcela vediet ze ked by som neisla teraz na ket ci prist kvoli tomu meraniu sliznice a foliku aby sme vedeli ako to vyzera v native..

cheeky82
8. mar 2016

@gagirl hmmm, dobra otazka. no podla mojho laickeho nazoru tento cyklus nema vplyv na ten buduci, takze sliznicu teraz mozes mat ok a buduci mesiac nie, alebo naopak. ak ti sliznica pravidelne nedorasta, alebo neovulujes, tak potom by si asi mala rozhadzane hormony, nie? fakt ale neviem, nechcem tu mudrovat, to som si len tak vydedukovala. zavolaj dnes rano doktorke svojej a popytaj sa po telefone. ved na utz by si mohla ist aj zajtra ked tak

pufa
8. mar 2016

@gagirl ahoj. Kedže sa KET robí na 19/20 DC, ak chces, chod k svojej doktorke na usg, no neviem ci to bude mat pre teba nejakú výpovednú hodnotu. Aj choroba môže ovplyvniť cyklus. Ale chápem ze je to lepšie ako len puhe čakanie

gagirl
8. mar 2016

@cheeky82
@pufa dakujem kocky za vase nazory..mam u dr.nejake vysledky..mam si ist pre ne..tak sa jej opytym nato..Ale mozno to necham uz tak..naozaj to moze byt buduci cyklus inak..verim ze buduci mesiac pojdeme na vklad..toto cakanie stale kvoli niecomu je tazke..ale vydrzim..🙂

cheeky82
8. mar 2016

@gagirl moja ani nevrav. ja som sa dozvedela teraz ze na kontrolny test na imuno nepojdem ani po 8, ani po 10 ale az po 12 injekciach. vsetko sa to len natahuje. ale verim, ze sa to deje z nejakeho dovodu. ber to tak, ze keby si mala ist teraz na ket, tak to nevyjde, preto sa to posunulo na buduci mesiac 😉

mojpoklad
8. mar 2016

Dievčatá, chodí niekto k dr. Vranovi do RF? V pondelok idem prvýkrát k nemu, s lekárkou v ISCARE som nebola spokojná, tak dúfam, že doktor mi sadne lepšie... 🙂

silvinkabb
8. mar 2016

@mojpoklad a koho si mala v Iscare? Ja som s Vranom zatial iba v tel a mail kontakte ale chvalia ho.

mojpoklad
8. mar 2016

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre