Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

takyna
10. máj 2010

ano Juli, teraz pred vyse mesiacom som mala kontrolu normalne zo socialky taku mladu babu

tanitta
10. máj 2010

taky...monitor nanny spusti alarm po 17sek nedychania......ja som na kontroli uplne dlabala...bolo mi to sum a fuk...peciatka sa dala vzdy zohnat 😵 ...nikdy som ale nemala kontrolu.. len raz ked sme boli smm v kupeloch na mesiac ja na Xku a mm na pn 😀 sak dovolkenka nebola 😝 aj to sa dalo vyriesit...

tanitta
10. máj 2010

teda mm mal ja nie 😅

takyna
10. máj 2010

Tanit tak ten Angels jednoznačne že?, ozaj a co v pripade robit ked je to nedychanie dlhsie ako normal, co by ste robili?

cavik
10. máj 2010

Cakajuce na stimulku/ET:
Brita (ET darc)
Lahhel (32r), 1xIVF Iscare-neg., 1x IVF Helios Martin-neg., 1 x prirodzene tt SP, 2xIUI Ferticent – neg., 1xIVF Ferticent SP, 3xsoft IVF RF – neg., planovane soft IVF RF – jul, aug 2010? (bravelle, clostil, prednison)
Lenka20, KET s darcovskymi, jun 2010?
naduska (38r), 1xIVF Iscare – neg., 1xIVF Helios Brno, 1xET SP, 2xKET MA, 1x prirodzene tt SP, 1x mimomater., planovane soft IVF RF – aug. 2010? (clexane – MTHFR hetero)
shandy (32r), 1.soft IVF RF, začiatok stimulky 14.5.? (prednison, anopyrin, fraxiparine)
Tomka12 (31r), 2xIVF SK, 6xKET-neg.,1xIVF soft-neg., planovana laparoskopia, potom soft RF
Violoncielka (37r), 3xIVF ICSI-neg, teraz soft IVF RF august 2010?
Stimulantky:
rebeka33 (35r), 2xKET, 2xIVF inde, teraz soft IVF RF, OPU 5.5. – 8 vaj., ET 10.5.?
maciatko31 (33r), 2xIVF, 1xKET-SP v 6tt, 1xsoft IVF RF-neg., teraz soft IVF RF, ET 6.5.
moni19 (35r), 1x IVF RF, OPU 27.4., ET 2.5., TT 13.5.
Orsulka (39r), 4xIVF, 4xKET, 3xIUI, 1xmimomat..tt, teraz soft IVF RF, OPU 8.5.2010, ET 13.5.2010
Tehulky:
Anty, 2xIVF gyncen.OV, 3xIVF RF, tehotna, TP 6.11.2010
Cavik (35r), 3xIVF SR, 5xKET ( z toho 1 dieťatko - Miško, 1 mimomaternicové, 1 MA, 1 biochem, teh. ), teraz IVF RF - soft, tehotna, TP:Štedrý deň 🙂
Dior, tehotna, TP: 07/2010
Mircalla, 2xIVF SR, 3xIVF RF – 2xSP, tehotna, TP: 08/2010
Olympia , 2xIVF, v RF - 2xsoft IVF, 1xIVF - tehotna, TP: 12/2010.
Takyna, 1x IVF Helios Martin –biochem. tehu, 1x KET–predčasný pôrod v 24tt chlapček umrel, 2 IVF soft RF, tehotna čakáme dievčatko, TP: 8.7.2010? (anopyrin, fraxiparine)
Zuzla80, 3xIVF SR (1xbez ET); 5xKET SR; 3xIVF Soft RF; 1xKET v RF; 1xbioch.teh.; 1xMA; 1xSP; tehotná po 3.softe v RF - TP: 06/2010 (prednison, fraxiparine)
Maminy:
Avaka, 1 dieta Ela
Julietka, 2 deticky, chlapcek Samko a dievcatko Ninka
Mirinda, 1 dieta Emma
Tanitta, 1 dieta chlapcek Adamko
Spriaznene duse:
Bakosko
Bobjan, po MA, prebiehaju vysetrenia
Kanhwa – adopcia
Ninocka – KET GynFiv?
Labus

Ahoj žienky
trošku som to o sebe doplnila.....dnes mám čas, vzala som si voľno, kým je manžel v KE, nech si oddýchnem, tak vás dočítavam.....teda, hlavne som si tu sadla k PC, pretože mi poslali mailom program zajtrajšej porady 😖
Mňa ráno nejako seklo medzi lopatkami, až sa mi dych zasekuje, či čo 😨
My máme tiež odobratú pupočníkovú krv pri Miškovi - máme do 42 kg a bolo to pri cisárskom....ako to tu niekto písal, oni dajú vedieť, či je čistá a OK a do akej hmotnosti a vy sa rozhodnete , či si ju necháte uskladniť alebo nie

Mircalla....neboj, všetko bude dobre....bábetko je chránené a Ty si ten pád určite podvedome kontrolovala a spadla si na chrbát 🙂 🙂
veľa šťastia pri ďalších poradňách prajem 🙂

zuzla80
10. máj 2010

Taky ak ma doki netlačí do skoršie nástupu na materskú, tak to nechávam tak - inak už by som asi aj bola, lebo toho 21.5. budem mať do pôrodu 6tt 😉 Mne našťastie žiadna kontrola zatiaľ nebola a tiež sa spolieham na to, že nejaký ten lístoček potom dodatočne zoženieme 😅 No len dúfam, že nás zo sociálky nečítajú 😀

Ako vidím, tak tá hmotnosť použitia pupočníkovej je ozaj rôzna - zatiaľ vedie Cavik - no spomeniem mužíkovi, jeho to dosť zaujíma tak uvidíme ako sa rozhodneme 😉

tanitta
10. máj 2010

Taky..prva pomoc nastudovat...ale to plati ked dieta nejavy znamky ze sa chce nadychnut je ochabnute.. nereaguje...zazat svetlo.. skontolovat farbu pier skontrolovat dychanie ak sa nepreberie same treba z ust do ust...teoria je dobra ale v praxi som zazila 😔 nie je to jednoduche a teoria vtedy neplati 😔 ..ak sa nechce stresovat s castym pipanim tak nanny 😉 ako julie pisala ma odskusane 😉
cavik... gratulujem 😉

takyna
10. máj 2010

Tanit diky za rady 🙂
Zuzik ved to mas asi jedno co sa tyka penazi ze? ci PN ka je vysia ani neviem...

julietka
10. máj 2010

cavik jej ty si tehu a vidim ze budete mat tento rok krasneho "Jeziska" 🙂 blahozelam 😵

julietka
10. máj 2010

taky aj PN aj materska je 55% z platu, takze je to jedno 🙂

mircalla
10. máj 2010

hej, ale je tam nejaky storp tusim 600 euro....takze to je maximum, ak mas vyssi plat, tak smola:(

olympia
10. máj 2010

zdravím všetky, tabuľka je fakt riadne dlhá, lepšiu reklamu by si ani v RF nevedeli predstaviť. 🙂
Moni, bola som 10. po ET, keď nerátam deň ET. (Skús sa ešte otestovať pozajtra, ak sa nerozkrvácaš, tak šanca ešte je, tiež nemám rada plané nádeje, ale každej žene stúpa hcg inak. Ja som ho mala extrémne vysoké.)
Cavik, gratulujem ešte raz k srdiečku 😵 , ako vidím, my sme na tom narovnako, čo sa týka termínu, teda približne. 🙂
To o tých monitoroch dychu a odbere pupočníkovej krvi som si so záujmom prečítala, ale stále mám pocit, že je to straaašne vzdialená budúcnosť. 😅

avaka
10. máj 2010

Cafte 🙂
Taky,o par rokov ta tie disko prichody cakaju znova... 😀
Takze uz so Zuzlou nastupujete na matersku?Ja som sa tiez pytala 8 t pred a dobre som urobila,ked sa mala skor narodila,aspon som sa stihla pochystat 🙂
zuzlik,veru,teraz len malej nakupujem ,a pridem domov a pre seba ništ.. 😒 ,ale ked tym malinkym vecickam nemozem odolat.. 😅
Inak k tomu monitoru,suhlasim s Juli,my sme tiez kupili,az ked sme prisli z porodnice,asi po tyzdni a konecne som zaspala v klude..Je to super vec.Mame Nanny a som s nim spokojna.Nastastie nebol ziadny plany poplach,len ked sme vybrali malu z postielky a zabudli ho vypnut.Z nemocky som nechcela,lebo ich poziciavali asi za 50 euro,nas stal 98,- a ked si vezmes,ze moze zostat pre dalsie babo,alebo sa da predat,tak by sa ten pozicany ani neoplatil.Teraz uz to je ine,lebo nad ranom si nechavam malu v posteli po kojeni,lebo sa budi,ked ju prekladam,ale tie prve 3 mesiace,som sa velmi bala a chodila casto kontrolovat..
Pupocnikovu sme si nedali,tak dufam,ze ju nebudeme potrebovat,ale darovali sme ju,tak neviem,ci bola pouzitelna..
Mircalla,ja som chodila na predporodnu pripravu,celkom to bolo fajn(asi od 25tt),ani neviem posudit,ci mi to pri porode pomohlo,ale aspon som si trosku zacvicila,aj laktacna tam chodila poprednasat.. A som rada,ze maly veselo kopka ,tak je urcite o.k 😉
Orsulka,aj mne v predoslom centre robili tak,ze dali polovicu ICSI a druku klasiku,tak mozno aj tebe,ked bolo dost vajok..
Maciatko,ten test ma mrzi,ak to nevyjde,tak mas nastastie mrazacikov 😉
Tani,chudak hafan.. 😅

moni19
11. máj 2010

Ahojte, ďakujem za rady.
Olympia zatial nekrvácam, len špiním. Ale tak už som bola 2x tehotná a pri každom som špinila. Ale nie taky bordel. (pardon za popis.) Som dnes 9 deň od ET, keď nerátam deň ET.
Tak test si ešte spravím, koli doktorke, keď pojdem na konzultáciu. Asi nebude nadšená, keď jej poviem, že test som robila niekedy 8-9 deň. V OV som musela na krv, aj keď som im povedala, že už mám normálne MS.

Maciatko už robila test?

A Rebeka sa neozvala?

Prajem pekný deň. 🙂 🙂

maciatko31
11. máj 2010

Ahojte, ja som robila test, zatial je uplne biely. Dnes som 5.den od ET. Este je asi skoro, ale chcela som vidiet, ci tam este nestrasi Pregnyl. Zda sa mi, ze ked sa picha do svalu, tak sa aj dlhsie drzi v tele, ako ked sa picha do bruska.

moni19
11. máj 2010

Maciatko, fakt je ešte skoro. 🙂 A ako sa cítíš?

lenka20
11. máj 2010

ahojte hviezdy, no vy ste popisali ty brdo, priznavam sa, ze pasaz o pupocnikovej a monitoroch som preskocila, to si potom dostudujem ked to bude aktualne 😝 😉 ale inak teeeeda vy frcite 😵 😵 😵
monicek naozaj este nic nie je stratene, testla si skoro, naozaj skus este ten 11-12.den test a to uz by malo pekne ukazat... drzim palce, no hlavne ze to beries v pohode, inak aj ja som mala posledne razy taky problem, ze som musela ja ukludnovat manzelika... a naposledy teda ho to vzalo poriadne chudacika mojho, len on si myslel, ze uz akoze koncime ale som ho rychlo opravila a bolo zas dobre 😉
maciatko a ty co, 5.den? to je strasne skoro 😉 este aspon 4 dni pockaj 😉
orsulka - cudne s tym oplodnovanim, ja som myslela, ze pri softe vzdy ICSuju, len ak ste vyslovene poziadali, ze chcete skusit aj klasiku, tak vam to nejak rozdelili... daj vediet dneska ako sa maju embrijka, kazdopadne ste mali krasny pocet vajok a aspon viete do buducna, ze radsej vsetko napichnut... ked pojdete po surodenca 😉 drzim palce embrijkam, nech sa krasne delia 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
mircallka dufam, ze vsetko ok na poradni po tom pade, musis si davat pozor, aj ked si viem predstavit, ze s taziskom v brusku nie je taky problem sa prevratit 😉
pozdravujem vsetky, idem kuknut fotecky babatiek co maminky pridali 😵 😵 😵 😵 😵

moni19
11. máj 2010

Ahoj lenka, no s manželom je to ťažké. Ešte stále neverí, žeby to nevyšlo. Chudáčik, možno keby nebol pri ET, tak by to tak neprežíval. A nechce veriť, že keď to nevyjde prvý krát, že by to mohlo na druhý.
Ale ešte na jedno IVF ho presvedčiť musím, veď mi to tu hradí poisťovňa, tak to chcem využiť. 😉

Orsulka, tiež držím palce k embryjkam.

Mircalla verím, že ste OK. A že poradňa dopadne dobre. 🙂

rebeka33
11. máj 2010

Ahojte babule.
Vy ste toho popísali -už hodinu dočítavam.
Včera sme došli neskoro večer, tak som už nevládala.
Tak máme 2 embryjká z toho jednu expandovanú blastocistu, čo koudy povedal ,že je najviac čo sa dá. Druhý bol len osembunková kompaktná morula a že jeden deň sa už nemnožil tak sa uvidí. A tretí to vzdal. Je to tam naozaj super zážitok, zobrala som zo sebou aj mm a ten bol nadšený. Už chápe prečo cestujem a míňam peniažky na reprofit. 😵
mircala stále ma strašne štve ten tvoj bývalý, ja som akčný typ ja by som ho dala na súd kým je ešte v SR. Prečo by si sa mala trápiť. Dúfam ,že sa neurazíš. A ten kotrmelec dúfam dopadol dobre. 😵 . Na to má dieťatko plodovú vodu ,aby tlmila nárazy. Bude to O.K. Napíš po poradni- dnes ideš?
cavik super gratulujem 🙂 . Si moja podpora. 😵
moni je mi ľúto, ale nádej zomiera posledná. Ja by som pre istotu šla aj na krv 14 deň. My sme jedli profertil a bolo to bez zmeny. Ale len jeden, nechcela som míňať, keď nepomohol. A to možno bolo treba dlhšie.
taky dá sa odobrať aj pri cisárskom reze. tak len pekne oddychuj, mne sa to hovorí. Ja som si zobrala 1 a pol dňa voľno a už teraz sa nudím. 😀
orsulka- niekde nastala chyba, no ako sa majú. Napíš keď sa dovoláš. Ja som sa každý deň strašne bála čo povedia, ale je to super, že ťa informujú.
Shandy super tabuľka, ale nás je. Tak ak budeš mať čas napíš ,že kontrola 22.5 .Ja to skopírovať a doplniť nedokážem. Musím ísť na nejaký počítačový kurz.
Všetkým prajem prekrásny deň. 🙂 🙂 🙂

shandy
11. máj 2010

breee ranko zienky 🙂
cavik, ze ty mas aky dobry termin? 😉
moni kedy budes robit dalsi test?
maciatko, teda ja sa v tom velmi nevyznam, tak ako ostatne babule, ale ako pisali lenka a moni, asi je este skoro na testovanie 🙂 , tak verim, ze dalsi test uz budu //
moni toho sa trosku bojim aj ja, ze ako to bude moj drahy prezivat, no hadam to nejako spolocne zvladneme 🙂 . ja som zistila, ze vsetky tieto veci okolo snazenia nas vztah dost upevnili, aj ked nevravim, ze to bolo vzdy ruzove, tak snad nejako prezijeme aj toto.
rebeka gratulujem k dvom mimiskom, nech sa pekne zahryznu 🙂
mircalla ako si dopadla?
my sme tiez brali profertil viac ako rok a u nas absolutne nepomohol 😒 , ale niekomu vraj zabera. tak ale s morfologiu asi velmi vitaminy nepohnu...
rebeka, doplnila som.... 🙂
pekny den vsetkym 😵

shandy
11. máj 2010

aktualna tabulka:
Cakajuce na stimulku/ET:
Brita (ET darc)
Lahhel (32r), 1xIVF Iscare-neg., 1x IVF Helios Martin-neg., 1 x prirodzene tt SP, 2xIUI Ferticent – neg., 1xIVF Ferticent SP, 3xsoft IVF RF – neg., planovane soft IVF RF – jul, aug 2010? (bravelle, clostil, prednison)
Lenka20, KET s darcovskymi, jun 2010?
naduska (38r), 1xIVF Iscare – neg., 1xIVF Helios Brno, 1xET SP, 2xKET MA, 1x prirodzene tt SP, 1x mimomater., planovane soft IVF RF – aug. 2010? (clexane – MTHFR hetero)
shandy (32r), 1.soft IVF RF, začiatok stimulky 14.5.? (prednison, anopyrin, fraxiparine)
Tomka12 (31r), 2xIVF SK, 6xKET-neg.,1xIVF soft-neg., planovana laparoskopia, potom soft RF
Violoncielka (37r), 3xIVF ICSI-neg, teraz soft IVF RF august 2010?
Stimulantky:
rebeka33 (35r), 2xKET, 2xIVF inde, teraz soft IVF RF, OPU 5.5. – 8 vaj., ET 10.5-2 embrijka, kontrola 22.5.
maciatko31 (33r), 2xIVF, 1xKET-SP v 6tt, 1xsoft IVF RF-neg., teraz soft IVF RF, ET 6.5.
moni19 (35r), 1x IVF RF, OPU 27.4., ET 2.5., TT 13.5.
Orsulka (39r), 4xIVF, 4xKET, 3xIUI, 1xmimomat..tt, teraz soft IVF RF, OPU 8.5.2010, ET 13.5.2010
Tehulky:
Anty, 2xIVF gyncen.OV, 3xIVF RF, tehotna, TP 6.11.2010
Cavik (35r), 3xIVF SR, 5xKET ( z toho 1 dieťatko - Miško, 1 mimomaternicové, 1 MA, 1 biochem, teh. ), teraz IVF RF - soft, tehotna, TP:Štedrý deň
Dior, tehotna, TP: 07/2010
Mircalla, 2xIVF SR, 3xIVF RF – 2xSP, tehotna, TP: 08/2010
Olympia , 2xIVF, v RF - 2xsoft IVF, 1xIVF - tehotna, TP: 12/2010.
Takyna, 1x IVF Helios Martin –biochem. tehu, 1x KET–predčasný pôrod v 24tt chlapček umrel, 2 IVF soft RF, tehotna čakáme dievčatko, TP: 8.7.2010? (anopyrin, fraxiparine)
Zuzla80, 3xIVF SR (1xbez ET); 5xKET SR; 3xIVF Soft RF; 1xKET v RF; 1xbioch.teh.; 1xMA; 1xSP; tehotná po 3.softe v RF - TP: 06/2010 (prednison, fraxiparine)
Maminy:
Avaka, 1 dieta Ela
Julietka, 2 deticky, chlapcek Samko a dievcatko Ninka
Mirinda, 1 dieta Emma
Tanitta, 1 dieta chlapcek Adamko
Spriaznene duse:
Bakosko
Bobjan, po MA, prebiehaju vysetrenia
Kanhwa – adopcia
Ninocka – KET GynFiv?
Labus

mirinda10
11. máj 2010

babulky aj my mame pupocnikovu krv a vyslo na na 66kg tak dufam, ze Emka nebude obezna a bude dost nakolko surodenca nebudeme mat tak aby bolo
monitor nemame ale je pravda, ze spi s nami iba tu u babky spi v postielke musime premiestnit postielku asi mame zlu zonu
cez den spi iba v kociku vonku iba v noci spi doma a mala peknu vahu, tak sme nekupovali

zuzik uz MD 🙂 🙂 moc si to uzi hlavne spi potom uz nebudes aspon ja mam deficit ale nevadi dospim na dochodku 😵

kolko vas je novych babuliek moc na vas myslim hlavne tie co su uz pred finisom zuzik, taky, mircalla a diorka uz to u vas ide dole kopcom, uzivajte si brusko a pohyby niekedy mi to chyba 🙂

moc pozdravujem

lenka20
11. máj 2010

mirindik ahoj moja, malinka je nadhernucka, urcite vam robi velku radost, to mate super tolko pupocnika, si mala dobre zasoby v brusku 😉
aj ostatne maminky - kukla som fotose, deticky su prenadherne, vydarili sa 😉 😵 😵 😵 😵 😵 a rastu ako z vody, aspon sa mi zda, ze uz to nie su take babatinka malinke, za chvilocku uz vam budu behat ako tanickin veduci 😉

takyna
11. máj 2010

Ahojte kočany 🙂
Tak sme doma od gynekologa, vsetko je ok, sme zavrety, mala sa pekne otocila hlavickou dole, uz bude mat do 1700g, aj nas meral, zobral nam vyter vysledok bude v piatok. Dalsia konrola az o 2 tyzdne, ale nechce ten moj doktor povolit a hrozi mi prirodzeny porod 😝 🙂 , podla stehu ked sa prestrihne v 36tt tak sa potom vraj uvidi...., ak samozrejme nieco do toho nepride.
🙂 Tie bolesti som vraj mohla mat s toho, ze sa mala tocila dole hlavkou 🙂
No takze ak vsetko pojde dobre tak rodime az v juli 😝 🙂

mircalla
11. máj 2010

no taky, tak lepsie to uz ani nemohlo byt
ja sa chystam za 30 min...drzte palce

takyna
11. máj 2010

Drizime Mircalka verim , ze budete ok 🙂
Inak kočík náš je presne taký ako na obrázku čo mám v albume

orsulka
11. máj 2010

ahojte.....
mircalla...tak som dala vcera na tvoju radu a napisala Dr. mail......dnes mi odpisal, a tiež je z toho vsetkeho zmäteny a nepochopil vobec, co sa vcera udialo a prečo mi ta pani povedala vobec cudne vysledky, ktore navyse neboli vobec pravdive.....
takže končena verzia s dnesnymi embryjkami znie:
z 8 vajok sa nam KLASIKOU oplodnilo 6.....a dnes su na tom že 4x8bunkove,1x7 bunkove a 1x sestbunove....už si vraj dnes nemusim volat, len sme povtdili ten ET na 13,5. o 12,00 hod.

dakujem vsetkym za podporu, tak ako som napisala aj doktorovi, vkladam do nich fakta obrovsku nadej 😵 😵 😵

takyna
11. máj 2010

Orsulka krásny počet 🙂 , držím silno palce nech si čo najskôr tehulka 🙂 z Reprofitu 😵

lenka20
11. máj 2010

jeeej, take dobre spravicky, takynka no super ste dobre kocky, ze sa tak drzite, mala bibulka skratka presne vie co ma robit, uz sa aj krasne otocila, ja myslim, ze dokiho presvedcis ked budes chciet pred porodom 😉 na ten cisarak 😵 😵 😵 som rada, ze to takto krasne tahate, si sikulka 😵 😵 😵 😵 😵
orsulka no tak super, to su paradne embrijka, vsetky krasne ako maju byt, tak toho 13-teho cakame aspon 2 super blastocysty do bruska 😉 😵 inak aj mne sa raz stalo, ze mi precitali omylom nejakej inej baby embrijka, ale hned si to vsimli a opravili sa, tiez som chvilku sa divila ze kde sme nabrali tolko embryjok, no potom to uz sedelo 😉 orsulik tak to je ten lepsi pripad u vas, verim, ze tentokrat to bude jasne tehu, ked priroda zariadila oplodnenie, tak je sanca velmi velkaaaa 😵 😵 😵 😵 😵
mircali - drzim palce 🙂

maciatko31
11. máj 2010

Orsulka, to je krasny pocet embryjok 🙂 Tak nech prospievaju

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre