Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

takyna
14. máj 2010

Rebeka to máš nácvik pred počítaním tehotenských dní a týždňov 🙂

takyna
14. máj 2010

Mna dnes inak bolí žalúdok, celú noc ma bolel, asi sa malá posunula vyššie 😖 😝

mircalla
14. máj 2010

tajy to je normal....ja mavam napriklad taku kyselinu, ze fakt mam dost
inak aj ten kasel - ono to pravdepodobne neni ziadna choroba, ale maly ma tlaci ma branicu, preto ma to drazdi....a tiez to palenie zahy ma dost drazdi na kasel

kupila som gastrotuss vcera a celkom to zabera na to

mircalla
14. máj 2010

+ ma polieval aj zlcnik ale uz prestal....

takyna
14. máj 2010

Záhu tu mavam bežne, ale toto je ina bolest, ako keby si mala otraveny zaludok 😝

mircalla
14. máj 2010

a aj ta napina?

takyna
14. máj 2010

nie nenapína iba ako keby tlačí, a pobolieva ma , celu noc som si masirovala brusko, teda v casti zaludla 😖

moni19
14. máj 2010

Ahojte babule,
maciatko držím palce. Ja som testovala len mamatestom. A nebolo tam nič. Tak si tiež myslím, že u teba je to nádejné.
Ten Reprofiťácky som ani nevyťahovala. Nechám na budúce. Že keď mi niekedy vyjde mamatest, tak potom použijem aj ich.
😉 🙂

Prajem pekný, aj keď u nás upršaný deň.

mircalla
14. máj 2010

to ta mala tlaci...

maciatko - lepsi duch ako snehobiely test, daj potom vediet

bakosko
14. máj 2010

maciatko budem ti držat palce 😉

mirinda10
14. máj 2010

maciatko ja som mala na mamateste silnu ciarku a na teste z Reprofite iba duch a mala Ema spi v kociku 😀 musis verit 😵

mircalla
14. máj 2010

zuzli - ty mas presne tu istu farebnu kombinaciu a znacku kocika, co ja...len iny typ....ale tie iste farby🙂
zuzli, taky, diorik - kukam vase dni po porodu....47, 55, 62....v takych tyzdnovych intervaloch....uz sa to blizi....ja mam 82 este

maciatko31
14. máj 2010

Dik babule za povzbudive slova. 🙂

lenka20
14. máj 2010

caute babulky, maciatko no ale ved to je super, ze na takom slabom teste reprackom mas ducha 😵 😵 😵 😵 😵 tak zajtra testni mamatestom a celkom iste uz tam budu krasne // 😉 keby sa ozvali vsetky baby, ktore uz to oplakali a predsa boli alebo su tehu, tak by sme zapisali aj 2 strany, takze nic nie je stratene, nieco sa tam v brusku deje, treba tomu dat este troska casu a verim, ze sa pridas k tehulkam 😉 😵
lahhelik - noooooo, zaujimave je to, no ale super, ked si necakala ziadne vajo a su tam rovno 3 😉 ja myslim, ze by teraz stalo za pokus spravit IUIcko, nasadit utrogestan aby ti predlzilo 2.fazu cyklu a cez vikend IUI, neskusis zavolat dokimu, ci by ti to nespravil? predsa troska vacsia sanca ako ked sa len potulkate 😉 kazdopadne uz ci sa budes snazit doma alebo u dokiho, utrogestan by som nasadila urcite, hadam mas doma par tabliet.. ak sa ma nieco zadarit, tak tomu len pomozes 😉
ano, v repraku robia aj nativ, teraz len treba odsledovat, ci mavas vaja takto castejsie alebo je to len raz za par mesiacov... mozno by stacilo len sa dohodnut s tvojim gyndosom, aby ti robil sono castejsie a ked to bude vyzerat dobre tak rychlo nieco spachat v repraku 😉 drzim palce nech tento uprsany vikend vyuzijete na uspesnu vyrobu maleho lahhelicatka, presne takto sa podarilo aj mojej segre, sla na prehliadku, nasli vajce, posnazili sa a malinka princezna je na svete 😵 😵 😵
takynka no teda, bibulka ta potrapila potvora, no, uz teraz su vsetky organy poposuvane, potlacene, musis len vydrzat...
diorik veru uz vlacis riadnu tarchu v brusku, ale znamena to, ze sa malym dari, rastu si dalej, nech mamina aj praskne, zlaticka su to 😉 😀
pozdravujem vsetky, zuzlicek tu uz davnejsie nebola 😕
pekny dnik

lenka20
14. máj 2010

ozaj, a co orsulka, neporeferujes? 😉

dior
14. máj 2010

lenka -mas link na babymed- co tam zadas tt a den a vypocita ti BPD FL

baby ja budem rodit prva 😅

shandy
14. máj 2010

ahojte dievcence,
dior, tak to budu hadam americki futbalisti ti tvoji chlapci, ked su taki velki 😅
lahhelik, fiiha tolko peknych folikov, veru treba to vyuzit. treba sa pomojkat a pripadne by som skusila aspon to IUI niekde ako pisala Lenka alebo skus do Repraku zavolat, mozno by sa aj ten nativ niekde vopchal, ale IUI by si aj tam mohli urobit. a pojdes este potom gyndovi na folikulometriu, ze kedy a ako praskli?
maciatko, ja by som pocuvala baby, tiez si myslim, ze tie "propagacne" tehu testy su urcite menej kvalitnejsie aj citlivejsie ako mamatest. my tvojim miminkam verime, tak skus aj ty 😵 😵
pozdravujem vsetky 🙂
babule neviete kedy ma prist mrcha ked som dobrala norethisteron? lebo teraz som treti den po dobrati a zatial nic... som cakanka 😕

mircalla
14. máj 2010

shandy....tak 2-4 dni po dobrati by mrchala mala dojst...najneskor 5

lenka20
14. máj 2010

diorik ten link je o par stranok dozadu, kukni...
shandy u mna prisla po norete tak okolo 4-5dni, niekedy skor, niekedy neskor.. ziadny stres, vsak ona pride 😉

shandy
14. máj 2010

mircallka a leni dakujem za ukludnujuce slova, lebo uz som si myslela, ze zas daky problem. tak budem trzpelivo cakat na tu potvoru. Tusim uz zacinam stresovat 😅 😅
inak pekny vikend vsetkym prajem 😵

shandy
14. máj 2010

leni teda klobuk dolu z teba, kde ty na tie veci chodis 😉

lenka20
14. máj 2010

shandy to tak byva ako na potvoru, ze ked cakas tak ta napina mrcha jedna, ale nic sa nedeje, naozaj sa nemusis stresovat 😉
aj ja prajem pekny vikend vsetkym, neviem, ci uz dneska budem stihat a na vikend mam velke plany, ak stihnem aspon polku z toho, co mam na plane tak som dobra 😎 😝

mircalla
14. máj 2010

shandy, mne dosli za 4 dni....a doky ze vsak tak to aj ma byt....norethisteron je spolahlivy
ja som prave prabrala vsetky veci na oblecko po znamej a sestre.....som rada, ze som kupila len 4 kusy, nakolko je toho tolko, ze to ani nevynosi...kvanta a a fakt pekne

kanhwa
14. máj 2010

Babulky moje ahojte 🙂 🙂 🙂
Ja len na skok, ze vas ako spriaznena dusa pozdravujem a vsetkym drzim palce - vsetky co mam 🙂 🙂 🙂
No a pekny vikend 🙂
p.s.
u nas nic nove...ale tesime sa na dietatko 🙂

cavik
14. máj 2010

aktualna tabulka:
Cakajuce na stimulku/ET:
Brita (34r), 2xIUI neg.(Helios Martin), 3xIVF vzdy bez ET- 1x2vaj., 1x1v.,1x0, vzdy sa embryjka zastavili, čaká na darcovské-Reprofit Brno, ET asi 7-9.8.
Lahhel (32r), 1xIVF Iscare-neg., 1x IVF Helios Martin-neg., 1 x prirodzene tt SP, 2xIUI Ferticent – neg., 1xIVF Ferticent SP, 3xsoft IVF RF – neg., planovane soft IVF RF – jul, aug 2010? (bravelle, clostil, prednison)
Lenka20, KET s darcovskymi, jun 2010?
naduska (38r), 1xIVF Iscare – neg., 1xIVF Helios Brno, 1xET SP, 2xKET MA, 1x prirodzene tt SP, 1x mimomater., planovane soft IVF RF – aug. 2010? (clexane – MTHFR hetero)
shandy (32r), 1.soft IVF RF, začiatok stimulky 14.5.? (prednison, anopyrin, fraxiparine)
Tomka12 (31r), 2xIVF SK, 6xKET-neg.,1xIVF soft-neg., planovana laparoskopia, potom soft RF
Violoncielka (37r), 3xIVF ICSI-neg, teraz soft IVF RF august 2010?
moni19 (35r), 1x IVF RF, OPU 27.4., ET 2.5., TT neg. čakáme na KET asi jún?
..............................................................................................................................................................................................................................
Stimulantky:
rebeka33 (35r), 2xKET, 2xIVF inde, teraz soft IVF RF, OPU 5.5. – 8 vaj., ET 10.5-2 embrijka, kontrola 22.5.
maciatko31 (33r), 2xIVF, 1xKET-SP v 6tt, 1xsoft IVF RF-neg., teraz soft IVF RF, ET 6.5.
Orsulka (39r), 4xIVF, 4xKET, 3xIUI, 1xmimomat..tt, teraz soft IVF RF, OPU 8.5.2010, ET 13.5.2010
...............................................................................................................................................................................................................................
Tehulky:
Anty, 2xIVF gyncen.OV, 3xIVF RF, tehotna, TP 6.11.2010
Dior, tehotna, TP: 07/2010
Mircalla, 2xIVF SR, 3xIVF RF – 2xSP, tehotna, TP: 08/2010
Olympia , 2xIVF, v RF - 2xsoft IVF, 1xIVF - tehotna, TP: 12/2010.
Takyna, 1x IVF Helios Martin –biochem. tehu, 1x KET–predčasný pôrod v 24tt chlapček umrel, 2 IVF soft RF, tehotna čakáme dievčatko, TP: 8.7.2010? (anopyrin, fraxiparine)
Zuzla80, 3xIVF SR (1xbez ET); 5xKET SR; 3xIVF Soft RF; 1xKET v RF; 1xbioch.teh.; 1xMA; 1xSP; tehotná po 3.softe v RF - TP: 06/2010 (prednison, fraxiparine)
................................................................................................................................................................................................................................
Maminy:
Avaka, 1 dieta Ela
Julietka, 2 deticky, chlapcek Samko a dievcatko Ninka
Mirinda, 1 dieta Emma
Tanitta, 1 dieta chlapcek Adamko
.................................................................................................................................................................................................................................
Spriaznene duse:
Bakosko
Bobjan, po MA, prebiehaju vysetrenia
Kanhwa – adopcia
Ninocka – KET GynFiv?
Labus
Cavik

Tak, ženy....nechtiac, ale aktualizovala som tabuľku...už som spriaznená duša. Dnes som bola na UTZ, srdiečko nám prestalo biť niekedy tento týždeň. Pravdepodobne je to hematologický problém, pretože som bola v stredu na hemat. a dr. sa ma už vtedy pýtala, či nemám žiadne problémy, pretože výsledky sú katastrofa....síce ma poriadne vyľakala, ale povedala, že to mohlo byť ešte horšie....a aj bolo ☹ 😢
Ja už neviem, čo so sebou. Ďakujem všetkým svätým, že mám doma aspoň ten môj malý papuľnatý zázrak....ale nerozumiem, ako sa mi takto mohla pokaziť krv, nikdy som nemala hemat. problém, ani pri Miškovi som si nič nepichala, ani potrat do 8.-9. tt som za 8 prenosov nemala a keď ma potom poslala dr. "len tak" na hemato, tak mám hneď 2 MA z 2 prenosov a to si aj pichám Fragmin.
Doriti ! 😠

bakosko
14. máj 2010

cavik čo je to hematologicky problem a 2 MA ja tomu trochu nerozumiem
je mi to noc ľuto

maciatko31
14. máj 2010

Cavik - je mi to moc luto. ☹
Co sa da k takejto pekelnej situacii este povedat - neviem.

maciatko31
14. máj 2010

Ja som zacala dost spinit. Tak uvidime.

moni19
14. máj 2010

Cavik, to vážne? To mi je strašne lúto. ☹ Najhoršie je na tom, že človek už ani nevie aké vyšetrenia a kedy by mal podstupovat.
Dnešná doba je fakt hrozná. Ja som tiež na nervy z tých všelijakých chorob alebo ako to mám nazvat.
Ja ked to hovorim mojej mame, tak nemá tušenia o čom hovorím. Ved mna mala v 18tich a najmladsiu sestru v 39tke.
A ja? Vyšetrenia OK a 2 potraty za sebou.
Fakt mi je to luto, drž sa. Ja viem, že je to tažké.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre