Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lenka20
22. jún 2010

babulky tej sorry ze som vas nechala tak dlho cakat, no testla som uz o stvrtej rano a potom som zaspala az doteraz 😝
testik ukazal dve paradne tucne ciary 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 teda ta moja neni este taka ako kontrolna ale neni to ziadny duch, je uplne plnohodnotna a viditelna, nabehla par sekund po kontrolnej, na 8.den po ET je to uspech myslim 😉 😵 takze sa potichucky tesime, lebo cesta je este daleka....
tak a teraz idem pocitat co ste popisali 😝

shandy
22. jún 2010

@rebeka33 treba preverit, ze ako to je teraz po novom, lebo navrh taky padol, ze by mali v ramci EU preplacat vykony aj v zahranici a to do vysky, aku by si zaplatila za ten isty vykon v SR. Alebo potom mne povedali v poistovni, ze tiez zakroky, ktore nerobia na SK, ale musis si to dat dopredu schvalit pokial to nie je neodkladna situacia....ked si predstavim tie behacky a vybavovacky....no ale keby som mala medzi dvoma IVF cas, tak by som to asi skusila 🙂 , kazdy centik dobry....
@anty uz si dlho nebola, tak ja verim, ze aj ladvinky budu ok a gratulujem k tripplom 🙂

shandy
22. jún 2010

leniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
neskutocne uzasna sprava. Ja verim, ze budu dve 😅 😅 😅 😅 😅
tfuj, tfuj, tfuj leni, tentokrat to vyjde!

shandy
22. jún 2010

lenik a nehodis testik do albumiku? 🙂

shandy
22. jún 2010

teda dve myslim, dve srdiecka a dve miminecka 😵 😵 😵

mircalla
22. jún 2010

@lenka20

uzasna spravicka...takto na 8. den....ja som testovala az na 11. den
som ti vravela ze druhy pokus s darcovskymi zabere a budes mat urcite aj lepsie embryjka, mali sme to uplne identicke....oba pokusy, co sa tyka embryi
🙂 🙂 🙂 🙂

konecne....zasluzis si, velmi sa tesim....pekne sa setri....nieze zacnes tancovat a vyskakovat 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

kvakuska
22. jún 2010

@lenka20 Leni moc moc moc gratuluji, i když zatím jen potichu 🙂 ... sice se neznáme, teda já tě trošinku znám, ale to je jedno, mám prostě obrovskou radost z vaší dálnice na testu 😎

avaka
22. jún 2010

Dobre raaanko🙂))
Lenka,Ty si potom este dokazala zaspat ???????? 😀 😵 😵 😵 😵 Takze,ako som vcera povedala,prisla som pogratulovat 🙂 😉 Nech krasne silneju 🙂 Moc sa tesim

lenka20
22. jún 2010

baby dakujem, to len preto, ze ste tak poctivo vsetky drzali palce 😵 😵 😵 😵 😵 😵 kvakuska diky, vidim, ze aj ty sa snazis, tak nech to klapne! 😉
v testovani pokracujem teraz asi az v sobotu ked mam oficialne testnut 😝 v pondelok si zajdem na krv.. neviem dat test do PC, nemam scanner a cez mobil neviem ako, som technicky antitalent 😝
rebeka to si z teba snad spravili srandu ci co, ja to nechapem, taky je clovek nervozny z toho cakania a neistoty a oni si nenajdu 2 minuty na sono... 😒 😒 😒 no keby to dnes dopadlo dobre tak im odpustam...
brituska skus napisat stelclovi priamu otazku do mailu - ci nechce nasadit norethisteron alebo ATK, kedze na tvoj cyklus sa neda vobec spolahnut... a uvidis co odpovie... a co sa tyka testovania ja som predvlani najskor testovala tusim 10.den to som mala ducha, na druhy den uz lepsia ciarka a na 14.den bola uz taka ako kontrolna... ja myslim, ze ked si vies povedat v pripade, ze by tam nic nebolo este, ze je to skoro a ked ta to nezlozi, tak mozes testnut aj skor... inak kazu testovat najskor 12.den...aj vtedy este kolkokrat nic neni na teste a krv uz je pozitivna... takze to testovanie treba brat s rezervou, no ked sa nieco ukaze tak mas potom lepsi pocit 😉
a uz som zabudla co ste popisali... mimi najlepsie ked sa na preplacanie opytas priamo v CAR kam chces ist, oni to budu najlepsie vediet, no kazdopadne soft ta vyjde takisto ako doplatky u nas cez poistovnu, aj vratane liekov... takze to mas za jedno.. a pokial si este na IVF nebola tak myslim, ze soft by bola dobra volba...

lenka20
22. jún 2010

jaj este som chcela - ninocka neboj sa aj ked nemas priznaky, ved tie priznaky su take ako pred MS to neni ziadna vyhra, len to cloveka rozhodi, ja som vcera vecer uz v posteli mala taku bolest v podbrusku ze som myslela ze uz je koniec, nastastie o par sekund to preslo ale na psychike to vobec neprida, hlavne ked uz som davno po termine MS, lebo ET bol na 25.DC.....a kolko je tu mamin bezpriznakovych, to si vobec nesmies pripustat.... drzim ti palce nech o par dni vycikas // aj ty, budes mat svadobny darcek pre manzela 😉

lenka20
22. jún 2010

avuska no jasne ze som zaspala, ja zaspim aj postojacky hocikedy 😀

moni19
22. jún 2010

Leni supééééér. Tak Ti potichúčky gratulujem. A držím palce, nech je to len lepšie a lepšie. Ale keď máš už teraz také dve dialnice, tak to bude dobré. 😵 😵 😵

lenka20
22. jún 2010

no, musim doplnit zasobu testov, uz mam len dva reprofitacke a tie su vraj slabe....

shandy
22. jún 2010

no ja by som asi tiez nezaspala od tolkeho vzrusenia 😀

moni19
22. jún 2010

@shandy ja tiež nie. 😀

ninockaskv
22. jún 2010

jeeej, leni, az mi slzy vyhrkli... dobehla som zo skolenia, o 10 uz mam dalsie stretnutie.. ale este som sa rychlo prisla pozriet, ze ci si testla.. veeelmi sa tesim, nech to krasne stupa.. a nech to mas dvoch bobakov o 9 mesiacov na rukach 😉 😉 😉 😅 😅 😅 😀 😀 😀 😀 😵 😵 😵 😵 😵 😵

ninockaskv
22. jún 2010

dobre klud, vcul bezim na to stretnutie xixixixi 😝 😝 😝

tomka12
22. jún 2010

@lenka20 😵 😵 😵 gratulujem 🙂 🙂 🙂

violoncielka
22. jún 2010

@lenka20 leni tak to je super.......gratulujeeeem a dufam, ze ta budeme nasledovat aj my ostatne takto dlhodobo snaziace sa 😉. Si myslim, ze uz prisiel ten spravny cas a dlhorocny boj uz konecne musi byt ukonceny. tesim tesiiim tesiiim 🙂 🙂 🙂 🙂🙂
Rebeca drzim palce...to je hrozne , ze ta takto natahuju ☹.

zuzla80
22. jún 2010

@lenka20 jupííííííí moja, božinku ani nevieš ako sa veľmi teším a radujem, naďalej ti držím a stískam palce, nech to už tentokrát dotiahnete aj do konca thuj thuj thuj pre šťastíčko 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

rebeka33
22. jún 2010

lenka musela som nakuknúť v robote. Určite to bude O.K . Na 8 deň,super, super, super. Gratulujem. Tu nemám smajlíkov ,ale tfuj-tfuj.

takyna
22. jún 2010

Ahojte kočany 🙂

Leník GRATULÍRUJEM 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 tehu vírusíky zabrali, ja som to vedela júpí 😀 😀 😀 😀 😀 😀

My sme po kontrole, som otvorená na 5cm, zajtra ideme na oficiálny príjem do nemocnice, ak sa niečo cez deň alebo dnešnú noc neudeje skorej, vyšetrenie bolo zase bolestivé 😒 , aj krvácam trošku, takže baby moje držte nám palce
už sa neozvem, iba SMSkou po Lenke prípadne Diorke ako sme dopadli, myslím na vás , držím všetkým palce tiež
a posielam cmuky, tehu vírusíky 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

shandy
22. jún 2010

@takyna takynecka, drzkajte sa s Bibkou, budem zajtra na Vas mysliet pocas OPU, nech vsetko dobre dopadne. budeme cakat na spravicky, nasledne aj na zuzlikove 🙂

zuzla80
22. jún 2010

Taky pýtala si sa ma na ten plášť ku kočiariku, ale som na tom podobne ako ty - od vtedy čo sme ho kúpili je poskladaný u našich a vôbec som nezisťovala, či tam ten plášť je alebo nie, ale sieťka proti hmyzom určite nieje - to sme sa bavili s mužíkom, že musíme dokúpiť a určite ak nebude náhodou plášť, tak sa bude dať kúpiť. Sú určite aj nejaké univerzálne...
Inak, čo si písala s tým krčkom, tak mne ho absolútne nerozťahovali, možno tým, že lekár je nastavený na cisársky, tak sa nesnažil...

@rebeka33 to ozaj si na teba nenašiel nikto čas, veď to je katastrófa - ani si nechcem predstaviť, čo musíš prežívať. Tak sa dneska držkaj a nedaj sa hlavne odbiť...
Avušik vy ste mali takú peknú váhu, aj ja som si predstavovala, že naša bude max. do 3500g, ale asi sa na ňu viac nalepilo ako na mňa. Ale je pravda, že sme s mužíkom obaja vysoký, tak možno aj to trošku u nás zohráva úlohu...
Moni sliznica super, aj ja som mala pri KETe 8mm a KET bol úspešný a robila mi ho dokonca Vitoušková - mne obe transfery, kt. mi robila Vitoušková boli pozitívne, stískam palce a odovzdávam v piatok štafetu, samo aj Lenke 😵 😵 😵
Shandiček ty sa zajtra na OPU drž, neviem ako sa mi podarí dostať na net, ale myslím na teba a stískam palce, nech tentokrát sú aj vajka a super krásnej kvality.
Diorik ak náhodou sem-tam čítaš, veeeeľmi ťa pozdravujem aj chlapčiakov - verím, že si na seba zvykáte. Tak rada by som od teba čítala nejaké správičky, ale verím, že si potrebujete nájsť režim a zvyknúť si. Posielam božteky

Všetkých nespomenutých pozdravujem 😵

zuzla80
22. jún 2010

@takyna juuuuj moja, tak to vyzerá, že tu ostanem posledná ☹ - no ešte, že v piatok máme termín, lebo by som tu hádam zosivela 😀 . Mojko hrooozne vám držím palce, nech všetko dobre dopadne, nech je Bibuška a aj ty v poriadku. A ako lekár nevyjadril sa k cisárskemu? Čakáte teda ako sa to rozbehne normálne? 5cm je už teda dosť - veď ty už asi aj dneska porodíš 😕

moni19
22. jún 2010

@takyna Držte sa, veľmi na vás myslím, nech už to máte za sebou. 5 cm to už je dosť nie? Držím palce nech to prebehne hladko a teším sa na správičky. 🙂 😵 😵

@zuzla80 zuzlík to samé vám prajem, za chvíľu máte malinké pri sebe. 😵 😵 😵

ninockaskv
22. jún 2010

@takyna tiez na vas myslim, nech ste s bibkou skoro doma.. a co do teba furt rypu? do man vobec nerypali a to som tam lezala 3 dni v nemocnici.. nechapem.. 😠 preco to nenechaju tak, ved telo vie co ma robit 😠 😠

@zuzla80 neboj, ochvilu ste na rade aj vy, vsetko bude ok.. este si chvilu uzivaj

nas maly mal skoro 3500 a bolo to v pohode.. asi preto, ze uz na nas vsetci kaslali, ja som bola sama s priatelom, telo sa dobre nastartovalo, nikto nas ani len kontrolovat nechodil, ziadny monitor samozrejme nic.. a v pohode sa narodil, aj bez epiduralu, lebo som nechcela nechcela a ked uz som chcela, ze sa nebudem zbytocne tvarit cool, tak uz bolo neskoro 😕 😅

rebeka, veru, tiez nechapem, ako ta mozu takto natahovat, ti lekari su niekedy uplni pakoni.. 😠 oni si myslia, ze je to akoze tazko v pohode.. 😖 😖

lenka20
22. jún 2010

takynka zlaticko moc moc moc na vas budem mysliet,nech malu vytisnes na 2 zatlacenia a nech ste hlavne obe v poriadku a zdravucke, budem cakat na sms, huraaaaa, bibulienka bude uz coskoro na svete 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
no veru zuzlik, uz len ty si nam tu zostala, ale do piatku to uz mas za par 😉
diorka sa ma dobre, pisala, ze idu dneska uz domov, ale nestiha nic ani sa ozvat, snad uz doma ked sa to utrasie tak sa prihlasi aj sama poreferuje 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

mircalla
22. jún 2010

taky, tak uz je to tu....drzim palce....
asi s tym krckom to bude ozaj preto, ze si ho mala sity, ja som nepocula, zeby do dakoho takto rypali

ale to nie je podstatne, dolezite to, ze uz to za chvilocku bude, krasne ste to s bibuskou potiahli do 38tt....dufam, ze budes mat lahky a co najmenej bolestivy porod.

zuzlik, ty uz tiez za 3. dni....potom som na rade asi ja, ked tak pocitam

rebeka - dneska je den dobrych sprav, tak dufam,ze aj ty prinesies

moni19
22. jún 2010

@lenka20, žeby som si išla kúpiť zelené ponožky? 😅
Nechystáš sa ich darovať pre šťastie. V piatok by mi bodli. 😉 😅
Ja mám taku radosť z tvojho výsledku. 😵 😵
@rebeka33 ako sa cítiš? Niektorí dr. sú hrozní. Držím palce.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre