Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

moni19
6. júl 2010

@pikha myslím, že 11 deň po Ket nie je skoro. Sme mali PK. Teda neviem, ale myslím, že aspoň duch by tam už mal byť. A príznaky vobec žiadne nemám. 😉

pikha
6. júl 2010

pekny dnicek vsetkym 🙂 @moni19 aha..no lebo mne vzdy bolo povedane ze test skor nez 14 den proste nema vyznam a moze skreslovat real, tak len preto sa pytam 😨 ale fakt ty vies najlepsie co a ako. Myslim, ze vzdy je lepsie drzat sa nad vecou a potom byt prekvapeny prijemne, nez ten opacny scenar. Ja mam niekedy pocit ze aj sa nieco deje, niekedy ze sa mi to iba zda, takze radsej neriesim a pockam na krv 😒 a hlavne na tu hodnotu. Pozitivny test som uz mala desatkrat a kde som 😅 😔

moni19
6. júl 2010

@pikha presne tak, radsej byť milo prekvapená ako si robiť plané nádeje. 😉
Ja som testla len tak, lebo tiež som mala všelijaké pocity v podbrušku. Raz že hej, raz absolútne nič. Neviem, či aj utroš nesposobuje niektoré pocity. 😨

shandy
6. júl 2010

ahojte dievcence 😵 😵
monulka, to je mi luuuto 🙄 😔 😔 , viem, ze asi pravdepodobnost je mala, ale skusis este neskor testnut?
ja sa obavam, ze dopadnem rovnako 😒 .
inak ja som dnes zostala doma. od soboty mam zvysenu teplotu, len tak mierne, ale som totalne unavena a furt by som spala. nic ine okrem toho mi nie je, tak neviem, asi ten prednison, ako mi tlmi imunitu... 🙄
idem vas docitat...

shandy
6. júl 2010

zuzliceeek, ninka je krasnucka 😵 😵 😵 , nech je vam odmenou za to vsetko, cim ste presli 😅
rikuska zelam ti peknu dovolenku 😵
mircallka ako si dopadla na poradni? dufam, ze vsetko ok 🙂 , inak ja chodim k Dr. Cunderlikovi a mozem potrdit, ze je to uzasny clovek... 🙂
pikha ako sa citis? kedy testujes?
lahhelik vitaj spat po dovolenke a dufam, ze ti ta mrcha dorazi pred terminom laparky. no bude to asi na tesno...
lenicek, olympia a orsulka vy tehulky nase sa dufam pekne drzite pokope 😵
mna to tu doma faakt nebavi. zajtra idem do prace 😀 😀, no zavislacka, co uz so mnou...
vsetkym pekny den 🙂

moni19
6. júl 2010

@shandy prosím ťa, nemyslí negatívne. Ešte máš čas. Kedy budeš testovať? Embryjka ste mali pekné nie? 😵

Ja idem vo štvrtok na hematológiu. Tak som zvedavá. Na ďalšie IVF bez toho by som už nešla.
Ako dlho sa čaká na výsledky?

shandy
6. júl 2010

@moni19 nie negativne, nie 🙂 , ale som realista 🙂 a ta teplota mi nepridava 😒
ja asi testnem vo stvrtok, to bude tiez 10.den od ET. monulka ja som cakala 4 tyzdne na vysledky z hemato...drzim ti palceky.

ninockaskv
6. júl 2010

ahojte.. ja som sa snazila 4 dni relaxovat, opalovat sa a nic nerobit.. tak uspesne spenie hned prestalo.. ale zacala ma boliet lava strana brucha a podbruska, tak chytam hystericke zachvaty, ze preboha mimomaternicove tehotenstvo .. ☹ 😖 😖 no to bude teda..

a zena v care, ze na uzv o 3 tyzdne.. ved ma dovtedy vystrie!! 😖

idem vas pocitat, co noveho sa udialo, dufam, ze najdem nejaku pozitivnu spravu 😀 😀

ninockaskv
6. júl 2010

rikuska, 35 minut u Stelcla? ja som v gynfive bola vzdy vybavena po 10 minutach a niekedy aj s kontrolou a s mojimi otazkami

leni a co to krvacanie?? dufam, ze sa o seba staras a vsetko je ok

rebeka33, spravne si sa k tomu postavila.. hlavu cistu a treba verit, jedna bylinkarka v nitre hovori,ze vzdy je nadej

mircalla, drobec ta teda riadne skusa... ja som mala posledne tyzdne uplne uzasne.. maly bol ukazkovy a netrapil ma.. takto si to aspon uzijes a vrati sa ti to vsetko neskor
to asi velmi zavisi .. niektore baby nadavali na kramare.. keby nam maly nezomrel v ruzinove, tak by to tam bolo celkom v pohode a koho si chces zazmluvnit?

julietka v care sme boli, mali sme tam mrazacikov.. a este dvaja nam ostali

takyna, bibianka je nadherna. .ako anjel..🙂

zuzla, fotky su nadherne.. mala je uplny drobcek, nadherna..

rebeca1. ked my sme boli rodit v ruzinove, nevyzeralo to, ze tam nikto nechodi.. bolo tam strasne vela bab, nemali ich tam kam ulozit a z toho, z emali tolko urgentnej roboty sa vykaslali na mna a dopadlo to ako to dopadlo

moni19 skoda....

lahlel, drzim palec na laparku, nech to prebehne v pohode

pikha
6. júl 2010

@moni19 no presne.. utros vie pomylit obcas, takze fakt najistejsia je krv a dovtedy sa snazit odreagovat a moc sa nesledovat, hoci toto je asi ta najtazsia vec na svete 😀 @shandy ja testujem 12.7. dovtedy ani napad 😀 a mozno ani to nie. a citim sa.. no, niekedy sa mi aj zda ze nieco, niekedy si poviem ze to bolo iba chvilkove.. mozno urcite priznaky by tu boli, ale to u mna zatial neznamena nic. Vies ja som doteraz mala taky problem, ze vzdy bolo HCG pozitiv a potom bud to behom 10-14 dni nasledne kleslo na negativ, alebo z toho bolo 2x mimomaternicove alebo mola 🤐 A toto sa mi stalo asi desatkrat. Ale tajne dufam, ze uz je s tym koniec. Vajcovody uz nemam, plus dali mi Fragmin.. uvidime. Drzim sa pri zemi a neriesim, ja uz nemozem inak 🙂 A ty chod pekne do prace, urcite to bude lepsie teraz, lebo doma clovek len rozmysla nad hovadinami 😀 A nechcem ta zbytocne blaznit, ale zvysena teplota zase nie je az taky zanedbatelny znak 😉 🙂 Kolko beries Prednisonu? Pol tabletky? Celu? Viac?
@ninockaskv a mala vysoku sliznicu? pri IVF je sanca na mimomaternicove najma vtedy, ked sa nema mimis kde zachytit a pri vysokej sliznici je malinka pravdepodobnost. Ale ak budes citit tie bolesti stale, tak urcite chod k doktorovi.. ak to nedajboze je mimomaternicove, tak lepsie ked prides skor. A tie 3 tyzdne je somarina na UTZ, urcite si nejaky pories, vsak to je aj na kona vela 😀 Drzim prsty!!

ninockaskv
6. júl 2010

pikha, panenka skakava.. ty si si teda riadne uzila.. 😒 😅 😅 😅 bozinku, na to radsej ani pomysliet..

hm, neviem, aka bola sliznica, ved tam ti nic nepovedia,a le s tymto som nemavala problem.. tak hadam bola dost vysoka, len to podbrusko stale boli.. teda nie moc, ako ked ma kedysi pobolieval vajecnik, ale nepaci sa mi to 😅

dnes som testovala, na teste boli dve ciarky..obidve rovnako silne, tak hadam to hcg stupa a stupa 😔

shandy
6. júl 2010

jeeeej ninocka, tak to je super, ze ciarky rovnako silne a ze spinenie ustalo 🙂 🙂 , teda ale tolko cakat na ten uzv, no mna by asi.... 😕 😕 , ninocka a na to mimomaternicove ani nepomysli...
@pikha chudiatko, teda ty si si uz presla tolkymi trampotami, ze ta chapem, preco ides testovat, az ked mas...tak tentokrat nech to je to prave orechove, nech ten fragmin zaberie 🙂
prednisonu beriem 5 mg denne, cize jednu bobulu...

ninockaskv
6. júl 2010

pikha, ako ti prisli na mimomaternicove? na uzv? alebo to zacalo boliet? 😠

pikha
6. júl 2010

@ninockaskv no 😒 😔 ano, prirataj si ku tomu zo pat operacii a to je moja geneza.. Machac ked to uvidel, tak sa len chytil za hlavu s komentarom "proboha" 😅 😀 Ale myslim, ze kazda co sme tu, mame za sebou vselico. ked som citala, co sa stalo vam, tak mi srdce stislo a kua nemenila by som teda 😖 ale.. co.. zostava nam len s pokorou verit, ze kazdy tento bordel ma niekde svoj koniec 😔 Ked hcg stupa tak super 🙂 a sleduj si tie bolesti a ked neprestanu, tak chod k dokimu, radsej ist a mat klud nez sa stresovat v neistote.

olympia
6. júl 2010

ahojte,
@violoncelka, teším sa, že si pozitívne naladená a mala si z RF dobrý pocit ako aj my ostatné. 😵
@shandy, z Prednisonu by nemala byť ospalosť, ospalosť je skôr jeden z prvých tehotenských príznakov. 😉 Aj tá teplota môže byť, niektoré baby to majú. Tak sa pekne opatruj. 😉
@pikha, a doteraz ti nikdy Fragmin alebo iné injekcie na riedenie krvi nedali? 😒 Uvidíš, že ti to pomôže, ono sa to zvykne podceňovať, ale nie je to banalita a tie injekcie vedia robiť zázraky. Držím palce na test.
@ninockasvk, nemysli na zlé, vaječníky pobolievajú, pri tehotenstve je jeden zväčšený. Ak máš kam, tak pre pokoj duše zbehni na UZV, malá dutinka už bude vidieť.
@moni, možno sa ten zázrak stane, treba veriť.
@lenka, ako sa cítiš?

pikha
6. júl 2010

@shandy dakujem 🙂 🙂 kiezby tak 😔 😵 Prednison jedna bobula by teplotu robit nemala.. drzim prsty na ten testik 🙂 ale ak by aj ne nahodou..na 10 den moze byt vidno ale nemusi.. zalezi ako sa citis, fakt drzim palce 🙂
@ninockaskv prvykrat mi praskol vajcovod, ale take veci sem nechcem pisat, no a to druhe, to bolo teraz v marci.. meskalo mi strnast dni a zacala som mat silne a neprirodzene bolesti a radsej som isla dobrovolne, no a bolo to ono. ale toto ty neries take veci 🙂 kolko si od transferu?

ninockaskv
6. júl 2010

fuj, panika, stres najvacsi 😅

16.6 sme boli na transfere.. to je teraz 21 dni

pikha
6. júl 2010

@olympia nikdy 🤐 a nikdy pocas tych rokov nikoho nezaujimalo,ze sa mi to stava stale dokola 😔 a jedina odpoved bola.. skusajte. Az teraz sa ku tomu v RF postavili uplne inak, a ja som sa rozrevala ako male decko, ze niekoho moj problem fakt zaujima a zaobera sa nim. Na vlastnu past som pochodila asi vsetky vysetrenia, co existuju 😀 vsetky, komplet vsetky vysledky mam v poriadku a jedine co mam je MTHFR heterozygot. Bodaj by si mala pravdu s tym Fragminom.. 🙂 dakujem 🙂

mircalla
6. júl 2010

ahojte kocky

@pikhla asi tak...proboha...chuda....ja mam tiez uz vajcovody prec, nemala som maimomaternicove, ale mala som sacto a boli aj tak nefunkcne....kvoli lepsej sanci som si ich dala prec...ale toto...no aspon ti uz nehrozi na 100%

@shandy - a to ty nevies ze unava a zvysena teplota je jasny priznak tehu? kolk 🙂 o ma s? daco medzi 37 - 37,4? Ja som mala tiez zvysenu pre vsetkych tehu a o unave ani nevravim....a to este pred testom...prsia ma zacali boliet az neskor, aj zle mi bolo az neskor, aj podbrusko...

@ninockaskv - ja myslim, ze by ta to pri mimomaternicovom bolelo paradne.....tak na take ani nepomysli....mna pobelievalo ci popichavalo na zaciatku kde co tam dole.....jedine ak by sa to zhorsovalo a bolo by to permanentne, by som sa zacala znepokojovat...tak klidecek

@moni19 - ty ale urcite ides do dalsieho boja....ale este testni...vid ninoicka
@lenka20 ty ako moja?

no daco o mne - poradna ok, len sme stale 10 dni popredu....uz 3,2 kg.....doky ze zatial ta velkost neni nic nebezpecne a ze propocne ma vsetko, ale trochu som nesvoja. zatial porod nehrozi, protlatky boli na treti krat opat negativne chvalabohu, brali ma aj kultivaciu. doky bol zlaty, hoci sa uz posledny mesiac chodi do nemocky, dal mi este jednu poradnu 21.7, ze ak chcem...no jasne, ze chcem
trochu sa mi komplikuje ten porodnik, vcera som volala s kockou z predporodnej priparvy, co ho tiez ma....ale to je u nej ine, ma planovanu sekciu, mala je zle otocena. ze zazmluvnovat on nechce (na druhej strane som pocula, ze je spohalivy a pride), ale problem je, ze on nerad vyvolava porody a ja mam termin 4.8., on ide na dofcu 7.8......co ak budem prenasat? tak som v keli.....som sice 10 dni popredu, ale prenasat nechcem a uz vobec nie, ked ide prec....no zajtra za nim idem, musim to dako poriesit

ono s tou vaginalnou kontrolou je to tak, ze prognoza, ze porod nehrozi je tak na najblizsie 3 dni, takze sa moze vsetko zmenit este....ale nechcem neistotu, asi budem riesit dakoho ineho, pokial daco genialne nevymysli

co sa tyka nemociek.....kazdu aj chvalia aj nadavaju, je to individualna skusenost.....na antolsku by som nesla ani za nic, poznam 2 baby osobne, co im spackali porody, tam dost casto baby prenasaju a ani za svet nechce sekcie robit, ani ked je prirodzeny dost riskantny, nechaju ich dost trpiet, na ruzinov som pocula dobre i zle, tiez kramare...moc moznosti tu nemame. kramare ale poznam a doktorov tiez....tak asi preto

moni
6. júl 2010

@olympia
pozor na nick ktory spominas 🙂 musis napisat cele meno, lebo potom sa ta sprava zatula k nepovolanej osobe 🙂

btw, drzim vam vsetkym palce! nas ivf tesne obislo, lebo zazrakom vyslo iui 😵

ninockaskv
6. júl 2010

@pikha no a to si chodila aj do centra, ci prirodzene sa vam darilo? akoze podla mna sa ti stane 2x tak by som mala zacat riesit .. ☹

olympia
6. júl 2010

@pikha, no to je sila, že to predtým nikomu nezišlo na um... Inak poznám asi dva také prípady, že po nasadení heparínovej liečby (a predchádzajúcich potratoch v skorom štádiu) sa bábo udržalo a tehotenstvo sa skončilo úspešným pôrodom zdravého bábätka. 😵

lenka20
6. júl 2010

ahojte babule, vidim, ze sa uz pomaly rozbehne testovacia stafeta, monicek biely test este nic neznamena, chapem ta ze sa radsej pripravis na najhorsie, ale nadej stale je 😉 uvidis 😉 shandy, pikha, drzim palce nech vycikate // 😵 😵
baby ja sa mam stale rovnako, cez den troska spinim, niekedy nic, niekedy spinenie... pri mojich velmi castych najazdoch na wc sa to ani neda nejak vyhodnocovat.. len navecer po fraxiku ako keby sa to vzdy troska zhorsilo a mam aj take krvave zrazeninky miniaturne... od vcera beriem aj ascorutin, tak uvidime o par dni co to spravi.. inak sa citim ok, brusko sem tam zaboli ako aj doteraz, zaha hnusna aspon 5x za den... ale uz by to spinenie fakt mohlo prestat strasne to znervoznuje... skocim na sono tento tyzden urcite, uvidim ci vydrzim do piatku alebo este skor..
inak len lezim alebo sedim pri telke nohy vylozene, nikam nechodim od piatku som ani nos nevystrcila...
tusim si kupim domace sono 😝 😝 😝
pozdravujem vsetky, zuzlik, takynka mate krasne dievcatka, vyzeraju uz take vacsie, lebo su pekne gulatucke, pusinky malinke 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 su sladucke 😵 😵 😵 😵

olympia
6. júl 2010

@moni, prepáč, to som nedomyslela, keď sem odpisujem babám a dávam pred nicky zavináč.
Aj tak vďaka za podporu a máš krásnu dcérku. 😵

moni
6. júl 2010

@olympia
joj mne to vobec nevadi, len aby si ta spravna moni vsimla co jej pises 🙂
gratulujem k vasmu vianocnemu darceku, to bude radosti 😵

tanitta
6. júl 2010

ahojky...
ani nedocitavam 🤐 ... ja len tiez k technickej stranke co som si viackrat vsimla ze nicky su skratene ....sprava sa odosle dotycnej so zavinacom len vtedy ked je napisany kompletny nick napr. @lenka20 ahoj 😎 ... a to sa da tak ze do prispevkov ked pisete pouzijete tlacitko "odpovedz" a automaticky to tam hodi ...aj viacero naraz...
som tu tusim zahladla ze moni ma biely testik?... juj to je neprijemne.... 😔 ... ☹ ... ale raz to pride...len vydrzat ..
podrzravujem kocky...

ninockaskv
6. júl 2010

@pikha jedna moja znama ma dokinu, ktora jej raz vravela, ze mala pacientku, ktora 11x potratila a teraz maju doma dve zdrave deticky.. ona mala tiez nejake zdravotne problemy okrem ineho stitku tusim 😉 tak nech je to aj tvoj pripad, ze to dalsie uz bude 😵
@mircalla s tymi nemocnicami a lekarmi to je cele zapeklite, porusili to tu.. terat tie 3 porodnice nestihaju a vsade je nieco.. ako som vravela, keby nas maly v ruzinove nezomrel.. mozno keby nebolo tolko zien, nerodili naraz a nemali cisarske.. ja by som normalne zacala rodit.. a mali sme mat aj dulu.. tak by osm sa nemala na co stazovat.. minimalne sestricky na pooperacnom boli mile.. 😅 v kazdom pripade, ak mas na kramaroch niekoho, na koho sa vies spolahnut, tak ni eje o com.. ja by som najradsej rodila v brne alebo v stiavnici.. ale nejak neviem ako to logisticky zmanazovat.. kamoska z ba inak rodila v stiavnici, ale neviem ako bolo, lebo rodili asi 2 mesiace po nas a ja som sa odvtedy s nou nezvladla rozpravat ☹

moni19
6. júl 2010

@shandy aj ja som pri prvom teh. mala vyššiu teplotu, ako Mircalla hovorí. A po 7 rokoch snaženia by ma ani v sne nenapadlo, že som tehotná. Som myslela, že na mňa niečo lezie. To sa mi podarilo prirodzene vtedy. 😉
Si tiež myslím, že je to jeden z príznakov. Záleží od toho aká je vysoká. Ja som mala tak 37,1? Ale netrvalo to dlho. Sa to potom upravilo. No a únava to je jasné. V električke som myslela, že sa zrútim na zem a pospím. 😉

@mircalla idem ďalej, ale až po hematológii. Ešte by som chcela vedieť, čo robiť aby boli embryjká silnejšie. 😖

@pikha verím, že tentokrát to už dotiahneš do konca. 🙂 🙂 🙂
@lenka20 hadam to špinenie už ustúpi, sú to nervy. Som rada, že ležíš. Pekne sa opatruj. 😵
@ninockaskv držím palce. Ja myslím,že je to dobré. Že vaječníky reagujú ešte po hormonoch. 🙂

moni19
6. júl 2010

@tanitta ďakujem. Keď to počujem od maminky, tak tomu verím ešte viac. 😵

mircalla
6. júl 2010

aj moja kamoska rodila v stiavnici....a je z BA....ale si neviem predstavit sa tam dopravit a potom naspat....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre