Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

orsulka
10. júl 2010

@mircalla presne toto mi vravela svagrina z Kosic......že ona ked ide po mete, že stale vidi strááášne vela mamiciek s dvojičkami.......
no asi je to aj tym, že coraz viac párov ma problemy s otehotnením, viac a viac ich chodi do centrier......inak si to neviem vysvetliť, lebo ved volakedy to bola rarita ked sa niekomu narodili dvojičky, nie ?????

mircalla
10. júl 2010

ina myslim, ze tie baby otehotneli prirdzene s dvojkami, lebo si ta veduca pripravy zapisovala nejake zvlasnosti do zaznamov a nespominali IVF....
ale celkovo je ich dost....ved aj tu si tretia uz s dvojkami

callex
10. júl 2010

@pikha no priamo z NR - 13km od nej nie ale chodim tam ku Krjakovi.vdaka za kontakt zavolam tam hned v pondelok a poinformujem sa.

shandy
10. júl 2010

ahojte dievcence 😵
@mircalla chudiatok, no ani sa ti nedivim, ze mas z toho stres. mozno keby si fakt sa nejako prekonala a nespala dlho poobede, skus si dat len taky mini spanok, ze 10-15 min., normalne si nastav budika. ja som to tak robila cez skuskove na vyske a potom sa mi v noci spalo v pohode. mircallik bud rada, ze sa filipko hlasi, naozaj myslim, ze by si bola ovela viac nepokojna, keby nekopkal. bude to zive dieta asi 😅
@callex este k tomu prednisonu sa vratim. ono prednison sa zvykne davat pri zvysenej imunite a nie znizenej, cize tebe by mozno naozaj nebol dobry. on ma za ulohu tlmit prave prilis aktivnu imunitu hlavne na tej bunkovej urovni v tomto pripade.
co sa tych dvojiciek tyka, je ich viac podla mna kvoli umelym oplodneniam, cize nielen kvoli IVF ale aj kvoli IUI, kedy sa stimuluje clostilom, vtedy sa tvori tiez viac vajicok alebo dokonca prirodzene doma s clostilom a to predpokladam, ze v zaznamoch potom ani nemas, lebo to je vlastne prirodzene 🙂
pekny dnik babulky 🙂

callex
10. júl 2010

@mircalla no vyzera to na riadneho futbalistu.zrejme trenuje na svoj prvy zapas. 🙂

shandy
10. júl 2010

@callex k tej hemato budes potrebovat vymenny listok od gyndosa alebo praktickeho, je to asi jedno. zalezi koho ukecas, nech ta tam posle...o tych trombofilnych mutaciach je info tu, keby ste si to chceli pozriet:
http://www.genomac.cz/sk/view.php?cisloclanku=2...

shandy
10. júl 2010

@pikha ja som sa pytala Koudyho ci treba pauzu a on na to povedal, ze zalezi od nas kedy do toho chceme ist, cize nepisal, ze treba daku pauzu. ale sama este neviem co a ako to urobit, lebo chceme ist na predlzeny vikend do slovinska koncom jula, tak rozmyslam, ze fakt jul vypustim a dame to KET v auguste, este nie som rozhodnuta. U nas je problem hlavne z toho dovodu, ze drahy pracuje v zahranici a ma kontrakty na pol roka aj rok dopredu, cize je potom problem to rusit. a teraz jul, august ma volno, cize nerobi, takze je idealne riesit tieto veci. plus to nechceme velmi casovo natahovat aj z toho dovodu, ze ten spg u nas ma fakt tendenciu sa dost zhorsovat, takze neviem co bude o pol roka...v januari sme mali 9% patologicky dobrych a teraz naposledy maj, jun len to 1%...chcem sa potom este Koudyho spytat na genetiku, ci je treba dat urobit + trosku viac info o predimplatacnej genetike, kedze mame ten spg taky zly...

pikha
10. júl 2010

@shandy aha, takze v podstate netreba pauzu.. no ale u teba to je jasne, jedno s druhym ten august bude akurat 🙂 Inak my tiez asi v auguste, tak snad do tretice nam to klapne 🙂 Neviem teda, ci je na darcovske spermie tiez nejaka cakacia doba, ale tam by to snad nemal byt vacsi problem.. ak teda darcovia nebudu rozlezeni po dovolenkach 😅 Genetika je urcite uzitocna vec.. vy ako dlho skusate?

bororka
10. júl 2010

Ahojte baby.. Dnes som zacala behat po nete a zistovat si cim vsetkym prejdem na ceste za babom a skoncila som u Vas 🙂 Ja chodim do GF a o mesiac idem na IUI. Dr. mi povedal, ze vyskusame 1-2x a potom IVF. no ako studujem po nete, tak mne je to IUI aj zbytocne, kedze jeden vajecnik mi pred mesiacom vybrali a druhy mam len ciastocne priechodny.. Chcela by som sa Vas opytat, aky je presny postup keby som sa chcela dostat na tuto kliniku. A potom celkkovy postup IVF.
Nakolko prva klinika ktoru som navstivila bol GF. Nejake extra poznatky o neplodnosti, resp. riesenia nemam, kedze doktorovi verim a idem presne podla neho ;) Skratka slepa viera :D
A hlavne cenovo by ma zaujimalo co to vychadza. Kukala som aj na ich stranke, ale este neviem rozlisit vsetky skratky.
Velmi pekne dakujem za odpoved. Ak obtazujem svojou neznalostou, prepacte. Len je toho tolko na tom nete, ze nemam sancu sa vyznat a u Dr. mi nic nevysvetlia. Pekny dnik 🙂

orsulka
10. júl 2010

@bororka ahoj a vitaj .-)))
dostať sa na kliniku Reprofitu je velmi jednoduche, zavolas na recepciu a oni ťa tam objednaju k niektoremu s lekárou, sk torým budete mat pohovor, a dohodnete postup.
tiež neviem ci je rozumne skusat IUI, pokial pises že si na tom ako si.....ale jeden nikdy nevie, a urcite aj ten jeden vajecnik vyprodukuje pekne folikuly a z nich pekne vajička 😉 možno by som to skusila ale max 1x.... ja asi viac ani nie. Cenovo nepoznam Gf ja som chodila do Heliosu v MT, ale cenovo sa to neda ani porovnat kolko sme platili v MT a kolko v Brne.....povedala by som to tak, že Brno naslo menej ako 1/3 z platby v MT.
určite robis dobre, že si chceš odlsedovat viac centrier a porovnat, lebo je to podla mna doležite.
este ti poslem IP co sa tyka toho IVF..... 😉

lenka20
10. júl 2010

ahojte babulky, ja zas len rychlo, docitala som, co ste popisali - ty brdo, spisovatelky 😉 😵 😵 😵
vitam vsetky nove reprofitacky, urcite budete v R. spokojne a tehotne 😉
shandy, pikha, moni - tak uz ste to celkom vzdali kocky, aj oplakali? pockajte este do krvicky, kym neprisla mrcha tak je stale nadej 😉
mircalik neboj sa o maleho, bude celkom urcite v poriadku, porod zvladnes a filipko bude zdrave aktivne dietatko, len akurat uz bude kopkat vonku a nie v brusku 😉 ono je to asi jedno s druhym, viem si predstavit co vsetko cloveku napadne ked v noci nemoze spat, baby ja mavam take sny hrozostrasne, dneska sa mi snivalo o bezhlavom konovi, nastastie som ho nevidela celeho, len trup, ale fujto...
tanicka je mi luto, ze ten krasny folikul nezabojoval ☹ no nabuduci mesiac si vypestujes krajsi 😉
tak baby uz poreferovali, srdiecko sme este v piatok nemali, bola som na zaciatku 7tt, takze som s tym aj pocitala, ze je to mozno skoro, hlavne som chcela ist na sono kvoli tomu spineniu, na vikendove ukludnenie 😝 lebo mi to neprestava... ani horsie ani lepsie... ale som spokojnejsia takto ked ma aspon raz za tyzden mrknu, teda nie mna ale mimco... plodovy vak mal 11mm, bolo tam uz aj zltko vidiet ci ako sa to povie a strukturu dietatka, este len take mrnavucke nieco, doky mi vytlacil foto a nechal mi tam sipku, aby som videla, kde je krpec...ze je to presne ako ma byt, tak som rada...snad budeme ten pripad, co spini ,, len tak ,, bez vaznej priciny...
tak uz mam dokopy 4 sono fotky, 1 este z transferu z brna a zvysok uz prenatalne fotecky 😝
pozdravujem malu ninku, malu bibusku a vsetky ostatne deticky a maminky , tehulky a snazilky 😵 😵 😵 😵pekny vikendik 😉

lenny71
11. júl 2010

ahojte babule
Dlho som sem nepísala, ale čítam si vás tak priebežne. Chcela som sa trochu od tohto všetkého odreagovať a neupínať sa stále len na to jedno.Ale aj tak sa to úplne nedá 😠 🙂 .Potrebovala by som poradiť. Písala som aj ráno dokyne ale zatial mi neodpísala. Mám si zajtra t.j. 2DC začať pichať gonal. Mám určenú dávku 87,5j , ale na tom gonale čo mám /mám 900-ku/ neni na stupnici takáto hodnota. Na tejto 900-ke sa začína od 37,5...75...112,5 atď. Mám si to nadstaviť medzi tú 75 a 112,5 akože približne na 87,5???Ak máte niektorá skúsenosť poradte prosím.
Shandy to že to nevyšlo teraz nič neznamená...ty si ešte mladučká tak len trpezlivosť...ono to príde 🙂 .Ja by som na ten KET išla hned, kým si taká nabudená 😀 . Ale samozrejme je to na uvážení každej osobne...podla toho ako sa cítiš.
Pikha, moni tak isto...hlavu hore a ide sa dalej či 🙂 ?Ja idem teraz do 3 pokusu a stále verím že do tej 40 to stihnem 😀 . Ja som po neúspechu v júnovom pokuse len odmenzesovala a teraz už aj idem na to. Tak ak viete tak mi poradte ako to nadstaviť ten gonal, lebo zajtra začínam 😎 🙂

lenny71
11. júl 2010

a mircalka..čítam že predsa bude cisarák 🙂 ...tak super...budeš to mať bez roboty...a vlasten už čo skoro budeš mamina že 😀 .Držím palce

mircalla
11. júl 2010

@lenny71 ja nemam s gonalom skusenosti, ale najlepsie zavolaj na tu nonstop surnu linku, tam ti urcite povedia

lenny71
11. júl 2010

mircal už mi odpísala dokyna. Tak super už to viem. nechala mi to tak ako pred tým. Takže zajtra začínam na 112,5 j + clostil.Dúfam že bude dobrá úroda 🙂 .Kontrolu mi napísala na víkend , že v stredu mi to ešte upresní.zatial sa tu majte pekne. A ty sa nestrachuj za tie kopance 😀 . Ja som pri druhej dcére myslela že posledné týždne sa prebúra sama von ako kopala a hemlesila sa stále 😀 . Či cez den alebo v noci...stále každú chvílu bola čulá ako rybyčka vo vode. to je len dobre neboj 🙂

moni19
12. júl 2010

Ahojte žienky,

@lenny71 tak nech ti tá stimulka dopadne čo najlepšie. S // na konci. Držím palce. 🙂 Zvládneš to v tých horúčavách?

@lenka20 som rada, že ste OK. 😵 Mne už aj MS skončila. Na krv už nepojdem.

Pekný deň. 🙂 🙂 🙂

shandy
12. júl 2010

ahojte dievcence 🙂 ,
ja len tak v rychlosti...
@pikha, no asi aj tak dame pauzu, lebo pred KET musime na konzultaciu, co uz teraz urcite nestiheme. Rozmyslam, ze KET-ko nechame na neskor a pojdeme radsej v auguste do dalsieho softu, kym ma drahy volno z prace, lebo potom bude uz zasa problem s nim....inak sa snazime 2 roky, nastastie dost skoro sme zistili ten problem, lebo ja som mala nejaku intuiciu, ze nieco nie je ok...
@lenka20 fuj ake hnusne sny mas, no snad sa ti to nezopakuje, alebo si pekne dokresli v tom sne aj zvysok kona
😀 , mozes kludne aj modreho 🙂 , lenik uz mozes zalozit fotobook drobcekovi 😵 , len nech sa ti to nezhorsuje, pekne oddychuj...cakame na pozitivne spravy so srdieckom 😵
@lenny71 tak ty uz tiez stimulujes? tak drzim palceky, nech to tentokrat vyjde..tfuj, tfuj, tfuj 🙂
@moni19 ach jaj, ja som cely vikend spinila o sto dvesto a dnes uz aj krvicka trosku....ale pre istotu skocim gyndovi na krv, ak bude dnes ordinovat, ak sa teda ovsem dovtedy naplno nespusti...
pekny den vam 😵 😵

lenny71
12. júl 2010

ahoj moni
ale ano zvládnem. Na mňa tie hormony voláko extrémne vedľajšie neúčinkujú. Mne vadí skôr tá mrchovská nálada a bolesti brucha ale to za tri dni prejde a potom pohoda 🙂 . Aj som rada že sa mi cyklus posunul a môžem začať skôr. Po ET mi mrcha prišla o dva dni skôr a teraz tiež ešte o dva , tak som rada že to budem mať skôr za sebou tú pichačku 😀 a potom už len // 😀 .A ty sa kedy chystáš do dalšieho, ked sa môžem spýtať?

lenny71
12. júl 2010

ahoj shandy
Noooo dnes ráno o 06:00 išla prvá dávka do bruška.Ani neviem ako a hned som aj zaspala a vstala som o 10:00. idem na nočnú tak sa musím predsa vyspať. A to aj ja dúfam, že už stimulujem posledný krát,ved vlastne v to dúfame po každom ET všetky 😀 . Inak to tiež neni zlý nápad ísť do dalšej stimulky ked máte problém s tým ako to zosúladiť s prácou a mrazáčikov nechať v zálohe 🙂 .Ja budem mať ET asi už na budúci týždeň , teda 🙂 podla toho čo vysedím.
A na tú krv jasné že skús...nikdy nevieš 😒 🙂 čo ak náhodou???

shandy
12. júl 2010

@lenny71 tak super, prva vcelicka pichnuta, tak uz nech mas po OPU a zazivas testovaci adrenalin 🙂
No lenny, tak zas stale si tu narkozu uzivat nebudes, verim, ze tato uz bude posledna 😉 , tak si ju potom naplno vychnutnaj 🙂 . Ved prave, ze KET mozem absolvovat aj sama a ked mame ten spg taky zly, ze sa stale zhorsuje, tak nech mame embrijok viac. no myslela som, ze na tu krv nejdem, ale potrebujem aj acidum folicum predpisat, tak asi to vybavim naraz 🙂

mircalla
12. júl 2010

ahojte kocky
lenny tak drzim place
lenka a kedy mas dalsi UZV?
ja uz pre istotu nespim vobec...cez den sa mi neda a v noci tiez nie, to teplo ma zabije, v mojom byte sa neda urobit prievan a mam mury, co strasne absorbuju teplo

modra
12. júl 2010

Baby mozem sa k vam pridat my sme tiez zacali chodit do Brna do Reprofitu. Zajtra idem na 1 kontrolu tak som zvedava ze ako dopadneme. Ale bola som velmi milo prekvapena z doktora 🙂

falin
12. júl 2010

modra, borovka - vitajte 😉 ja som sa pridala tiez len pred par dnami

modra - ktoremu dr. chodis? Ides na konzultaciu alebo si uz v stimulke?

rebeca - jej zaciname spolu stimulovat, nejak mi to uslo. Kedy cakas ms?

lenny71 -drzim silno palce. Ja by som mala zacat so stimulkou tento tyzden. Netrpezlivo cakam na mrsku

lenka - kedy ides na dalsi uzv? Je dobre ze sa ti to spinenie nezhorsuje

mirinda10
12. júl 2010

@mircalla tak som sa docitala,ze budes mat planovanu sekciu gratulujem, tak teraz uz sa dohodnut na termine a Filipko uz bude na svete a uzatvorite dalsie kolo
inak ja som posledny mesiac skoro vobec v noci nespala a to neboli horucavy nezavidim mne je hrozne a nie este s bruskom ale musis vydrzat

@lenny71 ja som stale pichala gonal ale to mas dost zvlastnu davku, ja som pichala bud 75 alebo 150 a aj 225 ale asi raz aj 200 radsej zavolaj dr ved ma pero tak ti povie kolko dielikov

lenny71
12. júl 2010

baby ďakujem za podporu
mirinda...toto som už na šťastie ešte včera vyriešila 🙂 .Napísala som ráno dokyne a ona mi na obed odpísala. Nechala mi dávku ako minule 112,5j + 3x1 clostil. Tak dúfam že to bude zas ok na úrodu 🙂 .

olympia
12. júl 2010

čaute všetky, aj nové snažilky modra, borovka 🙂 ,
mircallka, uf, s veľkým bruškom to musí byť megazaberačka, ja mám dosť aj v tomto stádiu. 😝
lenny, držím palce, nech to pekne ide až k opu, potom k ET a potom k dvom čiarkam a pôrodu. 😉 🙂
shandy, ak sa ti MS nerozbehol, tak možno by stálo zato zbehnúť na krv. 😉
lenka, som rada, že kontrola ok a dúfam, že špinenie ti ustupuje.
pekný večer, pozdravujem všetky.

rebeka33
12. júl 2010

ahojte dievčence aj nové. My sme boli 3 dni na Morave blízko Brna. Tak som na vás myslela aj na reprofit. No ešte si musím počkať do septembra. nemali sme net a vy ste toho popísali.
mircala tak už len týždeň ,to je užasné a budeš mať svoj uzlíček. Mne sa zdá ,že to zbehlo. Už to nejak vydrž je to už len chvíľka. 😵
Ja absolvujem tento týždeň asi 3 lekárov ,tak som zvedavá či niečo nájdu.
Prajem aby ste tie hrozné horúčavy vydržali, hlavne tehulky šetrite sa. zasa zaskočím. 😵

rebeca_1
12. júl 2010

Ahojte,
@falin vo stvrtok by som mala dostat ms ale je mozne ze mi bude take cca 4 dni meskat. Vies ked ju necakas dorazi a naopak )))
Clostil je uz pripraveny.
Mam ale jednu technicku otazocku. Zostal mi femibion 800 este z tretieho IVF a teraz mam z Reprofitu acidum folicum. Mozem najskor dozobkat ten femibion 800? Nechcela som to zbytocne uzivat ked som nestimulovala aj ked sa to "doporucuje".

Pozdravujem Vas vsetky..

falin
13. júl 2010

@rebeca_1 Ahojky. Ja mam tiez dostat vo stvrtok, ale mozno uz zajtra sa rozbehne, uz zacinam spinit, tak uvidim.

Femibion mozes kludne papat uz teraz, su to vitaminy a je tam aj listovka. Ja ho mam tiez kupeny, len akosi nanho zabudam 😔

callex
13. júl 2010

@shandy vdaka za link pozriem sa na to.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre