Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lenka54321happy
23. feb 2015

@bergalm
Ja to mam stale tiez urcite to neni nic 😘

speranza1
23. feb 2015

@haimi ano, iba wc a sprcha...jedlo mi nosia na izbu...ja nikde nevychadzam z izby..iba ak som sla na vysetrovnu a 1utz......a ci som kludnejsia????? V nemocnici??? Tak ja urcite nie.... Mozno niekto s tym problem nema...ale ja osobne veeeeeelmi veliky... Ale to som este nikdy nikomu nepovedala... Pred vsetkymi tu sa tvarim ako mi je tu bajecne....ale vo vnutri...?

haimi
23. feb 2015

@speranza1 myslim, ze to kazda jedna chape. Nikto by v nemocnici lezat nechcel. Ja som uz bola v strese, ze sa odtial nedostanem. Vzdy vecer pred slubovanym prepustenim som zacala spinit. Normalny stres, aby sa nic do rana nestalo a vzdy sa stalo. Vzdy vecer slzy v ociach. Po 3 tyzdnoch som doktorku presvedcila, ze idem domov. Ze keby sa to zhorsilo, tak sa vratim. Ona sa mi smiala, ze pri dvojickach sa do porodu uvidime urcite este stokrat. Kukala som ako puk. Nastastie uz presli odvtedy 3 mesiace a este som ju nevidela a dufam, ze ju ani tak skoro neuvidim. A lekari ti co povedali, kolko tam budes v idealnom pripade este lezat? Alebo ta tam planuju nechat do porodu? ☹

speranza1
23. feb 2015

@haimi do porodu...

haimi
23. feb 2015

@speranza1 tak to ti fakt uprimne drzim palce, nech to zvladnes a vsetko dobre dopadlo. Moj problem s 32mm krckom jevv tomto momente uplne trapny.

santeema
23. feb 2015

@speranza1 drzim velmi palce, aby sa to tam dalo vydrzat. ja ked som bola raz dlhodobo chora a skoro stale som lezala, tak som sa ucila kazdy den 5 slovecok z angliny a cvicenia z angliny a knihy, lenze tie ja zboznujem. a po leziacky resp. v takom mini polosede som strikovala🙂, pozerala filmy...som sa snazila nejak si rozdelit ten den. si kazdy den preskrtni jeden den ako na vojne🙂. jaj uz nech ti to ujde...o chvilu si za polkou v 20 tt a potom to pojde snad lepsie. a mozno sa prognózy nesplnia a ty pojdes domov skor ako po porode, ti to zelam🙂

lenka54321happy
23. feb 2015

Baby ostala mi alchemilka caj....chceli by ste niekto?

monosana
23. feb 2015

AHojte baby 🙂 Nechcem tu znova otvárať tie iste otázky a pýtať sa na to isté, no je tu už dost veľa strán a príspevkov, a nebudem medzi nimi hladat 😅 Chystame sa do Reprofitu. Mám neuspesne IVF na Slovensku, a som nespokojná s týmto prístupom. A ako čítam recenzie na tento Reprofit, tak to vyzera, že je to fakt špička. Viete mi stručne povedať, ako to je s hradením IVF cyklu? Hradi nieco naša zdravotna poisťovňa? Koľko vás to finančne vyšlo? A ako je to s dochádzaním? Netreba moc často? Da sa dohodnút so svojim gynekológom, aby ti urobil nejake odbery alebo vysetrenia on? Len ci treba cestovat kvôli každému UZV, alebo sa to da aj nejak inac? Uff, mam tolko otázok, ani neviem , kde začať. Ale vopred vám ďakujem za odpoveď :-* 😎

ingrid0105
23. feb 2015

@haimi hej pijem aj alchemiku , no dnes zacal ten hlien tak neviem len ma to prekvapilo 😉

haimi
23. feb 2015

@ingrid0105 asi ti to alchemilka urychlila

speranza1
23. feb 2015

@santeema
@haimi dakujem dievcence...

haimi
23. feb 2015

@monosana ahoj, co viem, to ti napisem. Ostatne popr kocky. Ivf v zahranici preplaca len vseobecna. Pokial mas inu poistovnu, tak sa ani nenamahaj. Pokial mas vseobecnu je potrebne si dat pred ivf ziadost o schvalenie ivf v zahranici. Cast vypisuje tvoj gynelog a cast reprofit. Dovera chcela aj vyjadrenie primara nemocnice, neviem na co, ked ma nepoznal. Vseobecna tusim taka drsna nie je. Ked ti ziadost schvalia, ides do toho. Musis to cele zaplatit zo svojho a potom poziadat poistovnu o refundaciu. Preplatia ti ivf a lieky do vysky ako na svk. Lieky ale musis kupit v cechach. Icsi ani ine doplnkove veci ako mrazenie a ket nepreplacaju. To, kolko ta bude stat ivf je velmi individualne. Zalezi od toho ci budes mat normalnu stimulku, alebo soft, ake budes mat lieky, kolko, ci ich zozenies vyhodnejsie cez kona... Cize cca medzi 1000eur soft len s clostylom az 2000eur a viac. To sa neda takto napisat. Napr stimulka pre samoplatcu: clostil+150j merionalu, lieky cez kona, icsi 5 vajok, povinne testy na pohlavne choroby, bez mrazenia - to sa da zmestit do cca 1200eur. Co sa tyka dochadzania, urcite odporucam prvu konzultaciu osobne, potom sa da aj mailom, odber, vklad, sono ti vie urobit aj tvoj gynekolog (ja som z trnavy, cize som zasla radsej do brna). Cize nie je to take zle. Ja som mala vzdy len jedno sono. Vysetrenia si daj urobit na slovensku a dones ich na konzultaciu. Tvoj gynekolog ti urobi aktualny hormonalny profil a vysku amh. Pokial mas ine vysledky z car, dones si ich. Popr ine vysetrenia - genetiku, hematologiu, imunologiu... Odporucam si urobit spermiogram v brne. Na slovensku v car vychadza vzdy zahadne lepsie. My sme mali na svk spermiogram ukazkovy a v brne uplne pruserovy a to nie som sama. Drzim palce, dufam, ze budes spokojna

ivka3901
23. feb 2015

Ahojte kočeny možno čochvílu ma čaká KET po prvýkrát v živote🙂chcem sa spýtať,že ako to funguje tiež budem brať estrofem na rast sliznice?dík za info

malebabatko
23. feb 2015

@lienka_1 Veľká vďaka za tvoje odpovede. Silno držím palce, nech sa ti to už podarí a si šťastná! 🙂

haimi
23. feb 2015

@ivka3901 treba sa dohodnut s doktorom, ci estrofem potrebujes, alebo nie. Zalezi od toho, ci mas v prirodzenom cykle sliznicu ok, alebo nie. Ja som s nou problem nemala, cize som isla bez. Pokial pojdes s estrofemom, ten budes brat od zaciatku cyklu. Odporucam pit aj alchemilku. Pojdes na sono cca 10-12 den. Zase zalezi od dlzky cyklu. Ja som bola uz 9 den. Skontroluje, pokial budes mat nahodou dominantny folik, naplanuje pichnutie pregnylu a povie ti termin vkladu - cca okolo 19-20dc. Pokial mas kratsie cykly, moze byt skor. Ket je to iste ako et. Prides, vklad, 15min polezis, zaplatis a ides domov 😉 drzim palce

monosana
24. feb 2015

@haimi fiha, jak krásne si mi to napísala 🙂 Ďakujem ti velmi pekne za vycerpavajucu odpoved. Si zlatá! Ano, mám Všeobecnu zdravotnu poisť. Tak to vyzerá nádejne. Ale ako pises, treba si na to dopredu nasporit, kedze vsetko si najprv cvakam zo svojich a az potom ho prepláca poisťovna. Tak sa zda, ze je to dost komplikovaný proces, ale nevadi, hlavne je, že máme este šancu 😅 Ako vidím, ty si už tehulka. Takže ti z celého srdiecka gratulujem. Nech to dotiahnete to uspesneho konca. Mala si soft stimulku? Alebo riadnu? Ako to čítam, väčšinou sa najprv snažia nasadiť soft.
Ešte raz dakujem pekne 😉

ivka3901
24. feb 2015

@haimi díky za info,ale asi pojdeme cez estrofem s tým som nemala ptoblémy a pekne mi od neho narástla sliznica a na ten ultrazvuk budeme musieť ísť do Brna?

nelly3
24. feb 2015

@ivka3901
nemusis ist do Brna na utz, mozes ist aj k svojmu gyn. drzim moc palce 😉

nelly3
24. feb 2015

@speranza1
moja myslim moc na teba, a nemozes ist domov lezat do postele? ale ja si myslim, ked to krvacanie a spinenie ustali ta pustia, ved babatka uz budu vacsie v brusku, snad uz nebudes mat taketo problemy.

speranza1
24. feb 2015

@nelly3 radsej by som lezala doma....ved vies....ale na druhej strane budem pocuvat na slovo lekarov, aby som si neskor nieco nevytykala....

ivka3901
24. feb 2015

@nelly3 dík to som chcela vedieť,že či by mi to mohla pozrieť aj moja gynekologička a potom by sme šli na vklad 🙂

haimi
24. feb 2015

@monosana dakujem. Mne sa zadarilo standardnou stimulkou, mala som 225j gonalu. Je pravda, ze v Brne najprv skusaju soft, tak treba zvazit, ci ma zmysel ist cez poistovnu, kedze soft je lacnejsi. Kolko ti zostava pokusov, kam si chodila a s akou stimulkou?

haimi
24. feb 2015

@ingrid0105 😕 😕 😕

monosana
24. feb 2015

@haimi Ja som bola v GYN Five 1x. Takze mam este 2 pokusy 😎 Ale ako tak uvazujem, asi nevycerpam svoje moznosti na SK. CHcem to skusit v Brne, maju ovela väcsiu uspesnost, a iny prístup ku vsetkemu. 😉 Ja som mala dlhy protokol. Pichala som si Diphereline, Menopur, Puregon...ja sa na to uz ani moc nepamatam, tolko z toho bolo a bolo to pred dvoma rokmi. Ale pichala som si dost vela ☹ Tak hovoris, ze ked mi daju soft, nemam si vycerpat moznost cez poistovnu? Bez poistovne to vychádza teda okolo tých 1200€ (samozrejme je to individualne...ale viac asi nie).
Ale bojim sa, ze mi soft nebude stacit. Dlho som brala Clostil a vselijake kombinacie (estrofem aj injekcie na prasknutie folíkov), a neslo to ani tak :( Sice, to mi naordinoval len gynekolog, nie v CAR. Preto sa bojim toho soft.... NEviem, som teraz taka zmätená. Ale sem na SR uz urcite nepojdem. 4 roky sa snazime....a dovod nevedia preco sa nam nedari ☹ Tak možno veľa budem ocakavat od Ferti 🙄

ingrid0105
24. feb 2015

@silvia545
@evadek
@haimi
@speranza1 ahojte babenky tak uz sedim v pracia a dnesny vysledok mam 5!!!!! folikov Otevrel mi robil sono a on ich nazval vajickami 🙂 pohladil mi dusicku a su skoro rovnake 13,12,12,11,11mm, dnes, zajtra a stvrtok dopichnut 75j Merionalu + stvrtok Orgalutran, piatok este sono a asi v nedelu alebo pondelok OPU, dufam ze pekne dorastu a bude to v nedelu 😀 sa tesime 🙂 🙂 🙂

evadek
24. feb 2015

gratulujem...krasny vysledok..si na najlepsej ceste k mimcu🙂..len tak dalej🙂

haimi
24. feb 2015

@ingrid0105 super vysledok, sa tesim. Aspon vies, ze nie je treba do teba pchat 300j hormonov 😉

speranza1
24. feb 2015

@ingrid0105 kraaaaaaasa...tfuj tfuj tfuj.... Prajem z celeho srdiecka vsetko dobre.. 😵

ingrid0105
24. feb 2015

@haimi vsak prave aj dr. hovoril ze som krasne zareagovala, a o cene liekov ani nehovorim co som vysolila inde a tu par eur a rovnaky vysledok, ja som sa prave zalubila do celeho RF ako je 😵 😵 😵 , vdaka ze existuju 🙂 budem tam chodit ako na klavir kym nebudem tehu 😀

ingrid0105
24. feb 2015

@speranza1 dakujem moja, fakt ma to dnes tak potesilo ako uz davno nic 🙂 Tebe moja velmi drzim palceky, obdivujem tvoju trpezlivost a pokoru s akou znasas svoj udel stat sa maminkou tvojich deticiek 🙂 je uzasne co clovek dokaze a mas pravdu radsej tam zostan kym oni chcu, NIC nie je dolezitejsie teraz len to aby ste vydrzali 3v1 co najdlhsie 🙂 posielam objatie a vela sil moja, mas moj velky obdiv 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre