Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lianka7
10. mar 2011

Babule Sehru kukaju 😀

rebeka33
10. mar 2011

@rikuska21 super, dúfam,že vám to do týchto vianoc vyjde. Budem držať palce. 🙂
@pikha Dominika je veľmi pekné meno. Ja ešte počkám z menom ,alebo my sme mali triple 1/2 na rázštep.Preto mám takú malú dušičku. Ale mňa tiež už pichá a bublinkuje a tiež mi tvrdia ,že je to pohyb Dúfam 🙂
@lulu10 ja si ťa z nejakej témy pamätám. Vitaj. ja mám dve homozigotné formy a hyperhomocysteín a iné. A v RF mi pomohli. Pomôžu aj Vám. 😉 Len ma zarazilo,že vieš otehotnieť pri 1%dobrých spermií. Nám sa to nepodarilo pri5% čo bolo naše max.. Ale to bude výhoda, už len zvládnuť tie MA. Robili ti aj genetiku z plodu?
@ninockasvk zajtra držím palce a pozdravuj od nás Štelca. 😉 🙂
@callex ja by som dala poukážku na časť dovolenky v cestovke ak chodí jednou, alebo do Mark-spensera.
@stela75 dobre,že už plánuješ. Štelc je dobrá voľba veľmi milý človek výborný odborník. Mne robil túto stimulku celú. 🙂
@tina13 ja mám podobnú skúsenosť ako pipka . Do 11tt tvrdili,že sa chytilo jedno, potom dvojičky,potom mi odtiekla voda s krvou a povedali ,že syndróm miznúceho dvojčaťa. Takže uvidíš neskôr. 😀 😵

callex
10. mar 2011

@cecil36 no keby som nemala mrchu uz 7den tak pouvazujem ci nie som tehu...ale takto nie.spanok ma pochyto okolo 17..18tej hodiny a o 20.30 idem spat az do rana.vcera som isla o osmej.ved aj skolaci chodia spat neskor.no ale zase nevstavaju o 4.40.
@maticap...vidno ze aj naladu ti to vsetko zdvihlo...len tak dalej.nakazis aj nas.
@rebeka33 neboj dobre bude..ved urcite si papala kyselinu listovu a ta je predsa proti razstepom.

lianka7
10. mar 2011

@callex tak to mas taky rezim ako ja...spat chodim cca o 21.hod...vstavam 4.50 ....mm chodi niekedy so mnou spat a vstavat o 7.hod. 😀

nemko
10. mar 2011

@rikuska21 strasne Ti drzim palce a mas moj velky obdiv rikuska 😉

stela75
10. mar 2011

@rebeka33 diky, som z toho dost nervozna. Ako to zvladnem - Zo zahranicia je to trochu asi ine ako behat do Brna z SK. Ale ked sa chce, vsetko sa da. No nie?

stela75
10. mar 2011

Baby, ja sa citim ako ryba na suchu, vobec vas nepoznam. Ale hadam mi to nebude dlho trvat.
Dakujem Vam vsetkym za vase odpovede. Velmi si to cenim.
Dobru nocku. 🙂

maticap.
11. mar 2011

@callex jasne, ze mi to zdvihlo naladu! 😀 toto musi kazdemu zlepsit naladu, no nie? 😵 Dufam,ze budem na vas pozitivne posobit aj dalej. 😉 Momentalne sa neviem dockat prveho sona - chcem znova pocut a tento raz aj vidiet, ze cakame naseho drobca. 🙂

callex
11. mar 2011

@stela75 maju vela pacientiek z talianska,anglicka i francuzska.nebudes sama kto bude cestovat.kazdopadne ked ti budu odoberat folikuly nema vyznam ist na dva tri dni domov..sprav si to tak aby si mohla byt na sk a ked ti daju vediet kedy mas vklad tak sa nemusis stresovat.mne napriklad vkladali po 2dnoch..mnohym vkladaju na 5den ked maju predlzenu kultivaciu.
@ninockasvk..drzim ti palce na kontrolu.daj vediet ako si dopadla.
@maticap. kedy ides na ultrazvuk?

maticap.
11. mar 2011

@callex 28.3.....
ehm, mam otazku: dnes na wecku boli dve krvave male - fakt male kvapocky... tmava krv... mam sa obavat, alebo to mohla prasknut cievka? Celkom ma to znervoznilo....

naduska
11. mar 2011

@rebeka33 a aky ste mali SPG v Repraku ked si otehotnela??? pichas frxiparin????

callex
11. mar 2011

@maticap. pohodicka..to moze byt stopa po uhniezdovani.alebo mala cievocka.

stela75
11. mar 2011

@callex Ved, tak to nako chcem naplanovat - dovolenka na 2 tyzdne. Sestra byva v Senci, tak sa to bude dat.

@maticap. suhlasim s callex. niektore baby krvacaju pocas celeho tehotenstva. Pokial je to len take 'spinenie' tak by som sa neznervoznovala. Ale ak sa chces uistit, tak chod za svojim doktorom. Vsetko dobre dopadne, neboj 🙂

pikha
11. mar 2011

@ninockaskv hysterektomiu bozechran 🙂 hysteroskopiu ti bude Stelcl robit- a on je na to macher, to mi Machac hned povedal, ze na HSK k nemu. Aj mne ju robil,nic to nie je 🙂 sice si to u nich zacvakas, ale vies ze to mas spravene odborne a dobre. Aj vyhladovo uvazujes, kedy by si chcela zacat? A ta tehu moda je zlata 🙂 teraz su take vselijake pekne veci.
@mircalla aaano 😎 🙂 bolo to uzasne 🙂 a este ked ma clovek dobreho dokiho, ze pekne poukazuje,vysvetli, fakt zazitok. Inak,ten tvoj maly princ je krasny 😵 rastie ako z vody 🙂
@rebeka33 dakujeem 🙂 no veru dlho trvalo, kym sme dievcenske meno nasli 😀 ale s tymto sme boli v pohode hned. Uplne chapem, ze sa bojis po tych tripploch.. aj ked to urcite suvisi s tym druhym babenkom a cele tie testy v podstate nemaju vacsi vyznam, ale clovek uz je z toho rozhodeny. Silno drzim palce,nech je vsetko ok, gratulujem k pohybom 🙂 a urcite daj vediet, ako ste dopadli.
@maticap. a nejaky utros alebo duphaston neberies? istota je gulomet v tychto nasich pripadoch

martini
11. mar 2011

@maticap. a nedal ti gynekolog aj utrogestan alebo dufaston? by som si ho vypýtala na tvojom mieste. a dve bodky fakt nič neznamenajú. ale ak chceš mať dušičku na pokoji, chod na kontrolne HCG. Ja som tiež dnes bola, lebo som mala dosť silné krče v podbrušku a v noci som už nechodim cikať. Ale HCG mi stuplo na 4960 (v utorok som mala 2230), tak mohlo byť aj málinko viac, ale sa teším, že stúpa.

callex
11. mar 2011

@martini ved to je nadherne HCG...hlavne ze je a ze je 4ciferne.a dobre si urobila ze si isla na krvicku po tych krcoch.

maticap.
11. mar 2011

@pikha @martini @callex @stela75 ahojte, mno, este sa to objavilo raz, ale je skor ako kusky hlienu - ale fakt kusocky- sory,ze to takto opisujem a inak je klud. Utros ani duphaston neuzivam, lebo vlastne u gyndosa som bola iba na krv a na sono sme sa dohodli az 28.3. Inak, utrogestan mi asi doma zostal po stimulke... ale niekde som pocula, ze pokial je tehotenstvo spontanne, nemal by sa bez vedomia lekara uzivat. No ved uvidime, paniku este nevyhlasujem, a v najhorsom (kedze ide vikend) si ho nasadim - alebo este lepsie pomasirujem na pohotovost. A bude.
Dakujem za povzbudenia - hned som trocha kludnejsia. 🙂 No behat na wecko a kontrolovat stav budem aj tak 😝 .

ninockaskv
11. mar 2011

ahojte no, my sme dnes absolvovali RF.. tak krv, prolaktin aj stitka v poriadku, pozerali sliznicu vraj krasna na 13 DC 10,5 a ovulacia je na spadnutie.. takze keby som mala vajcovody .. tak si mozem aj posexovat 😝 sono mi robila vitouskova, akoze mila .. len som bola nastelovana na stelcla.. ale nebol tam, oni dvaja sa vraj striedaju.. 😒
nafasovala som recept na clostilbegyt a bravele s inejkciami sme si rovno zobrali od nich.. uz ma chcela aj ze ako to stihame tento mesiac hovorim, ze ho ho ho ved som mala vdecembri mimomaternicove.. presne pre toto to nemam rada, ze sa ti lekari striedaju, vsetko aby som od zaciatku hovorila. 😠 .

u sestricky sme si rovno aj nechali vysvetlit, ako sa to ma pichat, mile su tam velmi, vysvetluju to s vedomim, ze fakt nemusim vediet ako sa pichaju injekcie, dokonca mali este aj amulky testovacie, ze ako ich otvarat 😀 😀 😀 tak nam vsetko povedala, ukazala .. 😀

som sa jej pytala aj na tie mimomatern., ze ako sa to moze zadarit 2x po sebe, ak predpokladame, ze sliznica bola ok.. tak vraj to moze byt aj patologicka porucha vajcovodov, tam ze su nejake vlasocnice, ktore pohanaju embryjko z vajecniku do maternice, ale ze niekedy sa hybu opacnym smerom.. no neviem, viac som sa radsej nepytala... ☹
a po mimom sa musi cakat 3-6 mesiacov.. ked sa na to budem citit, mam sa mailom ozvat, ze zaciname 😉

@pikha ano, hned ako som to poslala som zistila,z e to bola blbost.. ja si to stale mylim 😀 😀

martini
11. mar 2011

@ninockaskv Som hovorila, že sliznica bude dobrá...tak sa určite z tejto info tešíš... a my s tebou. Veríme, že tie mimomaternicové bola len fakt neskutočne debilná náhoda a že sa osud pekne škaredo zahral, keď to dvakrát náhodne napasoval na teba...a teraz to už bude pekne v poriadku, lebo si si to štatisticky pekne vybrala na sto rokov dopredu a žiadne také situácie ťa už ani náhodou načakajú 🙂

ninockaskv
11. mar 2011

@martini hej, rada by som uz vyplnala aj tie druhe statistiky.. ako zdrave donsene, zivo narodene dieta 😔 😔 😨 😵

maticap.
11. mar 2011

@ninockaskv super spravy! Neboj, doplnime aj tuto statistiku 😉 .

martini
11. mar 2011

@ninockaskv no tak sa do toho pekne o mesiac dva pusť...treba aby si vylepšila tzv. take home baby rating po IVF 🙂 a neboj naše deti budú chodiť spolu do jedného ročníka, tak si tu na MK budeme radiť, že aké zošity kupiť a či ich pustiť na výlet... 🙂

pikha
11. mar 2011

@ninockaskv no vzdy by bolo horsie, keby si to pomylil Stelcl 😝 😀 A zial,dvakrat mimomaternicove je jav nie az tak vynimocny.. ale nam co uz nemame vajcovody to uz moze byt jeeedno 😀 uz sa na to vykasli. A preco sa musi tolko cakat, teda myslim toho pol roka? Vsak pokial nerezali, tak tie male ranky su po troch mesiackoch v poho. Clostil a Bravelle, ides na softik ano? Tie su prijemne 😉 🙂 a urcite bude aj s dobrym koncom.
@maticap. tak utros sa celkove nema bez vedomia lekara uzivat, ale ked mas uz za sebou kadejake tie prijemnosti s ohetu, tak by ti ho mohli predpisat..

pikha
11. mar 2011

@martini a ty si tehulka? tak gratulujem 🙂 ktory tt?

martini
11. mar 2011

@pikha 🙂 áno šťastne odpovedám, že som...vyšlo to len teraz po stimulke vo februári, takže som len 5+5, teda dúfam, že to dobre rátam. Na budúci týždeň mi už v RF nakázali ísť na prvé sono. Tak dúfam, že to zbehne rýchlo a o chvíľočku už budem aspoň tam, kde t y 🙂 a potom si teda budeme radiť ako zvládať rodičovské povinnosti...a to všetky pekne spolu z tohto fóra presunuté do mamičkovského 🙂))

pikha
11. mar 2011

@martini juuj tak to je super 😵 🙂 a prve sono je krasny zazitok, ked tam uvidis to malinke srdiecko trepotat 🙂 A zbehne to velmi rychlo, uvidis ani sa nenazdas, tie tt tak letia, ze clovek ani nestiha sledovat.

ninockaskv
11. mar 2011

dakujem baby.. hadam to uz bude len a len lepsie

@pikha necitim sa na to ist skor, to posledne mimomaternicove a 24.12 v nemocnici 😠 ma dost zlozilo .. takze sa potrebujem dat dokopy hlavne po psychickej stranke 😔 😕 hej hej clostil a bravelle, mam toho plnu tasku, injekcie, ihly.. zabudla som to vylozit 😀

martini
11. mar 2011

@pikha myslíš, že budúci týždeň, teda keď budem napr. 6+4, teda to je 7my mesiac (či nie?) tak by už mohlo byť srdiečko?

ninockaskv
11. mar 2011

aha.. mile littlemonster.sk

martini
11. mar 2011

@ninockaskv to máš zasa z roboty?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre