Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

miminkad
5. apr 2011

ahojte babule,chodili ste niektora do heliosu?nam dnes dosiel termin na konzultaciu do RF,len neviem,ci nam z heliosu daju bez problemov vysledky.ved naco robit spg dvakrat,ked mame cerstvy

brita
5. apr 2011

@miminkad Myslis Helios v SR alebo CR?

miminkad
5. apr 2011

@brita v SR

brita
5. apr 2011

@miminkad Ja som tiez chodila do Helisou v Martine a Krajkovic bol strasne zlaty, vobec s tym nemal problem 😉

miminkad
5. apr 2011

@brita ja som dnes bola u toho silvestra,tusim galko.myslis,ze ked mailom by som si ho vyziadala,tak mi poskytnu ten vysledok?aj chcu nejaky dovod preco ho chcem?chcela by som este skusit ist na tu konzultaciu sem do brna.

cecil36
5. apr 2011

@miminkad ja so myslim, ze by nemali robit problemy, su to vase vysledky. Ja som vzdy dostala do ruky kopie vsetkych vysetreni 😉

brita
5. apr 2011

@miminkad Viem, koho myslis, videla som ho tam, ale nikdy som unho nebola. Neviem, ci ti ho daju mailom, ale urcite mu napis, ze ho potrebujes, nech ti ho popripade poslu postou, ak nechcu mailom. Inak vysledky spermiogramu by vam mali dat, to je standard, nam ho dali do ruky. Ak vam ho nedali, tak povedz, ze ste ho nedostali, ze by ste chceli mat vysledky na papieri. Podla mna vam ho zabudli dat, kazdemu ho davaju. 😉

brita
5. apr 2011

@miminkad Inak, nam robili spermiogram aj v Reprofite, takze sme mohli porovnat, ako sa zmenili hodnoty a boli ovela lepsie, tak sme rychlo spermijky dali zamrazit. 😉 😉

miminkad
5. apr 2011

@brita nam ho dnes este len robili a hovorili predbezny vysledok.za kolko asi maju kompletny?
@cecil36 @brita skusim si ho potom vyziadat,ci by mi kopiu mohli poslat postou a dufam,ze mm po dnesku presvedcim a pojdeme do brna a potom sa uz rozhodneme.bol dnes dost prekvapeny a sklamany

brita
5. apr 2011

@miminkad Aha, tak teraz uz chapem. 😉 No jasne, teraz vam povedali iba predbezne, ale tak o dva tyzdne budete mat podrobnejsi a ten vam daju na papieri. 😉

miminkad
5. apr 2011

@brita no dufam,ze budeme moct ist do brna a potom im to poslat.dnes som z martina az taky dobry pocit nemala a ani mm.prisli sme dost zmateny a sklamany

luly3
6. apr 2011

krasne ranko ja zasa strašim od 4.00 hore, čo už rané ptáče dál doskáče...gabinka ako testikovala si dnes?rienok a ty ako sa más s Lucinku a Lukáškom,hm???

gabinkaa
6. apr 2011

@luly3 dobré ránko moja, no ja som asi od tretej hore, nemôžem nejako spávať, nie dnes som netestíkovala, asi to nechám až na piatok

falin
6. apr 2011

@cecil36 - ja som brala anopyrin do ET a odo dna ET som pichala fraxik. Ja som heterozygot MTHFR 677 + 1298.
Budem silno drzat palce aby sa embryjka pekne zahryzkali. Kolko ste doplacali za PICSI?

@kajka39 - Kajka vysledky som mala z genetiky, robili mi ju v ISCARe a na zaklade vysledkov ma dr. poslala na hematologiu a tam mi robili podrobnejsie vysetrenia (homocystein, fosfolipidy a kopec dalsieho, to mam ok)

@naduska - tu kys. listovu ti kolkatku predpisali?

lulu10
6. apr 2011

@brita
@miminkad ahojte, tiez sme chodili do Heliosu do MT ku Krajkovicovi a vobec ziadne vysledky sme nedostali do ruky, robili nam dva spermiogrami, protilatky a HP 🙄 takze asi si to budem tiez pytat 😕

lulu10
6. apr 2011

zdravim vsetkych homozygotov a heterozygotov a prajem pekny den 😀 inak aj ja som MTHFR C667 T homo a aj som pichala fraxik a nic z toho, myslim ze viac uskodilo ako pomohlo, urcite treba sledovat krvne vysledky na hematologii a podla nasadit fraxik takze@cecil36 myslim ze machac dobre urobil ze ti ho nedal 😉 moj skromny nazor 😅

cecil36
6. apr 2011

Dobre ranko 🙂
@falin aha, no ja sa neviem rozhodnut ci nieco brat, ale hematologicka povedala, ze zatial nic a hned ako budem tehu mam k nej okamzite prist, tak uvidim. A dakujem za drzanie palcov 😉
@lulu10 ahoooj 🙂 Inak ja to fakt nechapem, vo ferti mi dali spg do ruky, v heliose protilatky proti trofoblastu tiez do ruky (mailom nechceli poslat), rovnako aj v Gyn fiv aj Iscare som vsetko dostala. Tak preco s tym v MT robia taky problem, hmm 😒

cecil36
6. apr 2011

@lulu10 sama sa neviem rozhodnut, ale nejako machacovi verim, zatial co povedal platilo, dokonca sa trafil aj do poctu zrelych vajok 😀

lulu10
6. apr 2011

@miminkad ahoj my sme tiez presli z Heliosu do RF-teda este sa tam len chystame, mame termin 21.4.2011, ak sa mozem spytat preco sa vam nepacilo v Heliose? ja som tam bola v podstate spokojna ale nepomohli nic a ziadne nove riesenie nam nenavrhli takze skusime RF 😉

lulu10
6. apr 2011

@cecil36 mne moja-(velmi dobra) hematologicka povedala ze ma bude sledovat ak bude treba aj kazde dva tyzdne a podla toho nasadi fraxik ale z mojich vysledkov to vobec nebolo treba,no Heliose mi ho dali, tak som pichala a ked som zacala krvacat tak to boli potoky, uz zhanali transfuziu pre mna v nemocke, krv bola nariedena, viem ze na spustenie krvacania to vplyv nemalo ale intenzita krvacania bola urcite kvoli fraxiku 😒 doteraz mam z toho nocne mory 🙄 takze ja myslim ze dobre rozhodol, hematologicka mi povedala ze kvoli MTHFR v 6-7tt potrat urcite neni, ze dovod by to bol keby to bolo v neskorsom stadiu

cecil36
6. apr 2011

@lulu10 presne takto mi to vysvetlovala aj ta moja 😉 , navyse ja som nemala normalny potrat nikdy, tak preto mi nedala nic a chce ma sledovat 😉 A vy ako s tym urologom?

lulu10
6. apr 2011

@cecil36 aj v tomto ma Machac moje sympatie, ze ti nedal pichat fraxik len tak od buka-do buka, len kvoli tomu ze si MTHFR a krv je v poriadku 😵 urologa mame buduci tyzden v utorok a potom dalsi tyzden vo stvrok ideme do RF 😵 inak mam trosku dilemu: zaplatili sme uz letnu dovolenku na 14.7. a teraz neviem ci to risknem a pojdem na IVF este do dovolenky alebo si uzijeme dovolenku a potom pojdeme do toho, ja by som chcela byt tehu cim skor najlepsie uz zajtra 😀 ale zas na tu dovolenku sa strááááásne moc tesime, tak teraz neviem ... 😅

cecil36
6. apr 2011

@lulu10 machac ma aj moje sympatie 🙂 ci uz toto ivf vyjde alebo nie, spravil maximum. Dokonca spravil dojem aj na mojho mm, co je fakt uspech 😀 Ja by som na tvojom mieste isla asi az po dovolenke, budes oddychnuta, zrelaxovana a mozes pekne tehulkovat. A pojdete aj vy na PICSI?

naduska
6. apr 2011

@falin 10 mg kys.listova na predpis.

ninockaskv
6. apr 2011

ahojte baby.. nakukam, ci nejake pozitivne spravy, vidim, ze sa zaujala vyckavacia taktika 😉 😉
@gabikaa, @rienok velmi na vas myslim
@cecil3ako baby spominali, to vyteak utros to je v poho, vzdy z neho nieco unikne 😀 drzim palce na ET nezabudni na zelene ponozky 😀

@luly3 .. skvela sprava, tak teraz all inclusive 9 mesiacov

baby inak my mame zvladnute aj pichanie do svalu.. raz som pichala nieco a nechcelo sa mi 2 tyznde chodit k lekarke, tak to nacvicoval chlap..a trvalo mu faaakt dost dlho kym sme prisli na system

lulu10
6. apr 2011

@cecil36 nechame si poradit od Machaca ale PICSI urcite skusime, tak to asi necham az po dovolenke, tiez som si to tak myslela len keby to rychlo ubehlo a uz bol jul 😀 , urcite ti toto IVF vyjde ved mas krtkove dupacky tak to je tutovka 😵 drzim palce a fandíííííím 😵

cecil36
6. apr 2011

@ninockaskv uz si po nom chvilu polezkam a potom tak nevyteka 😀 Inak zelene ponozky som skoro zabudla, este, ze si mi to pripomenula. Zajtra o 14.00 ich budem potrebovat 😉 My sme tiez pri prvom ivf pichali agolitin do zadku- teda mm mi to pichal, bola to fakt zabava, hlavne ten rozbeh co pri tom nacvicoval 😀

naduska
6. apr 2011

@lulu10 mozno mas pravdu ,ale pokial zena nemala ziadny potrat a problemy v predch.tehu tak mozno nepotrebuje nic :{ ale ,je tam stale ale ,,,,,,,vacsina hematologov nesleduje trend ,lebo stale sa to vo svete skuma ....pozri si odpovede na stranke www.neplodnost .cz doktor KOucky sa zaobera prave trombofiliou;[
http://www.porodnice.cz/poradna-MUDr.-Michal-Ko...
je tam toho vela ohladne mutacii MTHFR ,ja som mu dokonca tiez pisala .....

naduska
6. apr 2011

@cecil36 ty beries teraz utrogestan? minule si brala kazdy den agolutin ?preco si to zmenila ;]

martini
6. apr 2011

V škole sme sa učili 🙂 , že kyselina listová je vitamín, ktorý je rozpustný vo vode (nie v tukoch), tak ako napr. vitamín C, že pri takýchto vitamínoch nedochádza k hypervitaminóze...ale problematika je trošku zložitejšia a vo výnimočných prípadoch by mohlo dôjsť k predávkovaniu. Ale zasa inde sa píše, že prípadné predávkovanie nijako neohrozuje plod. A nadmerné množstvo sa má užívať len pred a v tehotenstve, lebo napr. u chorých (najmä epilepsia) a dlhodobé nadmerné užívanie môže spôsobovať problémy. Nadbytok kyseliny listovej sa nevylučuje močom ako vitamín C, ale folát cirkuluje v krvi. A čo sa týka dávok na deň, je rozdiel či beriete neviazanú alebo viazanú formu kyseliny listovej alebo rovno folát. Vo všeobecnosti sa odporúča pred tehu a v prvom trimestri približne 400 mikrogramov kyseliny listovej, max. 800 mikrogramov (=0,8 mg). Aká som ja neznesiteľne premúdrelá 😀 , ale to som sa dozvedela všetko od môjho gynekológa a plus internet...
Mňa skôr zaujíma, že keď berieme ten Femibion 800, či by sme nemali pridať železo a vápnik, lebo toho je v tehu vraj tiež často málo a vo Femibione 800 nie je?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre