Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

nika19
9. apr 2013

@martini diky moc, pôjdem ja veru na UZ aj do Brna, ak to bude všetko v poriadku, tak nie len ja, ale aj pani doktorka bude mat veľkú radosť

martini
9. apr 2013

@nika19 ak to nemáš do brna daleko, tak určite chod. sú dobrí aj v tomto. aj dobre kombinované testy robia, o chvilu sa ťa to bude týkať 🙂

nika19
9. apr 2013

@martini vzdialenosť sa dá občas zvládnuť. A aké testy máš na mysli? Diky

lubica1979
9. apr 2013

@amali gratulujem 🙂

tlucka
9. apr 2013

Ahojte kočky, môžem sa k vám pridať? Včera som bola na vstupnej konzultácii v RF u Dr. Štelcla a už som aj dostala protokol 😉
Budem si dávať Clostil 1-1-1 a k tomu pichať Merional 75mj. Dúfam, že budem nejako reagovať na takéto nízke dávky, lebo predtým v Iscare v BA som mala stimulku jak pre slona a nič z toho 😀
Máte skúsenosti s takouto kombináciou liekov?

dafy
9. apr 2013

@tlucka aj ja som tak brala presne 😉

dafy
9. apr 2013

dievčata pred klinikou je aj nejake parkovisko??platí sa zaň?? ja len preto aby som vedela či mám meniť na česke mince abo čo...bo ináč berem iba eura 😅 ..ináč tak ma bolí brucho ze idem skapať 🙄 dneska som vela robila a dlho stála na nohách asi preto 😝

kukulik30
9. apr 2013

@dafy cela ulica Hlinky ma parkovisko, a neplati sa tam...ale je problem niekedy najst miesto...zrana by to malo byt ok, ale cez den uz je problem...treba mat oci na stopkach 😉

tlucka
9. apr 2013

@dafy Priamo pred klinikou pozdĺž celej ulice je bezplatné parkovisko, avšak tento týždeň je v Brne autosalón, takže nejaký pánko tam vyberal parkovné 100 ČK na deň. ☹
Ale parkovali sme na začiatku ulice, tam sme neplatili.
A môžem sa spýtať, ako si reagovala na lieky? Nejaké nežiadúce účinky?
Nečítala som spätne všetky stránky, tak teraz neviem, ako si na tom. Už ideš na OPU?

martini
9. apr 2013

@nika19 kombinovaný test sa to volá, služi na diagnostiku down. syndromu a inych dedičných chorob. Moderna obdoba triple testov. Robí sa v prvom trimestri a narozdiel od triple testov jeho výsledku sú dosť hodnoverne. nie je to povinne, ale určite by som do toho šla.

dafy
9. apr 2013

@tlucka ..nie nemala som žiadne nežiaduce učinky 🙂 ...zajtra mám o 10 ráno OPU 😉

falin
10. apr 2013

@amali - super blahozelam

@nika19 - ja by som sla do Brna, nech ma dr. pozrie, budes si istejsia.

falin
10. apr 2013

@tlucka - ahojky, ja som mala tiez taky protokol, reagovala som dobre, zostalo nam aj na mrazenie. Pozeram ze si z okresu TT, tak ta vitam aj v TT-klube, zopar sa nas tu najde 😉
Ja som predtym tiez chodievala do iscaru a mavala som vysoke davky puregonu. V Brne smee skusali najprv iba s clostylom , a dalsia stimulka bola clostyl + 75 jedn. menopuru.

@dafy - drzim palceky, nech je pekna urodicka

tlucka
10. apr 2013

@dafy tak držím palce, aby OPU dopadlo dobre a mala si veľa kvalitných vajíčok 😀

isabellaa
10. apr 2013

@kika017
@amali
@melisska
@strapula27
Baby, tak nam to nevyslo ☹ , bolo to na urovni 4tt a ja som mala byt uz zaciatok 8tt. Videl len gestacny vacok a srdiecko uz davno malo bit ostosest ☹ .Vysadila som utros a cakam na mrchu, ze kyret netreba. Ja som to normalne tusila, 6 zmysel...o dva mesiace idem na KET.

Drzim Vam velmi palce nech to aspon Vy dotiahnete do uspesneho konca, prijemny dnik.

tlucka
10. apr 2013

@falin Ahoj Ďakujem za privítanie 😉
Ja som tiež mala v Iscare vysoké dávky, ale v Brne by som chcela najskôr začať s nízkymi dávkami. Tak dôfam, že budem dobre reagovať na stimulku. Začať stimulovať by som chcela v máji.

nelly3
10. apr 2013

@tlucka
vitaj v klube TT ako pise falin 😉 no ono tie davky sa mozu zvysit po prvom utz, ja som mala ako ty na zaciatku, ale po utz co som bola v brne tak tie davky zvysili zo 75 na 150, ja som mala menopur. Drzim moc palce a aky mate problem ak smiem vediet? bude to tvoje prve IVF? ja som chodila do gyn-fivu predtym.

tlucka
10. apr 2013

@nelly3 tuším sme sa stretli viaceré trnavčanky 🙂 Do brna to máme kúsok, tak radšej budem chodiť tam, ako do BA.
U mňa je problém v tom, že nemám vajcovody 😒 O jeden som prišla pri mimomaternicovom a druhý som si dala obrať, lebo bol zapálený a nepriechodný. V Iscare BA som mala 1IVF, z toho 23 oocytov, ale len 9 embryí. Doslala som OOHS, takže ET bol odložený. Potom som mala 2 KETy, avšak neúspešné 😒
Tak verím, že snáď v Brne sa nám zadarí.

pufa
10. apr 2013

@melisska ktory den po vklade ti robili ten ultrazvuk? ja som bola na prvy ultrazvuk (moj obvodny gynekolog ma prinutil aj ked som chcela ist az neskor), a to som bola asi 5tt+5 myslím, čiže skoro mesiac od vkladu (vklad som mala na 15 DC) a bolo vidno gestačný vak asi taký veľký ako tvoj a niečo vo vnútri. Ak si bola na usg dva až tri tyždne po vklade, podľa mňa ešte nema co byt vidiet. Ja som sa prave toho bala ze ma vystrasi, ked pojdem skoro, ale bolo to pred vianocami a nechcel cakat do 8.1. tak som si povedala, nech sa pozrie, ale neberiem do uvahy ak sa mu bude zdat nieco "male". myslim na teba a drzim ti palce!!

martinusa22
10. apr 2013

@tlucka ja tiez budem stimulovat v máji, neviem sa uz dočkať 🙂)

natali225
10. apr 2013

@martinusa22 aj ja s Vami 😉

melisska
10. apr 2013

@pufa prvý mi robila 22 dni po vklade a potom o dva dni, ale nebolo v nom nicvidno

tlucka
10. apr 2013

@martinusa22 ja sa tiež už neviem dočkať 😉 Chcela som začať už teraz, ale v deň konzultácie som dostala mrchu, tak musíme počkať 😒
Nevadí, aspoň mám mesiac na zháňanie injekcií a liekov 😉

melisska
10. apr 2013

ja som mala vklad na 19 Dc
@pufa

pufa
10. apr 2013

@melisska cize ked si odratas od OPU 14 dni dozadu a to beries ako prvy den cyklu/menstruacie a to vhodis do tehotenskej kalkulacky, ktory tyzden a den dnes si, resp. si bola v den posledneho usg?

melisska
10. apr 2013
melisska
10. apr 2013

@pufa mala som ket, posledný usg bol 6tt 2dni, ani neviem ako napísať, čo to je .....čakať do pondelka na ortiel

majbo
10. apr 2013

@isabellaa je mi ľuto,že ti to tak dopadlo ☹ ,moje posledné tehu malo presne taky isty koniec -8tt,žiadne srdiečko ....tiež bez kyretu.Na ten Ket si sa pýtala dr.,odporučil ti počkať mesiac,či si sa sama tak rozhodla?Ja som písala môjmu dr. ale je strašne skúpy na odpovede,tak neviem ako ďalej...ono ja mám problém,po takýchto hormonálnych výkyvoch mi ďalšia mrcha nechce prísť aj teraz som musela po 2 mes. ísť na vyvolavačku aby mi prišla... 😒

isabellaa
10. apr 2013

@majbo Dakujem, lekar v care mi povedal, ze teraz dojde mrcha cca 4dni, potom dalsi prirodz. cyklus a potom ket.
Ak som ho spravne pochopila v tom nervovom vypati, tak po druhej mrche v tom cykle mi spravi ketko...
Drz sa.

melisska
10. apr 2013

@isabellaa moja, je mi to veľmi ľúto, ja tiež neviem ...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre