Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

maticap.
22. dec 2011

@leamax @lenka_21 @zarabono dakujem za pochvalu za literarne dielo - som sa snazila 😵. Urcite je mensia crevna prehanka lepsia ako zapcha, pretoze aj po sekcii je problem tlacit na we-e-ecku. 😝 No tak ci onak, Gabika
@gabinkaa a Leamax, partner pri porode je super , presne ako to popisuje @martini 🙂 . Je to hlavne o psychickej podpore a ta fyzicka je takisto super - pomoct zliezt a vyliezt na porodny stol, v sprche, prejst na wecko, masirovat krize - sice na to vsetko je tam personal (a musim pochvalit, ze v TN nemocnici su veeelmi prijemny a maju profesionalny pristup), ale predsa ked vies, ze niekto blizky je pri Tebe, tak je to o to lepsie. 😉

staga
22. dec 2011

@leamax no ja uz mam 40 rokov ☹ ale uvidim skusili by sme to este v marci, nech si telo oddychne od tych hormonoch a ty kedy idete - v januari?

leamax
22. dec 2011

@maticap. ved prave po tej psychickej stranke si myslim, ze je manzel pri porode na nezaplatenie. ved uvidime ako sa k tomu moj muzik postavi, ked uz pojde "do tuheho"
@staga to vobec neni vela, nase babky rodili aj 50, nevzdavaj to 😵 v marci vam to isto vyjde a budete mat na dalsie vianoce krasny zivy darcek 😵 ano, my ideme v januari na uspesne IVF 😵

lenka_21
23. dec 2011

@leamax Ja si myslim, ze ked ta bude vidiet tehu tak ti to navrhne aj sam 😀 😀 😀 Muzi pri tom maknu,vidim aj na mojom mm 😅 😅 😅 a teraz ked vie, ze chlapcek tak to by ste mali vidiet, ale tusim najviac sa tesi moj ocino (ten uz sklada domace bohatstvo kt. pri malom vyuzije - napr.futbalovu loptu 😀 )

@zarabono Nooo supris,cisielko nadherne 🙂 ... co sa tyka porodnic tak vybera moj mm, ale ja to najskor vidim na BA Kramare (robia tam vsetko plus neonatologia je najlepsia). U mna je uz sekcia jasna a tak som zmierena 😉

@martini Porod ako z filmu ... aspon mas na co spominat 😀

leamax
23. dec 2011

@lenka_21 presne toto si myslim aj ja, ze ked bude vidiet ako brusko rastie a pojde na par kontrol na gyndu so mnou, tak sa bude tlacit na tu porodnicu, nie ze aby som ho prehovarala 😀 som to videla pri tom prvom tehu, ani riad mi nedovolil umyt, obskakoval ma 🙂

tinna13
23. dec 2011

Ahojte baby-mam super spravicku, pred chvilou mi volala callex ze uz je z nej mamina. Mala Monika sa narodila dnes cize 23.12 o 8:35 s mierami 2870 g a 47 cm. Callex to zvladla prirodzene, sikulka srdecne gratulujem a prajem vela zdravicka a vsetko naj naj naj Krasny darcek rovno pod stromcek

leamax
23. dec 2011

@tinna13 dakujeme za kraaaaasne spravicky 😵 😵 😵 naadherny darcek pod stromcek 😵
@callex z celeho srdiecka gratulujeeeeeeeeemmmmmm k malickej a zelam hlavne vela zdravicka vam obom a krasnych spolocnych chvil, maminke vela sil a mliecka 😵 😵 😵

zarabono
23. dec 2011

@cecil36 dakujem,snad bude rast tak krasne ako doteraz
@leamax v to maju len jeden prenosny inkubator.a ja tam rodit nechcem.tam by som ja nemala klud

zarabono
23. dec 2011

@lenka_21 ja zatial zvazujem stale.este si zistim cosi o trencine a uvidim.hlavne by som chcela,aby tam pre istotu ta neonatologia bola.v nitre sme mali aj 500g dvojicky,strasne krasne.
@callex moooc gratulujem,hlavne vela zdravicka,sil a mliecka 🙂

leamax
23. dec 2011

@zarabono preco myslis, ze by si nemala v to klud?
a verim tomu, ze vy inkubator ani specialnu starostlivost potrebovat nebudete, drobec uz teraz dokazal aky je silny a co vsetko dokaze

zarabono
23. dec 2011

@leamax lebo tam robim a stale by som mala navstevu

zarabono
23. dec 2011

@leamax veru,drobec je riadny bojovnik.v noci som mala hnusnu zimnicu,brrr.este ideme na nakup

leamax
23. dec 2011

@zarabono toho by som sa vobec nebala. jednoducho by som si poziadala, ze okrem rodiny si nezelaz ziadne navstevy a hotovo
no chodte, moj muzik s ocinom tiez este isli. ja som rada, ze nemusim, ludi tam bude urcite jak nas...nych

leamax
23. dec 2011

dievcata, zelam vam vsetkym krasne a stastne Vianoce, vela lasky, pokoja a porozumenia 😵 😵 😵

naveen
23. dec 2011

ahoj, prajem vsetkym stastne a vesele sviatky, vela zdravia a lasky v novom roku 😝 🙂

@callex blahozelaaaaam.. krasny vianocny darcek 😵 😵 😵

tiez hlasujem za partnera pri porode, na nezaplatenie 😉 😉

zarabono
23. dec 2011

@leamax no ked to je tazko.sme boli v meste,ale sme boli len v nabytku,pozriet v tom babydreame a paci sa nam tam jeden kocik aj cena je dobra a v bille a isli sme domov.na viac sme nemali odvahu

zarabono
23. dec 2011

babule prajem vam vsetkym stastne a vesele sviatky plne lasky,zdravia a rodinnej pohody a do noveho roka vela prirastkov 🙂

lulu10
23. dec 2011

@callex moc moc moc gratulujem, to je krasna spravicka na dnes, drzim vam palce nech spolu rychlo krasne fungujete a vsetko klape ako ma, a vela zdravicka a stastia 😵

lulu10
23. dec 2011

@cecil36 ani si nevies predstavit aku mam z vas radost, po tom vsetkom je zltacka uz len "brnkčka" ale aj ta nech vam da rychlo pokoj aby ste si mohli doma vsetci spolu uzivat, tesim sa na foto malickeho, majte sa krasne a hlavne zdravo a stastne 😉

staga
23. dec 2011

@leamax tak drzim moc, moc palce v januári 🙂

gabinkaa
23. dec 2011

@martini ja si tiež myslím, že by to bolo super mať ho pri sebe už ako morálnu podporu, ale ak by tam mal odpadávať a ešte aj jeho kriesiť, to by bolo už naozaj dosť, uvidíme ako sa rozhodne keď príde na to čas, ale chudiatko užila si si fakt dosť až ma chytá hrôza pri čítaní tých riadkov a začínam mať strach ako to zvládneme

gabinkaa
23. dec 2011

@maticap. uvidím či to bude prirodzene alebo sekciou, lekár teraz začal navrhovať prirodzene, tak uvidíme a tatinko ma naozaj strach, vraj sa nechce na mňa pozerať ako sa trápim bolesťou ☹

gabinkaa
23. dec 2011

@maticap. či bude otec pri pôrode sa ma pýtal doktor, ale troška som sa pousmiala pri Tvojej správičke hlavne na tom kaprovi spred 20 rokov 🙂

gabinkaa
23. dec 2011

dievčatá prajem všetkým krásne Vianočné sviatky plné pohody a šťastia 😵 😵 😵

lenka_21
24. dec 2011

Ahojte baby, prajem Vam vsetkych NADHERNE VIANOCNE SVIATKY, vela krasnych a zazracnych momentov a hlavne prijemne rodinne teplo, kt. VIANOCE vyzaruju 🙂 😉 🙂

lahhel
autor
24. dec 2011

Všetkým maminám,tehulkám a snažilkám želám krásne vianočné sviatky plné pohody, lásky a porozumenia 🙂

cecil36
24. dec 2011

Krasne Vianoce prajeme uz z domu vsetkym tehulkam, maminkam aj cakatelkam na drobca v brusku 🙂 Nech sa Vam vsetkym dari 😵

ivka3901
25. dec 2011

aj ja sa pripájam krásne vianoce všetkým cmuk a nech sa nám to vytúžené šťastie neobracá chrbtom a konečne sa na nás usmeje 🙂

ivka3901
26. dec 2011

@lahhel ahoj aj vy sa chystáte chodiť z nitry do brna do RP?idete skúsiť šťastie?my sme boli 3 krát už v blave a možno sa tam vrátime ak brno nebude úspešné.

gerdusha
26. dec 2011

ahojte baby,

neviete, prosim vas, ci v RF robia medzi sviatkami aj operacie? alebo len ultrazvuky a bezne kontroly?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre