Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

hypatia
21. jún 2011

@cecil36 tiez si myslim ze je to velmi slaby prispevok. chyba mi tam nazor genetika, a sirsej odbornej verejnosti. dnes bola na TA3 dalsia reportaz a ta je uplne ineho nazoru:
http://www.ta3.com/sk/reportaze/179541_uskladni...

@rebeka33 ja som pocuvala jednu vecernu relaciu na slovenskom rozhlase a rozpravali tam dvaja genetici co vsetko vedia pomocou kmenovych buniek spravit uz teraz. samozrejme slovensky vyzkum je este v plienkach v porovnani s ostatnimi, ale uz teraz vedia pomoct pri zavaznych ochoreniach. v USA pomocou KB dokazu obnovit funkciu miechy aj po zavaznej dopravnej nehode.

cherry1981
22. jún 2011

Baby a v Brne Vam robili komplet vysetrnia aj nejake? Alebo ako to tam chodi?

gabinkaa
22. jún 2011

@rebeka33 zatiaľ je to v pohode, som si včera oddýchla, ale za dokim určite zájdem čo povie ako to vyzerá, ale asi zajtra

gabinkaa
22. jún 2011

@miminkad tak dnes tfuj tfuj........pozerala som na stránke, ale pribudli tam nejaké mená lekárov mužov 😀

gabinkaa
22. jún 2011

@pikha snáď nebudú tie sny šialené, lebo ma picne...... 😀 pre súrodenca už nepôjdete?

jada1
22. jún 2011

@cherry1981 ja som mala vyšetrenia porobené z CAR tu na Slovensku. Najlepšie si ich nechať porobiť tu, lebo ti to prepláca poisťovňa, v Čechách by si si musela všetko platiť sama. Choď na konzultáciu, s Dr. všetko preberiete a uvidíš aké vyšetrenia ti doporučí a tie si dáš spraviť doma.

pikha
22. jún 2011

dobre ranko 🙂
@gabinkaa pockaj co vsetko sa ti posniva este 😀 nic si z takych snov nerob, kyvu s nami tehu hormony a najroznejsie myslienky a podvedomie si santi potom 😉 Mne sa minule snival brutalny drsny sex v kamione s mojim gynekologom 😅 😀 ale ze fest.. odvtedy chodim s malym jemnym usmevom na poradnu 😀 😀 Pre surodenca nepojdeme, uz sa na to necitim. Takato 5rocna kalvaria s otehu mi stacila raz, mam uz svoje roky a radsej si budem uzivat rodinku a zivot, nez sa znova dat na takyto kolotoc. Uz je ti lepsie?
@cherry1981 ked pojdes na konzultaciu, tak posudia tvoj stav a odporucia vysetrenia, ktore treba urobit.. mozes aj u nich a mozes aj po svojej osi, len u nich si vsetko platis sama. Typy vysetrenia zalezia od konkretneho pripadu dvojice.

naveen
22. jún 2011

@pikha .. jaaj tak to asi od mircally 🙂
@rebeka33 stelc mi to pisal 😉

no, nam sa tu dnes zase narodilo jedno dieta, kolegyna dalsia je tehotna.. parada, toci sa to tu okolo mna o dusu 😒

sisab
22. jún 2011

Caute baby, vcera som zacala stimulaciu, je mozne, ze som mala MS len dva dni???To sa mi este nestalo.
😒

pikha
22. jún 2011

@naveen no ale veru na jednu knihu tip mam.. poznas "Dohoda s nemoci" od Sinelnikova? Je to o tom, ze vsetko v zivote si prinasame sami.. prostrednictvom svojich myslienok a postoja k zivotu, a co s tym dalej. A k nej je "Dohoda s nemoci II" kde su dost zaujimavo podane psychicke priciny vzniku jednotlivych chorob a problemov. A toho proroka idem mrknut.

pikha
22. jún 2011

@sisab ahoj, no taketo veci treba s dokim konzultovat.. kazdy organizmus je iny 🙂

luly3
22. jún 2011

@gabinkaa a kam ideš do jánou zajtra ????? bo aj ja idem 😉 zajtra mám krv a ULT
možno sa uvidíme

luly3
22. jún 2011

😀 😀 😀 a samozrejme všetkým krásne ránko 😉

gabinkaa
22. jún 2011

@martini to bolo iba doobeda troška,ale mňa to veľmi nalakalo, ale dokiho zvažujem a ako si dopadla u dokiho, robil utz?

naveen
22. jún 2011

@pikha tu konkretnu nepoznam, ale narazila som na tieto myslienky.. len zmenit to nie je take jednoduche 😒

gabinkaa
22. jún 2011

@pikha tak bude sranda so snami, len nech sú aspoň trocha príjemné 😀 máš pravdu, toto je fakt kalvária, ktorá otehu prirodzene si to ani nevie predstaviť......naozaj je lepšie užívať si rodinku a pokoj ako sa stresovať, v dobrom závidím, že o chvíľu budeš držať malinkú v náručí 😵 😵 😵

pikha
22. jún 2011

@mircalla a v ktorom tt si rodila?

gabinkaa
22. jún 2011

@luly3 zvažujem tam ísť, lebo ma včerajšok vystrašil......týždne Ti pekne pribúdajú 😵 😵 😵

sisab
22. jún 2011

@pikha dakujem, ja viem, ja len ze pri predoslych ivf som to nemala. pockam do zajtra, ak nist, tak sa ozvem dr.
a miminka ma dnes OPU, tak drzime palce 🙂

mircalla
22. jún 2011

@pikha 38+3tt

pikha
22. jún 2011

@naveen to je jasne, jednoduche to nie je.. ale ked uz sa okolo teba motaju tieto veci, tak je dobre. Skor ide o to, aby si sa ty sama chcela dat dokopy - nie kvoli tomu aby si mala babo, ale sama kvoli sebe, aby si TY bola v pohode, aby ta vedel tesit bezny den a bezne obycajne veci.. uvodnou prioritou nie je dieta, uvodnou prioritou je hodit sa do normalu, pretoze zdrava vesela dusa ma neskutocnu silu pohnut cimkolvek.
@gabinkaa tesim sa na nu neskutocne 😵 🙂 a vsak pockaj, takto o rok uz budes aj ty kocikovat 🙂 Priprav sa na to, ze tie sny nemusia byt vzdy prijemne 😀 ale cokolvek tam bude, snaz sa na to rychlo zabudnut a nehladat v tom zbytocne nic zle, fakt hormony teraz robia svoje 😝

pikha
22. jún 2011

@sisab no to teda drzime 🙂 my tuto vsetkych 40 😀
@mircalla a toto mi prosim ta povedz.. 38tt +3 sa mysli skonceny 38 tt plus 3 dni z 39? tak?

naveen
22. jún 2011

@pikha to je taky zamotany kruh, clovek sa nevie tesit z nicoho a kym sa to nenauci, tak aj tak nic nedosiahne, ja nechapem ako ste to vy prelomili ☹

pikha
22. jún 2011

@naveen proste musis zatuzit po tom, aby ti konecne bolo dobre 🙂 bez ohladu na to, ci babo mas alebo nemas. Nestavat ho ..basnicky to nazvem 😝 na vrchol pyramidy svojho chcenia. Tam musis byt ty, vyrovnana a v pohodicke so svetom. Zivot je ku*va kratky a treba si ho uzit a vazit, a ked nam v nom momentalne nejaka oblast nefunguje, treba ju chvilu nechat tak, rozptylit sa, venovat sa niecomu uplne inemu a netlacit na pilu za kazdu cenu. A ked uz clovek nie je pod slepym tlakom hnevu a zialu a dokaze o zivote znovu uvazovat triezvo, s kludom a laskou, treba preskumat stav a dovody, preco dana oblast nefunguje. Myslim ze takto nejak.

leamax
22. jún 2011

ahojte dievcata.
tak uz som doma. pospominali ste ma neurekom - dakujem za palceky aj za to, ze ste stali pri mne. bolo a je to tazke a hlavne, ked to musim prezit sama ☹ . ale popravde - je to trosku ine, lebo pri prvom som videla ako rastie, bije srdiecko a zrazu stop...teraz mam pocit, ze som urobila vsetko, co sa dalo a nakoniec bola dutinka prazdna ☹
teraz sa musim hlavne spamatat, o ziadnom IVF ani nicom podobnom momentalne nechcem ani pocut. mame kazanu 3-mesacnu pauzu od snazilkovania. sme sa s muzikom dohodli, ze medzitym pojde on na vysetrenia - viaceri lekari mi to tam odporucili, lebo ze podla vsetkeho ja otehotniet mozem, ale treba sa povenovat jemu. je najjednoduchsie napchat ma hormonmi, IVF sa da urobit aj s troma zdravymi spermiami. ale preco nepoliecit aj muza? a moj muzik je ochotny podstupit vsetky vysetrenia, ak bude treba, tak aj operaciu.
asi si dam aj teraz pauzu od MK, ak budete chciet, tak cislo na mna mate, popripade som aj na FB uz 😀
inak - telo uz ok, krvacanie prestava, som zo spodu trosku ubolena, ale myslim, ze to neni divu. trosku mi prispali creva, tak mam miernu zapchu a fest nafuknute brucho (pocas celych dvoch tyzdnov som mala plne creva vzduchu, aj na sone to bolo vidno, doktorka sa tiez cudovala a som to aj riadne citila), ale to sa spravi.
takze, vsetkym vam, dievcata, silno drzim paste, nech mate uspesne IVF a nemusite si ani jedna prezit to co ja. po case sa mozno ozvem, ale teraz radsej dam pauzu.
este raz dakujem a som rada, ze som vas spoznala. ste vsetky velmi zlate a bolo mi ctou tu s vami byt
😵

naveen
22. jún 2011

@lemax drz sa 😨

naveen
22. jún 2011

baby, kde mojmu chlapovi v BA spravia fragmentaciu a morfologiu spermosiek?

jada1
22. jún 2011

Ahoj @leamax , je mi naozaj ľúto, že to takto skončilo. Veľmi sme dúfali a všetky na teba mysleli. Bohužiaľ je to tak, že nám život pohádže pod nohy polená. Buď sa človek potkne, alebo spadne, ale treba sa zodvihnúť a ísť ďalej. 😝 Viem, že to bolí, ale dáš pauzičku, vyčistíš hlavu a keď sa budete na to cítiť, skúsite znovu. Určite medzitým treba porobiť vyšetrenia. Držkaj sa.

gabinkaa
22. jún 2011

@leamax ahojček, držkaj sa, veľa oddychu a optimizmu prajem 😉

mircalla
22. jún 2011

@pikha tak tak. berie sa to, ze dieta bolo narodene v 38tt, lebo sa beru tie ukoncene, ale uz prebiehal 39tt

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre