Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

martini
29. jún 2011

@gabinkaa. ... Určite nečakaj do budúceho týždňa, lebo sa z toho zblazniš... Skoč do toho Brna. Veľmi na teba myslím a modlím sa...

jada1
29. jún 2011

@gabinkaa aj ja na teba myslím. Ja si stále myslím, že to je len tým, že má ten tvoj Dr. nejakú rachotinu a preto tam nevidel čo mal vidieť!

rienok
29. jún 2011

@gabinkaa mojenko, žiadne temné myšlienky, šup do Brna alebo na nejaku sukromnu kliniku a uvidiš bude to dobre, nemôže to byť inak 😠 myslím na teba a držím palčeky
@callex ako sa máš, prepáč, zže som sa dlho neozvala ale mala som teraz fofry aj v práci aj súkromne som rozlietaná.... ako sa máš? verím , že všetko v poriadku a že sa čoskoro uvidíme, aj keď teraz toho mám naozaj veľa 😝

lenka_21
29. jún 2011

@gabinkaa Suhlasim zo vsetkym co napisali baby. Ja by som HNED ZAJTRA rano sadla do auta a dovalila sa do RP a cakala tam kym mi nespravia UTZ ... je tam kopec lekarov a mne Koudelka hovoril, ze na UTZ mozem dobehnut hocikedy (vraj mam zavolat na recepciu a povedat sestricke, aby ma tam strcila 🙂 🙂 Zbytocne nevahaj a necakaj, lebo tento stres je najhorsi a to srdiecko tam urcite zajtra bude.
Drzim palceky a ozvi sa ... budem tu cakat od rana!!!

lenka_21
29. jún 2011

@rienok Ahoooj, ani mne si sa neozvala iba ja ta nahanam 😀 😝 😀 😝 😀

bayley
29. jún 2011

@gabinkaa ak si bola na UTZ u Havlíka, som si istá, že môžeš byť kľudná 😎 Má tam prístroje staré ako republika a potom robí stres takýmito uzávermi 🙄 Zajtra by som určite išla pre pokoj duše do Brna, lebo čakať týždeň na to, či on na jeho mašine už niečo zaznamená - to by ma porazilo 😖

luly3
30. jún 2011

pekné ránko 😉
@gabinkaa moja krásna Havlík nemá jedno z najkvalitnejších son tak
nebojkaj utekaj do toho Brna dnes lebo nervy tomu špuntovi tiež nerobia dobre 😅
inak v Skalici v nemocnici majú kvalitné sono ale určite zasa nie ako v Brne 😉
držíme palečky 😉

callex
30. jún 2011

ahojte..myslim na gabinkuu dufam ze sadli do auta a isli do toho Brna..drzim moc palce nech bije ako zvon.

naveen
30. jún 2011

ahojte... tiez som prisla nakukat, co ta gabinkaa.. dufam, ze to bol len pako doki 😠

gabinkaa
30. jún 2011

@martini
@jada1
@rienok
@lenka_21
@bayley
@luly3
@callex
@naveen dievčatá tak zajtra na 11. hod máme Brno, Štelcl mi napísal hneď ráno, aby sme sa objednali na zajtra na 11, vraj bude mať kľudnešie a môže sa povenovať, tak to do zajtra nejako vydržím, ďakujem Vám za držanie palčekov

gabinkaa
30. jún 2011

@miminkad snažím sa myslieť, len je to ťažké, zajtra budeme vedieť čo a ako

miminkad
30. jún 2011

breeee rano,dufam,ze dnesny den bude lepsi ako vcerajsi...

miminkad
30. jún 2011

@gabinkaa neboj,vsetko zajtra dobre dopadne,len ta zbytocne naplasil.pohladkaj mrnusa a zajtra sa na neho pojdete pozriet 😉

gabinkaa
30. jún 2011

@miminkad keby si len mala pravdu a bol to planý poplach, vôbec to nie je jednoduché s tými doktormi ☹

martini
30. jún 2011

@gabinkaa Gabi, ja som ešte nad tým rozmýšlala...ten gynekolog čo si u neho bola má určite na prd stroj, lebo ti hovoril o gestačnom vačku, že vyzerá tak na 8 tt...pritom v 8 tt už aj na normálnom ultrazvuku vidno embryjko a meria sa nie gestačný vak, ale CRL babatka. (CRL - dlžka embryjka od hlavičky po zadoček, teda kostrč, takto sa to meria v prvom trimestri) a v 8 tt by CRL malo byť CRL asi medzi 8 - 15 mm, tak určite by už videl embryjko. A on hovoril o vačku, takže ani embryjko nevidel...tak ako chcel vidieť akciu srdca (AS - vidíš, že bije srdiečko)... a uuurčite nemáš prazdny gestačný vačok, keďže už ste embryjko videli aj so srdiečkom. A niekde som čítala, že na normálnom ultrazvuku (takom okolo 5 megahertzov) je vidno srdiečko až keď je CRL nad 10... držím zajtra prsty a hladkaj bruško veľmi veľa dnes, lebo si vystresovaná, tak nech to to bábatko čo najmenej cíti.

miminkad
30. jún 2011

@gabinkaa no to ti verim,ale neboj,je to len sonom a zbytocne ta naplasil

callex
30. jún 2011

@gabinkaa tak je dobre ze idete zajtra do brna..nejako to vydrz skus sa niecim zamestnat.to ze nekrvacas je dobre znamenie.a potom zmen dokyho.

gabinkaa
30. jún 2011

@martini no veď hovoril, že gestačný vačok je vo veľkosti 8 tt, ale že tam nič nevidí, si myslím, že tým myslel, že je prázdny, tak tomu nerozumiem, prečo by aj gestačný vačok rástol, mám v tomto smere riadne medzery, skúšam aj na nete hľadať

gabinkaa
30. jún 2011

@callex veď práveže nekrvácam a neviem či gestačný vačok môže rásť prázdny.......o zmene vážne uvažujem

jada1
30. jún 2011

@gabinkaa super, Štelcl je naozaj zlatý. Určite bude všetko v poriadku, neboj. 😉

v555
30. jún 2011

@gabinkaa,držím palce ale @martini má pravdu 😉 ,nech je to aj u teba tak ako to píše.A k tomu doktorovi na tú jeho rachotinu už neľahni.Ja sa len čudujem tým chudákom doktorom,čo z nás žijú a nevedia si kúpiť normálne SONO.Nech idú do r..i 😝

lenka_21
30. jún 2011

@gabinkaa Pridavam sa do klubu a aj podla mna vsetko co ti povedal ten gynekolog znie ako haluz ...
@martini to dobre napisala 😉 Budeme tu nervozne do zajtra asi vsetky, ale ja verim, ze to bude vsetko v poriadku a potom sup a zmena gynekologa!!! Ucite si v noci nespala, ale skus sa zatial ako tak ukludnit (i ked lahsie sa to pise ako robi ... poznam to ☹

Baby, co ste chodili ku Koudelkovi, neviete ako dlho trva kym Vam napise ... posielala som mu info predvcerom a zatial ziadna odpoved ☹ ☹ ☹

Inac, nasla som aj link kde Machac a iny lekari (napr.aj Madar z imunologie z Prahy) odpovedaju na otazky ohladom neplodnosti:
www.neplodnost.org - diskuzni forum 😉

tinna13
30. jún 2011

@gabinkaa ahoj a nemas spravu z Brna z pred dvoch tyzdnov, kde ti potvrdili plodik s akciou srdiecka?
mne taku spravu dali. tak by sa tvoj doktor nemohol vyhovarat, ze nevie posudit , keby to mal cierne na bielom a musel by uznat ze ma sono na h...o.
urcite je chyba to v tom pristroji. keby nie tak by videl plodik bez akcie srdiecka.
neviem naco pouziva take stare rarohy, to radsej nech nerobi ziadne sono ako taketo neprofesionalne.
urcite zmen doktora aj za cenu dochadzania.
Stelc je suprovy, ze ta hned zajtra pozrie, urcite to bude v poriadku, drzim palce.

martini
30. jún 2011

@lenka_21 Koudelka mi odpísal väčšinou do dvoch dní. maximálne do troch...jedine ak je preč, tak nereaguje dlhšie (často sú na nejakých zahraničných školeniach, konferenciach...). vydrž ešte deň - dva.

gabinkaa
30. jún 2011

@jada1 som rada, že tam zajtra pôjdem, týždeň čakať by bolo asi nad moje nervy a stále cítim podbruško a vaječníky, tak nech sa to nejako rozsekne

gabinkaa
30. jún 2011

@v555 ďakujem.... zisťujem, že nemám šťastie na lekárov gyn, keď som ich nepotrebovala som to tak nevnímala, ale teraz je to iné a ten mi včera pokazil celú radosť

gabinkaa
30. jún 2011

@tinna13 mám správu z Et, Štelcl vravel, že to je správa, ktorú treba odovzdať lekárovi, to som aj urobila a ešte mi napísal výsledok sona na pár riadkov, to som mu tiež odovzdala, len aj tak sa vyjadril, že to nevidel, tak nevie,
on nevidel nič, iba gestačný vačok vo veľkosti 8 tt, tak neviem či gestačný vačok rastie aj sám, ďakujem za držanie palčekov

jada1
30. jún 2011

@gabinkaa v 8tt by veľkosť gestačného vačku mala byť 20,9-27,5mm. Nezdá sa mi, že keby bolo niečo zle tak by rástol. To je blbosť.

sisab
30. jún 2011

Ahoj dievcata, tak sa nam z piatich vajok oplodnili tri a zajtra ideme na vklad, drzte palce 🙂
Gabinkaa, drzim palce, urcite je to len tym nekvalitnym UZV, ale viem si predstavit, ake mas nervy. Myslim pozitivne 😉

luly3
30. jún 2011

@martini @callex ja chodím tomu istému doktorovi ako gabinka a v 8 tt mi videl
aj embrio aj akciu srdiečka 😕 takže až také zle sono nemôže mať a to mi ani nerobil
vaginálne ale cez bruško
@gabinkaa a hej gestačný vačok rastie aj sám leamax je tomu príkladom 😔
každopádne moooc držím palečky moja na zajtra

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre