Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

rienok
3. máj 2012

@kukulik30 nam to robili aj ked bol dobry spermiogram, vraj oni to tak robia ... tak som sa nehadala. Ale ja som vždy mala málo vajíčok, takže to nebolo také šialené 🙂

kukulik30
3. máj 2012

@rienok aha..tak asi to poistuju tymto 🙂 dik za vysvetlenie

dalida
3. máj 2012

@kukulik30 mam radosť, ze je drobec uz u teba v brusku 🙂 Silno ti budem drzat palce 🙂 Ja som dnes poslala vysledky z endokrinologie Koudymu... cakam na odpoved. Endokrinologicka mi este zdvihla davku L thyroxinu na 75mg, metfogamu na 2x1000mg... Vraj s tymito vysledkami by som uz mohla absolvovat stimulku... uvidime co na to Koudy... Ms zatial bez agolutinu nemam... takze zavisi od neho aka bude odpoved... tak sa aj nastavim... pripadne ake lieky... Kuku dopichovala si este nejake injekcie... Co si brala okrem clostilu, utrosu a duphast....? Aj ste tam prespavali?

dalida
3. máj 2012

Prave mi odpisal Koudy 🙂 Mozem zacat stimulaciu 🙂 Najblizsie asi koncom maja zaciname 🙂

kukulik30
3. máj 2012

@dalida ja som dopichavala menopur 75IU, 10 ampl a orgalutran 2 amp 😉
super , ze uz zacinate 🙂

melisska
3. máj 2012

@sally2401 drzime palce🙂

macko79
3. máj 2012

@kukulik30 a ako casto ste tam museli chodit? Ja mam za sebou uz 4 a neviem preco mam pocit ze tu sa snazia od ludi zobrat co najviac peniazkov a az potom mozno kde tu nejaka snaha ale ziadne poriadne vysvetlenia.

kukulik30
3. máj 2012

@macko79 no prvykrat na konzultaciu, po ktorej som dostala uz lieky a protokol , ze ako pichat a brat lieky po najblizsej menstruacii, 1. dc som si zavolala a hned sa objednala na uzv , ktory som mala 8dc a potom 13. dc odber vajicok, ale to sme sli den vopred a prespali v brne, lebo odber som mala rano a posledny krat 18.dc transfer 😉

macko79
3. máj 2012

@kukulik30 a to stacil len jeden uzv, to ti viac vajicka nesledovali alebo ti to nejaky lekar robil tu na slovensku?

kukulik30
3. máj 2012

@macko79 stacil jeden, v ten den uz vidi, akos a to vyvija, ci to ma dalej sancu, ak by to bolo zle, stopol by to

tinaorchid
3. máj 2012

@kukulik30 aj ja to budem mat rovnako ako si mala ty menopur 75IU, 10 ampl a orgalutran 2 amp 😉 uvidime ak bude uroda. Ty si mala 8 ak sa nemylim. 🙂

sally2401
4. máj 2012

@rienok áno vyúčtovali ako sa patrí, vinu si nepripustili vôbec ja som na chybe zlé vajíčka. Tak som tam skončila.

kajka39
4. máj 2012

ahojte, mam na vas otazku, nezvysili sa vam po stimulkach nejake FHS, surne potrebujem cca10-2 ks: Merional, Puregon, Gonal, Menopur alebo ine FHS .
Prosim piste IP Dik
Pekny den vsetkym 🙂 🙂

nelly3
4. máj 2012

@bibi24
ahoj, chcem sa ta opytat, zvazujem uz dlhsiu dobu toto centrum, mam za sebou 1.IVF neuspesne a z toho 3 KET neuspesne, dneska som mala ist na transfer co som mala zmrazene posledne 3 po PK, ale zial rano mi volali, ze sa nerozmrazili 😢 davam velku nadej prave do tohoto centra. chcem sa objednat na prvu konzultaciu. plati sa nieco za konzultaciu a ktoreho lekara by si mi odporucila? treba tam doniest aj nejake uz urobene vysetrenia, ktore si dam urobit u svojho gynekologa, alebo to neakceptuju? uvazujem o softe, reagujem dobre na stimulaciu, aspon tu na SK, zial nikdy sa mi neujalo ziadne embryjko ☹ manzel ma dobry spermiogram, ja zial mam endometriozu. kolko ta to cele cca vyslo? a terminy davaju hned alebo sa caka dlhsie na termin? dakujem velmi pekne, snad sa aj ja prave v brne dopracujem k mojmu zivotnemu cielu mat aspon jedno bejby po tolkych rokoch snazenia 🙂

sophie32
4. máj 2012

@nelly3 Ahoj Nelly! Ak mozem, poviem Ti aj moju skusenost. Tiez zacinam stimulovat buduci tyzden. Na konzultaciu som bola objednana, cakala som cca mesiac na volny termin. Myslim, ze je jedno, ktoremu lekarovi pojdes, lebo oni su vsetci v pohode. Mam z toho centra velmi dobry pocit. Su velmi ochotni. Aspon zatial mam len pozitivne skusenosti. Ja som mala zo SR vysledky spermiogramov, laparoskopie a pod. Doktor si to vsetko len pozapisoval. Ja som konkretne u dr. Stelcla. Velmi mily doktor 🙂 Ked som ho videla prvy krat, myslela som, ze tam roznasa pizzu...vobec neposobi ako doktor 🙂 Hned na prvej konzultacii mi robil sono a zistil, ze mam cca dva dni pred ovulkou a hnes sa pytal, ci hned neskusime IUI 🙂 Lenze moj partner ma velmi zly spermiogram, ten si tam potom nasledne aj oni urobili a na zaklade toho sa rozhodol pre IVF ICSI. Bola som tam v stredu pre injekcie a buduci tyzden zacinam stimulovat. Takze dobre centrum. Bola som predtym v Iscare v BA, ale vsetko tam prilis dlho trva 🙂

nelly3
4. máj 2012

@sophie32
jasne, ze mozes, rada si precitam skusenosti, takze spermiogram tam asi urobia ci radsej si da manzel urobit tu na SK? takze mala by som si dat urobit hormonalny profil a pod. vysetrenia a doniest to tam? ci nemusim?aj ste sa bavili cene? ides tiez na soft stimulaciu? mas za sebou uz IVF? ci toto bude tvoje prve?

sophie32
4. máj 2012

@nelly3 No my chodime po spermiogramoch uz od leta minuleho roka, ale to na Slovensku. Ale v RF si urobili tiez jeden kontrolny. Hormonalny profil som mala este zo Slovenska, cca z oktobra minuleho roka, a dr. povedal, ze to je ok, tam nebyvaju nejake zasadne zmeny. O cene sme sa bavili, budem mat soft. Bude to moje prve IVF, prva stimulacia. Doktor povedal, ze by sme sa mali zmestit do 45tis ceskych.

nelly3
4. máj 2012

@sophie32
aha takze vysledky si dam urobit u mojho gynekologa + spermiogram tiez nech maju cerstvy, no cena je teda dost vysoka 😕

sophie32
4. máj 2012

@nelly3 No ta cena to sa dost chybe. Zalezi, ci mas ICSI, ake lieky a pod. Ale dievcata Ti uricte napisu, ze kolko platili ony. 🙂 Inak ten spermiogram, ktory nam tam robili sme neplatili...co som bola dost prekvapena, lebo vtedy este vobec nebolo iste, ci zostanem v ich centre alebo nie...nakolko doktor vedel, ze mam rozbehnute aj Iscare...

bibi24
4. máj 2012

@nelly3 Ahoj, ja som v Brne bola velmi spokojna a ak tento pokus nevyjde, urcite sa tam vratim. Na prvu konzultaciu som cakala cca 3 tyzdne az mesiac. Doktori su tam vsetci fajn, je uplne jedno ku komu pojdes.
Nas to vyslo 19 000 ck bez liekov, ale ta suma moze byt aj vyssia, zalezi od poctu oplodnenych vajicok.
Za konzultacie sa neplati. Ak mas nejake vysetrenia je dobre ich doniest.
Drzim palce, brno je urcite dobra volba 😉

nelly3
4. máj 2012

@bibi24
a lieky si si zohnala na SK alebo tam? mala si tiez asi soft stimulaciu vsak, kolko ta to vyslo celkovo aj s liekmi? mala si aj ICSI? dakujemmm moc 😉

speranza1
4. máj 2012

@nelly3 ahoj nelly... ja som mala napriklad lieky este svoje (myslim injekcie FSH), tam som si kupila clostil+oraglutan+pregnyl.... vsetko dokopy nas spolu aj s ICSI vyslo 26 027,00 Cz korun pri pocte 5 oocytov...

speranza1
4. máj 2012

@bibi24 cavles bibi...tak ako? vsetko OK? mas nieco nove?

nelly3
4. máj 2012

@speranza1
diky, clostil a pregnyl by mi predpisal aj moj gynekolog ci?

bibi24
4. máj 2012

@nelly3 Ano, mala som soft, mala som aj isci - my musime. Lieky som mala len clostil a 2krat som dopichla gonal. Clostil som mala na recept, stoji okolo 200 ck a gonal som mala este doma jeden a jeden som kupila cez net (pre istotu).

@speranza1 ahooj 🙂 Praveze nove nemam nic a neviem ci je to dobre, alebo zle 😅 Priznaky stale ziadne. Nejake nepatrne zmeny mam, ale ci to pripisovat nieco, alebo nie, netusim. Tak to zrejme odhali az test. A ty?

bibi24
4. máj 2012

@nelly3 ano, ale predpisu ti ho aj v brne.

nelly3
4. máj 2012

@bibi24
dakujem a ty si bola u ktoreho lekara?

speranza1
4. máj 2012

@nelly3 myslim ze ano 🙂

speranza1
4. máj 2012

@bibi24 ja okrem prs nic.. vcera som akurat spozorovala(ale to len kvoli tomu ze sa tak sledujem) ze spolu s utrosom som mala na intimke aj take vlasocnice uz take slabucko hnede....ale to len 1x a potom nic...niekedy ma tak akoby tahalo nieco za vajcovod 😀 😀 😀 ..take je to zvlastne, neviem...ale ja osobne si myslim, ze to si uz len nahovaram....

speranza1
4. máj 2012

@bibi24 jaaj a este jedna vec..ale neviem ci to patri k skupine " priznaky" (myslim , ze nie)... mam pupaky ake som nemala ani v puberte... fuuuuuj aka som skaredaaaaaaaaaa 😲 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre