Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

rienok
23. máj 2012

@staga my sme boli na Mickiewiczovej u Dr. Lepieš....ten bol dost sympaticky a rychlo mm preliecil 🙂

ria191
23. máj 2012

prepáčte, že vám sem na chvíľku vtrhnem, ale ak by ste mi vedeli poradiť chcem si dať urobiť hematologické vyšetrenie len neviem presne aké vyšetrenie si mám pýtať. V centre mi povedali, že je to zbytočné dokonca mi to tvrdí aj môj gynekológ , ale v tejto téme som sa dočítala, že je to dôležité. Ďakujem vám 🙂

rienok
23. máj 2012

@ria191 na kramároch ja som bola u Dr. Drakulovej kontakt najdes tu http://www.synlab.com/

makovicka53
23. máj 2012

ahojte viete mi povedat ako dlho trva od prvej navstvevy v RP do odberu vajicok?

bibi24
23. máj 2012

@makovicka53 ahoj, od zacatia stimulacie po OPU cca 11 dni, 12 den cyklu, ale to je vacsinou pri softe a je to aj tak velmi individualne, podla toho ake velke su folikuly. Podla mna to moze byt v rozpati cca 12 - 17 dni.

makovicka53
23. máj 2012

@bibi24 dakujem ti...mala som na mysli od prvej konzultacie ako dlho trva kym sa dostanem k stimulke...vCAR tu na SK to bolo cca 3 mesiace...preto by som rada vedela ci je to kratsia alebo dlhsia doba...ja som v Brne este nebola ale zvazujem ze tam pojdeme buduci mesiac

hencidlo
23. máj 2012

@makovicka53 tam prides na konzultaciu a od dalsieho cyklu uz ides na to 😀

holly74
23. máj 2012

@makovicka53 No, to je individuálne, mne navrhli urobiť jedno vyšetrenie, kt. mi v SK nerobili, takže hoci som na 1. konzultácii bola v polovici marca, k stimulke som sa ešte nedostala....záleží na tom, aký si prípad 😉 ale je fakt, že čakanie na schválenie poisťovne ťa nezdržuje 😉

staga
23. máj 2012

@rienok diky moc, poviem gynoske nech ho tam posle 🙂 a plus mna na vsetky mozne vysetrenia

kiara15
23. máj 2012

@melisska chcem sa ta spytat ta cena bola z liekmi ktore ti oni predali?lebo mne hovorili cca25000česk.korun +injekcie??

takyna
23. máj 2012

@kiara15 ak budes tehulka, tak celych 9 mesiacov pichas, a este aj po porode zhruba 10 dni...aspon u mna to tak bolo

melisska
23. máj 2012

@kiara15 myslim ze ano, lebo aj mne stelcl povedal 25000 plus lieky cca37000, ale liekov mi dali velmi vela, pre istotu, ktore nespotrebujem im vratim a odrataju to z ceny,

ria191
24. máj 2012

@rienok ďakujem ti veľmi pekne. Moc si mi pomohla 🙂 🙂 🙂

7bambulik9
24. máj 2012

Ahojte baby,
vedela by mi niektorá napísať do IP ako prebieha nativ, soft, alebo klasicku stimulku? Zaujímalo by ma ako sa líšia v postupe....kto si tým prešiel
Ďakujem 😀

bibi24
24. máj 2012

Baby, bola ste niektore na laparke v brne? dakujem 🙂

rienok
24. máj 2012

@ria191 jaj a ešte povedz že si po IVF alebo tak nejak, ale ona sa ta spyta prečo si prišla, kludne mozes vsetko povedat a cim viac tym lepsie 🙂

ria191
24. máj 2012

@rienok dobre ďakujem. Ty si myslíš, že sa to dá zistiť aj z genetiky? Lebo som čítala, že to kočkám zistili aj na genetike či to je blbosť?

rienok
24. máj 2012

@ria191 no zalezi na tom čo zistili. Ničo sa dá zistiť na genetike, ale niektoré veci nie takže ak to chceš mať komplet tak si zajdi aj na tu hematologiu. Mne tam sice nič nezistili okrem toho čo som už vedela ale zase na druhu stranu radšej vedieť že tam to je v poriadku ako po ďalšom pokuse ísť na ďalšie vyšetrenie.
A ešte neviem v akom si štádiu, či už si po nejakom neúspešnom IVF alebo len plánujete .....

nelly3
24. máj 2012

@bibi24
viem, ze niektora tu pisala, ze bola na laparke v Brne, ale neviem kto to bol 🙂 skus pozriet dozadu stranky 😉

nelly3
24. máj 2012

@melisska
ale ICSI v tej cene asi nie je ci? 😕

melisska
24. máj 2012

@nelly3 v tych 25000 ano je, len to zavisi od poctu vajicok-jedno vajicko 1000CZK 😉

13000 soft, 2000+2000 krv, 8 vajicok icsi-8000 to je 25000 a este lieky ktore nie su lacne

nelly3
24. máj 2012

@melisska
dakujem a ako vies, ze budes mat 8 vajicok? ale lieky si mozem aj na SK zohnat, popripade niektore snad predpise aj moj gynekolog ( pregnyl, clostil...) teda dufam 😉

melisska
24. máj 2012

@nelly3 to som len tak napisala-aj stelcl tak pocital 😀

melisska
24. máj 2012

@nelly3 lieky predpisu,ale tie co patire pod revizneho lekara sa doplacaju v plnej sume-aspon u mna mala som uz ivf na sk 🙂

hencidlo
24. máj 2012

@nelly3 aj ja myslim, ze to ti predpise tvoj gynekolog, moj mi tak predpisal pregnyl, clostil a aj utrogestan 😀

nelly3
24. máj 2012

@melisska
aj ja som mala ivf na SK a myslis si, ze v Brne tie injekcie stoja menej alebo to je jedno, ci tam alebo u nas na SK?

melisska
24. máj 2012

@nelly3 na ich stranke je cennik a ked som si prepocitala podla kurzu napr. ja fostimon 10 ks tak u nas mi povedala v lekarni 222 eur a tam 169,90 😒 no pregnyl nieje taky drahy staci jeden kus 😉 za jeden pregnyl a dva clostily som tam platila 356 CZK.

melisska
24. máj 2012

a zhanam si lieky aj tu v teme mam lieky nemam lieky 😉 ale fostimonu vela niet, zohnala som zatial len 3ks

kiara15
24. máj 2012

@melisska dakujem za odpoved ja som dnes bola na sono takze odber mam v nedelu mam 1vajko väcsie a 2mensie ale povedal ze riskneme to tak sa modlim aspon za to 1 lebo povedal ze u nich to moze byt aj inak 😔 tak som teraz vo vypeti co bude 😒

@takyna dakujem 🙂
@nelly3 lieky som si zhanala na sk a aj moj gyndos my predpisal utrogestan pregnyl a clostil 😉

melisska
24. máj 2012

@kiara15 a kolko si stimulovala? ake lieky?

v nedelu silne drzim palce 😎

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre