Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

kaja81
31. júl 2012

@javi37 ahoj ja som mala nativ ale mala som pri OPU len jeden folikul s prazdnym vajíčkom ☹
na mňa to bolo slabe asi...ale ja mám len jeden vaječník takže aj preto... 😒

melisska
31. júl 2012

@rienok missedabort - hematologia 😉

melisska
31. júl 2012

@rienok inac na hematologii mi urobila aj vysetrenie - nemam protilatky voci embrzu, bral mi kv do 18-tich skumaviek a nic nenasla...isla uz do hlbky, aby zistila, preco sa nedari, nic nenasla, len ze mam vysoky cholesterol-to som vedela

speranza1
1. aug 2012

@kukulik30 ... dnes je tvoj den D... nemala si ist dnes na krvicku????? cakam na vysledky moja.... 🙂

javi37
1. aug 2012

@kaja81 Ahojky, no veď práve, že to tam riziko je...ale nakoniec sme sa rozhodli pre soft, od včera už beriem clostilbegyt.

javi37
1. aug 2012

@cikyta
@lenkalienka01 Dík baby, asi začnem tiež od toho ET aj vzhľadom k tomu, že mám teraz len soft stimulku.

adriana89
1. aug 2012

ahojte baby 😲 chcem sa spytat snazime sa 5 rokov otehotniet a stale bez uspechu...zijem v rakusku kde som si este do vcera myslela ze pojdem do rakuska aj na umele oplodnenie nasla som na nete REPROFIT v Brne a vela pozitivnych ohlasov a taak...necitala som toto forum cele lebo je tu toho vela tak by som sa chcela spytat na niake informacie ohlasom IVF, ICSI...mam tu cennik comu nerozumiem jee ze ICSI stoji len 8000 ceskych???vy co tam chodite viete urcite ako to tam je z cenami a taak.....samotne IVF stoji 26 000 ceskych.....dakujem za kazde info Adriana 🙂

tea284
1. aug 2012

@melisska , moc ponuk na tie lieky tu na mk nie je. Niektore kocky pisali ze im recept napisal ich gynekolog uplne bez problemov na zaklade spravy s konzultacie. Ten moj s tym ma teda problem a preto hladam nejake riesenie. Najmenej komplikovane asi bude kupit tie lieky priamo v Reprofite, nie?
Pani v zdravotnej poistovni mi poradila dat si ziadost o schvalenie uhrady, ked som jej povedala svoj vek (39) a teda ze som samoplatca tak aj tak trvala na svojej ziadosti.
Poradite mi prosim niekto?

tanitta
1. aug 2012

ahojte...
kocky neviete mi poradit ci samotny norhetisteron zastavi uz prebiehajucu ms?....

takyna
1. aug 2012

@tanitta ak si na zaciatku tak by mal, skus...

melisska
1. aug 2012

@tea284 no to neviem a preco neskusis napisat tu ziadost???? potom skusim aj ja 😉 Neviem ale na tieto lieky je potrebný suhlas revízneho lekara, tak asi preto, ak myslis menopu, fostimon, gonal, puregon,...

nelly3
1. aug 2012

@tanitta
ja si myslim, ze nie, ja ked som isla na dovolenku a mala som dostat MS tak mi gynekolog predpisal tieto lieky a zacala som ich uzivat cca 2-3 dni pred ocakavanou MS tak mi povedal lekar.

ganesh
1. aug 2012

Ahojte, prosim vas, mate niekto vedomost, ci poistovna (VsZP) preplaca IVF podstupene v Reprofit Brno? Dakujem 🙂

melisska
1. aug 2012

Nemate niekto zvysny menopur, fostimon,? pre mna

tanitta
1. aug 2012

@nelly3 no hej to som mala aj ja.. ms malaprist az v utorok buduci t... 😠

melisska
2. aug 2012

@ganesh neviem, ale skus tam zavolat a oni ti povedia presne 😉

melisska
2. aug 2012

Dievcata, ja viem, kazdy mi hovori, ze mame este skusit, aj dr. pekne reagujem, mame kasne embryjka,...ale najhorsie je , ze ja tomu už vobec neverim, ani sa mi uz nechce ist na umele, a stale sa bojim pred odberom, manzel chce, ja som este nepovedala, ze mne sa uz nechce, lebo sa bojim, ze mam toto prejde a zase budem chciet, som zmatena

zabka1124
2. aug 2012

@melisska Viem , ze si zmatena,ale bojujeme dalej!!Melisska a to je velka chyba, ze neveris!!Dievca musis verit, sak ten hore nemoze byt az taky nespravodlivy 😒 !!Neboj sa , tvoj mm sa neboji, veri tomu, ze raz vam to vyjde!!Vies,co by dali niektore baby za takeho chlapa,ktory stale veri a podporuje!!!dievca, hlavu hore!!!Drzim vsetky prsteky( aj na nohach) 😉

melisska
2. aug 2012

@zabka1124 😵

zabka1124
2. aug 2012

@melisska takto sa mi ti holka paciiiiii 😵 😵 😵

holly74
2. aug 2012

@melisska Ja ťa Melis, úplne chápem...asi si treba oddýchnuť...zase v našom veku je každý plodný mesiac dobrý a odkladať to tiež nie je nič moc...

melisska
2. aug 2012

@holly74 ved o to ide, dnes som rozmyslala, ale ja sa viac bojim aky bude sklamany mm, ved uz teraz mal slzy...a to ma boli este viac, on to robi pre mna, a ja pre neho...

fafinkka
2. aug 2012

@lucitas ja som bola v Brne ako samoplatca, ale veľký rozdiel v tom nebol, posledné IVF na Slov. 1000 eur a v Brne len o 200 eur viac... a nemusíš čakať, či ti poisťovňa zákrok schváli či nie 🙂 v tom je to super, závisí to od teba ako sa cítiš

nelly3
3. aug 2012

baby tak ako pokracujete? nejaka nova tehulka? halloooo 😉 ja som v stadiu cakania na mrchu a ide sa nato, dufam, ze tentokrat mi nic do toho uz nepride 🙂

kika386
3. aug 2012

Ja som bola dnes na vklade, je to nase 4 IVF, napriek katastrofalnemu spg sa nam podarilo 7 embrii, len ci to dotiahneme do uspesneho konca sa uvidi. som pesimista, tak uvidime...

nelly3
3. aug 2012

@kika386
tak drzim palce 😉

kika386
3. aug 2012

nelly3 dakujem, posnazim sa prispiet do tehotenskej statistiky Reprofitu. Inak mozem povedat, ze ak sa to teraz nepodari, budem skusat uz len tam, mam z tohto centra ten najlepsi dojem

melisska
4. aug 2012

@kika386 a ja ti drzim palceky🙂

holly74
4. aug 2012

Držím palce @kika386 , 7 embryí je pekný počet.... mala si soft? akú stimuláciu, ak sa smiem spýtať?

@speranza1 a ako u teba, mojko? Pomaly už chystáš testíky?

kika386
4. aug 2012

@holly74 platila som ako za minimalnu stimulku, ale mala som az 300ui Mennopuru, neskor znizena davka na 225. Mala som 10 vajicok z toho 7 embryi. moje 2 a 3 IVF bolo ledva 3-4 vajka a nezadarilo sa. V Reprofite nechapali, ze preco tak malo vajicok, ked nie som este taka stara a s nasim spg videli lepsiu sancu s viacerimi vajickami. preto ta davka 300ui

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre