Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

holly74
12. sep 2012

@nelly3 Super Nelly, tak držím palce, nech sú zajtra všetky pekne oplodnené 😉

nelly3
12. sep 2012

@lulu10
ano bola som busom, vystupila na autobusovom nadrazi a odtade - bus c. 84 na mendlovo namesti a odtadial je to kusok peso, stale rovno, takze jednu cestu som isla metskou dopravou, ked som vystupila na nadrazi 3 ludi som sa pytala kde je zastavka a nevedeli mi povedat, lebo zastavka moze byt z hociktorej stany stanice, no hruza, ale potom som ju nasla 😉

tinka9075
12. sep 2012

@hora_lka my chodíme na Trenčín to máme najkratšiu cestu a potom na uherský brod a ked môj muž dobre pozná Brno tak sme to zvládli v pohode 🙂 🙂 a Koudelka je tiež fain že kamoška k nemu chodí a chváli si 🙂 🙂 ja som dokimu hovorila že chcem chodit len k nemu tak povedal že jo 🙂 🙂 lepšie je ked si u jedného ktorý ta aj pozná ako chodit každú chvílu k inému 🙂 🙂 ja v pohode beriem tabletky pred ketkom a nie je mi po nich najlepšie 😒 keby sa dali tie embrijká preniest do brna a vložili mi ich tam 😉 😉 ked si predstavím že mi to budú vkladat na sk je mi do plaču 😒 😒 najlepšie mi povedal muž že pred vkladom zavri oči a mysli si že si v brne keby sa to tak dalo a oči otvorím a bude na mna kukat nadutý doki 😀 😀 ale vydržím 😉 😉

hora_lka
12. sep 2012

@tinka9075 a co keby si sa spytala ci sa nieco take neda? aj ked si teda neviem predstavit, ako by si si embryjka prenasala, by som sa bala, ze sa s nimi nieco stane ... nic ine Ti neostava, ale hlavu hore a usmev na pery 🙂 a ta myslienka so zavretymi ocami ma zaujala, to by mohlo vyjst 🙂 nech su oduti, hlavna vec ze to vyjde 🙂

tinka9075
12. sep 2012

@hora_lka ja som sa už pýtala nedá sa ani na sk nie aby som ich preniesla do Brna čo by som ja schopná bola by som šla pomaličky aj 5 hodín len aby prežili 😀 😀 a môj muž mi včera povedal že neboj ked sa nepodarí ideme do Brna a odtial už pôjdeš tehulka ešte že ho mám 😉 😉

hora_lka
12. sep 2012

@tinka9075 ten Tvoj muz je super 🙂 mozno naozaj to malicke caka na Brno, bude to malicky cehunik .. aj ja si odtial take donesiem 😀 ten moj mi dnes uz skoro zakazal konika, som pozerala fotky takeho malickeho Tomaska nedonoseneho, som skoro plakala pri tom ... tak sa hneva, naco to citam

tinka9075
12. sep 2012

@hora_lka môj stále verí že budeme mat malého moraváka ved uvidíme čo z toho bude 🙂 🙂 ved to centrum je super a ked niekam chodíš z radosťou tak tam sa aj úspech dostaví 🙂 🙂 mne strašne vadí že ma volajú ako číslo na sk ja som tam raz sedela a povedali moje číslo ja som si ho nepamätala a potom ma zavolali menom a hned som reagovala 😀 😀

hora_lka
12. sep 2012

@tinka9075 presne, aj dnes pri tom ultrzvuku mi otocikl monitor, ukazoval mi tam moje foliky, akurat, ze ja teda nemam na to oci ako on 😀 to v BA som ani raz nevedela kolko mam folikov, urobili ultrzvuk a jedinu informaciu co som dostala bolo, kedy mam prist nabuduce .. vsetko ... tak teraz neviem porovnat, co bolo predtym, s tym co je teraz .. ale neva, co bolo bolo, terazky sme v Brne 😀 😀

zabka1124
12. sep 2012

Jaaaaj babenky , tak sa s vami tesim🙂🙂,zachvilocku budete vsetky tehuuuu🙂🙂!!Citam vas skoro kazdy den, len nestiham prispiievat🙂!Drzime vam prsteky!!!

tinka9075
12. sep 2012

@hora_lka presne tak aj mne pekne ukázal ked robil sono všetko poukazoval a záver vše v porádku no len bábo sa nedarí ale som rada že je všetko ok 😉 😉 tak ja mám iný zážitok v jednom centre v ba docent už starý vyše 70 rokov mi robil sono a hovorí že tu máte vaječníky plné cýst to sa mi nezdalo ked som ich v živote nemala tak som mu povedala nech to otočí ku mne a kukám a to folíky tak som mu ukazala že čo to tam je si vieš predstavit že pacientka mu na koze ukazuje čo je na sone 😀 😀 a ved sranda musí byt 😉 😉

tinka9075
12. sep 2012

@zabka1124 dakujeme my tomu veríme všetky budeme tehulky a hotovo 🙂 🙂

horalka79
12. sep 2012

@nelly3 supsi 🙂 aj ze si mala mellisku na izbe 🙂 Teraz uz len trosku cakat a tesit s na dobre spravy..
@tinka9075 presne tak, vyjde nam to a v brusku nam bude coskoro rast male babenko 🙂

tinka9075
12. sep 2012

@horalka79 presne tak vyjde to a hotovo ja som čím dalej tým viac rozhodnutá že chcem dvojičky a budem už štastná 🙂 🙂

hora_lka
12. sep 2012

@tinka9075
@tinka9075 tak to je fakt vtipne, esteze Ty vies co mas hladat na monitore 🙂 a napa docenta pekne nasmerujes 🙂 ze tuto kukajte 🙂

hora_lka
12. sep 2012

@tinka9075 presne tak, ja mam tiez v plane dvojicky.. jednou ranou dve dievcatka 🙂 alebo dievca, chlapec .. moze byt ...

tinka9075
12. sep 2012

@hora_lka ved ja som mu to tak aj povedala že tuto kukajte a môj muž sa na stoličke natriasal od smiechu a v aute mi povedal že či som si nezmýlila povolanie a nemala by som byt gynekologička 😀 😀 ja by som velmi chcela dvojičky ved už bojujem dlho by bolo na čase 🙂 🙂

kukulik30
12. sep 2012

ahojte, dievcata drzim palce, sa to tu fajne rozbehlo...uz by sa patrilo konecne prelomit smolu... 😉
@melisska cakam na spravicky 🙂

hora_lka
12. sep 2012

@tinka9075 pekne pekne 🙂 ja uz mam aj mena pre dvojicky vymyslene, tak hadam by sa patrilo ... nam vsetkym za to trapenie a snahu .. odmena bude ... idem kuk na telku

delina
12. sep 2012

ahojte... chcem sa spytat, ako dlho ste mali bolesti brucha po odbere vajicok... ja som bola v pondelok okolo obeda a este dnes citim take nafuknute brucho a pichanie...

tinka9075
12. sep 2012

@hora_lka ja mám už tiež vymyslené pre chlapca mi muž schválil ale pre dievča nie tak to nejak poriešime 🙂 🙂 presne odmena bude malinké bábetko 🙂 🙂 ja idem kuk na modré z neba a zase budem revat 😢 😢

horalka79
12. sep 2012

@delina ahoj, ja som bola tiez pondelok 😉 ..nebola si nahodou so mnou na izbe v ciernej nocnej koseli, vsak?
inak sa citim podobne, brucho mam ako balon a ked si stlacim podbrusko tak tam boli, ale inak ok.

horalka79
12. sep 2012

@hora_lka @tinka9075 ja by som sa tiez tesila dvojickam, iked viem, ze to nieje lahke starat sa o dve miminka naraz. Hlavne nech su deticky zdrave, ci uz bude jedno alebo aj tri, haha 😀 a nech uz pridu!
Kamaratka mala po umelom dvojicky a v snahe byt najlepsia mama, bola za chvilu tak vycerpana, ze bez velkej pomoci rodiny by to psychicky nezvladla. Chodila som sa jej v podstate od zaciatku starat o jedno a ona mala druhe 🙂 ..o tyzden maju chlapci 2 roky..a my sa stale len snazime..cas tak leti!

tinka9075
12. sep 2012

@horalka79 no len aby sme všetky tri neodchádzali z centra s dvojičkami ale štastné 😀 😀 nie je to lahké budem musiet prestahovat maminu k nám domou aspon na rok ved nech si vnúčatká užije 🙂 🙂 moje všetky kámošky už majú deti jedna dokonca tri a ja len stále bojujem 🙂 🙂 všetkým som im bábetká vozila aj na rukách mala že sa prilepí a nejak sa nechce 🙂 🙂

horalka79
12. sep 2012

@tinka9075 😎 to by bolo uplne uzasne...a raz by sme dali stretko s nasimi Reprofit drobcami, hihi
moje kamaratky, aj mladsie maju tiez uz snad vsetky jedno az styri deti..To tak byva, ked je clovek po triciatke. Kedze momentalne pracujem s malymi detickami, tak sa tesim aspon z cudzich...ked na tie moje si este musim pockat...

tinka9075
12. sep 2012

@horalka79 no šest detičiek tak to by bolo super 🙂 🙂 najprv ma to trochu trápilo ked kamošky boli tehotné a teraz som si už nejak na to zvykla teraz čakajú oni na mna a že ked budem tehu tak spravíme oslavu 🙂 🙂

mirinda10
12. sep 2012

@horalka79 no priznam sa, ze uz sme mali stretko minuly rok v Bojniciach a musim potvrdit, ze v Brne robia iba pekne deticky 🙂
vsetkym prajem aby ste sa dockali, raz to urcite bude, musite iba verit a ono to pride

mirinda10
12. sep 2012

@delina snaz sa pit, vela vela vody to sa stava nakolko mas zvacsene vajecniky a tie tlacia, mne sa velkost vajecnikov znormalizovala po 12tt

hora_lka
13. sep 2012

@horalka79
@tinka9075 dievcata to stretnutie je velmi dobry napad, s rocnymi drobcami by sme to snad zvladli ... kamaratka caka tiez v decembri dvojicky dievca, chlapec, po umelom oplodneni, prave vcera bola na 3D, su nadherne tie jej deturence, vyslo jej IVF 🙂 aj my sa dockame, nebojte sa 🙂

hora_lka
13. sep 2012

@mirinda10 dakujem 🙂 bez Vas by som to cele neabsolvovala, Vasa podpora a pomoc je pre mna najdolezitejsia 🙂

ria191
13. sep 2012

@nelly3 pekná úrodička len nech sa pekne vyvíjajú 🙂 . Držím ti palce 🙂 .

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre