Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

hora_lka
27. sep 2012

@nelly3 nadej zomiera posledna ... mozno budes zajtra prekvapena ... bodaj by tak bolo

nelly3
27. sep 2012

@horalka79
no ja sa citim tiez normlane, ale tieto stavy co mam teraz niekedy mavam aj ked mam dostat menzes, takze tak. ja stale rozmyslam, ci mam ist aj na krvne testy lebo zatial ma testy tehotenske nesklamali.

horalka79
27. sep 2012

@hora_lka dakujem. Hej , testovanie je na tebe. Mne tiez kamoska stale pise, uz si sa testovala? ale som jej povedala, ze tym , ze beriem hormony, tak su krvne testy najspolahlivejsie a nechcem si spravit teraz doma test a potom podla vysledkov mozno v zlom tuseni, ci uz presvedceni cakat este par dni na naozajstne potvrdenie..To by prinieslo iba viac stresov.. takze zajtra krv. uch ha :D

ria191
27. sep 2012

@hora_lka ja to preto už nehovorím nikomu mňa strašne vytáčalo keď sa ma pýtali ako sa cítim a či som už tehotná ☹

sarasota
27. sep 2012

@horalka 79 moze a ja som toho prikladom

nelly3
27. sep 2012

@hora_lka
to mi aj manzelik hovori, ze pockaj aby si nebola prekvapena a ja mu hovorim, ze radsej som pripravena na vsetko, ja som v tomto uz moc negativne naladena, ja viem, ze to nie je dobre, on je v tomto pozitivne naladeny zase.

ria191
27. sep 2012

@horalka79 tak ja som dostala skôr aj keď som brala utrogestan 4-0-4 ☹ ☹ ☹

horalka79
27. sep 2012

@nelly3 ked som chodila len na sledovanie cyklu pod ultrazvukom, alebo aj pri IUI som si par krat spravila test doma a neskor som netestovala, len cakala ci pride cervena a dosla vzdy..toto je moje prve IVf, na krv idem,uz som sa aj objednala, tak z toho nemozem vycuvat.
@ria @hora_lka co sa mna tyka, tak to vedia tri kamosky na SK (jedna sa velmi dlho snazi, druha cez rok) a jedna holka tu, ktora ma dvojicky po IVF + moja mama, ta sa nastastie moc nevypytuje. To je vsetko, nik viac to nevie a kym nebudem tehu ani vediet nebude. (hm, vsetky tu berieme Utro asi 4-0-4, ale u kazdeho je to asi indi vindi s tou mrchou)

sarasota
27. sep 2012

@ria191 nuz v praci som sa mala ako v bavlnke este mi aj stolicku priniesli aj mi dali lahsiu pracu musim sa im podakovat ze mi vychadzaju v ustrety a prezivaju to so mnou . 🙂

ria191
27. sep 2012

@horalka79 tak ja som mala veľmi zlú skúsenosť pri 1.IVF lebo som brala autom jednu babu od nás z dediny a tá od manžela vedela, že som bola na IVF a opýtala sa ma, že ako sa má bábätko a to som už niekoľko dní krvácala mala som problém udržať sa a neplakať. Ľudia si myslia, že to je také jednoduché a výde to hneď na prvý krát. A v robote ma už nebaví vysvetľovať babám, že prečo to zase nevyšlo, keď to ani ja sama neviem. Takto som si povedala, že pre môj psychický pokoj bude najlepšie keď to budem vedieť iba ja a môj mm a samozrejme vy všetky tu na koníkovi 🙂 .

sarasota
27. sep 2012

@horalka79 na zajtra drzim palceky

hora_lka
27. sep 2012

@horalka79
@ria191 presne tak, ak pojdeme nabuduce, tak nikomu nepoviem ani slovo ... a ked to nahodou nevyjde, nebudem to nikomu musiet nikomu povedat a s dobrymi spravami sa rada pochvalim 🙂 ked budem ja chciet

hora_lka
27. sep 2012

@horalka79 pojdeme na krv, ta je najistejsia .. tu neoklameme ... ja pojdem bud v piatok 5 oktobra alebo pondelok 8eho

tinka9075
27. sep 2012

@hora_lka mne kázali spravit 8.10. test a 9 príst na krv neviem asi len počkám na krv a hotovo sa nebudem nervačit z testami 🙂 🙂

hora_lka
27. sep 2012

@nelly3 moj manzel mi pri kazdom hovoril, vyjde to uvidis, ked nevyslo, tak povedal, jeeeej skoda ☹ my zeny to inak prezivame, chlapi sa dokazu aj s neuspechom lahsie vysporiadat ... ja som tiez nachystana na vsetko, aspon si to myslim, ale tento krat beriem len pozitivne vysledky, bola som si v Brne pre dieta, a to stale trva 🙂 a mam taky pocit, ze tych deticiek tu bude viac

horalka79
27. sep 2012

@ria191 tak tak pravdu mas. Ja som to nechcela trubit do sveta, lebo poznam par bab co mali uz niekolko IVF a nic a clovek ma vzdy strach ze to nevyjde. Dokonca ani mame som to najprv nechcela hovorit, ale akosi sa nedalo, kedze som u nej v case chodenia do Brna byvala. Asi by som nezvladla keby sa ma stale okolie pytalo, ako v dobrom, ale ajtak, ze ci uz som tehu. A hlavne aj to vysvetlovanie ak to nevyjde..nepotrebujem aby ma milion ludi lutovalo, to mi moc nepomoze.
@sarasota Dakujem 🙂 no ak sa zajtra hned zrovna neozvem, tak to nedopadlo podla predstav a asi vyplakavam do vankusa....ak to vyjde, tak tu budu smajlici na celu stranu 🙂 !

ria191
27. sep 2012

@hora_lka tak ten pocit mám aj ja určite ich bude viacej 🙂 🙂 🙂

hora_lka
27. sep 2012

@tinka9075 uz 8.10.? aj ja mam tak napisane 🙂 bud pojdem uz v piatok, uvidim, ci ma zoberie moj gynekolog, ked mu zavolam, alebo v pondelok a mozno cez vikend nevydrzim ... asi teda v piatok pojdem, to bude 11 den po ET, to uz by sme mohli mat nejaky vysledok .. pozitivny ... ako je v Tatrach? stale zima?

hora_lka
27. sep 2012

@horalka79 v tom pripade mas rezervovanu komplet celu stranu, kludne ju vyuzi

tinka9075
27. sep 2012

@horalka79 ahoj čajík pijem ale už mi je lepšie a zajtra idem domov manželíno zavelil že bude pokojnejší ked budem doma 🙂 mali sme íst do tatier spolu lenže musí makat bez neho by v robote asi umreli 😒 tak mi spoločnost robí kámoška ale mám sa ok 🙂 🙂 u mna ani v robote nevedia že som bola na ivf a to som na pn už dva mesiace mna vždy doki z centra odporučí na pn tak som im pekne povedala že mám cystu a budem musiet íst na operáciu 😉 😉 zatial sa mi to darí utajit 🙂 🙂

hora_lka
27. sep 2012

@ria191 ze? 🙂 🙂 🙂

hora_lka
27. sep 2012

kedy po ET Vam napisali, ci sa nieco zmrazilo? mne stale nic, pritom to uz musia vediet, asi tam dnes zavolam ... budem kludnejsia, keby nahodou toto nevyslo, tak ci este mam dalsiu moznost

nelly3
27. sep 2012

@hora_lka
mne o 2 dni prisiel mail 🙂

tinka9075
27. sep 2012

@hora_lka tak mi do správy napísali že 8.10 tak uvidíme 🙂 🙂 v Tatrách je pekne ale zima dá sa 😉 😉 dnes chcem íst na nejakú túru aspon sa prebehnem trošku 😉 😉 a hormony robia svoje včera ked sme boli na túre som videla uhynutého vtáčika tak som sa rozrevala že až sa kamoška lakla čo sa mi stalo teraz nejak nad všetkým plačem 😢 ale snád to po čase prejde a bude dobre 🙂 🙂

hora_lka
27. sep 2012

@nelly3 och, tak to dufam, neznamena, ked mi nic neprislo, ze sa nic nemrazilo ... to by ma dost mrzelo... ale v pondelok som bola, dnes je len stvrtok, tak snad este pride

nelly3
27. sep 2012

@hora_lka
no zavolaj si tam, mozno si im napisala zlu e-mailovu adresu.

hora_lka
27. sep 2012

@tinka9075 mali by sme bocianov po poliach nahanat 🙂 urcite to prejde, sme citlivejsie .. ja tiez tak

horalka79
27. sep 2012

@hora_lka mne napisali tiez asi po dvoch dnoch, ale v papieroch mam napisane ze do 10 dni daju vediet, takze tak, asi ako stihaju.

sarasota
27. sep 2012

@horalka mne az na treti den prisiel meilik ja uz som bola v tom ze nic neostalo ale 2 chrustikovia to nevzdali moje prve zmrzlinky

hora_lka
27. sep 2012

@nelly3 budem poobede volat ... je to mozno, ze som sa niekde sekla

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre