Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

stastenka42
6. nov 2012

@speranza1 no niekedy si aj my po tolkých rokoch snaženia povieme že keby sme pili,fetovali,fajčil a ja neviem čo ešte ma nenapadlo,tak by sme také problémy nemali ako niektoré .......ktoré hned hodia niekomu na krk alebo do domova. ☹ ☹ ☹ ☹ my sme nemali žiadny problém,všetko ok a vidíš ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ je to asi naozaj len na rozhodnutí toho tam hore 🙂

speranza1
6. nov 2012

@stastenka42 ...ale...ale..teraz to bude istotkaaaaaaa... 😵 😵 😵 .musime verit (nic ine nam ani nezostava..len stale verit)... aj vy sa snazite uz dlhsie?

nelly3
6. nov 2012

ja sa tiez hlasim do klubu dlhodobych snaziliek - 7 rokov, boze aka som ja trpezliva, sa cudujem, ze nie som este v pezinku-mam to kusok 😀 trosku humoru 😉

speranza1
6. nov 2012

@nelly3 😀
a este troska na zasmiatie:
Detektív sa pýta peknej sekretárky:

- Slečna, neviete o niečom ? Či bol nejaký dôvod, prečo vyskočil váš šéf z okna?

- Bohužiaľ, nie. A pritom to bol taký milý človek. Minulý mesiac mi kúpil

kožuch, minulý týždeň športové auto a dnes diamantový prsteň.

A potom mi povedal, že by sa so mnou chcel vyspať a spýtal sa, čo by som

...chcela za to.

- A čo ste mu povedali?

- No, že ostatní v kancelárii mi zvykli dať 50 EUR...

zeina62
6. nov 2012

@speranza1 boh vie cim to je , alebo priroda tymto sposobom chce sa pomstit za to co my ludia sme jej napachali ☹(

zeina62
6. nov 2012

@speranza1 heheheh dobry vtip🙂

tinkatinulka
6. nov 2012

Tehulky:
horalka79 / 15.9.ET Gr.II, 28.9.- test pozitívny +
bibi24 / 16.9.ET Gr.II, 28.9 - test pozitívny +
kaja81 / 19.9.ET, - test pozitivny +
sarasota / 21.9.ET, - test pozitívny +
tea284 / 1.10 ET, - test pozitívny +, termin 26.6.2012
zeina62 / 20.10 ET - test pozitivny +
panarka / 25.10 ET - domáci test pozitivny +

Čakateľky na //:
tinka9075 / IUI 26.10.2012
hora_lka / 1.IVF+KET GF negativne, 24.9.2012 2.IVF Brno negativne, KET 30.10.2012
adra17 / 30.10. ET
falin / ET 3.11, planovane testovanie 15.11.
stastenka42 / ET 3.11

Čakateľky:
rot / čakateľka /1.IVF bez oplodnenia, 2.IVF biochemické, 3.IVF pozit. v 9tt ukonč.-anembryomola
ria191 / čakateľka /1.IVF 2 XB 2 neúspešné, 2.IVF 1XB1 neúspešné
deinad / čakateľka
jomini / čakateľka
freeze24 / cakatelka, 1.IVF neuspesne
nelly3 / cakatelka, 1.IVF. gyn-five negat., 2.IVF.Brno negat.
holly74 / čakateľka 5 x IVF negatívne (5xET, 2xKET)
speranza1 / 1 ivf bez ET, 2 IVF neg., 3 IVF biochem. teh., 4 IVF neg., čakatelka na hysteroskopiu a nasledne 5 IVF
melliska / 17.9.ET, - dom. test neg. -
staga / 4.IVF - test neg. -
tinkatinulka / 1 IVF RF- biochemické teh.

tinkatinulka
6. nov 2012

Ahojte kočky, dnes som prišla z nemocnice, bojovala som ako levica o nase male ale ono to vzdalo.Sono bolo pozitívne ale HCG už máme na 0, a tak čakáme na spontánne čistenie.Strašné prázdno sa cítim, pretože asi moje telo zničili čo som ja najviac lubila.Tesili sme sa týždeň, ale vsetka ta snaha stala za ten krásny pocit.Nevzdávame sa ale musíme este vyčkať a zase pobehať po doktoroch aby sme zistili príčinu a vedeli sa pustit za babatkom číslo 2.

speranza1
6. nov 2012

@tinkatinulka nabuduce to uz dotiahnete do stastneho konca moja... 🙂

speranza1
6. nov 2012

@zeina62 uz navarene? co si varila? poviem ti, ze ja uz voobec neviem, co mam varit....

zeina62
6. nov 2012

@tinkatinulka hore hlavu nesmut , bud silna a ono sa to podari uvidis vsetko potom uz bude dobre, hlavne ver ze to vyde.

zeina62
6. nov 2012

@speranza1 varila som take zapekane cestoviny v rure s kuracim maskom, a na vrchu syr taka namka 🙂 a teraz sa chystam idem s kamoskov na kavu trochu zmeny 🙂

speranza1
6. nov 2012

@zeina62 len chod a pekne si oddychni..odreaguj sa..packo

falin
6. nov 2012

@speranza1 😀 😀 😀
mne pred tymi 12-mi rokmi ked sme zacinali dr. povedal ze dnesny 30-tnici su ohladom spg na tom daleko horsie ako 50-tnici 😒 a lepsie to asi nebude, uz len horsie 😢

tinkatinulka
6. nov 2012

@speranza1 No jasne za batko bude ale asi ešte tak skoro nie, nechcem ist bezhlavo do dalsieho kola kým neviem prečo sa to stalo.Kedy mas tu operaciu?

falin
6. nov 2012

@zeina62 - vdaka, verim tomu

speranza1
6. nov 2012

@tinkatinulka uz som po zakroku moja... bola som na hysteroskopii..dopadla dobre..ale cakam na vysledky z histolky 😉 ...a kolko sa snazite moja? ako dlho a co mate uz za sebou?

stastenka42
6. nov 2012

Je mi to luto,viem presne ako ti je 😢 drz sa dievca a co wajskôr si chod pre mimi 😢

falin
6. nov 2012

@tinkatinulka - to mi je luto, vela sil ti prajem

tinkatinulka
6. nov 2012

@speranza1 Snažíme sa naplno už dva roky ale už 3 roky pred sme to nechlali na náhodu.Chodili sme rok do Heliosu-tlačili nás do dlhho protokolu, kde nám poistovna zamietla žiadosť a tak sme sa pobrali do Reprofitu, nakolko mám PCO tak som bola iba na softe, ale asi kvalita mojich vajicok nic moc nakolko som mala mutovane a nedozrete a iba jedin bolo OKI.Lavý vaječník je dosť na odpis a ešte máme aj zlý SPG-morfologia 1%.

tinkatinulka
6. nov 2012

@falin Dakkujem a nápodobne.

tinkatinulka
6. nov 2012

Babeny kde ste boli na reprodukčnej imunologii???Praha alebo Košice alebo Bratislava???

speranza1
6. nov 2012

@tinkatinulka vela lekarov ti povie, ze je to zbytocne...aj tak ti nasadia len prednison..nic ine...

stastenka42
6. nov 2012

@tinkatinulka Zlaticko preco sa to stalo nezistis,embryjko sa sice uchytilo ale prestalo sa vyvijat,preto ani v maternici nieje vidno vacok s plodikom lebo sa nestihol vytvorit. Ked som sa na to pytala dr. Tak mi odpovedal ze tak konci vela prirodzenych tehu len zeny o tom ani nevedia,lebo sa nesleduju ako my co cakame tak tuzobne na dve// .

stastenka42
6. nov 2012

@tinkatinulka je zbytocne tam chodiť,nech ti zistia cokolvek daju ti len prednison,v RF ho preventivne davaju pred transferom ako aj anopyrin proti zrazaniu krvi.

tinkatinulka
6. nov 2012

@stastenka42 Ja som praveze nic nedostala okrem utrogestanu, citila som v kostiach ze to nedopadne dobre pretože my bolo zle od žalúdka od 3 dna vkladu.Preto ma napadlo že moje telo sa branilo proti embryjku.Posula som ze ale prednisom sa ma brat aspon 3 mesiace pred vkladom nie??

falin
6. nov 2012

@tinkatinulka - vacsina bab bola v Prahe, ale pred casom pisala jedna babula o Bratislave, len mi nenapadne kto. Najprv si pisala s dr. Madarovou z Prahy (dufam ze som si dobre zapamatala to meno), ta jej odporucila co vsetko by si mala dat spravit a s tym isla do medirexu: http://www.medirex.sk/
Ale ako pise speranza, aj tak ti nasadia iba prednison.
Genetiku mate za sebou? Nas po biochemickom poslali na genetiku a mna este na hematologiu

falin
6. nov 2012

@tinkatinulka - to zalezi od vysledkov, niekto berie dopredu, niekto od zaciatku cyklu a niekto az od transferu
To ze ti bolo zle od zaludka neznamena automaticky ze sa telo branilo. Vtedy sa zrejme uhniezdovalo a z toho ti mohlo byt zle. Ale potom sa prestalo vyvijat, to mohlo byt z dovodu genetickeho alebo ineho, nemusel to byt imuno problem

stastenka42
6. nov 2012

@tinkatinulka nie moja,prednison 5mg sa dáva 1 tbl denne a to minimálne 3 týždne pred vkladom,je to na oslabenie imunity,treba vtedy papt aj vitamíny lebo si náchylnejšia na choroby,a aj ten anopyrin 100mg 1tbl denne,je to na zníženie rizika potratu-riedi krv.Prednison ti predpíše alebo tvoja gyndoška alebo v centre a anopyrín je bez receptu.Kludne si to možeš nasadit aj sama,neboj sa neublížiš ani sebe ani babatku,berie sa to až do 12 tt,potom sa vysadzuje postupne,to už ti v centre povedia 😉

ria191
6. nov 2012

@stastenka42 anopyrin sa berie 3 týždne pred ET alebo až po OPU? Až tak dobre som to nepochopila z tvojho príspevku.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre