Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ria191
14. jan 2013

@nelly3 ja určite pôjdem bez estrofemu. Pokiaľ nemáš problémy s rastom sliznice, tak ho neber. A na tie onkomarkery sa vykašli tie máme zvýšené všetky endometriozáčky 😀

ria191
14. jan 2013

@annetty ber to z tej druhej stránky aspoň máte šancu aj prirodzene. My tu šancu nemáme pretože tie manželove potvorky nemajú pohyb dopredu a ešte sú aj lenivé a je ich máličko ( ale to sa opičia po mm on je taký lekvár, tak čo by som chcela od nich 😀 ). Ale je pravda, že si obaja nemáme čo vyčítať. No ja by som brala skôr tú tvoju verziu 😀 😀 😀

annetty
14. jan 2013

@ria191 ze lekvar 😀 Dobreee 😀 No prirodzene nie je sanca, mam neprechodne vajcovody. Najprv bol iba lavy ale endoska sa mi zahrala aj s tou druhou stranou ☹ Ale uz pomaly stravi moj muz, ze budeme mat umele opodnenie, samozrejeme ak to vyjde. 😉

falin
14. jan 2013

@ria191 - riuska pride, neboj. A za odmenu za trpezlivost budes mat uzasny darcek v podobe malinkeho vonavuckeho babenka
Dufam ze bude vsetko oki, nech mozes ist do boja. Ja cakam na mrchu, niezeby mi chybala 😀 , a po nej mam ist na kontrolu

@speranza1 - juj moja, do kelu. Je mi to velmi luto, je to nespravodlive, prajem ti aby si sa dala cim skor dokopy. Co na to hovori dr. z RF? ci nekomunikujes s nimi? Ja som to riesila radsej so Stelclom,dovera v nich je omnoho vacsia.

@nelly3 - krasne ale iba z okna, pokial clovek nemusi soferovat 😎 , desim sa cesty domov 😒 . Inac na ket mozes aj bez estrofemu, mne to Stelcl navrhoval, ale radsej som isla s estrofemom, teraz sme dohodnuti ze pojdeme bez neho, prinajhorsom nenarastie sliznica a cele ket sa o mesiac posunie.

nelly3
14. jan 2013

@ria191
ved uvidim co mi koudelka odpise, viem, ze stelc pisal babam tiez bez estrofemu, koudelka mne len s nim, sliznicu mam myslim oki, budem si davat preistotu cervene vinecko, sice ja nepijem, ale obetujem sa chlastat 😀

nelly3
14. jan 2013

@falin
a prave preto ja som isla peso do prace, som si povedala, ze v takomto pocasi ja soferovat nebudem, nemam to az tak moc daleko do prace peso - cca 20 minut peso jedna cesta.

ria191
14. jan 2013

@nelly3 tiež som zvedavá, čo ti odpíše. Potom daj vedieť 😀

ria191
14. jan 2013

@nelly3 pekná prechádzka a hlavne zdravotná 😀 . Tak si to potom uži 😀

ria191
14. jan 2013

ty brďo, ale navalilo statočne 😀 😀 😀

ria191
14. jan 2013

@falin bodaj by si mala pravdu 😀 😀 😀

ria191
14. jan 2013

@annetty ach jaj. Do kelu s tou endometriózou. U teba veru narobila šarapatu. Ja veru ani neviem či mám priechodné. Minulý rok pri tej operácii sa takou banalitou ani nezaoberali aj keď ja by som to veru rada vedela. Ale čo už ☹

horalka79
14. jan 2013

@zeina62 dala som si videjko aj do statusu,tak staci ist mysou na moju fotku. 🙂
Iba take videjko, 1:25 min. Z vcera rana. Mi tak napadlo ze skusim,ci bude nieco vidiet a bolo 🙂 pa

nelly3
14. jan 2013

@ria191
ani nehovor, ta vie narobit sarapatu teda dost velku 😠 mna ked operovali, tak tiez to neskumali, ze ci ich mam priechodne, ale tiez rada by som to vedela, minuly rok som si zistovala, ze kde sa robi ta priechodnost pod tym rontgenom, ale uz to nerobia, vsade prevazne cez sono, ako aj v gyn-five, hmm, potom som sa nato vykaslala, ale jasne, ze ich mam nepriechodne, lebo za tie roky som neotehotnela nikdy. mne lekar po prebudeni operacie hovoril,ze nomali ste to teda v strasnom stave ☹

ria191
14. jan 2013

@nelly3 tak to máš pravdu, že je to pliaga. U mňa riešili myómy keďže je to u mňa hlavný problém, takže neviem v akom stave som mala endometriózu a radšej ani nechcem vedieť. Ale tiež som uvažovala nad tou priechodnosťou, že si to dám spraviť, ale nemám komu tu v Piešťanoch nepoznám dobrého doktora. Takže som sa tiež na to vykašľala, ale vo štvrtok sa opýtam môjho čo on na to. Už sa teším ako ma odpíše ☹

annetty
14. jan 2013

@ria191 zial veru ta endoska mi narobila vela zleho. okrem toho, ze namam prechodne vajcovody, som dostala vsetlijaku alergiu a jeden doku mi povedal, ze vdaka nej mam celiakiu a alergiu na mlieko a soju. Ze tieto tri veci ma endoska velmi rada. Napadnute a neprechodne creva mi vyoperovali, ale ta svina rychlo dokaze rast, takze rychlo musi sa stat zazrak. Lebo ked ma furt budu operovat a odstranovat creva, tak za chvilu mi spoja moju kloaku s ustami. 😀

ria191
14. jan 2013

@annetty nestraš 😀 😀 😀

lubica1979
14. jan 2013

Ahojte dievčatá, chcem sa Vás opýtať, idem sa objednať do Reprofite na pohovor, tak či si môžem vybrať lekára, alebo mi povedia lekára ku ktorému budem patriť. Ďakujem.

tinkatinulka
14. jan 2013

@lubica1979 ak zavolas na recepciu tak je to skor o nahode, ale ked si vyžiadas niekoho koho by si rada videla tak s tym nemaju problem 🙂

lubica1979
14. jan 2013

@tinkatinulka ďakujem Ti, a ak sa môžem opýtať, koho by si mi doporučila z lekárov, ale oni sú asi všetci dobrí. Je možné potom sa s nimi aj mailom kontaktovať?

tinkatinulka
14. jan 2013

@lubica1979 Jasne ze mozes aj napisat mailom, baby si chvalia Stelcla-mladoch mi robil OPU ale ja chodim k Machacovi, som spokojna myslím že vie čo robí a ma vela rokov skusenosti.Keby som si vyberala teraz ja tak sa asi rozhodujem medzi Stelclom, Koudelkom a Machacom.Nie žeby doktorky boli zle ale podla referencii. My chodíme konzultovat do Olomouca a nas dr tam mam ordinacne a aj v Brne.Vela stastia pri vývere, RF je skvelá volba, ten prístup je uplne niečo iné ako na SR.

speranza1
14. jan 2013

@falin zatial som este nepisala so Stelclom...potrebovala som vediet dnesne HCG...a to uz teraz viem, takze nastastie to mimomaternicove nie je, lebo HCGcko mam dnes len 6...a som 31vy den po ET... z toho uz 21 dni krvacam...zajtra ma este caka sono... a ty sa ako mas?

tinka9075
14. jan 2013

@speranza1 to je nespravodlivé 😖 😖 posielam ti srdiečko nech ta poteší 🙂 🙂

annetty
14. jan 2013

Baby krasne nam snezi. Idem odpratat sneh pred domom. Myslite si, ze je to dobry sport pred ET? 🙂

zeina62
14. jan 2013

@horalka79 dakujem, idem to kuknut

zeina62
14. jan 2013

@speranza1 drz sa anjelik je mi to luto☹ posielam ti vela sily

zeina62
14. jan 2013

Baby neviete nic nove o saroste? Boze stale na nu myslim☹

lada_dee
14. jan 2013

Čaute Reprofitáčky 🙂
Dnes som v schránke našla očakávaný list z VšZP...3.12. som si dala žiadosť o refundaciu faktúry z centra a dnes, dá sa povedať, že po mesiaci odpoveď a preplatili mi celú faktúru 😉
Keďže to nebolo prvé IVF, vlastne dokumenty mali, lebo prvé som absolvovala v Heliose v MT.
Takže ide to.... 🙂
Teraz nabrať síl do KET 🙂

Všetky vás tu zdravím a držím nám päste... Rok 2013 je náš 😉

annetty
14. jan 2013

@lada_dee super spravicka!!!! takze aj vszp preplaca nie len dovera! Diky moc za dobru spravu este raz. Ja tiez podam ziadosta o refundaciu 🙂

annetty
14. jan 2013

@lada_dee a samozrejme prajem hodne stastia na KET! Musi to vyjst, lebo ako hovoris rok 2013 je nas!!!! 🙂 🙂 🙂

tinkatinulka
14. jan 2013

@lada_dee no aj my dúfame že rok 2013 bude ten kedy splodíme a porodíme amleého moraváka 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre