Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ria191
4. mar 2013

@dafy aha takže ty máš veľké skúsenosti. Tak ja som v Brne pichala tak isto ako na SK tak rátaj s tým, že ti to asi tak nechá. Menopur si zoženieš najlepšie tu na koníkovi 😀 😀 😀 a ostatné ti predpíše tvoj gynďák. Štelcl ti aj tak všetko pošle v protokole. Ty sa nemáš čoho báť. Verím, že rýchlo do toho dôjdeš 😀 😀 😀 . Asi ani nevieš koľko budeš toho menopuru potrebovať že? Ja osobne si myslím, že keď si zoženieš 30 ampulí po 75 jednotiek tak by ti to mohlo stačiť.

speranza1
4. mar 2013

@lysa31 ja po mojich doterajsich skusenostiach som zistila, ze najviac stresovy den pre mna bol 4 den po ET 😀 😀 😀 ... ale skus mysliet pozitivne, skus si pozriet dobru komediu, citaj si vtipy... rozpravaj sa s mm, chodte na prechodzku, do kina a pod.... a uvidis, ze ti bude lepsie... ved pozri ako je nadherne vonku, ako krasne svieti slniecko...

pufa
4. mar 2013

@dafy ahoj. tak ako ti pisala @speranza1, myslim, ze to bude OK aj bez konzultacie. ja tiez nemam vajickovody, manzel ma spermiogram v norme (oni si vystacia aj s horsim spermiogramom). mne moj lekar predpisal clostil, stimulacne lieky som mala este z predosleho ivf na slovensku, inak by som si ich kupila za vlastne alebo zohnala cez konika a moj gynekolog mi bol ochotny predpisat aj orgalutran, pretoze v tom svojom programe nasiel, ze to nemusi predpisat len reprodukcne centrum. povedal, ze on si to pred poistovnou obhaji, keby bol problem 🙂 ale nakoniec som to casovo neodhadla, islo to vsetko prilis rychlo, tak mi ten recept nestihol vypisat - brala som z reprofitu.
nestresuj, vsetko bude dobre. pokial mas dobreho gynekologa s dobrym ultrazvukom, staci ti ist do brna dva krat alebo si spravite v brne tyzdnovu dovolenku od OPU po vklad 🙂 drzim palce

pufa
4. mar 2013

@lysa31 stresovanie je jedným so základných náležitostí IVF 😀 bez toho by to bola nuda.. 😉 pozri, mas stastie, je krasne pocasie co podporuje pozitivne myslenie. ja som inak tiez nemala PK. Úspech nezaleži od PK ale od kvality emryí. ja som chodila po et do prace, tak mi to zbehlo rychlo, ak si doma, musis sa niecim zabavit. neodporucam ale stale visiet na konikovi, skus aj nieco mimo temy riesit 🙂

amali
4. mar 2013

@dafy ahoj, ja tiež IVF riešim cez mail a už som začala stimulovať 4deň si pichám, už som dohodnutá so svojou gynekologičkou na utrazvuk a výsledky pošlem mailom doktorovi a on mi potom napíše kedy mám prísať na OPU a po odbere mi povie kedy si mám zavolať a prísť na vklad. Ja to mám tiež 550km tak preto to riešim takto a je to super, nemusíš sa bát. 😉

lubica1979
4. mar 2013

dievčatá, ja idem na konzultáciu a chcem sa Vás opýtať, doktor Vám hneď na prvej konzultácii predpísal lieky? Môžete si ich vybrať u nich alebo na SK? Mne nezostali žiadne lieky z 1 IVF-ka. Ako často sa chodí tam na sono? Začínam byť v strese. Som nevedela, že sa to dá riešiť aj cez mail.

amali
4. mar 2013

@lubica1979 ano dá ja tam idem len na OPU a potom vklad 😉

speranza1
4. mar 2013

@lubica1979 ahoj..voobec sa nestresuj... na kazdy "problem" existuje riesenie... na kazdulinky... takze pohodka.... 😉 a ked ti nezostali lieky, tak mas 3 moznosti...bud ti ich daju rovno oni v RF..a zaplatis si v plnej vyske za nich (platis vsetko spolu po ET)... alebo ti zaslu domov recept a tu si ich vyberies...hradis si ich v plnej sume..alebo si ich pozhanas za lacnejsie tu na konikovi..ale chce to viac trpezlivosti... takze asi tolko 😉 🙂 ..prajem vela stasticka

holly74
4. mar 2013

ahojte, dievčatá, zdravím všetky známe aj neznám etváre 🙂 Po prečítaní diskusie uvažujem že si dám (skúsim) preplatiť hysteroskopiu - len kukám že je potrebné doložiť originál dokladu o zaplatení - keďže som platila kartou a ten bloček, čo vyšiel z terminálu som si nenechala, mám otázku, či neviete, čo by som im asi tak mohla zaslať... výpis z účtu potvrdený bankou? Ď.

speranza1
4. mar 2013

@holly74 ahoj holly..podla mna by stacil aj tvoj vypis z uctu a prilozena faktura, ktoru ti vystavili v RF za HSK

ria191
4. mar 2013

@holly74 ja som im poslala originál výpis z banky a nemusel byť potvrdený bankou len som to tam zvýraznila fixkou 😀

ria191
4. mar 2013

@speranza1 na každulinkýýýýýýý 😲 😲 😲 😲 😲 😲 ???????????

ria191
4. mar 2013

@speranza1 já mám jeden "malinký" a riešenie žiadne ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

bibi24
4. mar 2013

@holly74 fuu a myslis, ze to preplatia? Ja som zvazovala si dat preplatit laparku, ale neviem ci by mi to preplatili, kedze som dobrovolne isla do sukromneho centra. Mohla som si to dat spravit aj u nas v statnej nemocke. Ale keby to preplacali, bolo by to super.

rot
4. mar 2013

ahojte,
dievčatá, ktoré sa chystáte na stimuláciu a budete zháňať merional - jeden kus mi ostal (75, expirácia 2014 - mesiac upresním). Viem, že to je nič, ale možno vám to pár eur ušetrí a prinesie šťastie. Rada vám ho pošlem, už som takto venovala tri balenia utrošu a načarý estrofem 🙂 .

holly74
4. mar 2013

@bibi24 Bibi, neviem, ale prečo to neskúsiť? 240 eur za pokus stojí 😉 ...a možnooo im tam pošlem aj to moje 4. ivf 😀

nelly3
4. mar 2013

ahojte, ja si myslim, ze laparku, hysteroskopiu nepreplatia, ale ved vyskusajte, zato nic nedate 🙂 ja som bola na hysteroskopii v sukromnom centre a musela som si platit, bolo to na SK. baby ja mam nejaku depku 😔

gerdusha
4. mar 2013

mne hysteroskopiu z reprofitu bez problemov preplatili...

lubica1979
4. mar 2013

@speranza1 ďakujem, si zlatá.

isabellaa
4. mar 2013

Caute baby, ako je najvyhodnejsie platit v brne? Da sa aj v hotovosti eurami?

A tie co ste mali naznaky na OHSS, dostali ste lieky DOSTINEX?

tinkatinulka
4. mar 2013

@isabellaa platiôli sme kartou, banka nam brala stredový kurz a za transakciu sme neplatili nic, mam VUB

kukulik30
4. mar 2013

@isabellaa ale pozor aj na limit, ktory mate pri platbe kartou v zahranici, lebo my sme mali problem, ze v zahranici sme mali maximalny limit 1000 € a platili sme viac...trapas jak svet... 😝 😀
pre istotu si skontrolujte v banke predtym ...

janicka85
4. mar 2013

radina
ani bych neřekla, můžem to zkusit, mám známou, která u ní otěhotněla a před tím podstoupila třikrát IVF, dnes už má holčičku a normálně

speranza1
5. mar 2013

@ria191 ano riuska moja stale si myslim, ze na vsetko je riesenie...ale ci to riesenie bude vyhovovat aj tebe, tak to uz je o inom.... 😉 🙂

speranza1
5. mar 2013

@isabellaa ahoj isa...my sme platili v CZK v hotovosti...

speranza1
5. mar 2013

@kukulik30 cavleees kuki..tak ako sa ti dari? kedy idete po zmrzlinku? 🙂

ria191
5. mar 2013

@speranza1 tak v tomto máš pravdu 😀 😀 😀

speranza1
5. mar 2013

@ria191 cavles drahaaa ako sa mas???? 🙂

ria191
5. mar 2013

@speranza1 super ako inak veď svieti slniečko 😀 😀 😀 . Vy máte ešte sniežik? alebo prenádhernú predzvesť jari ako my tu na západe?

nelly3
5. mar 2013

@tinkatinulka
aj my sme platili kartou, je vyhodnejsi kurz 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre