Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

bibi24
9. mar 2013

@radina urcite nie, neboj sa nic. To su foliky este male 😉 Ja som sa na to pytala a teoreticky by mohli, ked uz su velke, tesne pred opu a to vtedy, ked by si robila tazku fyzicku pracu, kde zapajas aj brusne svaly. Netrap sa, smiech len a len pomaha, na vsetko 😉

bibi24
9. mar 2013

@radina a kludne aj pi alkohol, vinko, na co mas chut. Pocas stimulky sa netreba obmedzovat. Ja som mala pocas poslednej stimulky aj svadbu, opat som sa doktora pytala (lebo ja vzdy a vsetko 😀 ) ci mozem alkohol a on ze ano, jasne, mam si uzit svadbu 😉

nelly3
9. mar 2013

baby tak som sa pevne rozhodla, ze KET odkladam na april, nejako to tento mesiac necitim, neviem, nechcem to silit. takze ja vas bude nasledovat snad april 😉

mimika1973
9. mar 2013

@radina nie nie, neboj sa! 😀 smiech by na to nemal vplyvat! 😉

mimika1973
9. mar 2013

@lienka_1 toto je mudra rec! 😉

mimika1973
9. mar 2013

@radina aspon ides na to pozitvne, a to aj treba! To vinko, v malej miere, urcite nemoze zaskodit alebo poskodit vajika, takze NO STRESS! 😀

mimika1973
9. mar 2013

@amali urcite to len dobre dopadne! Drzime palceky!!!! 🙂
A idete akoze uz den vopred do Brna, pred OPU? ubytko kde? na dakom hoteli, penzione? toto by ma dost zaujimalo, lebo ja tiez dialka, tak neviem ako by som to mohla skombinovat, ale urcite len tym ubytkom na par dni 🙂
Len este zistit kde, a ake ceny? 😉 Vies mi daco poradit?

mariesue26
9. mar 2013

Ahojte. Chcela by som sa vas opytat, ci ste niektora skusili poziadat o preplatenie IVF cyklu v ČR?
Ja som este pred 1. IVF, a zacali sme chodit do GynFivu na IUI - samozrejme neuspesne. Takze teraz by nas uz cakala IVF-ko. Ale!!! Nemam dobre pocity z tejto kliniky a preto sme boli na konzultacii v Brne v Reprofite. Mame z toho dobry pocit, ale predtym, nez pojdeme na IVF v RF viem, zxe existuje taka moznost, ze ti zdravotna poistovna preplati nejaku ciastku IVF cyklu aj v zahranici. Ma z vas s tzm niekto skusenosti? Mne odporucali nejake tlacivo, ale neviem ktore, ake. Prosim, kto vie, pomozte mi. dakujem

janicka85
9. mar 2013

mariesue26
ahojky, známá mi poradila tuto doktorku, podívej se a to, http://www.cenap.cz/neplodnost-porad.php
a popřemýšlej, jí pomohla, jstel ti to třeba taky nepomůže 🙂

janicka85
9. mar 2013

na IVF bych nešla

ganesh
9. mar 2013

@mariesue26 mne VsZP preplatila IVF v Reprofite. najprv si to zaplatis a potom poziadas o refundaciu.

ganesh
9. mar 2013

@janicka85 tak to si potom asi v zlej skupine,ked si precitas nazov fora 🙂

janicka85
9. mar 2013

aha, to se omlovuvám, moc se tu ještě neorientuji, dík za upozornění

lubica1979
9. mar 2013

@andy175 Ahoj, ja som tiež bola na 1 IVF a mala som len 3 folikuli ale len 1 vajko a to sa tiež prestalo vyvíjať, takže bez ET. Tak teraz sme sa rozhodli tiež pre Brno. V stredu ideme na konzultáciu. Držím Ti palce, verím, že to dobre dopadne.

amali
9. mar 2013

@mimika1973 mi budeme ubytovaný 54m od reprofitu a to v penzone......

mariesue26
9. mar 2013

@ganesh A kedy to bolo? Lebo bola som sa pytat v VszP a oni mi povedali, ze to najprv musim mat schvalene - od poistovne - ze mi preplatia IVf - teda presnejsie "planovanu zdravotnu starostlivost". A potom my si to zaplatime a poistovna na zaklade predosleho suhlasu /schvalenia preplatia do nejakej ciastky. Je to tak?

mimika1973
9. mar 2013

@amali dakujem 🙂 a na kolko noci ubytko? a cena ako vyda? nech mam daky prehlad. 😉

rot
10. mar 2013

@janicka85 nech sa tváriš ako chceš, takým, ako si ty sa na nete hovorí trollovia a pokiaľ sem budeš ďalej pravidelne chodiť podrypovať - a môžeš sa tváriť akokoľvek nevinne, budeme nútené ťa nahlásiť adminom.

ganesh
10. mar 2013

@mariesue26 ja som sa pytala priamo na centrale odbor zahranicnej liecby,hovorila som s reviznou lekarkou. nic netreba dopredu schvalovat,tak je to, ako som postrehla u dievcat v SR.....ale ty nejdes na planovanu starostlivost....ale na ambulatnu liecbu,na ktoru nepotrebujes vopred schvalenie. Aj ja som najprv hovorila s RL,ktory schvaluje IVF na SR a bol velmi neochotny, nie su velmi radi,ked peniaze ide mimo SR...
kedy to bolo? 25 tyzdnov dozadu 🙂 v oktobri 2012 som podala ziadost a behom 2-3 tyzdnov bola preplatena.

radina
10. mar 2013

@bibi24 dakujem 🙂 ... snad mi dobra nalada vydrzi aj po vklade, lebo posledne som sa desne stresovala. ☹

lienka_1
10. mar 2013

@ganesh Jasne, ze nie su radi, ked idu peniaze mimo Sk. Ale namiesto toho, aby zatlacili na centra a ziadali skvalitnenie starostlivosti a pristupu, tak radsej budu otravovat zivot beznym ludom. Ved centra sa spoliehaju, ze je haba-kuk neplodnych parov. A velmi dobre vedia, ze hlavne zena tuziaca po babatku je ochotna urobit hoci co, len aby sa jej splnil sen.

mimika1973
10. mar 2013

Ahojte babky! 🙂
chcem sa spytat, cesta z Blavy do Brna, je dialnica? ci len normalna cesta? a za kolko hodin priblizne cesty autom?
Dakujem!!! 😉
A klinika reprofit je dakde priamo v centre mesta? ci mimo na periferii? a lahko sa da najst, ci uz pojdeme autom, alebo busom? kedze brno je urcite velke mesto, to aby som sa vedela trosku vynajst a zorientovat! Pytam sa, lebo bud pouzijem auto alebo bus asi dialkovy z banskej bystrici.... 🙂

nelly3
10. mar 2013

@mimika1973
je dialnica, ale taka panelova, trosku sa budes natriasat 😀 z ba do brna je to cca 1,5 hod. ak sa nemylim. da sa aj busom, len potom si musis brat metsku, priamo metska nejde do reprofitu zo stanice autobusovej, musis prestupovat alebo ist jednou metskou a potom peso z mendlovho namestia je to uz kusok. trosku komplikovane, ale zvladnes to, ja som to tiez musela, pretoze manzel nemohol chodit so mnou, tak som sama chodila busom 😉

radina
10. mar 2013

@mimika1973 ahoj, tak my sme dali brno z BA za hodku a stvrt, len 1x sme autom trosku zabludili, lebo nas navigacia hodila do zleho smeru, ono je to viac na okraji, cize sa to da pekne obist bez toho, aby si sla cez mesto. Treba sa drzat akoby smerom na vystaviste. 😉

gerdusha
10. mar 2013

@nelly3

Z autobuska sa da prejst cez vankovku na zeleznicu za 3 min a odtial ide elektricka takmer pre rf 🙂

ganesh
10. mar 2013

@mimika1973 my sme radsej chodili popri dialnici, vyslo to casovo skoro rovnako len s tym rozdielom, ze nas nenatrasalo celu cestu 🙂 a mame radi dedinky 🙂 ...myslim,ze 1x kazdy zabludi 🙂

lysa31
10. mar 2013

@mariesue26 - Tiež sme chodili do GF ale po 4neuspešných iui a arogantnom správaní sme sa rozhodli ísť do RF. Tento týždeň idem posielať žiadosť o refundáciu do poisťvňe - dievčata horovorili, že im to preplatili tak vyskúšam aj ja.

@mimika1973 - je tam dialnica - taká traslavá 😵 z ba - do RF - to dáme vždy za 1hod.30min. Išla som aj vlakom aj autobusom hneď pri železnici je zastavka električky č.1 cesta trvá 10minút a vystúpiš hneď pri RF autobus.stanica je cca 300metrov od tej istej zástavky električky. Kukni tu http://www.reprofit.cz/kontakt/mapa

gerdusha
10. mar 2013

My tiez chodime ovela ovela radsej cez tie malebne moravske dedinky...krasne vinohrady,na jar,v lete na jesen sa pretekaju v kvetinovej vyzdobe, v predaji vina a burciaku... 🙂

ganesh
10. mar 2013

@lienka_1 Ja som to na Slovensku ani neskusala, pretoze mi stacilo precitat si fora. Cize RF bola hned prva volba a kedze sme dopredu vedeli, ze preplatia (aj ked sme nevedeli kolko), nebolo co riesit. A skutocne nelutujeme.

kika017
10. mar 2013

Ahojte baby, tak už dorazila mrcha, od zajtra začínam pichať gonal, tak sa už teším 🙂 verím že sa nám to do tretice už podarí...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre