Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

sarasota
26. júl 2013

@timona ja mam kontrolu utz 12-14 den a vklad ako pise falinka 😉

falin
26. júl 2013

@stella25 - skus aspon vela vitaminu c brat a pokial sa da, tak aj oddychovat, aby si organizmus zbytocne nezatazovala, do opu mas este nejaky cas, verim ze ti to prejde.
Nezistili, ano bola som v rf. Genetiku mame spravenu, ta je ok, hematologia - mam 2 mutacie, beriem anopyrin, neskor fraxik, imunologiu sice robenu nemam, ale beriem prednisom preventivne. Dr. uz nevie co so mnou, embyjka su pekne, delia sa a potom stop a koniec, neviem co mame este skusit

falin
26. júl 2013

@sarasota - ja som ten utz z hlavy pisala, asi mas pravdu, 12-ty den som si pamatala

falin
26. júl 2013

@bimba8 - drzim palceky. Ides uz na vklad ci na opu? Nie to tam uz nebudem, povodne sme mali ist az o15.45 ale potom sme to prehodili

sarasota
26. júl 2013

@falin cakam na peknu spravicku po jednej 😉

falin
26. júl 2013

@mimika1973 - mimi v rf robia aj v nedelu, vzdy je tam 1 lekar co ma sluzbu. Ked budes hlasit vysledky z 1. utz a dr. ti naplanuje druhy, on s tebou dohodne aj termin, aj ked to padne na nedelu, tak dopoludnia robia.
Inac ja som raz bola na utz kontrole normalne na pohotovosti a v pohode 😉 Skor asi nie, to by bolo moc skoro, ale mala som tak ze som isla 9-ty den.

falin
26. júl 2013

@sarasota - aj ja 🙂 uz aby bolo 13.00 😎

bimba8
26. júl 2013

@falin bohužiaľ ešte len na konzulzaciu..bodaj by uz na vklad! 🙂 tiez držím mooooc palce!

nelly3
26. júl 2013

@falin
potom cakame spravy a ozaj nas ti predpisat v pohode pregnyl, utros. ja uz sa neviem dockat stimulky, uz nech to mam za sebou, ten vklad to je uz len taka malina.

stella25
26. júl 2013

@falin tak ty si ako ja. Tiez nevedia preco sa prestanu vivija. Ja mam aj Imuno a vsetko v poriadku. Teraz tiez skusam prednison a uvidim. Ale povedal mi, ze este asi som skusila aspon 3x IVF a az potom darcovske. Mam AMH len 0,12 a o rok uz kludne moze byt 0,0000 a potom my asi len darcovske vajicka ostanu. ☹

stella25
26. júl 2013

@mimika1973
@falin tak mna objednali na kontrolne sono na 9 den a to mylsite ze tam este budem musiet raz ist pred odbrom? som myslela ze uz len na odber a vklad a nie este na jedno sono. Sa mi zda, ze mi to aj doky takto hovoril. Ty si bola 2x na sone?

nelly3
26. júl 2013

@lienka_1
odpisal ti koudelka? lebo mne nie, ja som uplne aj zabudla, ze som mu vcera pisala 😀

jania023
26. júl 2013

@stella25 na sono mozes ist len ku gyndosovy nemusis chodit az do brna a len ima povedat vysledky a ist len na opu..ja som tak bola

falin
26. júl 2013

dievcence takze dnesny vyvoj je nasledovny: su nejake pomale tie nase drobatka. mame 1 x 5 bunkove a 3x 2-bunkove a dnes mali byt u 4bunkace. Bojim-bojim ako to dopadne ale verim ze jeden bojovnik bude

Inac uz utros na mna ucinkuje 😖 , ja by som spala a spala a spala a sedim za compom a tvarim sa ze robim 😝

falin
26. júl 2013

@bimba8 - dakujem moja, uvidis ze budes spokojna. Daj potom vediet aky protokol navrhli 😉

falin
26. júl 2013

@nelly3 - no vklad je malina, ale tie 2 tyzdne potom, to su nervy 😝
Ano predpisal mi prednison, pregnyl i utros (ale ten len 3 krabicky, ale ked som isla na dalsiu kontrolu, tak som si dala este predpisat)

falin
26. júl 2013

@stella25 - mne AMH nerobili, doteraz vajka vyzerali fajn, u nas skor spg je zly, ale embryjka su pekne, delia sa. Uvidime. Verim ze 3. ivf vam vyjde 😉

falin
26. júl 2013

@stella25 - je mozne ze pojdes iba 1krat na sono, zalezi od reakcie na stimulku, ja som bola 2x, alew niektore dievcence boli iba raz. A ako pise jania, ja chodim na sono mojmu dr. a do rf nahlasim vysledky

mimika1973
26. júl 2013

@stella25 ty uz stimulujes? ktory den si dnes?
prve kontrolne sono davaju vraj na 8.den, tebe povedali ze na 9.ty? a aj potom este? ci len toto jedno?
dako som asi neporozumela co si tu vyssie pisala... 😕

sarasota
26. júl 2013

@stella25 ja som bola na sone na 8 den a opu som mala uz na 11 den

sarasota
26. júl 2013

@falin ten pravy bojovnik tam urcite je 😉

stella25
26. júl 2013

@mimika1973 ano uz stimulujem konecne. Vcera som sa objednavala a pani sa ma pyta ze kedy chcem prist, ci v stredu alebo stvrtok, no a mne je stvrtok lepsie, tak idem teda vo stvrtok a to je uz 9 den. Ale vobec jej to neprekazalo ked som na to upozornila. Inak este ked tu budes tak mozes ist na sono do MT k Doc. Tomasovi, on predtym robil v Iscar Martin a vraj spolupracuje s RF a myslim ze by ti sono spravil bez problemov. Vola sa Stanislav Tomas, tak skus vygoogli, ambulanciu ma v MT, je veeeeelmi zlaty. Skoda ze som sa toto nedozvedela skor, nemusela som ist do Brna.

@falin jania023 No nechce sa mi tiez tolko cestovat, je to daleko a ist tam vlastne na otocku ale moj doktor ma dovolenku a netusim kam inam by som sla.

stella25
26. júl 2013

@sarasota aj ja si myslim, ze pojdem skor na OPU, lebo mam skor ovulaciu. Tak jednu cestu prezijem do Brna, dufam, ze sa nestratim 😀

lienka_1
26. júl 2013

@nelly3 Neodpisal. Ale este ho budem urcite otravovat, lebo pre mm treba odporucnie na kontrolne kultivacie. Chudak, ale riadne ho uhaname 😀

ganesh
26. júl 2013

ahojte dievcata,chcela by som sa opytat aka je liecba pri KET a kolko stoji? nam sa teraz narodila dcerka a v RF nam ostali zamrazene 4embrya. Teraz sa mame rozhodnut,ci zmrazenie predlzime alebo nie. O taky rok,dva by sme chceli druhe babo...co si myslite,mame ponechat tieto zmrazene alebo podstupit novu stimulaciu? Je pri KET rovnaka uspesnost? dakujem

lienka_1
26. júl 2013

@ria191 Pocuvaj copana, odkedy si si vycapila dvojfotku tak sa s nami akoze nebavis??? 😀 😝
@stella25
@mimika1973
@falin Zienky, drzte sa! Myslim na vas a stiskam paste 😉

lienka_1
26. júl 2013

@ganesh pre tvoje telo je ovela menej zatazujuci Ket ako dalsia stimulka s ked sa ti z tej varky narodila dcerka, tak to budu asi silni bojovnici. Kazdopadne im daj sancu 😉 Blahozelam k dcerke!

ria191
26. júl 2013

@lienka_1 nemám čas 😀 😀 😀

speranza1
26. júl 2013

@ganesh ahoj..ja ak by som bola v tvojej situacii, tak by som sa zrejme rozhodla pre predlzenie zamrazenia a URCITE by som si tie embryjka nechala.... gratulujem k dcerke... zela vela uspechov a stastia 🙂

lienka_1
26. júl 2013

@ria191 Vidim-vidim, ales na odstranenie tej dvojkrasky si si nasla! 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre